“İyi aile kızı” olmak ve yalnızlık?

Paran varmış, gidip psikiyatriden randevu alıp, parasını basıp terapistin kafasını şişirir misin lütfen.

Özel üniversitelerde okuyanlar seni çiğ çiğ yerler. Benim kardeşim tr nin eski ve pahalı özel okullarından birinde burslu okuyor, hiç böyle varoş marka muhabbetleri olmuyor.
Ben marka muhabbeti yapmadım ki niye zorluyorsun hala? Kimin kimi yiyeceğini nereden biliyorsun ayrıca bu nasıl bir tabir? Varoş kelimesini bile kullandın nedir bu kadar kasıp çirkinleşme sebebiniz hiç merak etmiyorum:)

Bu öpmeden mi gidiyorsun lafını arabadan inerken kolumu sertçe tutarak söylendi ve beni rahatsız etmişti. Yani tatlı bir flört cümlesi değildi. Mekan neresi olursa olsun fön çekiyorum bu doğru :)
Anlattığın şeylerde kendimi gördüm resmen bende bu tarz konu açınca linç yemiştim 😂 Hayatın sıkıcı olduğu için tercih edilmiyorsun diyenler olmuş onları hiç takma. Hayatın sıkıcı değil eğlenmek partilerden ibaret değildir. Bence takıldığın ortamı değiştirmen gerekiyor biraz daha muhafazakar arkadaşlar edinebilirsin bence. Bu bahsettiğin çocuğun derdi flört değilmiş zaten seni eve atmakmış.çevrendeki erkekleri özellikle değiştirmen lazım bence. Sen bunlarla sevgili olsan bile bu yaşlarda sadece gönül eğlendirmek için takılabilirsin asla evlenemezsin. 30 yaşına gelince annelerinin köyden buldukları kızla evleniyorlar çünkü 😂

Anlattığın şeylerde kendimi gördüm resmen bende bu tarz konu açınca linç yemiştim 😂 Hayatın sıkıcı olduğu için tercih edilmiyorsun diyenler olmuş onları hiç takma. Hayatın sıkıcı değil eğlenmek partilerden ibaret değildir. Bence takıldığın ortamı değiştirmen gerekiyor biraz daha muhafazakar arkadaşlar edinebilirsin bence. Bu bahsettiğin çocuğun derdi flört değilmiş zaten seni eve atmakmış.çevrendeki erkekleri özellikle değiştirmen lazım bence. Sen bunlarla sevgili olsan bile bu yaşlarda sadece gönül eğlendirmek için takılabilirsin asla evlenemezsin. 30 yaşına gelince annelerinin köyden buldukları kızla evleniyorlar çünkü 😂
Sen 20 yaşında evlenemedim diye ağlayan ergen değil misin? Konu sahibinin hakkını yemeyelim şimdi, seninle alakası yok kızcağızın.

Kimmiş ya o köyünden evlenen erkek benim çevremde böyle bir evlilik anca bir tane çıkar.
Nasıl hayatlar yaşıyor nasıl çıkarımlarda bulunuyorsunuz ya

Düzenleme 2: Sevgili hanımlar, geçmişte ve şimdi ne kadar “eğlenceli” olduğunuzu anlatmış ve bana sıkıcı diyip durmuşsunuz. Suratsız enerjisiz kibirli olduğumdan bahsedip durmuşsunuz bu nefretinizin nedenini anlayamadım. Bir derdim var diyerek samimiyetinize tecrübelerinize güvenerek buraya içimi dökmek ve akıl danışmak için yazmıştım ama tanımadığım hemcinslerimin oturup ağlamama sebep olacağını hiç aklıma getirmemiştim.

“İyi aile kızı” olma olayı zaten toplumun bana yapıştırdığı bir sıfat. Ben bununla övünüp gurur duymuyorum. İnsanların ailemi baskıcı zannetmesi, yok “eğlenilecek değil evlenilecek kız” gibi pis pis lafları duymuş olmaktan bıkmış haldeyim, erkeklerin aptal tespitleri
yetmiyormuş gibi üstüne bu forumda hemcinslerim kötü yorumlar yapıp kapak yaptıklarını falan düşünüyorlar? “Erkekler senin tam zıttın eğlenceli kızları seviyor hahaha :dd” seviyesine düştünüz anlamadım burası böyle bir yer mi???

Ne kibirliyim, ne suratsızım. Ne muhafazakarım ne oturup sohbet edemeyeceğiniz sıkıcı biriyim. Aksine hoş sohbet ve komik olduğumu sık duyarım. Sadece incinmekten, kötü deneyimlerden biraz fazla korkan biri olduğumu düşünüyorum.

