Kaynana ve sütten kesilmemiş eş

Çocukları büyüt boşa o kocayı annesi de çocuğunu büyütmeye devam etsin. Kreşe gidebilecekleri yaşa geldiği an boşa. Çocukların sağlık sorunu varken "annemler gelmedi" diye sizden intikam almaya çalışan babalarının yanında büyümesinler, çok bir şey kaybetmez kimse. Aşırı tav oldum kocana. Kaynana bir kere karışma dese bunlar olmazdı zaten. İnsana lohusa iken yapılmayacak şeyler yapmışlar sana, affetmen unutman sanıyorum ki çok zordur.

Aynen güzel isim gelirim varken esimi cok sevdigim icin biraktim geldim.Aynen ikiz hamile kaldim aynen 8 ayda dogurdum.Aynen beslenmede sikinti yasadim bende mamayla destekledim.Amaa kv kisminda kvdemi öpüp basima koyasim geldi.Evet yaptigi ettigi cok oldu ama bu kadar degil.Inan yarisini yapsaydı ogluyla anasini kapiya koyar ya da kadin sığınmaya gider yardim isterdim.Esin tam bir kalas odun mal zoruna gidebilir ama.... Salya sümük ağladığında o peçeteyle burnunu koparirdim ben.Nasil sabirlisin senn.Cok mu çaresizsin büyüt cocuklarini kres yaslarina geldiklerinde boşan hayatına bak adam zaten anasi icin yavrularini gözden cikaran tip acima bile

Çok üzüldüm sizin adınıza. Karşınkzdakiler azılı dişli ama sizin arkanızda dişli kimse yok ondan olmuş hep bunlar." anneme laf söyleyeceksen barışmayalım ömür boyu çocukları görmemeye razıyım bile dedi" bu cümleden sonra kurban ederdim o çocuklara onu.

Hepsini okudum...
Şöyle özetliyim kv yalan söyledi sustum, dedikodumu yaptı sustum, şunu dedi iyi niyetli dedim sustum, onu yaptı bunu dedi sustum...Sonra tersledim gitti ağladı, eşim arkasından ağladı, özür dilerim dedim gitmesin dedim, hediye aldım çağırdım...

Eeeeh ama yani hata sende bu ne allah aşkına? Eşinde de iş yok ki

en baştan okudum, en baştan evlenmekle hata yapmışsın.daha nişanlıyken sinyalleri vermiş üstelik.çok hızlı çocuk olmuş atlı kovalar gibi.hadi o da ok ama sürekli kendini ezdirmişsin, kendi kendine yapmışsın yani.sesin çıkmamış ki hiç.bu saatten sonra da bunlarla ömür geçmez, aman çocuklar var diye bu zindanda ömür geçirmeye kalkma.emin ol çocukların böyle bi ortamda büyümesi daha kötü.mesleğine dön, nafakanı al ve artık güçlü dur dik dur.artık çocuk yetiştiriyorsun 2 tane çocuğun rol modelisin.karşılarında ezik büzük sürekli laf yiyen oturan şiddet gören anne görerek büyümesinler.

Allah sabır versin. Çok zor, güçlü kadınmışsınız. Keşke aileniz arkanızda dursaydı. Çocuklara baksalar siz çalışırdınız en azından.

Sonuna kadar okudum ve üzüldüm yaşadıklarına. Umarım bundan sonra herşey istediğin gibi olur. Senin yazdıklarını okudukça ikinci doğumla birlikte yaşadığım kayınvalide travması tekrar depreşti.Ben ikinci doğumumu 40 yaşında yaptım. Annem yoktu yardıma gelecek ama kendim bakabilirdim. Kayinvalidenin huyunu suyunu bildiğimden istemedim ama o getirtti kendini. Sonra 10 günlük çile. Sütüm olduğu halde sürekli senin sütün yok demesi, göğüslerimin yapısı hakkında yorum yapması, sürekli gazlı yiyecekler hazırlaması, ev işlerinde en ufak bir yardımda bulunmaması...( Kayınvalide o dönem 60 yaşında, bağ bahçe yapan dinç bir kadın) Daha ayrıntıları yazmayayım içiniz şişer. Ha evine dönmeden birgün öncesi kankası ile telefonda dertleşmesi tuz biber... 10 gündür evdeymiş. Çok sıkılmış. Prenses gezmeye gelmişti çünkü. Ama haklı tabii. Bende bir koltukta günün 20 saatini yatarak geçirsem banada afakanlar basar

Allah yardımcın olsun. Allah kötü niyetli insanların bin türlü belasını versin.Duaya sarıl. Bu kadar sabıra Allah güzel şeyler verecektir.

