Kaynana ve sütten kesilmemiş eş

Maalesef öyle. Belki de oğlunu hiç evlendirmeyecekti yada beni istemeyecekti ama oğlu ya bu kızLa evlenirim yada hiç evlenmem dedi baştan o yüzden sustu. Cenazede bile yakınlarına laf sokan insan. Kendisi o kadar mutsuz ki birilerinin mutluluğu onu rahatsız ediyor.

Kesinlikle çok zor üzerine birde sanki 5 yaşında çocukmuşum gibi anneme , anneanneme şikayet etmesi. Daha bir sürü şey. Torunlarından kendilerine benzeyeni sürekli över kaşı güzel gözü güzel diye ama diğeri bana benziyor ya bir kez güzel dediklerini duymadım

Bende odama geldiğinde bağırdım diye küstü gitti ya. Ondan öncede ben sadece kibar bir dille uyardım demek ki bağırıp çağırmam gerekiyormuş. Keşke öyle yapsaydım. Bende 8 ay sokmadım eve ama ilk geldiği gün başladı dışarıya çıkacağız hazırlanıyprum bebekler yürüteçte eşim çantamı yürüteçin üzerine koymuş bas bas bağırıp sürekli tekrar ediyor anneside koymuş bu çantayı çocuk gidemiyor diye en az 20 kez söyledi. En son çıktım ben değil oğlun koymuştur bağırıp durcağına çantayı almak bu kadar mı zor dedim. İşte çantayı almak zor değil ama o küçük aklınca bizi kavga ettirecek.

Ayy okurken darlandım, tamamlayamadım bile. Siz her şeye “eh peki” derseniz daha çoook fasülye yersiniz. Size tavsiyem “benim psikolojim bozuldu” diyerek şehrin en meşhur psikologuna gidin, ücretini de eşinize ödetin. Bebeklere de sağlıklı güzel bir ömür dilerim.

Peki nışanlıyken yada sevgiliyken bu adam bişey yapmadı mı ? Birdeb evlilikte mi çıktı herşey ? En ufak bir falso bile vermedimi ?keşkelere girmeyeceğim zira çok uzun olur .
Maalesef yapmadı. Ozaman annesi bana laf sokmuştu gidip annesiyle babasıyla konuştu düzgün davrancaksınız diye.Ne olduysa doğumdan sonra oldu

Ben özür diledim diye birşey yazmadım ki. Bayramda 8 ay sonra ilk kez evime geldiler. Annesine hediye almıştım. Onu verdim dedim. Belki insan olur sokuşturmaz diye. Ama olmadı.

Allah bildiği gibi yapsın eş müsveddesini de kaynanayi da. Çok üzüldüm senin adına. Keşke bağımsız olamayacak adamlar evlenmese. Hoş adam da denemez ya.

Allah korusun böyle birşey yapmasın bir boşanma durumunda zaten psikolojisi bozuktu diye mahkemede basini agritirlar.internetten kimsenin haberi olmadan online terapi alabilir.

Şikayet etmesi bence muazzam giden bir evliliği dahi bozar nefret ediyorum böyle her şeyi ailesine anlatan, kendisi çözemeyen büyüklerin kenara attırarak barıştırmasını isteyen erkeklerden

Hiç üşenmeden okudum ve kendimi senin yerine koydum sıkıntıdan patladım. Sen cok sabretmişsin gerçekten yok bende öyle bişey bilmiyorum boşanmak hele bebekliyken ailen arkada durmayınca çok zor Allah sabır versin güç versin sana

Yani kv tamam kötü de siz de çok saf geldiniz bana. Mis gibi yeri neden sevmediğiniz adam için bıraktınız? Neden 2. ayda hamile kaldınız? Neden sözünüzün arkasında durup da gelmesine engel olmadınız doğumda? Biri benim mememe dokunsa ki dokunamaz hele de kv kovarım. Tepkim çok sert olur. Herkes yerini bilmeli. Öyle gevşek gevşek memesi yok bilmem ne diye muhabbet edemez ağzına sokarım telefonu. Bu ne sakinlik? Eşiniz kim de o kadar korktunuz pıstınız her şeye katlandınız? Ezik olmayın ya bu kadar. Onlar sizden çekinsin, korksunlar. Ağlıyormuş da zırlıyormuş da kv gitsin kocasına ağlasın. Bir cinnet işi çözermiş ama çözmediğiniz için büyümüş de büyümüş. Boşanacak seviyeye beraber gelmişsiniz.

Ben Doğumda ve lohusalıkta kendi annemle bundan daha fazla sorun yaşadım. Sizin iki bebek daha zor tabii. Ama düşünüp tekrar tekrar hatırlatmıyorum kendime o günleri. ( ben Doğumdan çıktıktan 3 saat sonra annem hastanede intihara kalktı tabii şov amaçlı , daha neler neler yaptı ) Boşanın boşanmayın diyemem ama bir rahatlama yöntemi bulmanız lazım.

Derdi neymiş annenizin merak ettim. Bu kız yeni doğum yaptı, lohusalık dönemi var alttan alayım demesi lazım.
Gerçi ben bebeğimi sezeryandan sonra kucağıma alınca kayınvalide kıskançlığa başladı, doğumdan 2 gün sonra dikişli halimle hizmet bekledi.

Niye size her yapılana susuyorsunuz. Saygısızlık yap demıyorum ama her şeye sus sus, sonra istesen de konuşacak fırsatı bulamazsın...en başta hatayı kendin yapmışsın...Kayınvalidenin daha ilk yaptığında sınırınızı çizseydiniz bak bakalım kaynananda kocan olacak o adam da bu kadar eşinebilecek miydi...Kocan çok artisleneniyor madem al bebeklerini git ailene kapıdan sokmayacak değiller heralde...insanlar sahipsiz olduğunuzu bildikçe iyice üstünüze gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…