Komşu kızı altın kolyemi çalmış

Marianihal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2022
765
1.281
Şoku daha bugün atlattigim için konu açmak istedim. Ben şu an memleketteyim, yaz tatili için gelmiştim. Karşı binada oturan çok da samimi olmadığım ama annemin annesini tanıdığı için benim de tanışıp arkadaş olduğum bir kız var. Kız benden iki yaş falan büyükve atanmaya çalışıyor. İşte bu sene yeniden kpss çalışmaya başlayacakmis. Ben beş sene önce falan atandim yani artık kpss ile ilgili her şeyi beynimden sildim attım diyebilirim. Bu kız yine de benden nasıl çalışılacagina dair bilgi istemeye gelmiş. Gerçi onu iki yıl önce falan da yanlış çalıştığı için uyarmistim. Şöyle ki, kız sadece konu çalışıyor ama test deneme çözmüyor. Ona yaptığının yanlış olduğunu anlattım ama yine bildiğini okumuş ki çok düşük bir puan bekliyormuş.

İşte bize geldi odama geçtik. Ben bir tane altın kolye almıştım kendime oylece ortalık yerde masada duruyordu. İşte kız bunu ceplemiş bayaa. Benim odamda balkon var sigara içmeye çıkmıştım o da odamda oturmaya devam ediyordu. İçeri girdim biraz sohbet ettik falan sonra pantolonu çok dar oldugu için zinciri cebinden taşmış onu gördüm. İlk başta anlamadım.o gittikten bir iki gün sonra kolyenin ortalıkta olmadığını görünce jeton düştü. Kolyeyi 14 bine almistim.

Ben net gördüm yani cebinde sarı zincirin ucu görünüyordu ama cep kısmı kanepenin ucuna doğru gelecej şekilde oturduğu için bir daha görmemiştim.zaten o anda anlamadım. Kolyeyi onun çaldığına eminim çünkü o gelmeden önce kolye net masadaydi. Dışarı falan çıktığım da yoktu birkaç haftadır zaten genelde.

Kızla ilgili anneme birkaç soru sordum, kız ilginç garip bir kız. Bu yaşına kadar hiçbir işte calismamis, sınava da çok çalışarak girmiyormuş. Zaten garip garip hayaller kuran biriydi. Bana yıllar önce işte kpss kazanamazsam Kore'ye gidicem Kore'de öğretmenlik yapicam falan diyordu. Korece bildiği yok koreyle bir bağlantısı falan da yok. Koreli cocuklara Türkçe öğretecekmiş(!) Zaten öyle bir şey de yapmadı. Sürekli sokak hayvanlarının onu rahatsız ettigiyle alakalı twitler atıyor güya işe giderken kopekler buna saldiriyoemus vs . Bizim sitede tek bir köpek bile olmaz kaldı ki işe de gitmiyor. Aklıma bunlar gelince acaba rahatsızligi olabilir mi gibi düşünceler geldi.

Sizce ne yapayım, annesi anneme fazlasıyla iyilik yapıyor yani annemin dizi rahaysiz olduğu için temizliğe falan bile yardım ediyormuş ben memlekette değilken. Şimdi kendisine söylesem ne tepki vereceği meçhul. Gidip ailesine iftira attığımi falan söyleyebilir. Sallayayim boşvereyim desem de 14 bin az para değil benim için. Ne yapayım?

Güncelleme: ban yediğim için şu an yazmak aklıma geldi. Kız ertesi gün bizim eve geldi, ona kolyemden bahsettim. Dedim çok değerli bir altın kolye almıştım, 100 binden fazla para verdim kayıp, aslında evden de cikmamistim nasıl nerde kaybettim bilmiyorum. Polise haber verdim seri no falan verdim şu an kuyumcular araştırılıyor polis arkadaş da var bayaa ilgilendi sağ olsun falan dedim. Bı panik yaptı yüzü düştü konuyu değiştirdim ne yapacak diye yarım saat sonra gostersene nasıl bir şeydi cidden 100 bine mi aldın diye, yonca şeklinde bir kolyeydi dedim fotosunu falan gösterdim aaa dedi ben bunu denerken yanlışlıkla üstümde kalmış inanmıyorum falan dedi gülerek, ya ben bunu sahte bir şey zannetmiştim bende bu dedi. Çaktırmamaya çalışıyor ama flash TV oyunculuğu sanki.

Dedim kimi kandiriyorsun Allah aşkına, cebine koydun onu sigara içerken gözümle gördüm dedim. O da bir durdu başta inkar etmeye çalıştı ama ya yemin ederim ben onun pahalı olduğunu bilmiyordum iş görüşmesine giderken takarım diye düşündüm sana soyleyecektim zaten verirsin diye cebime koydum inaniyosun dimi diye yalvarır şekilde konuştu. Güya ben sigara içerken balkonda fazla durmuşum o arada söylemeyi unutmus 10 liraljk kolye sandığı için aklından çıkmış. Kolyemi geri aldım kızlar. Bir şey demeyi de düşünmüyorum sadece annemi uyardım eve girmesin falan dedim bir daha. Annesine söylemeyi düşünmüyorum zaten bana söylediği şeyleri ona da söyleyecek.

Son düzenleme:
Ya kendisine ait imitasyon bir kolyeyse pantolon cebinden ucunu gördüğünüz ? Neden kolyenizin olmadığını fark eder etmez; gidip sormadınız ?

