Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Gecmis olsun
Caresi net birsey buna şükür
Şimdi boyle bir rahatsizligi olmayan kisiler bile bu sekilde besleniyor alternatifler artti uzulme

Benim ozellikle merak etrigim şey bu tur rahatsizliklar niye artti

Menüm
Sabah 09.30 1 sahanda yum. Turp havuç 1 dlm ekmek

Öğlen ne güzel smothie mi hazırlamıştım. Yanına sebze mebze birşeyler.ama olmadı .
bir yere davetliydim unutmuşum yaaa
Sonradan hatırladım. İkramlardan yedim biraz . 1 patatesli börek , 1 parça tatlı .

Akşam 18.30 az pirinçli ıspanak yemeği.
Su 1.5 lt
Spor 30 dk tempolu yürüyüş 30.5 150p. Cordelia
pastelfit
Elhan

açlık şekerinin düşük çıkması çok daha tehlikeli. o zaman pankreasta sorun oluyormuş.

açlık veya tokluk şekerinin normal değerlerin altına düşmesine hipoglisemi deniyor. tokluk şekeri düşüklüğüne reaktif hipoglisemi oluyor.
bence bir an önce doktora git canım. son değerlerine bir bak.

Çok teşekkürler canım, evet bi taraftan bunu düşündük sağlıklı olacak beslenmesine dikkat ederse ama işte dışarı çıktığında arkadaşlarıyla buluştuğunda vs herşeyi kısıtlı olacak ona burulduk, bir de dikkat edilmediğinde Allah göstermesin ciddi sonuçlar doğurabiliyormuş

Canım büyük kızımın demir eksikliği var ve o sebeple ciddi şekilde kağıt yer o yüzden de sık sık doktor kontrolüne gider. Bir ara küçük kızımda da saç yeme başlayınca acaba aynı şekilde onda da mı demir eksikliği var diye kan testi yaptırmaya götürdük, o zaman doktor başka şikayet var mı deyince aklıma sık sık yaşadığı karın ağrısı geldi onu da söyleyince bi bakalım dedi, yani aslında bizim aklımızın ucundan dahi geçmiyordu doktor şüphelendi

Çok teşekkür ederim canım, şu anki durumda çölyak testi pozitif ama gastro görmeden teşhis koymak istemiyorum demiş doktoru o da haftaya pazartesi gideceğiz

Akdeniz anemisinden de şüpheleniyor doktoru ama onun da tanısı hemen konulamıyor galiba çünkü 2 ay demir ilacı kullandıktan sonra tekrar getirin dediler

Size de geçmiş olsun, nasıl bir rahatsızlık canım, nelere dikkat etmek gerekiyor

Çok geçmiş olsun canım, tanısı konsa tedaviye başlanır
Çok teşekkürler canım, evet bi tam tanı konsa da önümüze baksak diye bi taraftan da düşünmüyor değilim
İnşallah korktuğumuz gibi değildir tabii

Geçmiş olsun canım. Genetik test biraz geç çıkıyor. Benim büyük oglumda da Akdeniz ateşi çıktı. Tanı konulsun gerisi kolay. Biz tedaviye başladıktan sonra rahatladık .
Teşekkürler canım, sizlere de geçmiş olsun. Nasıl bir hastalık peki, nelere dikkat etmek gerekiyor

Sağol canımm, evet belki de öyledir çünkü tam tanı için gastrodan randevu aldırdı
Bakalım oradaki sonuç çok önemli
İnşallah canım inşallah güzel sonuçlar alırız

Yeğenine de geçmiş olsun

Benim endişem küçücük bir çocuğu kısıtlamak zorunda olmak, benzer süreci annemler rahmetli abimde yaşadılar ki çok zor bir süreçti, rahmetli hastalığını bir türlü kabullenemedi, arkadaşlarının yanında hep kendini ezilmiş hissetti hep mutsuzdu büyük ölçüde bu sebeple
O yüzden kızlarım da böyle birşey yaşayacaklar diye çok korkuyorum

üzüldüm canım yaa geçmiş olsun. Çölyak önemli bir hastalık. çok dikkat edilmesi gerekli
Çok teşekkür ederim canım, o kadar bilgisizim ki bu konuda bugün nette okuduklarım kadar bütün bilgim, ve nette çok korkutucu olabiliyor

Gecmis olsun
Caresi net birsey buna şükür
Şimdi boyle bir rahatsizligi olmayan kisiler bile bu sekilde besleniyor alternatifler artti uzulme

