Komşu kızı altın kolyemi çalmış

Biliyorum bunları haklisiniz. Zaten elimi bağlayan tek şey annemin o komşusunu çok sevmesi. Çok iyi arkadaşlıklari var benim yuzumden küsmelerini istemem.

Benim daha önce hiçbir şeyim çalınmadi, yurtta bile tek bir çöpüm çalınmadi. Ondan dolayı bu rahatlık sanırım. Dikkat edicem demek bundan sonra.

Ya öyle çatkapi gidecek bir samimiyetim yok açıkçası. Zaten o da pek gelmezdi. Gelme sebebi işte kpss meselesi hangi kaynaklara nasıl çalışayım falan diye sormaya gelmişti. Benim şu an çağırmama da şaşırmıştır buyuk ihtimalle. Zaten evleri kalabalık onların. Abisi küçük kardeşi yengesi annesi babası falan var. Gidemem maalesef.

Ben çok konuşan biriyim sanırım. Bi arkadaşımın cebinden oturduğu yerde zincir sarksa kız o ne öyle sarkıyo falan derdim ya. Sizde benim gibi olsaydınız daha o an çözülürdü bu mevzu.
Valla ben bir şey anlatıyordum o arada, saniyelik görmüştüm ama öyle sarkmiyordu azıcık ucundan görünüyordu :)

Anneme söyledim o yapmamıştir diyor ama yine de uyardım, normalde kızın bizim eve geleceğini sanmıyorum ama eğer gelirse ortada değerli bir şey bırakma vs dedim.

Anneniz ne diyor bu duruma gorduklerinize
O yapmamıştir kızım vs. Görev yaptığın yerde unutmadigina emin misin dedi. Ben memlekete geldiğimde almıştım kolyeyi, temmuz sonunda kuzenimle dışarı çıktığımda da takmıştım zaten. Ondan sonra on gündür falan dışarı çıkmadım bile. Bunları söyleyince dedi gözümüzle görmedik iftira atıyorsun der kız dedi ama onun da aklına şüphe düştü belli. Uyardım işte ben onun çaldığına eminim direkt söylemiycem ama eğer eve gelirlerse ortalıkta para degerli eşya vs bırakma dedim.

al karşına sert bir şekilde konuş. Balkona çıkarken masa gördüğüm kolye balkondan döndüm yoktu. Seni utandırmamak adına söylemedim ama vermeni de bekledim vermedin. Kolyemi bana teslim et. Etmezsen annenle konuşacağım. Aldığından eminim cebinden sarkan zinciri gördüm de. Ama kendinden emin konuş empati kurar gibi yumuşak konuşma. Sert ve kendinden emin ol. Kolyeyi ver unutalım yoksa onu senden alana kadar farklı yollar denerim rezil olursun de.

Kolyemi kaybettim gördünüz mü falan demeyin sakın. Hayır diyecek elbette. Emin konuşun, aynı bu mesajdaki gibi. Vermezse polise gideceğinizi söyleyin. 14 bin lira az değil, belki daha önce başka neler çaldı da haberiniz yok?

Komşunun kızı hırsızsa gelmesinler zaten eve. Siz kendinizden eminseniz niye iftira olsun, sorana söylersiniz.

Heycanlanır yapamaz

Ben çok konuşan biriyim sanırım. Bi arkadaşımın cebinden oturduğu yerde zincir sarksa kız o ne öyle sarkıyo falan derdim ya. Sizde benim gibi olsaydınız daha o an çözülürdü bu mevzu.
Bende direkt göz kesilirim hatta içine girecek kadar yaklaşır bu sarkan şeyde ne diye mutlaka sorardım bu yapı meselesi galiba. Bu hareketime şaşırabilirsiniz ancak evime gelecek kadar samimi ( konu sahibi samimi olmasada) isem mutlaka bunu yapardım.

Hiç beklemediği anda o zinciri çeker alırdım cebinden. Panik yapar çünkü haa yok bişey ıh mıh der tıkardı iyice cebine. Benim kolyemse zaten geçmiş olsun. İtin g.tüne sokar evimden kovmaktan beter ederdim

Kolyenin olduğu yeri görecek ve gizlenmiş şekilde aslında bir yere güvenlik kamerası koysanız kız hemen itiraf eder

Kolyenin cepten sarktığını söylerseniz yalan söylemediğinizi anlar.

Etraftaki kuyumculara gidip kolyenizi sorabilirsiniz. Daha satmadıysa belki satacağı zaman kuyumcu uyanır da el atar. Belgesi varsa sizde gösterebilirsiniz de.

Ben şey düşündüm. Kolyem kaybolmuş polise ihbar ettim bayaa degerliydi 100 küsür bine almistim. Polis şu an kuyumcuları sorguluyor seri no falan da verdim diycem. Sattiysa tutuşsun satmadiysa da zaten ömür boyu bu şehirde satamaz. :)

Koreye gidince orda okutur artık

Annenle komşusunun arası bozulmasın diye düşünüyorsun ama sen yanında değilken kız annenin de özel eşyalarına el uzatabilir. Tabi kesin o yaptıysa. Bunu bence çözmelisin. İnkar etse bile hareketlerinden yalan mı doğru mu söylediğini anlarsın bence. Gerçekten böyle bir şey yaptıysa annenden uzak durmaları daha iyi. Ben olsam bu kızın daha da ileri gidebileceğinden korkardım. Eve kolayca girip çıkabiliyor. Ya para için annene bir şey yaparsa? Gerçekten o çaldıysa bir daha evine girmemesi için elinden geleni yapmalısın bence.

Yarın bir gelsin de kafamda soyleyecegim şeyleri tasarlıyorum şu an . Ben hemen gidip sattığını sanmıyorum. Satmişsa da kuyumcu onu hatirlamaz bence. Bir de merkezi bir yerde oturuyoruz en yakın çarşıda nerden baksanız 20-25 tane kuyumcu var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…