Kim bu orta gelirliler?

Ben dün kapora verdiğim bir ev için arandım depremden dolayı devlet 0.69 a finansman ayıramayacakmış bu nedenle iade alacağım bu krediyi alabilenler oldu mu merak ediyorum
Bankaya ön başvuru yapanlardan evrak vs yeniden istemişler. Hatta tapu randevusu alınan bile duydum. Facebook'ta 0.69 kredinin grubu var. İsterseniz oradan sorup soruşturun. Sürecin içinde olanlar epey var.

Asıl yaşlılıkta para gerekli takma diş iiçin özele gitmen gerekir baba evinde her istediğimiz olduğundan maddi açlılık yoktu benim ondan fedakarlık yapmam kolay oldu
Katılıyorum yaşlılık için yatırım yapmak gerek ama her şey de vaktinde güzel değil mi misal spor arabaya 25 yaşımda binmeyi tercih ederim 65 yaşımda ne yapayım onu,veya yurtdışı yurtiçi seyahatlerimizi gençken gidip tozunu attırmak başka yaşlılıkta aynı tat olmaz

Deprem sigortası var yıkılsada paranı alırsın hiç mal varlığı olmayan sıkıntı çeker yaşlılıkta

Keşke 2 yıl onceki konut kredisinden faydalansaydınız ev rakamları da normaldi

Depremzede teyzenin biri anlatıyor da
Ev almak için 20 sene doğru düzgün et yemedim ben giyinmedim gezmedim çorabımı bile yamadım şimdi tam rahat edeceğim derken evim başıma yıkıldı diye
Çokta abartmamak lazım işte

Deprem sigortası var yıkılsada paranı alırsın hiç mal varlığı olmayan sıkıntı çeker yaşlılıkta

Deprem sigortası yada herhangi bir poliçe şu an konuşulan rakamları komşu 5 yapmış bende şu var 6 olur denilen rakamları ödemez ödemiyor. Örneğin en yüksek miktar ve metrekare için alınabilecek maksimum miktar 640 bin tl
Eskiden rayiç yüksek gösterilir neredeyse tamamına kredi çıkardı. Şimdi 2milyon istiyor kredi 500 bin ustu çıkmıyor banka vermiyor değil müteahhit vergi kaçırıyor herhangi bir faturası ispati olmayan paranın iadesini kim yapar?
Annem bizi okutup buyuttukten sonra evini aldı arabasını aldı olabildiğince hayatı kaçırmadık imkansızlıklar icinde gezdik gördük yedik içtik iyki de böyle yaptık
Şu an aldığımız 1 kazağı sezon sonu getirsek amenna diyoruz nerede 10 yıl giymek ayni markanın 5 yıl önceki ürünleri sapasağlam bu sene aldığım paçavra.
Bu ülkede çalışan ve sadece ev almaya odaklanan değil parayı kullanmayı bilen 3 yılda hayatını değiştirdi bu yeni is alanlarıni keşfetmekte olur finansal özgürlük için uğraşanlar da olur. Artık yemem içmem ev alirim argümanı geçerliliğini kaybetti malesef.

Arabası olmayan, tatile gidemeyen, marka giyinmeyen, buna rağmen kirada oturan milyonlarca insan var ülkede. Bir şeylerden kısarak ev alma devri birçok insan için bitti artık. Eskiyi mumla arar olduk.

Son düzlükte gayet elit bir semtte iyi bir siteden ev aldık.
Bunu neden yazdım şu an çünkü fiyatlar en az en az 3-4 milyondan başlıyor.

Evi aldık inanın 1 yada 2 hafta icinde aldı başını gitti inanılır gibi değil. Büyük bi miktar olmayan ve bi kaç seneye böldüğümüz kredimizin miktarı bize gerçek anlamda tebessüm ettiriyor. Ödediğimiz kredinin kiralar yanından geçmiyor.
Hatta apartman görevlimize bile dert oldu cok iyi zamanda aldınız deyip duruyor.
Simdi almaya kalksaydık arabayı satıp, bankadaki birikimi 0 layıp pesinatini ödeyip kac milyon cekilecekse artık inleye inleye bir ev öderdik…

Orta gelirliler kim Allah askına biri açıklasın Tokiden o kadar paraya ev alacak orta direk değil direk dikendir….

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…