Zengin züppelik konusuna gelince, bölüm arkadaşlarım çalışıp harçlığını kazanan giderlerini kendi karşılayan insanlar çoğunlukla. Bu konuda onları çok takdir ediyorum. Bu forumda hepimizin maddi durumu farklı, beni anlayacağınızı düşünüyorum. Onlar böyle çalışarak okurken beni her zaman fönlü saçla, özenli kıyafetlerle okula gelip dersi dinlemeden çıkıp kampüste vakit geçirip tembellik yapıp çıkıp gittiğimi gördüklerinde ister istemez bir düşmanlık hissettiklerini düşünüyorum. İnsanların nefretini almak hoşuma gitmiyor ama saçımı yapmadan okula gitmek istemiyorum? Özenle hazırlanacak enerjim ve zamanım varken neden yapmayım ki?

Sandığınız gibi alkol sigara kullanan, gece hayatı olan vs vs insanları kötü görmüyorum. Ben de kullandım, denedim. Doğum günüm ya da bazı özel günlerde çevreme uymak amacıyla az da olsa alkol alıyorum. Herkes alkol içmek zorunda mı? Çabuk etkileniyorum ve tadını sevmiyorum içmememin sebebi yalnızca bunlar olamaz mı? “İyi aile kızı” olmak ve beğenilmek için içmiyormuşum, benim de şimdi haberim oldu. Benim gibi olmayan insanlarla vakit geçirdim, geçiriyorum ( Örnek olarak paraşüt tayfayı verebilirim) Onlarla da eğleniyorum, insanlar çeşit çeşit olduğu için herkes gibi benim de çeşit çeşit arkadaşım var ama hayat tarzı bana benzemeyenlerle çok samimi değilim.

Temizlik ve yemek yapma işine çok takılmışsınız, bunları yaparak kendimi diğerlerinden prenses gördüğümü falan sanıyorsunuz ama ben yaptığım hiçbir şeyi toplumun ya da birinin beğenisini kazanmak için yapmıyorum. İçimden yemek yapmak gelmesi bundan keyif almam çok mu anormal? Su böreği dedim diye mi beni ev kızı ilan ettiniz? Eğer konu buysa çok güzel somon açıp sushi de yaparım. İtalyan mutfağı kursuna gittim taze makarnalarda iddialıyım. Teyit etmek isteyen olursa şarabını alıp gelebilir zira alkole ve tüketenlere pü kaka demiyorum

Buraya yazarak ne duymayı bekledim ve istedim hala emin değilim. Benim kargaşam yaşıtlarımın yaptığı şeylerin benim ilgimi çekmemesi yüzünden hayatımın sıkıcı olduğunu düşünmemdi ama siz direkt benim sıkıcı olduğumu söylediniz, anlamadım ve kafam karıştı. Erkek arkadaş mevzusu da var tabi. Kötü de olsa yorumlara teşekkür ediyorum.

Düzenleme: Hobilerim var, yamaç paraşütü yapıyorum ve binicilikle uğraşıyorum ikisinde de profesyonelim fakat oradan da kısmet çıkmadı :) Devlet okulunda okuyorum ve “zengin” olduğum için bölüm arkadaşlarım tarafından haksız bir nefrete maruz kalıyorum (marka kıyafetlerimden bu çıkarımda bulunmuşlar) yani okuldan birileriyle bir aşk tutturabileceğimi sanmıyorum.

Merhabalar, kulağa çocuksu gelebileceğinin farkındayım ama ciddi cevaplar istiyorum lütfen. 23 yaşındayım, iyi bir üniversitenin zor bir bölümünü okuyorum bu yıl 6. senem olacak ama bitireceğim inşallah.

Benim sıkıntım tanıdığım en “iyi aile kızı” olmam. Alkol sigara kullanmam hiçbir kötü alışkanlığım yoktur. Geç olmadan eve dönerim, aileme hiç yalan söylemem, izin vermedikleri yere gitmem (genelde hep izin verirler) Partilere, mekanlara gitmem. Ailem baskıcı değildir, muhafazakar da değilim sadece içimden gelmiyor. Dahası temizlik takıntım var sürekli temizlik yaparım, ev işlerinde iyiyim, güzel yemek yaparım su böreği bile yapabiliyorum.

Bu yaşıma kadar bir tane sevgilim oldu onunla da 3 sene sürdü ve ayrılalı 2 sene oldu. Bu durum canımı sıkıyor ilişkim olduğu zamanları özlüyorum insan vakit geçirecek birini arıyor. Ayrıca zamanı gelince evlenmek de istiyorum ama 2 senedir tek flörtüm bile olmadı. Tüm erkekler tamamen cinsellik peşinde. Bir kere buluşsanız ikinciye eve çağırıyorlar. Cinselliğe tamamen karşı değilim ama tanımadığım sevmediğim biriyle yaşamak istemiyorum, erkeklerin ilk amacı cinsellik oluyor bu da bana ters.