Benim ozellikle merak etrigim şey bu tur rahatsizliklar niye artti
Çok teşekkürler canımm, evet binlerce şükür çaresi var, Rabbim dermansız dert vermesin
Çok haklısın artık beslenme kaynaklı rahatsızlıklar o kadar arttı ki ve en başını ne yazık ki diyabet çekiyor evlerden uzak o kadar çok arkadaşımın çocuğunda çıktı ki

pastelfit Elhan

03 Ocak 2024

sabah yok

öğlen 12.10
1 servis k. karışık kızartma
1 yumurta
domates salatalık
2 dilim ekmek

ara 1 ceviz, 1 lokma ekmek, 1 kurabiye

ara 18.00
1 muz

akşam 19.10
patatesli havuçlu suluköfte
turp otu salatası, 2-3 çatal kereviz salatası
1 dilim ekmek

1,5 lt su

Sabah 10:30 - 11:00 (Hamur işi pizza dünden kalan kızartıldı) pişmanımmmm
Öğlen - BOŞ
Akşam -17:40 Levrek, çupra, midye dolma, meze çeşitleri ve 1 kadeh
Gece - BOŞ

Hanımlar, 1.66 boyunda 50 kiloyum zayıfım ama alt karın göbeğim var. Alt karın göbeğine çalışan ve bunun için menüsü olanlar mesajımı alıntılayarak yazabilir mi lütfen?

Bizde ataklar çok sıklaşmiştı canım. Haftada bir atak geçiriyordum. O zaman marasta idik. Antibiyotik kullanmaktan sıkılmıştık artık. Kızımın doğumunda bir doktora götürdük genetik test istedi işte fmf den şüphelendim dedi. Sonuç çıktı fmf hemde çift geçişli. Yani hem bende varmış hem eşimde ama bizz taşıyıcı imisiz. Bizde karın ağrısı eklem ağrısı ateş ishal kusma hepsi ara ara oluyordu. İlaç kullanmaya başladıktan sonra bir kere oldu atağı. Çok şükür hayatımız düzene girdi.

aldığınız her hazır besinde mutlaka etiket okuyacaksınız. glutensiz ibaresi olacak. ekmek de dahil tüm hamur işleri glutensiz unlarla olacak.
ama mesela yulaf unu, karabuğday unu glutensiz. ben tanıdığım aktardan açık alıyorum. bunlarda diğer unlarla aynı yerde öğütüldüğü için çapraz bulaşma olabiliyor. benim için sorun yok ama çölyak hastaları bunu yememeli. siz mutlaka üzerinde glutensiz ibaresi olan çapraz bulaşma riski olmayan paketli unları alacaksınız. bunlar çölyak hastaları dikkate alınarak çapraz bulaşama riski olmaması için ayrı değirmenlerde öğütülüyor. en başta bilmen gereken bilgi bu.
instagramda ve youtube da glutensiz yiyecekler hazırlayan çok hesap var. çok da tarif var.

göbek için beslenmede basit karbonhidrat ve alkol olmamalı. ayrıca kalsiyum içerikli besinlerin alımı çok önemli. bir de tabi bölgesel egzersiz yapılmalı.

Çok çok geçmiş olsun canım size de

Canım çok teşekkür ederim o kadar önemli ki bu bilgiler, internet dipsiz kuyu faydalı bilgilerle çöp bilgiler birbirine girmiş vaziyette

Afiyet olsun canım Menülerin sadeleşiyor tatlım. kurabiyeden kurtulduk mu tamamdır

Geçmiş olsun canım. Genetik test biraz geç çıkıyor. Benim büyük oglumda da Akdeniz ateşi çıktı. Tanı konulsun gerisi kolay. Biz tedaviye başladıktan sonra rahatladık .
Sagolasin. Ay sen beni mi alintilayip yazdın yoksa Jamini. mi? Hatirlayamadim ama ben bana yazmışsın gibi yazicam. Bizimki 3.5 yaşında tanı konuldu onun öncesinde hep diyet yaptık alerjisi vardır diye.
Hep karnı ağrıyordu. Ama bizim çevremizde öyle karnı ağrıyan kimse yoktu. Bak şimdi hatırlar gibi oldum gorumcem hep midem kötü derdi. Neyse. Ama işte önce alerji denildi diyet yaptık ama hala geçmiyordu. 2 haftada bir atakları oluyordu. Geçmeyen Karun ağrısı. Sonra genetik test yapıldı ve fmf çıktı. Tasiyiciymisiz eşim taşıyıcı sanırım. Akdenizli o. Yani tek geninde var ve çok etkileyen bir gen değilmiş ama yavrum gecelerce uykusuz kalırdı. Şimdi de ara ara oluyor ama 3 güne geçiyor çok sukur

Jasminium84 Kiziniz ve sizin icin kolaylıklar diliyorum Evlat olunca insan başka bir türlü hassas oluyor Ama şimdi imkanlar daha çok şükürler olsun İnternetden de takip edebilirsin almanız gerekenleri İndirimler oluyor daha uygun olur

Geçmiş olsun canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…