Komşu kızı altın kolyemi çalmış

Babam da hep böyle derdi bize eskiden. Eve biri gelince saklayın eşyalarınızı beşer şaşar saklamayan suçludur der.
Bu boyledir, kimsenin karakterini cozemiyoruz.
100 bine aldim diye de korkutmus kizi, bu sacmaliktan korktuguna gore hirsizliktan degil cahillik, saftiriklik, yoksuzluktan almis iste konu dogruysa eğer.

100 bine aldim diye de korkutmus kizi, bu sacmaliktan korktuguna gore hirsizliktan degil cahillik, saftiriklik, yoksuzluktan almis iste konu dogruysa eğer.
Uhü ühü... Yoksulluktan mi almiş kıyamam. Ulan sanki ben armatör kızıyım. Sanki biz yoksul değiliz yatlarimiz katlarimiz var 😁 iyi ben de cüzdan cepleyeyim o zaman yoksulluğuma verin. Potansiyel hirsizsin resmen Allah çevrene sabır versin 😁

Sorun hayvanlardan korkması değil, sitede köpek yok bayaa bir mesafeye kadar köpek görmedim bile. Attığı twitlerde işe giderken sürekli köpek surusuyle karsilastigini, korktuğunu falan yazmış. Kız yıllardır çalışmıyor ve çok dışarı çıkan bir kız da değil. Ayrıca çıksa bile zaten sitede köpek yok, aşağıda otobüs durakları var ama orda da köpek olmaz. Uyduruyor yani.
Anladım yalanı da var böyle insanlar hayatında olmasa daha iyi inan bana konu edecek bir insan değil kendisi. Çok net şekilde mesafeni koy soramaz bile zaten sana neden böyle oldun diye ben galiba bişey kaçırdım ama yorumları tam anlamadım ama sanırım kendisiyle konuştun?

Uhü ühü... Yoksulluktan mi almiş kıyamam. Ulan sanki ben armatör kızıyım. Sanki biz yoksul değiliz yatlarimiz katlarimiz var 😁 iyi ben de cüzdan cepleyeyim o zaman yoksulluğuma verin. Potansiyel hirsizsin resmen Allah çevrene sabır versin 😁

İşte herkesin senin karakterinde olmasını bekleyemezsin

M Marianihal çok geçmiş olsun, maalesef artık kimseye güven yok o yüzden anneniz de evine aldığı insanlara dikkat etsin, ortalıkta para, altın vb bulundurmayın.
Tamam hirsiz da, goz onunde de insanın nefsiyle oynanamak gerekir, ekonomi de mağlum:)
Hirsizin hic mi sucu yok demiyorum da, milleti yaftalicagina kendini guvenceye alsin evde biri varken madem.
Sana katılmıyorum mybiglove, insan nefsine hakim olması gereken bir canlı, yoksulluk başkasının malına el uzatmak için sebep değildir ne yoksullar var namuslu ahlaklı.

Bu düpedüz hırsızlık, ki o zaman herkes ortada olan her şeye el uzatıp alsın ortadaydı nefsime yenildim desin, daha birkaç gün önce 3M’lerden birinde iyi giyimli yaşlı başlı bir kadın alışveriş yapmış kasada ödemesini yaparken alışveriş çantasının altına sakladığı 1 kg’lık tereyağıyla yakalandı gözümün önünde, yoksulluktan mı? Marketler de her şey göz önünde aman biri nefsine uyar deyip ekmeği bile kilit altına mı alsın?
Kaldı ki artık bazı şeyleri kilit altına almaya başladılar haklı olarak.
Millet marketlerde satılan kavanoz kapaklarını bile çalıyor bu da mı yoksulluktan? Kusura bakılmasın da bu tip insanlar olsa olsa ahlak yoksulluğundan yapıyorlar hırsızlığı, lafa gelince her konuda mangalda kül bırakmayız ama maşallah ahlak bizden firar etti.

Hayır baya baya hırsızlıktan almış. Küçük çocuk olsa neyse ama kocaman kız saflıktan veya cahillikten komşusunun altınını çalmaz.

Öyle bir anlatıyor ki sanki bileti hazırmış işi hazırmış gibi, hani yarın da sinemaya gidicem der gibi işte bu sene olmazsa artık Kore'ye gitme planım vardı o olur Kore'ye giderim orda öğretmenlik yaparım diyordu.:d
Belki sadece hayalperest biridir, belki dışarıdan bakınca hemen farkedilmeyen bir sorunu vardır ( zihinsel)
Kore hayaline niye bu kadar taktınız ? Kolye ile ne ilgisi var?

Son zamanlarda moda mı oldu bu acaba mağduru değil de suçluyu övmek. Yok nefisle oynamak yok korkutmak. Böyle böyle insanlar her türlü ahlaksızlığa kılıf uydurur oldular. Adam yada kadın aldatır yok ihanet eder ama aşkın önüne geçilmez denir . Gider eve temizliğe gelen bayan evden birşeyler yürütür ama durumu kötü özenmiş ondan yaptı denir . İnsafsız vicdansız biri gider kedi köpek öldürür ama çocukluk travması var denir. BEN GERÇEKTEN BIKTIM BU GÜZELLEMELERDEN.Allah kimseyi şaşırtmasın ama doğru düzgün yetiştirilmiş ,gerekli ahlaki eğitimi almış ,bakın dini eğitim demiyorum -çünkü ikisi dağlar kadar farklı şeyler - insanlar bunların hiçbirini yapmazlar yada yapmamaya çalışırlar.

X