Popüler Konu LenaG ile MasterFit

teşekkürler cancağızım :KK60:

küçük kızımın çölyak testi pozitif çıkmış, akdeniz anemisinden de şüphelendiler ama o henüz kesinleşmemiş sanırım zormuş kesin tanı konulması
haftaya bir daha test yapılacakmış ona göre tanı konulup tedavi başlayacakmış, ona çok canım sıkıldı :KK43:
Çok geçmiş olsun canım, tanısı konsa tedaviye başlanır

küçük kızımın çölyak testi pozitif çıkmış, akdeniz anemisinden de şüphelendiler ama o henüz kesinleşmemiş sanırım zormuş kesin tanı konulması
haftaya bir daha test yapılacakmış ona göre tanı konulup tedavi başlayacakmış, ona çok canım sıkıldı :KK43:
Geçmiş olsun canım. Genetik test biraz geç çıkıyor. Benim büyük oglumda da Akdeniz ateşi çıktı. Tanı konulsun gerisi kolay. Biz tedaviye başladıktan sonra rahatladık .

Aynen uyguladım. Öğlen ağır geldi. Akşam çok doymadım gibi bilmiyorum
1-2 saat arayla birşeyler yemek can sıkıcı sürekli takipteyim. Yemek için yaşıyor gibiyim. Neyse söz verdim bu hafta tam uyacagim. Suda hala sorunlarim var
Bugün 1lt içtim daha.
Yemeyi hem hazırlamak hem tüketmek için sürekli zaman ayırıyorum. 🙄
Ben 2 ay dayandım, sonra pes ettim. Diyetisten menüleri benlik değil

Afiyet olsun papatyacim. Menün çok güzel. :KK68: Maşallah çok güzel başladin. :super:
Su içmede eksiğim var epey bence bi bucuk lıtre olmamıştır daha , birde spor ama butun gun bebişle ev içinde ağırlıklı yavas tempo yürüyorum dıyebılırım 😂 yada bır ıkı saat ayakta ağırlıklı sallama şimdilik sporum bu kadar
Sezeryan dolayısıyla dıkıs yerım hala tam gecmedı karın vs calısamam suan muhtemelen
Cholei ting 3 haftalık challange zamanında aklımın akıyla bıtırmıstim agır yapabılıyorum ama suan ımkansız belkı bıraz sonra Leslie boosted falan kilodan dolayı dızımde agrı cok oluyor ona da korkuyorum 😂

fmf imiş canımm

tabii ki dikkat edilirse inşallah sorun olmaz ama daha 5 yaşındaki çocuğa nasıl hayır makarna yok ekmek de yeme diyeceğim :KK43:

rahmetli abim 10 yaşından beri tip 1 diyabetti ve annemle babam çok zorlandılar :KK43:

diyabet tabii ki çok daha zor bir hastalık Rabbim evlerden ırak etsin ama ne biliyim birebir yaşadığımız için o süreci kızım da aynı sıkıntıları yaşayacak korkusu doldu içime :KK43:

abartıyor olabilirim bilmiyorum ve asla isyan etmiyorum ama kızlarım zaten bir sağlık problemiyle uğraşırken başka birşeyle uğraşsınlar istemiyorum, Allahım beterinden korusun tabii ki de :dua:
Çok geçmiş olsun canım. Seni çok iyi anlıyorum. Benim de 4.5 yaşında minyon bir kızım var. 2 yaşındayken çölyak tan şüphelenildi. Kan testi pozitif ama biyopsi negatif geldi. Genetik bakıldı ve pozitif görüldü. Ama biyopsi negatif olduğu için doktor diyet önermedi su an normal besleniyor. Belki siz de de böyle bir durum olabilir. Ayrıca yeğenim de çölyak var. Evet beslenme düzenini ayarlamak çocuğa anlatmak zor ama inan küçük çocuklar bunu cok daha kolay kavrayabiliyor. Herseyin alternatifi var.. umarım güzel sonuçlar alırsınız

ADINIZ: Wunderlost🤭
YAŞINIZ: 31
BOYUNUZ: 165
KİLONUZ: 75
HEDEF KİLONUZ: 68
MEDENİ DURUMUNUZ: Evli
MESLEGINIZ: Sınıf öğretmeni
ÇOCUK SAYISI: 1
KİLO ALMA NEDENİNİZ: Sağlıksız beslenme
SAĞLIK SORUNUNUZ VAR Mı: Kilolu olmak 😅
KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ: Sağlıklı olmak, daha mutlu hissetmek, kıyafetlerin içinde kendimi daha iyi hissetmek için kilo vermek istiyorum.

Genel olarak hep böyle kilolu biriydim çocukluktan beri, iştahlı bir insanım, mutfakla da aram iyi, metabolizmam da yavaş. E bunlar biraraya gelince kilolu olmak sürpriz bir durum değil. Ama bu hep böyle sürecek diye bir şey yok beslenme alışkanlığımı değiştirirsem kacamakları dengelemeyi öğrenirsem kilo verebilirim diye düşünüyorum. Daha doğrusu hayat boyu zaten kilo al/ver şeklinde ilerledim ben aslında artık ideal kiloda olup korumaya geçmek istiyorum. Diyetisyene de gitsem kendim diyet de uygulasam kısıtlandığım için diyeti bırakır bırakmaz fazlasıyla yemeğe geri dönüyor ve doğal olarak tekrar alıyorum. Bunun önüne geçersem bu kısır döngüyü kırmış olurum diye düşünüyorum.
En son diyetisyende aralıklı oruç uygulamıştık o hoşuma gitmişti belki yine o tarz bir şeyler denerim bilmiyorum. Abur cubura bir sınır getirip akşam da 8 den sonra yemek yeme olayını kapattık mı bence yavaş yavaş da olsa kilo veririm diye düşünüyorum 🤷🥹 bakalım hayırlısı 💃💃💃
hoşgeldin canım 🥰

üzüldüm canım yaa geçmiş olsun. Çölyak önemli bir hastalık. çok dikkat edilmesi gerekli

X