Kocam ve para meselesi

Babası yeni işe girdi temizlik işi diyim, ama çok hafif ve yorucu bi iş değil, akşama kadar sıkılıyorum felan demiş. Kocamın dediği babam böyle işler yapıyor çok zoruma gidiyor. Adam çalışmaya başladı biz de para yollamayı bıraktık yani, ama benim kocamın duygusal sacmalıkları bitmiyor. Aynı şekilde benim babam eşek mi de çalışıyor? Babam da emekli ve ise başlayacak
Adamın zoruna giden, kendi babasının ve sizin babanızın emekli olmuşken yeniden çalışması; sizinse çalışmamanız olabilir mi ?

Adamın zoruna giden, kendi babasının ve sizin babanızın emekli olmuşken yeniden çalışması; sizinse çalışmamanız olabilir mi ?
E kendi anası da çalışmamış ki emekli olamamış. Annesi yan gelip yatarken sorun yok muymuş 🙄

evin ihtiyaçları ortak karşılandıktan sonra herkes parasıyla istediğini yapsın kafasındayım ama siz çalışmıyorsunuz
bir de aile dinamikleri gerçekten farklı
şimdi benim babam evli çocuklu torunlu çocuklarının hepsine para veriyor
ee biz onlara vermezsek olur mu
olmaz
baştan aile durumunu konuşmanız lazımdı

Valla çok harca diyorsunuz ama harcamayalım diye sürekli beni sıkıştırıyor markette felan bile mecburen çok alamıyorum, acil mi diye sorguluyor vs yani bas edemiyorum bu çok harcama konusunda. Bana kart çıkarttı ama genelde beraber alışveriş yapıyoruz , bilmiyorum ben bu gidişle evden annemlere gidicem gibi geliyor bu tavırlar değişmezse . Burda bir arkadaşın dediği gibi asla iletişim kurmayıp kendi halimde takılıcam gibi ama bilmiyorum
harcama olayını siz yapacaksınız artık nasıl yaparsınız o size kalmış
bu kadar çekingen olmayın çok çekiniyor gibi gördüm ben sizi şu yorumunuzla
siz bütün gün evde değil misiniz o işteyken çıkın gidin alın ne isterseniz
gerekirse kavga edin alışveriş konusunda ama asla harcamaktan vazgeçmeyin
alışverişi neden beraber yapıyorsunuz anlamadım
ayrıca kadınsınız siz gidin o işteyken avm'ye, alın ne istiyorsanız
gidin kuaföre , saç baş yaptırın
kadınsal şeylere harcayın yani kıyafet, makyaj
çocuk değilsiniz sonuçta alışveriş için onun keyfini beklemeyin, veliniz mi o sizin ? niye alışverişe beraber gidiyorsunuz
ben olsam boşanma öncesi son çıkış olarak bu deli gibi harcama kozunu kullanırdım
değişmezse de en azından herifin parasını yemiş olmak yanıma kar kalırdı :KK70:

harcama olayını siz yapacaksınız artık nasıl yaparsınız o size kalmış
bu kadar çekingen olmayın çok çekiniyor gibi gördüm ben sizi şu yorumunuzla
siz bütün gün evde değil misiniz o işteyken çıkın gidin alın ne isterseniz
gerekirse kavga edin alışveriş konusunda ama asla harcamaktan vazgeçmeyin
alışverişi neden beraber yapıyorsunuz anlamadım
ayrıca kadınsınız siz gidin o işteyken avm'ye, alın ne istiyorsanız
gidin kuaföre , saç baş yaptırın
kadınsal şeylere harcayın yani kıyafet, makyaj
çocuk değilsiniz sonuçta alışveriş için onun keyfini beklemeyin, veliniz mi o sizin ? niye alışverişe beraber gidiyorsunuz
ben olsam boşanma öncesi son çıkış olarak bu deli gibi harcama kozunu kullanırdım
değişmezse de en azından herifin parasını yemiş olmak yanıma kar kalırdı :KK70:
bence adam bayagi cimri, markete bile kizin yaninda gidiyormus, muhtemelen cok harcama yapmasin diye. kizin ozgurce haracayabildigini sanmiyorum

