Kim bu orta gelirliler?

Ayrıca üç milyon çıkması için ne kadar gelir gerekiyor eve giren. Böyle yazıyorlarda haneye 100 bin giren de orta gelirli mi o zaman

Kim o yaa kesin saçmasapan biri çıkacak şimdi bakınca
O üye her mesajında Cihat Çiçek güzellemesi yapıyor. Az parayla ev aldıran taktikler veriyormuş. Önce 1+1, sonra onu satıp 2+1 daire falan. Adamı izleyince sanırsın Balat’tan daire alabileceğiz. Öyle bir inanmışlık, öyle adanmışlık.

bugün vakıfbankta bir işim vardı
kapı önü kuyruktu bilgi almaya gelmişti herkes bu kampanya ile ilgili

bireysel m. temsilcileri de telefonda sürekli bilgilendirme yapıyordu
birkaç kişinin döviz korumalı hesap kapatıp parayı vadeliye koyduğuna tanık oldum

bankaya gitmeyeli epey olmuştu ben de etrafı gözlemledim

Bankanin sistemi değişik. Ev diyelim ki 100m2, gelip ölçüm yapiyorlar burdan duvarlari, kolonlari vs cikariyor diyor ki evin kullanilabilir alani 60mt2. Kullanılabilir alanı yari yariya veriyor nerdeyse. Sonra eve kendisi bir deger belirliyor(satis fiyatından daha dusuk oluyor), o degerin belli bir kismini kredi olarak veriyor.

Bizim soyle olmustu 64mt2 eve 30mt2 kullanilabilir alan belirlediler. Satis fiyati 460bindi banka evin degerini 375bin belirledi. 285bin kredi verdi.
Eger evi alabilecek durumdaysaniz emekli maasi olan birinin ikametgahini kendi hanenize aldirin. O zaman verdikleri kredi miktari artiyor

0,69 a uygun alinacak ev yokki. Müteahhit vergiden kacirmak icin evin fiyatini tapuda dusuk gosteriyor ee o zamanda cikan kredi azcik oluyor yine ev alamiyorsunki
Binde bir çıkıyor işte ederinden gösteren o da ederinden gösterdiği için fiyatını diğerlerine nazaran daha yüksek tutuyor ama yine de hesaplayinca bu satıcılardan almak her türlü daha mantıkli oluyor. Ama işte önemli olan ederinden gösteren satıcılar bulmak. Işin gücün olmayacak sabahtan akşama kadar günlerce bunun araştırmasını yapcaksın. Tabi eğer emlakçı komisyonu önemli degil bnm icin diyorsan emlakçıyla devam edilebilir bu hususta.

Tarla vasıflı toprağı tek kişi alabiliyor, arsa vasıflı toprağı birden fazla kişi alabiliyor, aklınızda olsun. Biz de bunu düşünüyoruz bu aralar
Güzel yorumun için çok teşekkür ederim öncelikle. Bilmiyorum ama bu aralar mantıklısı bu gibi geliyor bana , en çıkar yolu olan . Dilerim ki herşey gönlümüzce olur.

ev almak hayal oldu 250 ye buralarda cok guzel daireler vardi mesela gecen sene hatta ev bakiyorduk derken ev fiyatlari 10 kati oldu. inanilir gibi degil bugun 1 milyona baktigim eve daha 7 8 ay once 220 yazmisti emlakci. erken ev alanlar iyi hadi triliyonluk oldunuz
yanliz su orta gelirli aileye ev hikaye dun sevinmistim bende ama malesef bende bugun sinir olanlardanim 1milyonluk eve 30 bin civari gelir gerekiyor. banka kredi vermiyor yoksa hani orta gelir icindi bu.

valla bence üst ve alt gelir var artık sadece. bu hale getirenler
Rezidans, havuz nerden cikti anlamadim ama bahsettigim proje sifir evler için gecerli. Onlar da proje kapsamindaki evler. Ist da afedersiniz köpek baglasaniz durmayacak evlere 3 4 milyon istiyorlar artik. Onlara da kredi cikmiyor

evlerin ayni zamanda kira getirileri de var, ayrıca 5 yıllık dğeil 10 yıllık bir borçlanma olacak. 2 evin kirası 1 evin kredisini yaklaşık olarak ödese yeter. alabiliyorsun 1 evin satış fiyatıyla iki evin peşinatını ödeyebiliyorsun. bunu halihazırda yapanlar var zaten. size de Cihat Çiçeği dinlemenizi tavsiye ederim. fikirlerinizi yumuşatmanıza yardımcı olacaktır eminim

ben de pınarbaşı mahallesinde bir ev buldum 900 bine kot altı bir ev ve sahibi Iraklı (!) bu duruma aşırı sinir oldum. garanti bankası çıkabilecek kredi miktarı 525000 tl, kalan peşinatı ayarladım zaten ama kredinin sonuçlanması cuma gününü bulabilirmiş bekliyoruz. oturmalık bir ev mi evet ama kot altı olduğu için ben kiraya vermeyi düşündüm ve aldığımız takdirde kiracısı da hazır. var böyle evler ama işte insanın gözüne güzel görünmeyince hemen es geçiyoruz. yatırım olarak düşünmek lazım ve en büyük olay peşinatı biriktirmek.

Cihat çiçek reklamı yapıyorsunuz her yorumuzda sıkıldım artık okurken @Mune
reklam yapmıyorum o dede reklam yaptıracak bir insan değil. ben herkes izlesin bilinçlensin istiyorum. çünkü kendim anlatamam onun birkaç video ile size anlattıklarını. bu şekilde düşünmeden önde keşke izleseniz. benim burayı en çok takip ettiğim konular finans borsa yatırım başlıkları. ve bir sürü çöp bilgi var etrafta, insanlar doğru bilgiyi alsın isterim. endişeleri %5 bile azalsa mutlu olurum.

ben de bunu anlatmak istedim. gelir artıyor, kira artıyor(her ne kadar gider de aynı oranda artsa da) kredi sabit o yüzden iyi kötü demeden peşinatın yettiği kadar bir ev almak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…