Kayınvalidem sütyen takmıyor

Yalnız meme insanlari neden bu kadar irrite etmis 80 yaşında anneannemin memeleri bile beni rahatsiz etmiyor
Benim de 80 yaşındaki anneannemin memeleri beni rahatsız etmiyor ancak annaanem köyde doğup büyümüş insan ona ne diyebilirim kayınvalidem 3 aylık bebeğimin mahremini düşündüğüne göre ona göre kendisinin de davranması gerekmez mi

Kişisel alanınıza müdahale edilmesinden nasıl hoşlanmıyorsanız siz de başka birinin kişisel alanına müdahale edemezsiniz.
Yol yordam bilmiyor dediğiniz insanın oğluyla evlisiniz onu yetiştiren kişi o. Nasıl ki şimdi 3 aylık bebeğe her şey etki eder diye korkuyorsanız bilmem kaç sene annesinin yetiştirdiği kişiyle iletişim kuramıyor olmalıydınız.
Evinizde sizi rahatsız eden şeyleri söyleyebilirsiniz isterse dikkat eder isterse etmez ama onun evinde olana laf edemezsiniz nasıl isterse öyle davranacaktır. Ne anneme ne kaynanama eviyle ilgili şeylerde karışmam, sadece şöyle de yapabilirsin derim aklına yatarsa uygular.

Ay bu nasıl bi üslup. O an orda ben vardım ve size yemin edebilirim ki orda konu mahremiyetti! Oğlunun iş yapmasıyla ilgili değildi . Beli açık elbise giyip dolaşsın banane konuyu ne saptırmışsınız

Penye sütyen diye birşey var canım.sanki öyle bir anlatiyorlar ki her sütyen demirler içinde, kocaman kalıplı.pijama kadar rahat.b8r sütyenle de sıcak konusunda şahtın şahbaz olmazsın yani.gayet de işlevini görüyor.tutuculukla alakası var.ben gezemem mesela babamın yanında.bizim aile tutucu evet.başka ne tutuculukla alakalı olacak? Vücudundan çıktı diye birbirleriyle duşa girsinler oldu olacak? O tarz konularda da başka sorunlar konuşuluyor yani.kimse normal karşılamıyor.tamam senin düşünce yapında normaldir de dediklerin çok saçma.

Hahah hayır neden kıskanayım çekici vs konu o değil. Bana göre mahrem geliyor onu yazdım ama dikkat etmediniz herhalde
Kvden kocasını kıskanan da var. Dikkat ettim aslında. Hani eskiden dizlerine kadar memesi olan kadınlar gibi olsa çok takılmazdınız gibime geldi.

Bende sevmiyorum aslında birilerinin çıplak ortalıkta dolanmalarını... Ona göre eş seçimi olmalı. Bu hatun kişisi de önceden de böyledir. Değişmez.

8 yaşında oğlumun yanında giyimime dikkat ederim. Çıplak gezmem. Ki kapalı bir hatun da değilim. Sütyensiz gezerim ama üstüm ona göre olur. Belli olmaz.

Kvsinin kilotla kocasının yanında gezdiğini söyleyen arkadaş vardı. O boşandı. Yetişme tarzlarınız farklı. Eşine anlatsan çok takılmaz sanırım

Hanımlar lütfen üsluplara dikkat edin polemiğe girmeyin

F Fluffy8 kişisel tercihlere saygı duymak gerekir, kayınvalidenizin kişisel tercihleri sadece onu ilgilendirir, ben de damadımın yanında şort crop takılıyorum damadımın buna karışmaya hakkı yok, diğer konularda siz haklısınız, giyimi oğluna fermuar çektirmesi gibi konularda uyarmanız hoş olmaz ama bebeğinizin altını değiştirmeyle ilgili söyledikleri, nerede yatması gerektiği gibi konularda ikaz edebilirsiniz.

Herkes dengiyle evlenmeli sözü ne kadar da doğru, biri çıkıyor kaynanam sutyensiz geziyor oğullarının yanında diye rahatsız olup kadını değiştirmeye çalışıyor. Niye? Kendi kültüründe yok diye, çünkü sadece onun kültürüne herkes uymak zorunda. Elinde olsa annenle giyimini değiştirmediği sürece görüşmeni istemiyorum diyecek.

Keşke babanın yanında sütyensiz tişört giyebilseydin, belki böyle olmazdın.

Cok hakli ve yerinde bir yorum

Hahahahha ne münasebet! Ne değiştirmeye çalışması ne kültüre uyması ne annesiyle görüştürmemek. Sizin nasıl bir kafanız nasıl bir okuduğunuzu anlamanız var?

Sen gezemezsin diye kimse gezmesin tamam anladım. Sevmeyen insana sutyen taktırma çabası nedir peki penyesi var demirsizi var? Sutyensiz kadın olmaz yani. Baban umarım tek eşli yapamadığını da biliyordur aysenimi, işte tutucu ailelerde yetişen kişilerin hazin sonu.

Ay bu nasıl bi üslup. O an orda ben vardım ve size yemin edebilirim ki orda konu mahremiyetti! Oğlunun iş yapmasıyla ilgili değildi . Beli açık elbise giyip dolaşsın banane konuyu ne saptırmışsınız
Ne var üslupta,gayet terbiyeli şekilde açık net güzelce anlattım. Kadının kendisi oğlundan saklamıyor bir yerini ki oğluna fermuarını çektirtmiş. Sizce mahremiyet düşünse bunu yapar mıydı? Kıymetli oğluna iş kalmasın diye de size uydurmuş işte,siz de inanmışsınız.

Hayır iş kalmasın diye uydurmadı benden daha iyi mi bileceksiniz hanımefendi orda siz yoktunuz ben vardım

Hahahahha ne münasebet! Ne değiştirmeye çalışması ne kültüre uyması ne annesiyle görüştürmemek. Sizin nasıl bir kafanız nasıl bir okuduğunuzu anlamanız var?

Bence siz ne yazdığınızı unutmuşsunuz.
1. Yetişme tarzım farklı demediniz mi? Evlilikte kültür farklılığı en büyük sorundur. Şekil a kayınvalideniz size garip geliyor. Rahatsız oluyorsunuz. Hatta çok rahatsız oluyorsunuz konu açıp yardım istemişsiniz.

2. Tamam değiştirmekte istemiyorsunuz e peki o zaman ne? Konuyu açma sebebiniz ve bizden duymak istedikleriniz neler?

3. Biri çıkıp eşinle konuş annesini uyarsın deseydi yok canım ben karışamam diyeceksen yine konu açmana gerek yoktu o zaman.

4. Sırf fermuarını çekti diye anne oğul arasında mahremiyet olmamasından rahatsız olmak ne ile alakalı mesela?

Sen mi şimdi R yapmış gibi duruyorsun daha çok, benim anlamamdan ziyade.

Ailem tutucu dedim ben tutucuyum demedim ki.tutuculukla alakası yok demişsin ya ona yazdım.sen de istediğin gibi gezebilirsin ama bahaneler mantıklı değil onu söylemeye çalıştım.yoksa burada ahlak dersi vermeye çalışmıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…