Kaynanayla beraber yaşamak

Siz bunu yazana kadar bunu hiç düşünmemiştim aşkın gözü kör demek ki
Şaka yaptığını düşünmek istiyorum. Gerçekten yazdıkların doğruysa kaç kurtar kendini bunların elinden. Yarın birgün eve gelen birinin tecavüzüne uğrarsın, onu geçtim seni pazarlamaya kalkarlar. Nasıl rahat rahat uyuyorsun o evde?

Çok haklısınız bian önce ayrı eve çıkacağım

Gerçekten 21 yaşında mısın?
Kınamak istemiyorum ama böyle bir ortamda ben kalmazdım.
1 yıllık ilişkinin kaç ayı birlikte yaşıyorsunuz?

Gerçekten erkek arkadaşın aşırı derecede rahat öyle böyle değil ulan anası eve erkek getiriyor ıyyy.
Neyse özgür bireyler olarak hepinize saygı duymaya çalışıyorum.

Güvenecek biri olsa o evde durmasına müsaade eder mi cidden? Ana bi yolun yolcusu oğlu da normal görüyor bunu demek ki. Kız asla güvende değil
Kesinlikle güvende değil ve bunun farkında değil. Derdi olmayan kaynanası. Eve gelen adamların tecavüzüne bile uğrayabilir Allah korusun. Sevgilisi de kapı önüne koyar öyle bir durumda kendisini.
Bu kızların aşk diye görmezden geldiği seyler çok korkutucu.

Ailemle aram yok malesef ki, öncesinde tek kaliyordum sevgilimin annesi de başlarda melek gibi davranınca beraber yaşayabiliriz sanmıştım
öncesinde tek kalıyormuşsunuz

sonra sevgiliniz gel birlikte kalalım deyince kendi evinizi kapattınız o eve gittiniz, ama sonra annesi de sizin yanınıza geldi, anladığım kadarıyla ?

şu anda kiralar yükseldi diye mi tek eve çıkmaya gücünüz yetmiyor? eşyayı filan dağıtmış mıydınız?

yaşınız çok genç, buradan öğrendiniz ki öyle hemen gel beraber yaşayalım deyince düzen bozup birlikte yaşamanın böyle sonuçları olabilir...

kaynananız değil, erkek arkadaşınızın annesi. belli ki kadının tercihleri böyle. ki olabilir onun bileceği şey. e siz bunlardan rahatsızsınız ki çok normal. benim de böyle bir tecrübem olmuştu:

Öğrenciyken, yine öğrenci bir kızın evinde kalmak üzere anlaşmıştım 2-3 ay kalacaktım bir projede görevliydim
kız da zaten ben bu sürede kalmayacam, başka yerde çalışcam demişti -güya. ama aklına estikçe geliyordu eve, birileriyle. ya da o yokken birileri geliyordu anatarı veriyordu.

kızın böyle hareketli bir hayatı varmış...evde sürekli bilmediğim adamlar. gelen giden belli değil.
kısa bir süre yanıma başka bir arkadaş aldım 4-5 gün benimle kaldı o sırada bir yerler ayarladım, çıktım. yapacak başka şeyim yoktu kıza ben ne yapabilirim ki?

birlikte yaşamaya filan karşı değilim, hızlı hayat da beni ilgilendirmez ama canımı sokakta bulmadım. tanımadığım adamlar içki vs ortamları.

kadın annesi, erkek arkadışınız ona yapma etme demiyor kadın da yapıyorsa burada tek rahatsız olan sizseniz siz bakacaksınız başınızın çaresine...

Çok çok haklısınız, bu durum psikolojimi mahvediyor olsa da toparlanıp yeni bir hayata başlamak en iyisi :)

Kayınvalideyle aynı evde yaşayanı gördüm de sevgilinin annesiyle aynı evde yaşayanı ilk defa görüyorum, niye?
Ben gerçek hayatta görmüştüm böyle bir olayı. 15 sene önce falan; kız valizini alıp gelmişti çocuğun aile evine. Çocuğun anne - babası, çocuk ve kendisi yaşıyorlardı.

Yani böyle bir rahatlık(?) süreceğine fakir olarak kuru ekmekle sefa sür daha iyi. Erkek arkadaşında ayrılırsa da ayrılsın gayet toksik bir durum bence

Ben gerçek hayatta görmüştüm böyle bir olayı. 15 sene önce falan; kız valizini alıp gelmişti çocuğun aile evine. Çocuğun anne - babası, çocuk ve kendisi yaşıyorlardı.
böyle şeyler oluyordu

hatta bir arkadaşımın annesi 40 sene önce böyle almış bavulu, gelmiş oturmuş arkadaşın babasının evine (daha doğrusu babasının büyükbabayla büyükanneyle birlikte yaşadığı eve). bu gelen kızın kaynanası şey diye anlatırdı "sabah bi kalktım bizim salona kurulmuş oturuyor" (sonra gelini oldu ama hiç geçinemediler tabi ki)

ama bu durumda ya dümdüz evleniyorlardı ya da imam nikahı filan oluyordu. "elin kızı çekmiş gelmiş bize ne" diyemiyordu aileler...diyen varsa da istisnanın istisnasıdır herhalde.

burada kız bavulu alıp gelmemiş zaten kadın almış gelmiş onların evine aslında

bu oğlan neticede bekar
ortada bu kız olmasa da kadın oğlunun evinde kalacaktı sanırım.

Ben şimdi ayrı eve çıkınca %100 ilişkimiz bitecek. Ben rahatsizligimi nekadar belirtirsem belirteyim annesi yani çıkmıyor ayrı eve bekle diyip duruyor anca
Siz evli değilsiniz, annesinin evinden ayrıldınız diye ilişki bitiyorsa kadının hayatından önce ilişkinizi sorgulamalısınız bence. Evlenmeden kaynana evine mecbur kalan da ilk defa görüyorum. Şok oldum

Evlenmeden neden aynı evdesiniz

Evin kadının evi olmadığını konu sahibi mi yazdı? Bana öyle gelmedi. Sonradan giden kendisi gibi.

Kadının evi değil,tek kuruş faydası yok. Aksine kadın sevgilisinden ayrilinca sevgilimle yaşamaya başladı evin her şeyine sevgilimle ben bakiyoruz
böyle yazmış
Evin kadının evi olmadığını konu sahibi mi yazdı? Bana öyle gelmedi. Sonradan giden kendisi gibi.

yani kadın da sevgilisiyle yaşıyormuş, ayrılmış oğluyla yaşamaya başlamış
ama evet, oğlanın yanına kim önce gitmiş net değil -ben kadın sonra geldi diye düşündüm.

kadın ve oğlan birlikte yaşarken bu kız gittiyse tam çılgınlık, insan kendi evini bırakıp gider mi hiç.

Bizimle değil sevgilimle yaşamaya başladı demiş, ben bu mesaj ve konudan da sonradan gidenin konu sahibi oldugunı anladım yine.
Ve ciddi bir çılgınlık, sonunu düşünmeme yaptığı sey.

Gelip giden adamlardan biri sana bir şey yapınca mı gideceksin acaba?
Kalk git kızım, ne yapıyorsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…