Kayınvalidem ve umursamazlığı...

Ne diye herseylerini siz oduyosunuz? Madem bu kdr kotuler bunu yapmasaydiniz. Esiniz yaparsada once esimden hesap sorup sogurdum..
Benim babam vefat ettiği zaman ben babasızlığı yaşadığım için eşiminde bunu yaşamasını istemedim. Para inanın kazanılır önemli değil. Ben bana değer verilmediği için üzülüyorum. Sadece menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorlar.

Valla kimse kimseye yemek yapmak zorunda degil. Calisan meslek sahibi bir kadinmissiniz,verir parasini tutardiniz bir insan. Ben de doguluyum, oralarda daha kolay bulunuyor boyle insan veriyorsunuz parasini gelip yemegi temizligi yapiyorlar.

Orgutlere yardim edenlerle ayni yerde oturup oturmamalari onlarin secimi, sizi alakadar eden bir durum degil ki. Neden buna kafa yoruyorsunuz? Herkes elit olmak zorunda degil. Ki sizi esinizle zorla evlendirmemisler,siz esinizi kendiniz secmissiniz. Elit olmamalari ve o memleketin yerlisi olmamalari sizin icin onemli idi ise esinizi secmeyebilirdiniz. Bu da sizin seciminiz. Bence evliliginize esinize odaklanin. Parasini verin temizlikci tutun,parasini verin bakici tutun cocugunuza. Anneniz de ara sira yoklasin bebisi. Olur biter.
Doğrudur. Eşimle kendim evlendim. Ancak ne yazıkki evlenmeden içine girmeden ailenin ne mal olduğu anlaşılmıyor. Madem birşeye el sürülmüyor neden evime baş köşeye oturuyor????

Benim babam vefat ettiği zaman ben babasızlığı yaşadığım için eşiminde bunu yaşamasını istemedim. Para inanın kazanılır önemli değil. Ben bana değer verilmediği için üzülüyorum. Sadece menfaatleri doğrultusunda hareket ediyorlar.
Cok iyi anliorum seni cunku esimin tarafida ayni :) esin arkandaysa sorun yok o zmn gitmezsin gelmezsin

Peki sizlere birşey daha söyleyeyim. 3 aylık oldu oğlum. 10 gğn kübözde kaldı. 1 gün aramadılar sor adılar ve doğurduğumdan beri toplamda kaynanam 8 kayınbabam 3 ve görümcem bekar olmasına ev kızı olmasına rağmen 1 kez geldi. Bunda iyiniyt varmıdır sizce
Kaldı ki her gelişlerinde lohusa halimle yemek yaptım onlara. İnsan torununu aramaz mı sormazmı

Ben 30 yaşında 6 yıllık evli ve 3 aylık bir erkek bebek sahibi memur bir bayanım.
Eşimle birbirimize aşık olarak evlendik ve aşkımız şükür hiç bitmedi.
Evlendiğimizden bu yana eşimin ailesine yaptığı fedakarlıkların borçlarını ve evlenme borçlarını ayrıca bedelli askerlik borçlarını birlikte ödüyoruz.
Evlendiğimizden bu yana kayınvalidem ve ailenin diğer fertleri kötü zamanda yanımda olmadılar. Ev taşıdık yoktular. Evlendik düğüne misafir gibi geldiler. Hiçbir gün ellerini birşeye atmadılar. Ancak evimize geldiklerinde de izzeti ikram beklediler.
Eşimle çocuğumuz 5 sene olmadı. Onda sperm hareketi azdı bende de polikistik over vardı. Buna rağmen Rabbim baktı yüzümüze ha ile kaldım tedavisiz...
Bu 6 sene içerisinde kayınbabam bağırsak kanseri oldu ve kendisinin m...orial hastanesinde tedavi masraflarını da ben ve eşim karşıladık 15.000 tl...
Eşim evin en büyüğü ve ilk gelin benim.
İlk günden bu yana ne görümcem ne kayınvalideme yaranamadım. Sürekli suratları asık sürekli... hediye aldığım zaman teşekkür edilmedi. Çalışmama rağmen gün oldu temizlik zamanı yardım ettim. Buna rağmen sevilmedim. Eşimden 5 yaş küçüğüm ve eşimden kat kat güzelim. Yani çirkin bir bayanda değilim.
Ailem zengin ve kültürlü Diyarbakırın yerlisiyiz. Öyle pis bir ailem kalitesiz bir ailem yok. Keza eşimin ailesi de bizim tam zıttımız bir ailedir. Kaderin gözü kör olsun ne diyeyim. Aşık oldum...
Herneyse uzatmayayım daha çok.
Eşimin erkek kardeşi nişanlı ve kayınvalidem bana yapmadığı izzeti ikramı sevgiyi ona yapıyor. Sözde bu kızı da istemiyor ama lafı hareketi bir değil.
Size maddeler halinde yazmak istiyorum.
1-evlenme aşamasında ne k.valide ne görümce ne de kayınlarım vardı. Evi ben ve aikem yerleştirdik. Adetlerimize göre erkek tarafı yerleştirmeli. Onlar gelmedi eşyalar ortada kaldı ablamla ben yaptık. Doğal olarak annem sürekli çemkrip yüzüme vurdu bunu.
2-madfi anlamda da yanımıza olmadılar. Kaldı ki bizden istediler.
3-yeni geline başlık parası ve çeyiz oarası totalde 20 bin verildi. Buna rağmen benden daha değerli.
4-5 seneden sonra zorla çocuğum oldu. Hamilelik sırasında rahim ağzı yetmezliği tanısı nedeni ile tam 5 ay evde yattım buna rağmen çocuğum erken dünyaya geldi. Bu aşamalarda da yanımda hiçkimse olmadı. Evime gelip bir kap yemek yapmadı. Çünüikü yemek yaoacak kadar ayakta kalmam yasaktı
5-bu kadın ev taşımada bebekte hiçbirşeyde el sürmez miaafir gibi er içer gider.
6-bebeğe bakması konusunda eşim onunla konuşunca ne yapayım mecburiyetten bakacağım dedi.