Liseden, üniversiteden birkaç kız arkadaşım var erkeklerle arkadaş da olamıyorum. Bana arkadaşım kankam diyen erkekler mutlaka seviyesiz espriler yapıyor ve gereksiz temas etmeye çalışıyorlar soğuyorum. Böyle yıllarım yalnız geçecek ve kimseyi bulamayacağım gibi geliyor umutsuzluğa kapılıyorum. Ev okul arası takılıyorum yeni insanlarla tanışma fırsatım olmuyor.

Özetleyecek olursam bu devirde cinsellik olmadan sevgili olmak mümkün değil mi? Yaşıtlarım benim gibi yalnız değil istedikleri sıklıkla sevgili değiştiriyorlar acaba sorun bende mi? Yeni ve seviyeli insanlarla tanışmanın bir yolu var mı? Belki yaşım küçük olduğu için yaşıtım erkekler henüz olgunlaşmamıştır diye düşünüyordum ama yaşımdan büyüklerle nerede tanışabilirim ki?
Ben size bayıldım. İnşallah benim kızımda sizin gibi olur büyüdüğünde.
Hem marifetli hem başarılı hem mantıklı daha ne olsun?
Ayrıca daha çok gençsiniz, karşınıza kimler kimler çıkar zamanı gelince🌸

Yeğenlerimi dinlerim sık sık. Hep böyle bir şeyleri kıskançlığa bağlar biri 😊 Onu dinliyormuşum gibi geldi. Bakış açınızı genişletmeniz lazım. Herkes kendiyle ilgili. Hele sizin yaşlarda. Hafif bir üstten görme var sanırım. Bunu değiştirip kaynaşırsanız daha çok sevilirsiniz. Kıyafet, saç, yaşam tarzı herkesin farklı. İnsanları birleştiren birbirlerine nasıl davrandıkları oluyor. Çok gençsiniz. Bu harika. Paranız var, zamanınız, yetenekleriniz var. Gezin dolaşın, yurtdışı seyahatlerine gidin. Hobilerinizin etrafında istediğiniz gibi birileri çıkacaktır mutlaka.

E hayat sizin de çevrenizden ibaret değil fark ettiyseniz😂
Benim çevremdeki erkeklerin bir tanesi bile görücü usulü ailesinin onayıyla falan evlenmedi öyle
Ben bunun aksini iddia etmiyorum zaten. Herkesin çevresinde yaşananlar farklıdır bu kadar şaşırmayın 😂 benim çevremde cinsellik isteyen erkek cinsellik yaşadığı kadınla evlenmiyor 30una kadar takılıp kızı ortada bırakıyorlar tabi bu erkeklerin anası da köyüne komşusuna haber salıyor evlenecek temiz aile kızı arıyoruz diye 😂 çok saçma işte ama böyle adamlarla evlenen kadınlarda var karıya kıza doymuştur deyip. Sonuçta mutsuz ve bol aldatmalı bir evlilik 😂

Bugün de kendi halinde yaşayan, düzgün bir üslupla soru soran 23 yaşında kızcağız suclanmis ve linclenmis çok şükür. Ama ben seni takdir ettim hepsine tek tek çok güzel laf yetiştirmişsin bravo. Burda bi çete var kendi hayatları mükemmel onlar dışında herkes salak ve insanlari asagilayip hakaret etmeyi kendilerine had görüyorlar. Benim tavsiyem zaten bölümün zormuş bu konuyu akışına bıraksan nasipse olur zaten 🥰

Bugün de kendi halinde yaşayan, düzgün bir üslupla soru soran 23 yaşında kızcağız suclanmis ve linclenmis çok şükür. Ama ben seni takdir ettim hepsine tek tek çok güzel laf yetiştirmişsin bravo. Burda bi çete var kendi hayatları mükemmel onlar dışında herkes salak ve insanlari asagilayip hakaret etmeyi kendilerine had görüyorlar. Benim tavsiyem zaten bölümün zormuş bu konuyu akışına bıraksan nasipse olur zaten 🥰
Hayatımda kimseyle yüz yüze laf yarışına girdiğimi hatırlamıyorum ama burada kelimelerimi, cümlelerimi sapıtıp uydurma pis sıfatlar taktılar. İnanılmaz çirkinleştiler gereksiz yere, ben de üslubumu bozmadan hepsine cevap verdim çünkü akıl danışmak ve buradaki hanımlarla tatlı hoş bir sohbet etmek için açmıştım bu konuyu. İnsanların böyle davranışı üzdü ama beklediğim gibi bir deneyim yaşatan yorumlar sayesinde keyfim yerine geldi, size de çok teşekkür ediyorum