Öncelikle herkese merhaba , 1 senelik evliyim. Kendim çalışmıyorum , hem kendi ailemden hem eşimin ailesinden uzaktayız eşim memur. Eşimin ailesi de ortalama yaşayan bir aile diyeyim, evleri var, arabaları var ve kayınpeder yeni emekli oldu emekli maaşı var, biz evlendikten sonra 8 ay boyunca her ay eşimin ailesin aynı miktarda para yolladık ve faturalarını ödedik. Babası emekli olduğu için eşim bu şekilde geçinemeyeklerini söyledi ve biz de yolladık. Her neyse şimdi babası ise girdi ve eşim sürekli içim hiç rahat değil babamık çalışmasını istemiyorum modunda. Ne demek istiyorsun sen dediğimde resmen esimdekş düşünce su babam çalışmasın ben ona bakayım, ömür boyu ben ona maas yollayım o yeter ki çalışmasın. İste faturalarını ödeyim vs vs. İyi benim ailem eşek basımı da benim babam da emekli olmasına rağmen çalışıyor? Eşimle baya tartıştık babasının işini beğenmeyip burun kıvırtıyor sanıyordum ama aslında olay adamın çalışması veya zor durumda olmalarını düşünmesi de değil. Kaldı ki gerçekten zor durumda olsalar önce eşimden evvel ben söylerdim yardım edelim diye. Eşimin derdi babam artık yorulmasın. Babası 50li yaşlarda , hastalığı yok şükür bi şeyi yok. Ben anlamıyorum, madem böyle bir düşüncen vardı bana neden söylemedin dedim nişanlıyken. Bana diyor ki benim babamla aramızda senim benim param diye bir şey yok. Benim param babamım parası da . Öyle bir şey mi var ya? Arkadaşlar gerçekten bu konular beni zaman zaman zaten geriyordu, ama iki gündür ben artık ciddi ciddi boşanmayı düşünmeye başladım . Diyeceksiniz ki para meselesinden mi boşanıyorsun? Daha çok kazanmayı istemesinin tek nedeni ailesine para yollamakmıiş bu adamın. Ayrıca bizim kesemiz nasıl olur da babasının kesesi olur ya? Nerede yazıyor böyle şeyler, ben gerçekten çok bunaldım.
Boşanma sebebi

Kızlar sabah geldi, orta yolu bulalım diye tekrar bi konuşma yaptım. Ama eşim kesinlikle yanaşmadı hala aynı şeyleri düşünüyorum fikrim de bu dedi. Ben de artık ozaman annemin evine gidiyorum dedim. Eşyalarımı topladım yarına bilet aldım. Gidiyorum. O da kendi ailesine anlatmış ve ailesinden benimle konuşan da olmadı, arayan soran vs. Bana umduğun kişi ben değilmişim, Allah karşına umduğunu çıkarsın dedi. Ne valizimi toplarken gitme dedi, ne de tatlıya bağlanması için bir adım attı. Sorsan tüm suçlar benim 1 senedir çektiğim yeter, bugün bunu sorun ettin yarın başka bir şeyi sorun edeceksin hep ailemle ilgili dedi. Dediğim gibi ailemin evine dönüyorum. Gerisine zaman içinde bakacağım. Belki bu şehire tekrar dönüp, kendime iş bakıp 1+1 bi ev tutup yüksek lisansıma devam ederim. Suanda her şey gözümde büyüyor, bunca eşya nasıl gidecek, bir yandan evliliğim bitiyor 1 buçuk senedir de beraberiz. Zor anlar yaşıyorum.

Kızlar sabah geldi, orta yolu bulalım diye tekrar bi konuşma yaptım. Ama eşim kesinlikle yanaşmadı hala aynı şeyleri düşünüyorum fikrim de bu dedi. Ben de artık ozaman annemin evine gidiyorum dedim. Eşyalarımı topladım yarına bilet aldım. Gidiyorum. O da kendi ailesine anlatmış ve ailesinden benimle konuşan da olmadı, arayan soran vs. Bana umduğun kişi ben değilmişim, Allah karşına umduğunu çıkarsın dedi. Ne valizimi toplarken gitme dedi, ne de tatlıya bağlanması için bir adım attı. Sorsan tüm suçlar benim 1 senedir çektiğim yeter, bugün bunu sorun ettin yarın başka bir şeyi sorun edeceksin hep ailemle ilgili dedi. Dediğim gibi ailemin evine dönüyorum. Gerisine zaman içinde bakacağım. Belki bu şehire tekrar dönüp, kendime iş bakıp 1+1 bi ev tutup yüksek lisansıma devam ederim. Suanda her şey gözümde büyüyor, bunca eşya nasıl gidecek, bir yandan evliliğim bitiyor 1 buçuk senedir de beraberiz. Zor anlar yaşıyorum.
Çocuk olmadan ayrılmanız sizin için hayırlı olmuş.sonucta bir evlilik bitiyor.uzulmeniz normal.
Bu kafayla bu adam gibilerin işi zor nasıl bir akıl tutulmasi yaşanıyorsa artik.
Allah yardımcınız olsun.