Evinizi tamamen arayıp, annenize sordunuz mu kolyenizi ?

Annenizle evlerine gidip, annesi de varken direkt sorun. Elinde bakarken, unutup sen de kalmış olabilir mi vb şeklinde.

Ya ben kolyenin yok olduğunu bile iki üç gün sonra fark ettim takmıyorum ki, dediğim gibi bu ara pek evden çıkmadigim için ihtiyaç duymadım takmaya. Yani kızın cebinde zincir görünce aklıma benim kolyemdir diye gelmedi o anda normal olarak.

Evet aradım evi dolaplari falan çekip altlarına baktım zaten ben öyle gizli saklı bir yere koymam.

Yani eminsen kizi cek kenara bak canim o gun uaptigini gordum zincir senin pantolunun cebinden gozukuyordu bir kac gun bekledim kendi isteginle verirsin diye ama vermedin. Ya kolyeyi ver yada seni ciddi anlamda tum siteye rezil ederim de. Aklima baska bisey gelmiyir. Biraz degisik bir tip dedigin icin belki bu sekilde anlar. Akilli birsey olsa bilgisayarin kamerasi o gun kayittayfi desen akilli insan kanitla ac der. Bunda oyle potansiyel varmi sence dermi boyle biseu. Seneler once ayni sey basima geldi kiz bilekligimi caliyo. Direk ondan supheleniyorum kanitlayamiyirim kendi ailem dahi bana inanmiyir. Onun babasi ustume yurumustu iftira diye. Kiz kolunda bilekligimle facede poz veriyor arkadasina sarılarak unutup inan o fotoyu 72 vilayete kadar attim bakin bilekligim ben hakliyfim diye

Sorsam ondan şüphelendiğimi anlayacakti o yüzden kitlendim yani bir şey yapamadım uzun sure. Şu anda da ne yapacağım bilmiyorum.

Ya normalde söylerim, kız umrumda bile değil. Samimi de değiliz. Ama annesi çok iyi bir kadın yani melek desek yeridir. Bize iyilikleri dokundu bayaa, şimdi ben söylesem kız ölümüne inkar edecek. Sizin düştüğünüz duruma düşeceğim. Anneme söyledim o yapmamıştir diyor. O da kızın annesiyle arasının bozulma ihtimalini göze alamiyor belli ki.

Ah bilgisayarım da yoktu ki diyeyim kamerası açıktı diye. Görev yaptığım yerde bıraktığımı söylemiştim kıza da.

Hırsızlık bıçak sırtı bir konu. Desen bi türlü demesen bir türlü.

Ben o kişilerle görüşmemeyi tercih ediyorum çünkü yavuz hırsız ev sahibini bastırıyor.

( Polis kadın beni hırsızladı düşünün okulda da bu konudan vukuatı olmuş diğer kızlarla kavga etmiş kime güvenicez )

Dikkat edin bir daha özel pahalı eşyalarınızı ondan saklayın.

Anlattığına göre kız "hırsız". Bir suç işlendiğinde mahkeme " ama annesi çok iyi biri" demiyor, suç suçtur.

A akasayalar ın yazdığını uygula bence.

Sorsam ondan şüphelendiğimi anlayacakti o yüzden kitlendim yani bir şey yapamadım uzun sure. Şu anda da ne yapacağım bilmiyorum.
Annenizle beraber evlerine siz de bir kahve içmeye gidin. Odasında falan oturursanız, gerçekten o aldıysa belki kolyenizi de görürsünüz.

Göremezseniz, anneleriniz de yanınızdayken "kusura bakmayın, kolyemi kaybettim; kimseyi suçlamıyorum ancak siz varken kolyem sehpanın üstündeydi, görmüş olabilir misiniz ? Bakarken,yanlışlıkla üzerinizde kalmış olabilir mi vb" diye sorun.

Anlattığına göre kız "hırsız". Bir suç işlendiğinde mahkeme " ama annesi çok iyi biri" demiyor, suç suçtur.

Ya tabii ki suç. Zaten olan bana oldu. 14 bin benim iki aylık ek dersim.
Yani şimdi ben annesi iyiden ziyade sonradan olacakları düşünerek kalakaldım zaten. Elimde bir delil yok. Şimdi polis çağırıp kızın evini mi aratayim? Ya kız onu bambaşka bir yere sakladiysa, ben iftira atmış gibi olucam, kavga cikacak. Annem üzülecek. Komşusuyla arası bozulmus olacak. Üstüne üstlük param yine gitmiş olacak.

Ya tabii ki suç. Zaten olan bana oldu. 14 bin benim iki aylık ek dersim.
Yani şimdi ben annesi iyiden ziyade sonradan olacakları düşünerek kalakaldım zaten. Elimde bir delil yok. Şimdi polis çağırıp kızın evini mi aratayim? Ya kız onu bambaşka bir yere sakladiysa, ben iftira atmış gibi olucam, kavga cikacak. Annem üzülecek. Komşusuyla arası bozulmus olacak. Üstüne üstlük

Kızı yarın bize gelsene diye eve çağırdım tamam öğleden sonra uğrarım dedi. Bakalım yarın konusucam. Kolyeden bahsedicem tepkisini ölçücem. Cok mecbur bırakırsa balkonda sigara içerken zayen aldığını gördüm ben senin, acaba verecek misin diye bekledim. Vermedin falan diycem. Yer umarım. Ki sanmiyorum. Ölümüne inkar ederse de soğuk su icicem gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…