Hiç erinmedim hepsini okudum ve onca satırda verdiğiniz tavizlerden başka bir şey göremedim benzer bir durumu yaşadım yeni doğum yaptım ve kv'de kalmak durumunda kaldım ilk aylar işkence gibiydi 1 saat 2 saat uyku ile ayakta zor duruyordum ve kv oğlu uyusun diye bizi başka odaya alıyordu neymiş işe gidiyor ve yoruluyormuş.. O başka odada ise nöbetleşe bakalım yok ben sabaha kadar bakardım o yanımda sanki gardiyandı.. En sonunda ben de patladım uykusuzluktan 3 aylıkken yine aynı durum sonrası geldi odaya niye ağlıyor diye ben de bakmıyorsun niye ağlıyor diye de gelme çık odamdan dedim.. Akşamı zor etmiş oğluna dert yanmak için artık ne dediyse eve gidiyoruz demeler küsmeler sonunda boşanma kelimesine kadar getirdi.. Uzatmayım annesine 2 kelam ettim ağır bir şekilde eşimle evde uzun bir süre konuşmadım 6 ay kadar çocuğu da ailesine göstermedim sonuç olarak onlar geldi evime barışma sağlandı.. Görünüşte evet ağır bir ceza olmaması gereken ama hak edene taviz vermemek lazım sonra sen altında kalıyorsun..
Hah şunu da ekleyim böyle bir durumda kesinlikle yüzeysel düşünemiyorsun ağır geliyor tüm bunlar ve her detayı kaç sene de geçse hatırlıyorsun..

Son düzenleme:
Üşenmeden okudum allah sabır versin onca şeye katlanmaniz gerçek ruh hastaları hastanede değil onları delirten kişiler asıl toplumda
Bana göre kesinlikle kayinvalidenizle araya mesela koyun onun gönlü olsun bunun gönlü olsun sizi düşünen yok malesef kendi değerini bilmezsen başkası senin değerini bilmez en basitinden
Esin olacak kişiye de Allah hidayet versin bu tarz odun kisiliklikleri yontmak çok zor o şekilde kabullenmek gerekiyor eşinin ailesiyle ilgili sorunlarda hep uzakta ol eş bu anaya laf söyletmez haklıdır der başka bişey bekleme yani allah yardımcın olsun mesafe iyidir Herzman

Sınırlarınızı en baştan çizecektiniz, ben de aynı hatayı yaptım çok taviz verdim ve sonunda patladım, ama Allah tan çocuk olmadığı için susup kaldılar, çocuk olsaydı sırf çocuğu kullanarak beni uzmek icin bosandirirdi kayınvalide.

Hepsini okudum. Ne yazikki kibar, naif insanlar hep bu tarz insanlarla karsilasiyor. Kayinvalide mi kayincanavar mi adı her neyse onu boşverinde, o eşle devam edecekseniz, kendinizi korumayi ve ikisini de dikkate almamayi öğrenin. Destek alın.. Ayrıntılara takilmamayi ögrenin. Kendinizi tamire geçin yoksa delirirsiniz.

Ne biçim insanlar bunlar ya. Lohusalıkta yaşadıklarını unutamıyosun zaten. Eşinize eş demeye bin şahit lazım. Bu evliliğin sonu boşanma olacak gibi kendi ruh sağlığınız için. Çocuklar okula gidecek yaşa kadar bekleyin işe girip ailenizede minnet etmeyin.

Allah uzak etsin katlanılır değil onları onların silahıyla vur her türlü rezilligi yap bir delir o halde görsün desdurla adını ağzına alır bir cinnet bin çözüm getirir bu hayatta bir çocuklarım gerisi umrumda değil hiç önemli değil kızmış darilmis canı cehenneme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…