Hayatımda kimseyle yüz yüze laf yarışına girdiğimi hatırlamıyorum ama burada kelimelerimi, cümlelerimi sapıtıp uydurma pis sıfatlar taktılar. İnanılmaz çirkinleştiler gereksiz yere, ben de üslubumu bozmadan hepsine cevap verdim çünkü akıl danışmak ve buradaki hanımlarla tatlı hoş bir sohbet etmek için açmıştım bu konuyu. İnsanların böyle davranışı üzdü ama beklediğim gibi bir deneyim yaşatan yorumlar sayesinde keyfim yerine geldi, size de çok teşekkür ediyorum
Geçenlerde bana neler neler dediler. Aynı senin gibi biri bişey sormuştu kıza garip garip cevaplar vermişler. Ben de burdaki saçma yorumları kafana takma dedim diye çete üyeleri üzerime saldırdı. Doktor değilmişim akıl yokmuş psikolojik rahatsizmisim doktorla evli olduğumu hayal ediyormuşum 😀😀😀 kendimi hayal dünyasında dr saniyormusum diploma attim bu dr diplomasi degilmis( bunu diyen boş gezenin kalfası bu arada) sonra baktım farklı konularda aynı ekip saldırmış hep insanlara. Üzüldüm yazık çok mutsuzlar demek ki. 🙂

Ben size bayıldım. İnşallah benim kızımda sizin gibi olur büyüdüğünde.
Hem marifetli hem başarılı hem mantıklı daha ne olsun?
Ayrıca daha çok gençsiniz, karşınıza kimler kimler çıkar zamanı gelince🌸

Geçenlerde bana neler neler dediler. Aynı senin gibi biri bişey sormuştu kıza garip garip cevaplar vermişler. Ben de burdaki saçma yorumları kafana takma dedim diye çete üyeleri üzerime saldırdı. Doktor değilmişim akıl yokmuş psikolojik rahatsizmisim doktorla evli olduğumu hayal ediyormuşum 😀😀😀 kendimi hayal dünyasında dr saniyormusum diploma attim bu dr diplomasi degilmis( bunu diyen boş gezenin kalfası bu arada) sonra baktım farklı konularda aynı ekip saldırmış hep insanlara. Üzüldüm yazık çok mutsuzlar demek ki. 🙂
Arkadaşlar, mahallemizde, çalıştığımız yerde nasıl ki çeşit çeşit aileler, karakterler varsa burada da öyle.. Herkesin her dediğini, her yazdığını ne kafaya takın ne de önemseyin.

Bir konu açıyorsanız, yorum yapmasını istemediğiniz üyeyi engelleyip yorum yapmasını engelleyebilirsiniz ya da yorumunda hakaret içeren, rencide eden cümleler varsa o üyeyi şikayet edip banlatabilirsiniz.. Bu da buraya konu açan herkesin en doğal hakkı..

Size cevap yazan kişi de doktordu. Ayrica diplomada kapatmadiginiz yer vardı ve doktor olmadığınız oradan belli oluyordu, sonradan kaldırdınız zaten fotoğrafı 🙄

Arkadaşlar, mahallemizde, çalıştığımız yerde nasıl ki çeşit çeşit aileler, karakterler varsa burada da öyle.. Herkesin her dediğini, her yazdığını ne kafaya takın ne de önemseyin.

Bir konu açıyorsanız, yorum yapmasını istemediğiniz üyeyi engelleyip yorum yapmasını engelleyebilirsiniz ya da yorumunda hakaret içeren, rencide eden cümleler varsa o üyeyi şikayet edip banlatabilirsiniz.. Bu da buraya konu açan herkesin en doğal hakkı..
Ben ne alaka🤔

Size cevap yazan kişi de doktordu. Ayrica diplomada kapatmadiginiz yer vardı ve doktor olmadığınız oradan belli oluyordu, sonradan kaldırdınız zaten fotoğrafı 🙄
Dr olduğum yazıyordu kendisi her dediğime laf yetiştirdiği için kaldırdım. Esas ben onun doktor olduğuna asla inanmıyorum bi doktor bu kadar seviyesiz ve saldırgan davranmamalı.

Yeni olduğum icin tecrübesizdim o konuda teşekkürler bilgilendirme için 🥰

Dr olduğum yazıyordu kendisi her dediğime laf yetiştirdiği için kaldırdım. Esas ben onun doktor olduğuna asla inanmıyorum bi doktor bu kadar seviyesiz ve saldırgan davranmamalı.
Yalnız o fotoğrafı ben hatırlıyorum. Ama neyse, siz belli ki kendinize farklı bir hikaye vermek istiyorsunuz burada.

X