Kayınvalidem ve umursamazlığı...

Nirodha

Kararsız, üzgün...
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2013
921
1.097
Ben 30 yaşında 6 yıllık evli ve 3 aylık bir erkek bebek sahibi memur bir bayanım.
Eşimle birbirimize aşık olarak evlendik ve aşkımız şükür hiç bitmedi.
Evlendiğimizden bu yana eşimin ailesine yaptığı fedakarlıkların borçlarını ve evlenme borçlarını ayrıca bedelli askerlik borçlarını birlikte ödüyoruz.
Evlendiğimizden bu yana kayınvalidem ve ailenin diğer fertleri kötü zamanda yanımda olmadılar. Ev taşıdık yoktular. Evlendik düğüne misafir gibi geldiler. Hiçbir gün ellerini birşeye atmadılar. Ancak evimize geldiklerinde de izzeti ikram beklediler.
Eşimle çocuğumuz 5 sene olmadı. Onda sperm hareketi azdı bende de polikistik over vardı. Buna rağmen Rabbim baktı yüzümüze hamile kaldım tedavisiz...
Bu 6 sene içerisinde kayınbabam bağırsak kanseri oldu ve kendisinin m...orial hastanesinde tedavi masraflarını da ben ve eşim karşıladık 15.000 tl...
Eşim evin en büyüğü ve ilk gelin benim.
İlk günden bu yana ne görümcem ne kayınvalideme yaranamadım. Sürekli suratları asık sürekli... hediye aldığım zaman teşekkür edilmedi. Çalışmama rağmen gün oldu temizlik zamanı yardım ettim. Buna rağmen sevilmedim.
Herneyse uzatmayayım daha çok.
Eşimin erkek kardeşi nişanlı ve kayınvalidem bana yapmadığı izzeti ikramı sevgiyi ona yapıyor. Sözde bu kızı da istemiyor ama lafı hareketi bir değil.
Size maddeler halinde yazmak istiyorum.
1-evlenme aşamasında ne k.valide ne görümce ne de kayınlarım vardı. Evi ben ve ailem yerleştirdik. Adetlerimize göre erkek tarafı yerleştirmeli. Onlar gelmedi eşyalar ortada kaldı ablamla ben yaptık. Doğal olarak annem sürekli çemkrip yüzüme vurdu bunu.
2-maddi anlamda da yanımıza olmadılar. Kaldı ki bizden istediler.
3-yeni geline başlık parası ve çeyiz oarası totalde 20 bin verildi. Buna rağmen benden daha değerli.
4-5 seneden sonra zorla çocuğum oldu. Hamilelik sırasında rahim ağzı yetmezliği tanısı nedeni ile tam 5 ay evde yattım buna rağmen çocuğum erken dünyaya geldi. Bu aşamalarda da yanımda hiçkimse olmadı. Evime gelip bir kap yemek yapmadı. Çünüikü yemek yaoacak kadar ayakta kalmam yasaktı
5-bu kadın ev taşımada bebekte hiçbirşeyde el sürmez misafir gibi yer içer gider.
6-bebeğe bakması konusunda eşim onunla konuşunca ne yapayım mecburiyetten bakacağım dedi.

Ne olur akıl verin bana. Benim ailem bebeğime bakar. Şuan ailemin bana aldığı evde oturuyoruz. Ablam dağ gibi arkamda ben bebeğine bakarım diyor. Ailemin hepsi arkamda. Ben bu kadınla artık görüşmek istemiyorum. Evime girsinde istemiyorum. Eşim ise sen konuş bunları sen söyle için rahatlasın diyor. Ben de onun söylemesinin ve evimize bir daha girmemesini söylemesini uygun görüyorum. Bu kadın aynı zamanda evime muska yazıp bırakmış bir kadın. Oğluna kendi eli ile şans olur diye verdi. Siz olsanız napardınız????