Çocuk olmadan ayrılmanız sizin için hayırlı olmuş.sonucta bir evlilik bitiyor.uzulmeniz normal.
Bu kafayla bu adam gibilerin işi zor nasıl bir akıl tutulmasi yaşanıyorsa artik.
Allah yardımcınız olsun.
Biletim yarın 1 de eşim sürekli evden gidiyor, uzun telefon trafikleri yapıyor geri geliyor. Ailesine demiş aramayın onu diye. Beni arayan soran yok. Yalnız ailesinin net düşüncelerini de söylemiyor. Annesi gerekirse yollama para demiş. Hala bunu nasıl diyebiliyor anlamıyorum. Yani o istemiyorsa zaten yollama niye yolluyorsun rızası yoksa minvalinde bi konuşma yaptı mı yapmadı mı henüz ogrenemedim. Eşim de hala aynı şeyleri papağan gibi söylüyor. Üstüne üstlük beni tükettin diyor bir senede. Tükettin dediği şeyler de baskaldırdıgım sorguladıgım her şey.

Bu
Biletim yarın 1 de eşim sürekli evden gidiyor, uzun telefon trafikleri yapıyor geri geliyor. Ailesine demiş aramayın onu diye. Beni arayan soran yok. Yalnız ailesinin net düşüncelerini de söylemiyor. Annesi gerekirse yollama para demiş. Hala bunu nasıl diyebiliyor anlamıyorum. Yani o istemiyorsa zaten yollama niye yolluyorsun rızası yoksa minvalinde bi konuşma yaptı mı yapmadı mı henüz ogrenemedim. Eşim de hala aynı şeyleri papağan gibi söylüyor. Üstüne üstlük beni tükettin diyor bir senede. Tükettin dediği şeyler de baskaldırdıgım sorguladıgım her şey.
Ben sizi anlıyorum bu tarz erkeklerden bu topraklarda fazlasıyla var.
Evlenince özellikle aileci oluyorlar.Evdeki aileyi benimseyemiyorlar.Ben bunun yetiştirme tarzından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.ben sana sunu yaptım bunu yaptım .sende bana yapacaksın minvalinde konuşmalarla büyüyorlar.Her ailede bir kurban seçerler.sizinkinde de eşiniz olmuş.

Üzüldüm gelişmelere.
Evliliğinden vazgeçme derecesinde bağımlı biri malesef.
Ya sizin gidemeyeceğinizi düşünüyor hala ya da tam bir hödük gerçekten.
Rabbim güç versin size, zor zamanlar geçiriyorsunuz biliyorum şuan ama hep bu zorluğun içinde debelenmek daha da zor.
Hep güzellikler çıksın karşınıza inş, biran önce hayatınız yoluna girer inş.

Arkadaşlar ailemin inanılmaz ısrarı üzerine dün biletimi iptal esip bu evliliğe bir şans daha vermeye karar verdim. Bugün gidip bir dershaneyle de görüşeceğim, işe girmeyi düşünüyorum . Buradaki arkadaşlarım tavsiyesiyle yüksek lisans derslerimi bir güne çektirebilirsem cektircem. Onun dışında eşimle de buz gibiyiz yani ikimizin de içinden gelmiyor anladığım kadarıyla , zamanla düzelir miyiz zaman gösterecek. Eşim çok saçma bi insanmış bunu çok iyi anladım ama bu olayla birlikte, annesine ağlamaktan konuşmadığını söyleyip bana gayet soğukkanlı bir şekilde konuşuyordu dün. Bugün sabah bu olayla ilgili ailesine bilgi vermesini istemediğimi de belirttim. Halletik de konuyu kapat dedim. Zaten ailesi beni aramadı, aileler de birbirleriyle konusmadı. Durum bundan ibaret.

Ne inat adammış bu ya. Boşver 1.5 yıldır beraberdiniz ama iyi yanından bak daha fazla zaman harcamamış oldun. Anasının evine geri dönsün babasına baksın. Üzülme daha iyi olacak her şey 🙏🏻

Aa son postu görmeden yazmışım. Hakkında hayırlısı olsun ama bu adam böyle, düzelmeyecek. Kaldırabileceksen devam et.