Ne olur akıl verin bana. Benim ailem bebeğime bakar. Şuan ailemin bana aldığı evde oturuyoruz. Ablam dağ gibi arkamda. Ailemin hepsi arkamda. Ben bu kadınla artık görüşmek istemiyprum. Evime girsinde istemiyorum. Eşim ise sen konuş bunları sen söyle için rahatlasın diyor. Ben de onun söylemesinin ve evimize bir daha girmemesini söylemesini uygun görüyorum. Bu kadın aynı zamanda evime muska yazıp bırakmış bir kadın. Oğluna kendi eli ile şans olur diye verdi. Siz olsanız napardınız????

Görüşmeyi kesmek için bir yolmu izlerdiniz yoksa amann boşver mi derdiniz. Yakında ruh hastası olacağım.
Benim esimin anasi sanki meseafe koy arada bir gelp gtsn kusersen esini sisirmye baslar bu

Eşimin ailesinden bana altın alın para verin hiçbişi istemedim. Biraz güleryüz biraz fedakarlık. O bana 1 kap yemek yapsa eline yapışmazdı ama gönlüm hoş olurdu. O beni arasa sorsa idi gönlüm hoş olurdu. Bu arada kayınvalidem 50 yaşında annem 68.
Annem o yaşta hergün yemek yaptı bana. Ve o yemeği eşimde yedi. Annesi de bu durumu biliyordu. Benim için değil oğlu için yapsaydı bi kap yemek. Bir anne olarak oğluna yapmak zorunda değilmi. Para verilip tutulur kadın ama değer önemli yoksa dışardan da isterim yemeği

Size tavsiyem asla deger gormeye calismayin , inanin ne kadar sevilmeye deger gormeye calisirsaniz okadar ters teper, once sen kendini degerli gor bosver sevmezse sevmesin sen de onu sevme takma kafana soyleyeceklerini de kendin soyle cat cat kavga et boyleleri geciyor bu devirde, tabii demesi kolay yapinda yoksa diyemiyorsun bir sey sessiz saygili durdukca uzerine geliniyor birak kopacksa kopsun ipler birazda onlar taksin

Doğrudur. Eşimle kendim evlendim. Ancak ne yazıkki evlenmeden içine girmeden ailenin ne mal olduğu anlaşılmıyor. Madem birşeye el sürülmüyor neden evime baş köşeye oturuyor????
Ama siz cok farkli noktalara takiyorsunuz. Esinizin ailesinde kimse universite mezunu degilmis bunu dile getiriyorsunuz misal. Bunu da mi evlenmeden once gormediniz?

Evinize geldiklerinde misafirler onlar. Evin sahibi degiller,bas koseye oturmalarinda sakinca yok. Her evine gittigimiz insanin isini gucunu yapmiyoruz ama bas kosede agirlaniyoruz. Ama elbette esinizin ailesini agirlamak zorunda degilsiniz,esiniz konussun bu konuyu onlarla. Sizin soylemeniz ayip kacar. Hamileyken bana yemek yapmadin evime gelme o zaman denir mi hic akil var mantik var.