Görüşmeyi kesmek için bir yolmu izlerdiniz yoksa amann boşver mi derdiniz. Yakında ruh hastası olacağım.

Son düzenleme:
Eşimden 5 yaş küçüğüm ve eşimden kat kat güzelim.
Pek de iyi niyetli degilsiniz sanki. Yazdiginiz diger maddelere de baktim,kimse size hastayken yemek yapmak zorunda degil,kimse evinizi tasimak ve yerlestirmek zorunda degil. Cok zengin cok kulturluymussunuz ya,eviniz cok iyi yerdeymis ama esinizin ailesininki oyle degilmis ya, bunlar cok kulturlu insanlarin soyleyecegi sozler degil. Bilin istedim

Edit;kvnizle gorusmek zorunda degilsiniz

Normal şartlar altında evinize eşinizin hatırı için girmesini engelleyemezsiniz. Ama muska vb bir terbiyesizlik yaptıysa ben de olsam almam. İlgi alakayı biraz da etrafınız için istiyorsunuz sanırım orf ve adetleriniz doğrultusunda kv tarafından istenilen bir gelin olmak istiyorsunuz ki bence takılmayın olmayınca olmuyor. Surat wsiyorlarsa az gidin siz de yapacak birşey yok. Maddiyata gelince eğer durumum varsa ve onların ihtiyacı varsa yardım etmekten çekinmem küs bile olsam. Allah için yardim ederim tabiki eşinizin anne ve babası sonuçta. Gorusmeyi kesecek bir durum yok bence ama sıklığını belirleyin size kalmış.

çocuğa baktırma,

ama eve girmesin demeye gerek yok bence, misafir olarak belirli sürelerle ağırlamak gerekir, eşinin annesidir, eğer ki kavga gürültü olmadıysa. yok ayyuka çıkan bir anlaşamamazlık varsa en güzeli görüşmemek tabi ki.

Muska dedin diğerleri uçtu gitti. İnsan nasıl kendi evladının evinin içinin kötü olmasını ister aklım almıyor. Bunu yaptığı anda görüşmeyi kesmeliydiniz çok net bir şekilde.

Sen söyle bak esin arkanda çocuğa baktirma çok çok mesafeli ol surat as istenmediğini anlasın allah korkusu yok ya muska da ne birde yardimi acilen kes .
Bana da yakınsın gel bacım muşa gel tayin al biraz uzaklaş o onlardan

Eşimin ailesi diyarbakırın çok elit bir yerinde oturmuyorlar ve yerlisi değiller. Cahillik seviyesine gelince benim ailemdeöi herkes üniversite mezunu ve anlayışlılar. En azından fedakarlar. Bu arada eşimin ailesinin durumu da düşük değil. Gayet iyiler parasal olarak. Yani kötü yerde halen oturmaları onların seçimi. Burada bazı semtler var ve bu semtlerde zihni dar olan ve örgüte yardım yataklık eden kişiler oturur. Bunu vurgulamak istedim. Sırf komşusundan vazgeçmemek adına hala oturuyorlar.
Bir insan oğlunun eşine hasta iken hamile iken yemek yapıp yardım etmeli. Eğer karşındaki kişi sen hasta iken maddi manevi yanında ise en azından bunu vicdanen yapmalı insan. Keza ben karnımfa onların torununu taşıdım ve aylarca evden çıkmadım. Yemek yapabilecek kadar ayakta durmak yasaktı çünkü.

Eşimi karıştırmam kendim hallederim. Bu Arada ne diye kvye söylediniz çocuk bak diye şaka kısınız etrafınızda adam mı kalmadı da mecbur kaldınız. Yüzüne bakmayın yeni gelinden bulsun ne buluyorsa terbiyesiz. Sizin yaşınız büyük diye sizi istememiştir. Geçmiş ola oğlu beğenmiş kabul etmesi gerekirdi

Eşinin söylemesi lazım, hiç yüzgöz olma. O söylesin, hem anası babası, nasıl söylenmesi gerektiğini o daha iyi bilir.