Başta ailesine destek olması ne güzel hayırlı evlat hissi yaratıyor ancak hiç çalışmamasını istemesi, yaranmaya çalışması vs babasıyla sağlıklı ilişki kuramadığını, kendini kanıtlamaya çalıştığını gösteriyor. Muhtemelen küçükken çok ezildi babası tarafından

Ne inat adammış bu ya. Boşver 1.5 yıldır beraberdiniz ama iyi yanından bak daha fazla zaman harcamamış oldun. Anasının evine geri dönsün babasına baksın. Üzülme daha iyi olacak her şey 🙏🏻

Aa son postu görmeden yazmışım. Hakkında hayırlısı olsun ama bu adam böyle, düzelmeyecek. Kaldırabileceksen devam et.
Artık sadakam olsun kafasındayım , kendimden ödün de vermeyeceğim. Kendi paramı biriktirip duruma göre bakacağım, adam olmazsa boşanacağım bu aklımda hala. Çünkü ben de anne olmak istiyorum, ömrümü bu adamın adam olmasını beklemekle geçiremem. Zamana bıraktım yani, lafımı esirgemiyorum. Böyle devam etmeyi düşünüyorum. Ailesinin öğrenmesi de iyi oldu bir yandan, en azından rahatsız olduğumu, rızam olmadığını bilirler de abuk subuk isteklerde bulunmazlar. Şuan kayınpeder çalışıyor, ne zaman bırakırsa ozaman başlayacak bu yardım işi. Bakıcaz artık ben de kocam diye boynuna sarılıp her şeyi kenara atmadım, atamadım. Aramız cok soğuk ama ısınması için çabam yok. Fazla fedakarlık nankörlüğü doğuruyor. Ona göre kendinden ödün veren hep o olmuş:) Annen ne diye her dakika görüntülü arıyor bi ustırıbu yok demişim, cümbür cemaat neden yatılı geliyorlar(maaile) yer yok demişim, herkese bir laf etmişim ona göre :) Oh iyi de etmişim, beğenmiyorsa su dakika gidebilir. Biraz da ben taşınmak istemedim ama eşim bana evi bırakmayacaktı çok belliydi. Burda yüksek lisansa kabul görmüşken bir şansı bunların sayesinde de verdim diyebilirim.

Arkadaşlar ailemin inanılmaz ısrarı üzerine dün biletimi iptal esip bu evliliğe bir şans daha vermeye karar verdim. Bugün gidip bir dershaneyle de görüşeceğim, işe girmeyi düşünüyorum . Buradaki arkadaşlarım tavsiyesiyle yüksek lisans derslerimi bir güne çektirebilirsem cektircem. Onun dışında eşimle de buz gibiyiz yani ikimizin de içinden gelmiyor anladığım kadarıyla , zamanla düzelir miyiz zaman gösterecek. Eşim çok saçma bi insanmış bunu çok iyi anladım ama bu olayla birlikte, annesine ağlamaktan konuşmadığını söyleyip bana gayet soğukkanlı bir şekilde konuşuyordu dün. Bugün sabah bu olayla ilgili ailesine bilgi vermesini istemediğimi de belirttim. Halletik de konuyu kapat dedim. Zaten ailesi beni aramadı, aileler de birbirleriyle konusmadı. Durum bundan ibaret.
Değişmeyecek ve sen bir daha gidiyorum dediğinde ciddiye alınmayacaksın. Hakkında hayırlısı olsun ama adam düzelmeyecek.

Başta ailesine destek olması ne güzel hayırlı evlat hissi yaratıyor ancak hiç çalışmamasını istemesi, yaranmaya çalışması vs babasıyla sağlıklı ilişki kuramadığını, kendini kanıtlamaya çalıştığını gösteriyor. Muhtemelen küçükken çok ezildi babası tarafından
Tek derdi ailesi yani ben bunu çok net anladım. Bizim yuvamız yıkılacak bana gelmiş barışırsak ailem bize eskisi gibi sıcak davranmayacak diyor. Bana ne bundan ailenle mi evlendim? Dediğimde senin yüzünden bana da soğuk olacaklar, beş kuruş kabul etmeyecekler diyor. Yani tek korkun endişen bu mu dedim? Yuvan yıkılıyor korkun bu mu? Yani zaten dün gayet iyi anladım ben onun sanki sevgilisiyim , o aile olarak kendi ailesini görüyor. Bizim bir aile olduğumuzu farketmemiş ki hiç. Kafasına vurur gibi salağa anlatır gibi anlattım dün bileti iptal ettiğimde. Gururumu ayaklar altına aldığım için 15 dk ağladım yani hiç kolay değil benim için. Bu sinirle ona her şeyi dedim ne kadar anladıysa. Umrumda değil artık anlamadıysa da duruma göre bakacağım.

X