Kayınvalidem sütyen takmıyor

Fluffy8

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2021
50
-5
26
Merhabalar herkese. Bazen eş ailesinin öyle uygunsuz davranışları oluyor ve öyle rahatça yapıyorlar ki ben mi aşırı tutucuyum vs diye kendimi sorguluyorum artık anlam veremiyorum. Eşimin anne babası ayrı, annesi(49yaş) bekar 2 oğlu var 3 kişi birlikte yaşıyolardı büyük oğluyla(28yaş) ben evlendim şuan küçük oğluyla birlikte yaşıyor (26yaş). Oğullarının yanında aşırı rahat davranıyor bir mahrem yokmuş gibi mesela özellikle yazın evde hiç sütyen takmıyor incecik askılılar giyiyor yani evde giyeceği beni ilgilendirmez ama görüntü çok bariz belli oluyor bazen dışarıda bile takmıyor. Gerçekten çok rahatsız oluyorum yazın onlara oturmaya gitmek bile istemiyorum sırf bu sebepten. Ben doğum yaptığımda benim evimde tek başına kaldı eşim ve kendi annem hastanede kalmıştık, o gün de koltuğa yatak açmak yerine nevresimleri bile değiştirmeden bizim yatağımızda yatmış mesela. Pek sınır tanımıyor sürekli uyarmak gerekiyor ama gerçekten şaşırıyorum hiç mi yol yordam bilmez. Birkaç kez eşimle bizi uyandırmaya odaya girdi kapıyı tıktıklamadan uyardım da bidaha yapmadı. Bizim evde kalırken kilodunu elde yıkamış benim yatak odamdaki kalorifere asmış(evde kullanılmayan bi bebek odası var oraya da asabilir kurusun diye) aynı şekilde bizde kaldığı zaman bizim bornozlarımızdan kullanır, benim odamda giyinir dolabımı açar pijama takımı alır kendine. Hep kibarca uyarmaya çalıştım ama evinde gogusleri meydanda dolaşmasına ne diyebilirim. Bir kez de mağazaya gitmiştik beline kadar fermuarlı bir elbise denedi kabinde benim kucağımda bebeğim vardı eşime seslenip fermuarını çektirtti. Anne oğul arasındaki mahreme hiç dikkat etmiyor. Birkaç örnek vermek istedim yani 3 aylık bir bebeğim var bana gelip bebeğin altını oğlum değiştirmesin mahrem olur diyen 3 aylık bebeğin mahremini düşünen kadın niye böyle davranıyor anlamıyorum bu rahatsızlığımı eşime ya da kayınvalideme söylemeli miyim ne tavsiye edersiniz. Okuduğunuz için teşekkürler

Son düzenleme:
Normal şartlarda karışma derim de en son bebeğe öyle diyorsa bir zahmet kendi de dikkat etsin. Senin alanında seni bağlayan her şeyde fikrini söyle. Evine gelmiş yatağına mı yatmış o nasıl geniş veya rahat ise sen de yapıştır keşke bizim yatağa yatmasa idiniz yattınız hadi çarşaf değişseydiniz bari diyeceksin. Anlasın sınırlarını
Eşine de söyle fermuar olayını o sana bebeğin mahremiyetini düşünüp oğlum değişmesin diyorsa, eşine de annen böyle şeyler istediğinde yapma kabin için mağaza görevlisini çağır yardım etsin de.. sessiz kalma yani..
Kıyafet konusunda kendi evinde ona karışmak yaşam tarzı vs uygun olmaz tercih meselesi ama eşine de söyle gerekiyorsa annenin giyim tarzı beni rahatsız ediyor diye. Bunu meme olarak düşünme rüküş giyinse ben derim bu olmamış ben demeyim yanlış anlar sen usulünce söyle şu daha güzel olur diye uyarırım. Oğlu da gerekiyorsa uyarsın seni karıştırmadan.
Senin evin Senin alanın orada Senin kuralların olur bunu unutma.
Kıyafet konusu kişisel tercih ama diğerlerinde uyar , eşinle konuş. Kv ile doğrudan sen muhatap olma sonra işler sarpa sarar. Eşini de uyar ya karım böyle dedi şöyle yap demesin. Direk anne böyle böyle bir durum var şöyle olsa bizde daha uygun olur diye 1. Ağızdan direk kendi uyarsın gerekiyorsa.

görüntü ve ortam sizi çok rahatsız ediyorsa zorunlu durumlar hariç (bayram, hastalık vb) kayınvalidenize gitmeyebilirsiniz. ama bence bir eşinize danışın, bakın bakalım siz gördüklerinizde haklı mısınız yoksa bir abartı mı var? eğer haklıysanız eşinize rahatsızlığınızdan bahsedebilirsiniz, kocanız konuyla ilgilenebilir.

yatak olayını da tekrar gündem etmeyin. 1 kere yaşanmış bitmiş bir şey.

bez konusunda ise kayınvalidenizin uyarısını manasız buldum. bez konusunda, çocuğunuz bebeklik çağını atlatana kadar kocanız da değiştirebilir altını, sorun teşkil etmez.

Saçmalıyorsunuz bence.
Yaz günü evde sütyen takmamakta daha doğal ne olabilir? Farkında mısınız bilmem ama anne oğul onlar o memelerden süt içtiler. Fermuarı da gelini yerine kızına çektirmesi doğal. Siz yabancısınız o canı kanı. Sadece 3 oğlu olan kayınvalidem var ve ileride Allah korusun özel bir hastalığı olsa ne bileyim altı bezlense bunj tabii ki oğlu yani eşim yapacak. Anne oğul arasında böyle sapkın şeyler arayanları anlamıyorum hiç. Kendinize sık sık onlar anne oğul diye hatırlatın bence
Burada kayınvalideniz sadece bebek altı konusunda haksız. Düz saçmalamış. O da oğlu pis iş yapmasın diyedir. Ne mahremi anne kendi bebeğimiz de geç.

