Kim bu orta gelirliler?

baglum degil orasi cok uzak. ve orda anlamsiz bir sekilde rezidanslar yapmislar pahali pahali satmaya calisiyorlar. semt semt mahalle mahalle analiz yapmadan 2 milyondan asagi ev yok 5binden asagi kira yok denmesine karsiyim. yabanci uyruklularin yogun oldugu mahalleleri işim dolayisiyla biliyorum o acidan da genellemelere katilmiyorum. mesela cankayada bir mahallede 50 yillik binalarda oturan emekli memurlar olabilecegi gibi yine cankayada baska bir mahallede 50 yillik binada travestiler oturabiliyor. veya cankayada bir rezidansta sosyoekonomik seviyesi yuksek kisiler olabildigi gibi yabanci uyruklu zengin insanlar da olabiliyor.cok cok detay var. yatirim konusuna kafa yormali insanlar.

Avukatlar çatır çatır kazanıyor aslında ama... Siz bari ağlamayın isterseniz
Üslubunuz gerçekten çok yanlış. Ülke ne yazık ki asgari ücretle çalışan avukat dolu. Zannetmeyin hepsi yeni mezun. Geçenlerde bir arkadaşım -7yıllık avukat- asgariye gelen yeni zamdan sonra 10bin tlye anlaştı.Ki bunu da zor buldu çoğu yer daha düşük teklif etti. Piyasa avukatlar için de iyi değil. En azından bağlı çalışan avukatlar için.

Not: Bağlı çalışan avukatım.

Bağlum merkeze 20 km .
Hanımefendi 15 km filan demiş ona dayanarak Bağlum dedim
Ya da Pursaklar olsun, Ufuktepe olsun geri kalmış yerler
Gerçi güzelleşmiş dun geçtim oralardan

Cok mu avukat var, niye böyle oldu bu meslek?

Bu konudaki sahsi tecrubem su yönde. Benim eski eş 0.64le ev aldi. Ev küçücük iki kişi ayakta dursa salonda bos alan kalmiyor ve kredileri o zamanki maasinin neredeyse tamami kadardi. Aradan 3 sene gecti, odedigi kredi tutari kucucuk kaldi. Evin kira geliri kredinin yaklasik 5kati kadar.eger standartlarinizi biraz dusurup, 2 sene sıkışmayı goze alabilirseniz mutlaka ev alin derim.

Gordugum kadariyla ilk ev aliminda hem mevkiisi hem ev guzel olsun hemde odemelerim uygun olsun ucu bir arada olmuyor. Birkac sene sonra iyiki aldik diyeceksiniz

Cok mu avukat var, niye böyle oldu bu meslek?
Son 10 senedir açılan özel üniversiteler sağolsun yolda yürürken insanın kolu avukata çarpıyor.. Sayı inanılmaz fazla. Bugün bir avukat işyerinden çıkınca bir gün sonra yerine bir avukat bulunuyor.. Böyle olunca maaşlar da düşüyor tabi.
Kişinin mesleki tecrübesi ve nitelikleri de pek bir şey ifade etmemeye başladı..

Valla o orta gelirli ben değilim Tamamen müteahhitleri kalkındırma projesi bu TOKİ’ler vs. Misal alınan evin kredisini ödeyebilmek için daha yüksek gelir düzeyinin olması gerekirken gelir düzeyin belirlenen limitten kuruş fazla olsa müracaatın geçersiz oluyor. Sakal bıyık mı desem Şişhane kışhane ilişkisi mi desen bilemedin şimdi

Dizim mesleğiniz
Sizin mesleğiniz eğitim durumunuz nedir acaba ?

Bunu konu bizimde gündemimizde hiç anlamadık nasıl bir şey bende çoğu kişi gibi umutsuzluğa kapılıyorum artık ev alam konusunda.

Konuyu takipteyim.

Cihat çiçek reklamı yapıyorsunuz her yorumuzda sıkıldım artık okurken Mune

valla bende tam. bu koni icin bakmistim arkadas asgari ucret 8500 maasli ama sanirim ona verilcek tutar en fazla 314mus netten bakmis. hatta emlakcida 1000 tllik ev icin acaba sana kredi cikacakmi bu kadar bankalar ancak 300 400veriyo bildigim kadariyla demis. eeee kim bu ortagelirli aile pardon.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…