Muska vs sacmaliklara da inanmayin ya,yok oyle seyler. Karakter ve insanligi olan kimseye muska buyu gibi seyler etki etmez. Evinize kotu enerjiyi dolduran ancak o evin icinde ysayanlar olabilir, dis kapinin dis mandallari degil

Muska ve eşimin ailesi tu kaka bölümlerinin dışında bende aynısını yaşadım.
Bir kere sitem ettim hala acısı içimdedir.
Ben öyle alınacak bir şey görmedim. Erkek tarafı size ısınamamış o kadar. Siz de onlara ısınamamışsınız. Karşılıklı duygular içindeymişsiniz. Sorun yok gibi gözüküyor.
Muskaya gelince, kadın gizli saklı yapmamış ki. Uğur getirsin diye yaptım demiş ve bunu alenen söylemiş. (muskaya falan da çok karşıyım)
Çocuğa bakmak istememiş açıkça söylemiş ki bende (büyük konuşmak gibi olmasın) Allah izin verirse torun morun bakamam.
Hastalık durumunda ise bir müddet idare edilir ama her şeye annecim annecim diyen kadınlara ithafen söylüyorum doğumda kaynanam olmasın annecim olsun diyorsak hastalıkta da anneciklerimiz baksın bize bir zahmet.
Eşinizin ailesi hakkındaki o yerli değil, elit değiller tuuuu kakalar yorumlarınıza ise söyleyecek başka bir söz bulamıyorum. Öyle bir aileden nasıl kocanız gibi biri yetişti. Sanki eşiniz başka biri tarafından yetiştirilmiş. Evlendiğiniz adam o ailenin ürünü ne yaparsanız yapın huyundan suyundan kıyısından köşesinden kapmıştır huy. Yok eğer eşim onlar gibi değil diyorsan koca bir soru işareti kalır ortada.
Az beklenti az hayalkırıklığı.

Pek de iyi niyetli degilsiniz sanki. Yazdiginiz diger maddelere de baktim,kimse size hastayken yemek yapmak zorunda degil,kimse evinizi tasimak ve yerlestirmek zorunda degil. Cok zengin cok kulturluymussunuz ya,eviniz cok iyi yerdeymis ama esinizin ailesininki oyle degilmis ya, bunlar cok kulturlu insanlarin soyleyecegi sozler degil. Bilin istedim

Edit;kvnizle gorusmek zorunda degilsiniz
olay böyle değil ki hanımefendi
tabiki kimse kimseye hiçbişey yapmak zorunda değil bu konuda haklısınız
ama birine yapılmayıp öbür geline yapılınca çok çok koyuyor insana bildiğiniz gibi değil

konu sahibi bence istediğiniz gibi davranın

Siz sordunuz mu sonra birine bu ne muskası diye? Amacını öğrendiniz mi yani?
Elbette okutturduk
Eşimle ayrılmamızı sağlayacak muska imiş. Eşim bu muskayı yatak odasına koydu ve ben 40 ım çıkmadığı için o gece cinnet geçirdim bebeği aşağı atacaktım ablam ytişti. Sonrasında eşim kendi eli ile götürdü okutturdu bana söyledi. Ama kayınvaldm inkar etti şans için sağlık için yazdırdım dedi.utanmadan da Kur'an üstüne yemin etti. Daha napayımki ben

Peki sizlere birşey daha söyleyeyim. 3 aylık oldu oğlum. 10 gğn kübözde kaldı. 1 gün aramadılar sor adılar ve doğurduğumdan beri toplamda kaynanam 8 kayınbabam 3 ve görümcem bekar olmasına ev kızı olmasına rağmen 1 kez geldi. Bunda iyiniyt varmıdır sizce
Kaldı ki her gelişlerinde lohusa halimle yemek yaptım onlara. İnsan torununu aramaz mı sormazmı
O daha neki:) benim kp iki torununun dogumdan sonra aramadi bi tebrik bile etmedi.. el bile gorunce hayirli olsun diyor. Bu da deger gormemek.. esimle konusurken bile derim.. baban kurban olsun cocuklarimin tirnaginin ucuna

olay böyle değil ki hanımefendi
tabiki kimse kimseye hiçbişey yapmak zorunda değil bu konuda haklısınız
ama birine yapılmayıp öbür geline yapılınca çok çok koyuyor insana bildiğiniz gibi değil

konu sahibi bence istediğiniz gibi davranın
Valla bana koymuyor inanin. Tek basima evlendim,esim de tek basinaydi. Bana ne simdi oteki geline napilmis oteki damada napilmis. Ben benim,onlar onlar. Kendi annemden bile beklentim yok,olmamasi da lazim

Eşimden 5 yaş küçüğüm ve eşimden kat kat güzelim. Yani çirkin bir bayanda değilim.

