Komşu kızı altın kolyemi çalmış

Kore'de öğretmen olma hayaline koptum lisedeyken Kore dizisi izleyen ergen arkadaşlarım gibi sene 2011 filandi öyle modaydı
Ya işte cok ilginç. Normalde özel okulda çalışırım ücretli yaparım polis olurum gibi b planlarımiz olur onun b planı Kore'ye gidip Koreli cocuklara Türkçe öğretmenligi yapmakmış ki branşı da Türkçe falan değil. Bunu cok olağan bir şey gibi anlatıyordu.

Kore'de öğretmen olma hayaline koptum lisedeyken Kore dizisi izleyen ergen arkadaşlarım gibi sene 2011 filandi öyle modaydı
Ben ortaokuldan beri Kore dizisi izlerim. Ama bu konularda gerçekçi olmak lazım. Kore'de öğretmenlik yapılabilir . Ama Türkçe öğretmek ne alaka!? Koreli çocuklar Türkçe'yi ne yapsın!?

Kızın yaşı da küçük değilmiş hadi 18,20'li yaşlarda olsa cahillik dersin. 33 yaşında koskocaman kadının yaptığına bak. Yalan da söylüyor diyorsunuz, işe gitmediği halde masum köpeklere suç atan size neler neler atar? Kanıtlamanız da çok zor. Düzgünce konuşup uyarmak lazım yine de verir mi bilmiyorum. Büyük ihtimal kabul etmeyecek, sizle konuştuktan sonra o kolyeyi ya saklar ya da satar. Belki de çoktan satmıştır

Ben ortaokuldan beri Kore dizisi izlerim. Ama bu konularda gerçekçi olmak lazım. Kore'de öğretmenlik yapılabilir . Ama Türkçe öğretmek ne alaka!? Koreli çocuklar Türkçe'yi ne yapsın!?
Öyle bir anlatıyor ki sanki bileti hazırmış işi hazırmış gibi, hani yarın da sinemaya gidicem der gibi işte bu sene olmazsa artık Kore'ye gitme planım vardı o olur Kore'ye giderim orda öğretmenlik yaparım diyordu.:d

Yarın bize gelecek çağırdım bakalım tepkisini çok merak ediyorum. Ailesine anlatamam heralde ama o çığırtkanlık yapıp benim ona iftira attığımi falan söyler de işi buyuturse ne olacak bilmiyorum. Tatilimin berbat olmasindan korkuyorum.

Keşke kolyenin ucunu gördüğünüz an ,ay kolye düşecek diyip çekip alsaydınız
O anda o kolyenin benim kolyem olduğunu dusunemedim ki, kimin aklına gelir böyle bir durum. Ucundan görmüştüm bir anda cebine sokmuş belli ki dışından zincirin azıcık bir kısmı görünüyordu saniyelik gördüm zaten.

Ben olsam suçlamadan canım kolyemi bulamıyorum o gün geldiğinde kolyem masanın üzerinde miydi? Sen gelmeden önce çıkartmıştım öyle hatırlıyorum yoksa bir önce ki günü mü hatırlıyorum diye bir sorgulardım. Ya da boynumda mıydı sen görmüş müydün? Falan diye bir sorardım.

Evde başkası da olsun. Tepkisi çok ağır olabilir. Hırsızlık yapan biri itiraf etmez. Başınıza bela gelebilir.
Direkt hırsızlik muhabbetine girmem zaten de kolyeyle ilgili şüphe uyandiracak imalarda falan bulunmayı düşünüyorum. Ya öyle tehlikeli bir şey yapamaz zaten arada aileler olmasa ben direkt de söylerdim senin çaldığını biliyorum polise gidicem şimdi vs diye.

Polis bu konudan dolayı kızın evini aramaz

Bunu yaparsa direkt inkar eder işin içinden çıkar. Aldığını biliyorum, vermeni bekledim vermedin tarzı şeyler söylese o zaman daha etkili olabilir diye düşünüyorum

Yıllar önce okulda nöbetçi öğrenciydim. Cüzdanımı nöbetçi masasının üstüne koymuştum. Çantama koyacak fırsatım olmadan okuldaki hizmetli amca beni uyardı.
"Kıymetli eşyalarını ortalığa bırakma. Görürsen şaka olur, gormezsen gerçek olur" demişti. Yıllar geçti hiç unutmadım.
Diyeceksiniz ki orası benim odam ama yabancı biri girdiğine göre odanızda da dikkat etmelisiniz. Hırsızın hiç mi suçu yok diyeceksiniz. Elbette var. Söyleseniz inkar edecektir. Giden kolye gelmeyecek. Anneniz de yardımdan mahrum kalacak. Malesef bu cirkinlige sessiz kalmanız uzun vadede sizin menfaatinize.

asla kabul etmez. hangi hırsız evet çaldım der ki? biz bir gün roman bir kızın ifadesini alıyoruz kiz resmen hırsızlık yapan kız. büyük bir ozguvenle "insan insana benzer savcim" dedi halbuki o yani resmen biliyoruz bunu. ahahajaja. öküzden kiz bence evet ben aldım demez siz sinirlerinizi yiprattiginizla kalacak gibisiniz. üzüldüm 14 binde elbette az para değil. hayır az olsa da niye ona veresiniz ki zaten. gereksiz insan gittiğin evde de hırsızlık yapmazsın ya

Aklıma şöyle bi sey geldi. Simdi siz eve davet ettiniz ve öğlenden sonra gelirim demiş ya. O gelmeden baskın yapar gibi siz ona gitseniz. Kafam attı annemle tartıştım evde durmak istemedim vs diye bi kılıf uydursaniz. Sonra odana geçelim orda konuşalım deseniz. Sonrasında bi şeyler anlatmadan el oyalayici bibsey isteseniz. Atıyorum soğuk kahve isteseniz yada güzel yaptığını düşündüğünüz başka bi şeyde olur. Maksat onun odaya gelmemesini sağlamak bi süre. O arada da odayi arasanız. Çantaya felan baksanız. Belki bu şekilde bulup geri alirsiniz. Tabii bu 3 4 günde okutmadiysa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…