Kocam ve para meselesi

Ailelerimiz yönetmiyor, eşim ailesini çok düşünüyor yoksa onların yönettiği bir durum yok. Onlarla iletişimim dahi olmadı dün.
Ben sizin ailenizi de kastettim aslında. Ailenin ısrarı ile evliliğe devam kararı nasıl alınıyor ben anlamıyorum. Boşanmaya gönlünüz olmayabilir anlarım.

Düzelmezse de orda biter. Yani bu çocuk oyuncağı değil ki. Duruma göre bakıcam. Çocuk felan zaten asla söz konusu değil, olamaz da.
Bunlar anca tatava biliyorsun değil mi?
Ailenin ısrarına göre bilet iptal edilmez.
Baktın ki adamın umurunda değil hadi iptal edeyim moduna geçtiniz ailece.
Boşanıp bosanmamak tabiki senin kararin.
Adam bu yani kumaşı bu.
Bu olmaz başka şey olur.
Çocuk dünyaya gelir başka bir şey sebeb olur.
Benim babam da sürekli pişman olurdu bize 1 hafta iyi davranirdi hooop yine aynı, hep değişeceğine inanmakla geçti ömrümüz, öyle de salaktik.
Değişen biz olduk babam yine aynim

Arkadaşlar ailemin inanılmaz ısrarı üzerine dün biletimi iptal esip bu evliliğe bir şans daha vermeye karar verdim. Bugün gidip bir dershaneyle de görüşeceğim, işe girmeyi düşünüyorum . Buradaki arkadaşlarım tavsiyesiyle yüksek lisans derslerimi bir güne çektirebilirsem cektircem. Onun dışında eşimle de buz gibiyiz yani ikimizin de içinden gelmiyor anladığım kadarıyla , zamanla düzelir miyiz zaman gösterecek. Eşim çok saçma bi insanmış bunu çok iyi anladım ama bu olayla birlikte, annesine ağlamaktan konuşmadığını söyleyip bana gayet soğukkanlı bir şekilde konuşuyordu dün. Bugün sabah bu olayla ilgili ailesine bilgi vermesini istemediğimi de belirttim. Halletik de konuyu kapat dedim. Zaten ailesi beni aramadı, aileler de birbirleriyle konusmadı. Durum bundan ibaret.
Ailenizde size istediğiniz gibi destek değil demek ki. Ona göre adım atın artık her daim.

Bişey dicem 50li yaş emeklilik için erken değil mi? Neden emekli oldu ki biraz daha calissaydi bari. Ve emekli ikramiyesini napti? Sizlere mi harcadı acaba o yüzden mi altta kalmak istemiyor eşiniz??
Aynen ya, ben 45 yaşımdayım, 15 yıl daha çalışmak zorundayım emeklilik için, 5 yıl sonra evde oturup çocuğuma bana bak demek çok ütopik geliyor üstelik biz karı koca calisiyoruz. Konu sahibinin çok daha genç yaşta üstelik hiç çalışmaya niyeti olmayan bı de KV si var... Evde eli ayağı tutan 2 dinç yetişkin oturacak, oğlu da tek maaşla bir 30 yıl bunlara bakacak...kafalara gel....

Gitme blöfu yapıp kalarak bundan sonra bu adamın size asla hiçbir konuda saygı duymamasini garantilemişsiniz... Sevgi zaten yokmuş, kırmak istemediğim için oraya hiç girmiyorum ...Belli ki maaile yobaz ve bencil insanlar ve artık sizin ilişkinizde ve evliliginizde hiçbir hükmünüz ve değeriniz olmadığını gördükleri için iyice azıya alacaklar... Geçmiş olsun, olan oldu ama asla hamile kalmayın derim...

Son düzenleme:
Arkadaşlar ailemin inanılmaz ısrarı üzerine dün biletimi iptal esip bu evliliğe bir şans daha vermeye karar verdim. Bugün gidip bir dershaneyle de görüşeceğim, işe girmeyi düşünüyorum . Buradaki arkadaşlarım tavsiyesiyle yüksek lisans derslerimi bir güne çektirebilirsem cektircem. Onun dışında eşimle de buz gibiyiz yani ikimizin de içinden gelmiyor anladığım kadarıyla , zamanla düzelir miyiz zaman gösterecek. Eşim çok saçma bi insanmış bunu çok iyi anladım ama bu olayla birlikte, annesine ağlamaktan konuşmadığını söyleyip bana gayet soğukkanlı bir şekilde konuşuyordu dün. Bugün sabah bu olayla ilgili ailesine bilgi vermesini istemediğimi de belirttim. Halletik de konuyu kapat dedim. Zaten ailesi beni aramadı, aileler de birbirleriyle konusmadı. Durum bundan ibaret.
Eşiniz şans istemiş miydi?

Ya ayrılmak istememeyi, düzelir diye denemeyi anlarım ama sizin şartlarınız buna uygun değil ki🙄 Adam hiç ısrar etmediği gibi üzülmemiş bile gideceğinize. Buna şans vermek denmez maalesef tüm kozları ona vermek demek. Gitmek istemediğinizi anlamış artık geçmiş olsun bu saatten sonra istediğiniz noktaya getiremezsiniz. Ha kendi aileden bir kazık yer belki o zaman ama yine de sizin için olmaz bu.

