Komşu kızı altın kolyemi çalmış

Kolye dışında girdiğin konular saçma herkes bişeylerden korkabilir veya rahatsız olabilir ben sokak hayvanı dahil tüm hayvanları canlıları çiçekleri böcekleri severim hepsi birer canlı Allah’ın yarattığı bir varlık .. fakat defalarca saldırıya uğrayan biri olarak artık fobim var mesela korkuyorum ama zarar vermiyorum elbette dışarıda ki iki bacakları şeytanlar daha tehlikeli bunu belirtmek isterim insandan daha tehlikeli bir varlık yoktur dünyada bu tartışmaya kapalı net bir konu görünce dayanamadım yorum yapmak istedim. Gelelim altın kolye meselesine asıl yorum yapma nedenim biz ailece izine gitmiştik ve annemin aynı senin annen gibi çok samimi ve coook eski bir arkadaşı vardı yıllar yıllar eskittik onlarla anne kız yaşıyor neyse izine gitmiştik annemde anahtarı verdi posta kutusuna baksın biz gelene kadar diye oda tamam elbette dedi ve biz tatile giderken babam ellerini yıkıyor yıkarken alyansını banyoda unutuyor tam kapıdan çıkıcaz acele acele hengâme yaşıyoruz havaalanına biri bizi bırakacak felan o sırada babam alyansı lavabonun köşesinde mermerin üstünde unutyo ve sonra aklına geliyor orda kaldığı neyse biz geldik ki alyans yok ve anahtar sadece bir kişideydi ve ağzından kaçırdılar kızı çalmış alyansı biz bişey demeden yoo biz yukarı çıkmadık felan gevelemeye başladılar. Sormaya bile gerek kalmadı annem okadar iyi niyetli davrandı güvendi ki evin komple anahtarını vermiş normalde sadece posta kutusu anahtarı verseydi yeterliydi 🤦🏻‍♀️ sadece örnek bizim yaptığımız tek şey ufak ufak kontağı koparmak oldu böyle kendini bilmez kötü kalpli insanlara ne diyebiliriz ki vicdanlarıyla baş başa kalmaları en güzeli. Birdaha o kızı evine almamalısın annen dışarı da görüşsün havalar sıcak aşağıya kurabiliyosanız masa sandalye kurun çay felan götürürün yada hiç görüşmeyin çünkü böyle bir komşuluk arkadaşlık olmaz olamaz gerçekten olmaz yani
Sorun hayvanlardan korkması değil, sitede köpek yok bayaa bir mesafeye kadar köpek görmedim bile. Attığı twitlerde işe giderken sürekli köpek surusuyle karsilastigini, korktuğunu falan yazmış. Kız yıllardır çalışmıyor ve çok dışarı çıkan bir kız da değil. Ayrıca çıksa bile zaten sitede köpek yok, aşağıda otobüs durakları var ama orda da köpek olmaz. Uyduruyor yani.

Kızın doğumundan başlamışsın resmen. O atanamadı ben atandım vs. Şu ülkede her şey sadece sınavla olmasa işler cok değişirdi emin ol.
Konu bana da geçmedi. .
Ya çünkü bağlantısı var kpss kaynakları sormak için eve geldiğini söyledi onu konuştuk. Yoksa samimi değiliz. Hava atmiyoruz yani.

Millete hirsiz diyeceginize ortalikta bir seyinizi birakmayin madem eve çağırdığınızda.
Aklinda yoksa bile aklina sokuyosunuz insanin altin vb ortada birakinca, suclu sayılmaz:)
Ortalıkta dedigi de odam. Ortalıkta para altın falan görünce cepliyorsun sanırım ondan dokundu sana.

Tamam hirsiz da, goz onunde de insanın nefsiyle oynanamak gerekir, ekonomi de mağlum:)
Hirsizin hic mi sucu yok demiyorum da, milleti yaftalicagina kendini guvenceye alsin evde biri varken madem.
Sen bunu evine girip çıktığın kişilere söyle onlar kendini güvenceye alsın bence, napalim insanları insan zannettik bilemedik. Kimsenin nefsiyle oynamıyorum gören de pirlantalarimi altinlarimi gösterdim sanar, kolye öylece duruyordu ortada. Bu arada kolyemi de aldım.