Sütyen konusu sizi asla ilgilendirmez yıl 2024 olmuş hala kadın memesinden de utanmayalım yahu. Sütyen giymeyi ben de bıraktım emzirme döneminde. hala da giymiyorum işe gelirken yarım atlet tarzı şeyler giyiyorum sadece. Onda da birkaç kadın arkadaş belli oluyor diye uyardı. Eeee? Dedim. Bir şey diyemediler.
Sizin alanınıza girdiği konularda da konuşacaksınız hatta eşiniz sertçe konuşacak. Artık oğluyla başbaşa değil. Evde farklı ailede yetişmiş bir kadın var. Sormadan nevresim değiştirmeden yatağınıza yatamaz. Donunu odanıza koyamaz. Bornozunuzu falan kullanamaz ne münasebet ya.

herkesin normali baska kimsenin ne yaptigi umrumda degil kendi dusuncem geregi bende dikkat ederim boyle seylere kizim veya oglum farketmez belli bir yasa gelmisse dikkat ederim ic camasirina giyim kuşama evde sutyensiz dolasmak icin ya tek olmaliyim ya da sadece esim olmali farkli dusunene de birsey demem ama kayinvalideniz kizinizin altini babasinin degistirmemesi gerektigini soyluyorsa ben o anda anne sende ic camasirsiz yetiskin ogullarinin yaninda dolasiyorsun bana gore de bu mahrem derdim

Herkesin kendi yaşantısı ve hayat görüşü, kayınvalide ye sondaki uyarıya kadar yorum yapmazdım ama kendi sizi uyarıyorsa kendi de dikkat etmeli o halde. 2 oğlu var, dediniz, o oğulları o kadın doğurdu, sıcakta evinde atletle dolaşması bana tuhaf gelmiyor, yatalak olsa Allah korusun bakıma muhtaç olsa eşi de yokmuş oğulları bakacak yıkayacak temizleyecek. Anadan üryan gezmediği sürece evlat bu yanında rahat eder annesi yahu..

Bez değiştirme konusunda mahrem falan dediğinde “anne sen de sütyensiz geziyorsun oğullarının yanında, evlada mahrem olur mu” diyip geçin.

Onun dışında kayınvalidenizde bir sorun göremedim muhtemelen farklı aile tiplerine sahipsiniz. Ben sütyensiz aşağı mahalledeki kayınvalideme gidiyorum kadın oğullarının yanında gezsin ne olacak tövbe tövbe

Sütyen dediğiniz şey meme kanserinin başlıca sebeplerinden biri. Bırakın da evde rahat edelim. Ben de takmıyorum, sadece evde değil dışarda da çok sütyen gerektiren bir kıyafet giyinmiyorsam takmamayı tercih ediyorum. İnsanların göz zevkini düşünemeyeceğim.

Yetişkin insan kendi mahrem sınırlarını kendi belirler. Babanın altını değiştirmesi tabi ki normal orda saçmalamış ama çocuğunuza mahremi siz öğretmek zorundasınız. Yetişkin olduğunda kendi sınırlarını kendi belirleyecek.

Anne oğul, baba kız arasında böyle sapkın düşünceler olmamalı. Kayınvaliden hem ayranım dökülmesin hem de kötü olaylar yaşanmasın kafasında. Küçücük bebek babaya mahrem mi olurmuş? Allah korusun anneye bişey olsa baba bakmayacak mı kızına? Ben annenin sütyen konusunda istediği gibi davranabileceğini düşünüyorum. Siz rahatsız oluyorsanız yazın çok görüşmemeye dikkat edersiniz. Sonuçta kimse kimsenin memesini görmek zorunda da değil. Ama diğer dolap karıştırma, bornoz kullanma, yatakta yatma olaylarında ağzına ederdim ben olsam. Ne münasebet.

Sizin yataginizda yatmasi dolabinizi istedigi gibi acip giysi almasi sınır tanimamasindan esinize soyleyin uyarsin eger sizin uyarilarinizi dikkate almiyorsa. Aileleri yasantilari birbirine benzeyen kisilerler evlenmeli siz bayagi farklisiniz kayinvalidenizi boyle kabul edeceksiniz esiniz nasil onemli olan o. Size uymayan davranislari esiniz yapiyorsa daha cok problem olur kayinvalidenizin giyimi hakkinda yorum yapamazsiniz. Onun harici konularda bence haklisiniz

Sutyen takmamasi gayet normal. Evde de özgür dolaşalım bir zahmet. Anneler oğullarıyla, babalar kızlarıyla denize de giriyor bikini giyip ona kalırsa. Yani çok sapkın düşüncelere girmeye gerek yok. Ama kendi evinizle ilgili rahatsız olduğunuz konularda sınırlarınızı belirlemenizde hiçbir sakınca yok. Kendi dolabinizdan izinsiz giyinmesi, bornozunuzu kullanması konusunda uyarın elbette.

Sütyen konusu seni ilgilendirmez bende dedemlerin yanında bile takmıyorum. Rahat rahat takılıyorum. Eşim bı keresinde bişi dedi sana ne dedim. Onlarda ana oğul. Dediğin gibi anne vardı benim de hayatımda elin kızı mi yıkayacak altımı alacak beni ilerde tabi ki oğlum yapacak. Ne var bunda demişti hakikaten öyle. Bunların dinamikleri öyle. Sen asla sütyen konusunu açma eşine sana ne der ağzının payini verir ..

Bebeğiniz var kalbinizi kırmak istemem fakat gerçekten kocaman kadının memelerinden size ne! Yaptığınız, düşünceleriniz çok fena..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…