Bu kötü olmuş gerçekten madem gitmeyecektiniz bu kadar yüz göz olmasaydıniz keşke bundan sonra sizi pek kaale alacağını sanmam en başından giderim blöfünu keşke yapmadan işe başlayıp kendi yoluma bakarim mesajını verseydiniz keşke

Arkadaşlar biliyorum ben de çok mutlu değilim kararımdan, ama adam gideceğime inanmış sanırım , ki ben gidecektim zaten yani blöf yapmadım gerçekten. Gidecek diye aramış annesini felan. Bunun için ağlamış ki ben bileti iptal edince vazgeçti gitmeyecek diye yazmış. Yani o bana bundan sonra saygı duyar mı duymaz mı bilmiyorum ama ben zaten inanın normal olacağımızı düşünmüyorum bu saatten sonra.Ya zamanla toparlanır ya biter kafasındayım. Blöf yapmadım yani gerçekten gidecektim.

Tek derdi ailesi yani ben bunu çok net anladım. Bizim yuvamız yıkılacak bana gelmiş barışırsak ailem bize eskisi gibi sıcak davranmayacak diyor. Bana ne bundan ailenle mi evlendim? Dediğimde senin yüzünden bana da soğuk olacaklar, beş kuruş kabul etmeyecekler diyor. Yani tek korkun endişen bu mu dedim? Yuvan yıkılıyor korkun bu mu? Yani zaten dün gayet iyi anladım ben onun sanki sevgilisiyim , o aile olarak kendi ailesini görüyor. Bizim bir aile olduğumuzu farketmemiş ki hiç. Kafasına vurur gibi salağa anlatır gibi anlattım dün bileti iptal ettiğimde. Gururumu ayaklar altına aldığım için 15 dk ağladım yani hiç kolay değil benim için. Bu sinirle ona her şeyi dedim ne kadar anladıysa. Umrumda değil artık anlamadıysa da duruma göre bakacağım.
Bence bu bağımlı ebeveynlik durumu için psikolojik destek aldırmalısın madem boşanmak istemiyorsun. Bu şekilde bu adama saygın kalmaz. Birde işe gir kendi paranı yönet o zaman naptığı pek batmaz belki

Bugün iş görüşmesine gittim ama önce danışman hocamla konuşup ders günlerini tek bir günde birleştirebilir miyim diye sormam gerektiğini söylediler yani. Önce bir arkadaşımı arayıp yüksek lisans yapan, sonra da danışmanımı arayıp tekrar iş görüşmesine gideceğim.

Yoo, adam git demis 😂 konu sahibinin ailesi çok ısrarcı olmuş oda kıyamamis iptal etmiş bileti.
Şunu kocam yapsa, bavulunu alır kapı önüne atarım...
Biliyor musun benzer bişey benim başıma geldi. İşine gelmiyorsa git artık dedim, hatta dava açtım (aşşırı aşşırı haklıydım çünkü 😅) Giderim bak dedi ama adam gitmedi.... Gitmiyor....2 yıldır bütün ipler elimde, şu topraklarda hiçbir kadının hayal bile edemeyeceği bir saltanat sürüyorum, vuruyorum kırbacı bana mısin demiyorlar😁.Ha çok mu mutluyum, yok... Kırbaç sevmiyorum çünkü, bence yakışmıyor da elime ama başka dilden anlamıyorlar, ne yapayım...şimdilik böyle...

Rest çekilmiş ve restine rest bendede 5 as olayı olmuş . Bu saatten sonra konu mankeni olarak evde bulunursun . Düzelmesi çok zor . Sürekli tekrarlasa anlarımda hem evliliğin yeni sayılır hem de galiba ilk defa böyle bir şey yaşandı blöf olayı gibi . Bence sen otur iyice düşün ben gelecekte hayattan ne bekliyorum . Nasıl biri beni mutlu edebilir . Nasıl biriyle yapabilirim. Çünkü çok geç kalırsan pişman olursun . Ben zaten anlamıyorum bazı insanlar var . Mesela çok gezen sosyal bir kadın neden gidip evci bir adamla olur mesela . Zıt kutuplar çok ta iyi değildir . Kendine zarar verip taviz vermek zorunda kalırsın . O yüzden gerçekten düşün sen gelecekte onun istediğine dönüşmek istiyor musun ? Yok ortak hobi zevk heyecanlara sahip olmak için birlikte adımlar atabilecek misiniz ? İlişki anlayışla ilerler . Anlayışsız biri varsa diğerine sadece zarar verir . Sonuçta sizi ve hayat beklentilerinizi bilmeden böyle bir yorum yazıyorum . Umarım her şey senin için iyi olur . Üzülmek ve kötü olaylar yaşamak için hayatın kaliteli geçecek yaşı sınırlı . Örneğin şu an yapamadığın ertelemek zorunda olduğun şeyi 10 sene sonra yapsan aynı zevk olmuyor ... Boşanmak veya devam ettirmek için sebeblerini belirle çözerek ilerle adım adım ama asla kimseye taviz vererek ömür geçirme mutsuz olursun .

X