Ailem zengin ve kültürlü Diyarbakırın yerlisiyiz. Öyle pis bir ailem kalitesiz bir ailem yok

Tereyağından kıl çekermiş gibi oldu ama ne gereksiz laflar yani konuyla alakasız. Neyse. Görüşmek istemiyorsanız görüşleyim olsun bitsin. Biri benim çocuğunu istemicek ve ben onu evime alıp ikramyapmaya devam edicem he ? Bence geliyorum dediğinde müsait değilim deyin hergün ama hiç fırsat bulamasın. Arayip sormayin hediye almayin. Görüşmek istemediğinizi anlar.

Elbette okutturduk
Eşimle ayrılmamızı sağlayacak muska imiş. Eşim bu muskayı yatak odasına koydu ve ben 40 ım çıkmadığı için o gece cinnet geçirdim bebeği aşağı atacaktım ablam ytişti. Sonrasında eşim kendi eli ile götürdü okutturdu bana söyledi. Ama kayınvaldm inkar etti şans için sağlık için yazdırdım dedi.utanmadan da Kur'an üstüne yemin etti. Daha napayımki ben
O konulara girme tatlim buyu muyu yasak konulardir kk da

Muska ve eşimin ailesi tu kaka bölümlerinin dışında bende aynısını yaşadım.
Bir kere sitem ettim hala acısı içimdedir.
Ben öyle alınacak bir şey görmedim. Erkek tarafı size ısınamamış o kadar. Siz de onlara ısınamamışsınız. Karşılıklı duygular içindeymişsiniz. Sorun yok gibi gözüküyor.
Muskaya gelince, kadın gizli saklı yapmamış ki. Uğur getirsin diye yaptım demiş ve bunu alenen söylemiş. (muskaya falan da çok karşıyım)
Çocuğa bakmak istememiş açıkça söylemiş ki bende (büyük konuşmak gibi olmasın) Allah izin verirse torun morun bakamam.
Hastalık durumunda ise bir müddet idare edilir ama her şeye annecim annecim diyen kadınlara ithafen söylüyorum doğumda kaynanam olmasın annecim olsun diyorsak hastalıkta da anneciklerimiz baksın bize bir zahmet.
Eşinizin ailesi hakkındaki o yerli değil, elit değiller tuuuu kakalar yorumlarınıza ise söyleyecek başka bir söz bulamıyorum. Öyle bir aileden nasıl kocanız gibi biri yetişti. Sanki eşiniz başka biri tarafından yetiştirilmiş. Evlendiğiniz adam o ailenin ürünü ne yaparsanız yapın huyundan suyundan kıyısından köşesinden kapmıştır huy. Yok eğer eşim onlar gibi değil diyorsan koca bir soru işareti kalır ortada.
Az beklenti az hayalkırıklığı.
Eşimin onlarla zerre alakası yok. İnanın. Ben anneci bir insan değilim. Annemdn bu zamana bişi istemedim. Ama hamile iken 17. Haftadan sonra iş yapamadım. İşe gidemedim. Evde kaldım hep. Bu aşamada bana yardım etsinler isterdim. Çünkü ekstrem bir durumdu. Kaldı ki k.valideme ben bebeğe bak demedim. Eşim söyledi ve ben zaten baksın istemiyorum.

Kusura bakmayın ama ben şunu yaptım, bunu yaptım yaranamadım meselesini anlamıyorum.

Benim eltiler de böyle, hem sevmezler hem içli dışlı olurlar hem söylenirler sonra.

Valla bana koymuyor inanin. Tek basima evlendim,esim de tek basinaydi. Bana ne simdi oteki geline napilmis oteki damada napilmis. Ben benim,onlar onlar. Kendi annemden bile beklentim yok,olmamasi da lazim
Hayatim iyide karsilikli olsa neyse.. ama zirnik yapilmasin bu kiza ama onlarin borclarini filan bunlar odesin.. olmaz bu haksizlik

X