Yukarıda bir arkadaş demiş yemek yapmak zorunda değiller vs diye, arkadaş da haklı bence. Beklentileri az tutarsanız daha mutlu olursunuz. Muhtemelen daha iyi anlaşılsın diye yazdınız ama biraz hoş olmamış ne yazık ki. Görüşmek istemezsiniz, hakkınızdır, ama dediğim gibi eşiniz halletmeli bence.

Muska dedin diğerleri uçtu gitti. İnsan nasıl kendi evladının evinin içinin kötü olmasını ister aklım almıyor. Bunu yaptığı anda görüşmeyi kesmeliydiniz çok net bir şekilde.
Haklısın. Kesmek istedim. Eşim kendi okutturdu. Gördü. Ancak anne cahillik etti boşver dedi. Arada bebek vardı uzatmadım. Keşke uzatsaymışım. Muskayı ben daha lohusa iken evime koydu sağolsun.....

maddi yardımı kesin
net olun uzak durun
herşey yoluna girer onlar sizi kovalar
ne kadar değer verirsen o kadar değer kaybedersiniz
uzak durun
aileniz baksın
eşinize de ailesine tek kuruş katkı sağlarsa kapıya koyacağınızı söyleyin

insanların sizi sömürmesine izin vermeyin
nasıl olsa el atın diye, sizi eziklemesine izin vermeyin
maddiyi geçtim manevi destek çok önemli zor zmaanınızda yanınıza olmayan insanlar akrabanız olmasa da olur

Eşim söyledi bakmasını. Ben evlendiğim zaman 24 yaşındaydım oğlu 30. Yani küçüktüm evlendiğimde

O zaman sorun yok bence 2 taraf da istemiyorsa..
Muskayı onun koyduğundan emin misiniz?
Eminim çünkü kendi adı yazılıydı ve oğluyla benim. Kaldıki eşime muskatı verende kendisi . Uğur getirir dedi. Vs vs vs.

oturduğunuz en iyi yermiş ya oradan birini bulup evlenseydin bence kayın validen senin bu düşüncelerini anladı ve ona göre davranıldu sana küçükgördüğünü anladlar sanmıyoru onlarında sizin gibi birinin evine gelmek isediklrini sanmıyorum en dayanamadığım şey zaten eşinin ailesini küçük gören kendi ailesine yakıştırmayan cahil zihniyet ailenize denk birini bulup evlenseydin demek o kapasitede sizde yokmuş :)

Valla canım katılıyorum evet kimse yapmak zorunda değil ama insan bekliyor . Onların sizden nasıl beklentisi varsa sisinde olması gayet normal

Valla kimse kimseye yemek yapmak zorunda degil. Calisan meslek sahibi bir kadinmissiniz,verir parasini tutardiniz bir insan. Ben de doguluyum, oralarda daha kolay bulunuyor boyle insan veriyorsunuz parasini gelip yemegi temizligi yapiyorlar.

Orgutlere yardim edenlerle ayni yerde oturup oturmamalari onlarin secimi, sizi alakadar eden bir durum degil ki. Neden buna kafa yoruyorsunuz? Herkes elit olmak zorunda degil. Ki sizi esinizle zorla evlendirmemisler,siz esinizi kendiniz secmissiniz. Elit olmamalari ve o memleketin yerlisi olmamalari sizin icin onemli idi ise esinizi secmeyebilirdiniz. Bu da sizin seciminiz. Bence evliliginize esinize odaklanin. Parasini verin temizlikci tutun,parasini verin bakici tutun cocugunuza. Anneniz de ara sira yoklasin bebisi. Olur biter.

Ne diye herseylerini siz oduyosunuz? Madem bu kdr kotuler bunu yapmasaydiniz. Esiniz yaparsada once esimden hesap sorup sogurdum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…