Komşu kızı altın kolyemi çalmış

Karar vermesi zor bi konu. Söyleseniz bi dert söylemeseniz bi dert . Ama ben şunu düşünüyorum yani zaten temiz zihniyette olan biri kolyenizi çalmaz . Bu zihniyetteki birine laf da anlatamazsınız . Şimdi ne derseniz deyin kesinlikle itiraf etmez 33 yaşında kadın . Olan size olacak iftara atmış gibi görüneceksiniz ve de annenizin dostluğu zedelenecek . Kadın madem çok iyi temizliğe bile yardıma geliyor bilemedim yani acaba hiç bi şey demeyip kızla bir daha görüşmeseniz mi? Evet 14 bin az değil gerçekten yutulacak bi para değil ama annenize bu kadar faydası varsa susmak daha iyi sanki . Çünkü çözüm yok zaten aldıysa vermeyecek ben aldım da demeyecek her türlü olan size ve annenize olucak

Benimde gecmiste boyle bir esyam kayboldu, kimin aldigini bilmiyorum aradım taradim bulamadim, vazgectim.

Sonra birgun bir akrabamizdayken dolabi acikti bir baktim benim kaybolduğunu dusundugum esyam ve kayboldugunu hic farketmedigim birkac esyam dolapta öylece duruyor. Hic yuz goz olmadan aldim cantama koydum.

Birkac gun gecti, bize geldiler esyalar dolabimda duruyor, bu da gelmis dolabimi acti direkt "ne kadar elin kolun uzun senin" diye bana bagirmaya basladi. Bende "ha bir dk, benden izinsiz evimden aldigin esyalarimi geri aldigim icin mi elin kolun uzun diyorsun bana" diye cikistim. "Onlar benimdi" diye kem kum etti, sustu.

Sonra aile icinde adimi eli uzuna cikarmisti, ben de kim benle bu konuda muhatap olsa, benden izinsiz esyami alip goturenden esyalarimi ona sormadan geri aldigim icin elim uzunsa kabul ediyorum diyerek kendimi savunmustum, yasim kucuktu ama hakkimi yediremezdim.

Siz de misafirlige gidip kolyenizi arayabilirsiniz, zaten kilitli kasaya falan kaldıracağını düşünmüyorum, muhtemelen makyaj masasinin ustunde apacik duruyordur. Hatta o yokken sadece annesi var iken gidin.

Ne yüzsüz biriymiş öyle. Ayrıca "eli uzun" diye ona mı denir!?

Yüzsüzlüğün bu kadarı ! İnsanlar gerçekten acayip tuhaf .

O almış. Ben zaten her yeri aradiktan sonra konu açtım.

Kolye dışında girdiğin konular saçma herkes bişeylerden korkabilir veya rahatsız olabilir ben sokak hayvanı dahil tüm hayvanları canlıları çiçekleri böcekleri severim hepsi birer canlı Allah’ın yarattığı bir varlık .. fakat defalarca saldırıya uğrayan biri olarak artık fobim var mesela korkuyorum ama zarar vermiyorum elbette dışarıda ki iki bacakları şeytanlar daha tehlikeli bunu belirtmek isterim insandan daha tehlikeli bir varlık yoktur dünyada bu tartışmaya kapalı net bir konu görünce dayanamadım yorum yapmak istedim. Gelelim altın kolye meselesine asıl yorum yapma nedenim biz ailece izine gitmiştik ve annemin aynı senin annen gibi çok samimi ve coook eski bir arkadaşı vardı yıllar yıllar eskittik onlarla anne kız yaşıyor neyse izine gitmiştik annemde anahtarı verdi posta kutusuna baksın biz gelene kadar diye oda tamam elbette dedi ve biz tatile giderken babam ellerini yıkıyor yıkarken alyansını banyoda unutuyor tam kapıdan çıkıcaz acele acele hengâme yaşıyoruz havaalanına biri bizi bırakacak felan o sırada babam alyansı lavabonun köşesinde mermerin üstünde unutyo ve sonra aklına geliyor orda kaldığı neyse biz geldik ki alyans yok ve anahtar sadece bir kişideydi ve ağzından kaçırdılar kızı çalmış alyansı biz bişey demeden yoo biz yukarı çıkmadık felan gevelemeye başladılar. Sormaya bile gerek kalmadı annem okadar iyi niyetli davrandı güvendi ki evin komple anahtarını vermiş normalde sadece posta kutusu anahtarı verseydi yeterliydi sadece örnek bizim yaptığımız tek şey ufak ufak kontağı koparmak oldu böyle kendini bilmez kötü kalpli insanlara ne diyebiliriz ki vicdanlarıyla baş başa kalmaları en güzeli. Birdaha o kızı evine almamalısın annen dışarı da görüşsün havalar sıcak aşağıya kurabiliyosanız masa sandalye kurun çay felan götürürün yada hiç görüşmeyin çünkü böyle bir komşuluk arkadaşlık olmaz olamaz gerçekten olmaz yani

Kızın doğumundan başlamışsın resmen. O atanamadı ben atandım vs. Şu ülkede her şey sadece sınavla olmasa işler cok değişirdi emin ol.
Konu bana da geçmedi. .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…