İşte sen de neyi diyosun anlamadım, şimdi eve geldi odama geldi diye direkt söylesem hiç samimi değilseniz niye geliyo diye soracaklar, samimiyim desem arkadaşından suphelenmeye utanmıyor musun diye linç edecekler :KK70:
Biraz gereksiz detaylar verilmiş. Bizim memur tayfa atanınca kendini çok zeki sanıyor. Onlardan olduğunu düşündüm 😂

hem hırsız hem akılsız.Annesine söylememekle iyi yapmışsınız.kendine bi şey falan yapar sizi suçlarlar belli ki normal psikolojide değil.

hem hırsız hem akılsız.Annesine söylememekle iyi yapmışsınız.kendine bi şey falan yapar sizi suçlarlar belli ki normal psikolojide değil.
Ya aslında çok safça mi düşünüyorum bilmiyorum ama o benim de aklıma geldi. Acaba cidden dediği gibi değerli olduğunu bilmiyordu da ondan mı aldı. Yani sana söylemeyi unuttum isteyecektim vs laflarina inanmadım ama değerli olduğunu bilmeden mi çaldı diye düşünüyorum. Çünkü hemen getirdiğine göre satmamis. Satsa zaten seri no verdiğimi polise ihbar ettiğimi söylediğim için korkudan itiraf ederdi, şimdi korkmasini gerektirecek bir durum da yok. Hırsız hırsızdır ama bilemedim sahte olmadığını bilseydi yapmaz miydi acaba 🧐

Ya aslında çok safça mi düşünüyorum bilmiyorum ama o benim de aklıma geldi. Acaba cidden dediği gibi değerli olduğunu bilmiyordu da ondan mı aldı. Yani sana söylemeyi unuttum isteyecektim vs laflarina inanmadım ama değerli olduğunu bilmeden mi çaldı diye düşünüyorum. Çünkü hemen getirdiğine göre satmamis. Satsa zaten seri no verdiğimi polise ihbar ettiğimi söylediğim için korkudan itiraf ederdi, şimdi korkmasini gerektirecek bir durum da yok. Hırsız hırsızdır ama bilemedim sahte olmadığını bilseydi yapmaz miydi acaba 🧐
Geçmiş olsun, kolyenizi olay çok büyümeden geri aldığınıza sevindim. Bence sahte olduğunu düşünmedi gayet altın olduğunu bilerek aldı ama suçunu hafifletmek için size böyle aptalca bir yalan uydurmuş. Zekası biraz düşük gibi geldi bana 🤣

Hayır çok saçma bir bakış açısı , kimsenin eşyasına izinsiz dokunmam ben bu çok küçük yaşta öğrendiğimiz bir çizgi. İsterse iğne olsun izinsiz alamaz almamalıydı.
Hırsız net.

Geçmiş olsun, kolyenizi olay çok büyümeden geri aldığınıza sevindim. Bence sahte olduğunu düşünmedi gayet altın olduğunu bilerek aldı ama suçunu hafifletmek için size böyle aptalca bir yalan uydurmuş. Zekası biraz düşük gibi geldi bana 🤣
Ya aklımı kurcalayan şey neden geri verdi o zaman? Satmamiş satsa korkmasini anlarım.

Yapardı.Hırsız hırsızdır.Cebine atmış dediği gibi olsa elinde götürür.uzak dur annesine falan söyleme ama ya da tehdit etme.kendi annenin haberi var zaten o da dikkat eder.

Tamam hirsiz da, goz onunde de insanın nefsiyle oynanamak gerekir, ekonomi de mağlum:)
Hirsizin hic mi sucu yok demiyorum da, milleti yaftalicagina kendini guvenceye alsin evde biri varken madem.

Babam da hep böyle derdi bize eskiden. Eve biri gelince saklayın eşyalarınızı beşer şaşar saklamayan suçludur der.

Ya aklımı kurcalayan şey neden geri verdi o zaman? Satmamiş satsa korkmasini anlarım.
Siz değerini 100 bin deyince ürktü salak, polise başvurduk tanıdık ilgileniyor deyince de aha ben 100 bini nasıl öderim diye küçük beyninde yankılandı en temizi geri vereyim bi bahane bulurum demiş. Siz "sahte mi sandı da aldı acaba" diye düşündüğünüze göre rolünü iyi oynamış :) Acımayın buna düpedüz hırsız işte.

X