Kayınvalidem bana ablam diyor

Anaaaa, kadın benden 1 yaş büyükmüş. Demek erken evlensem ben de kayınvalide olabilirmişim. Ayy hiç cazip gelmedi şu an. Benim daha 2,5 yaşında çocuğum var yahu. Büyüğüm de 14 yaşında. Şu an damadım olsa çok yaşlı hissederdim kendimi sanırım. Senin kayınvalide de öyle hissediyorsa demek🤔 Sen de abla deyiver nolacak. Kişisel algılamazdım ben olsaydım.

Ben 27 o 45 yaşında
Benim teyzemle aramda 13 yas var gercekten ablam gibidir herkes ona abla dedigi icin bazen anlatirken oyle degil mi ablam falan der sizinki oyle gibi geldi bana.
Anne demek zorunda da degilsiniz hatta bunu acikca sorun aranizda 18 yas var yani realitede ablanız yasinda :) kendinizi uzmeye degmez az once baska bir konuda da anne diyemem nasil diyecegim diyen bir uyeye yorum yaptim.iyi denk geldi :)

Ben de eşlerin anne babasına “anne baba” diye seslenilmesine karşıyım mesela🤣Evet diyorum ama saçma geliyor benim anne babam bi tane. Teyze amca demek daha iyi bence 🤣

Çok haklısınız.🙏
Aranızda başka sorunlar yoksa, ilişkiniz iyiyse ve tek sıkıntı ablam demesiyse dert edip üzülmek yerine direkt sebebini sorun, nişanlı kızımla damadım da bizlere anne baba demiyorlar, benim damat abla abla deyip duruyor mesela 😂 bundan rahatsız değilim kendini nasıl iyi hissedecekse öyle hitap eder mesela ben de el öptürmem kolay kolay ancak bayramlarda, diğer zamanlar her geldiğinde el öpmene gerek yok diyorum, bir süre sonra bu kadar hürmetkâr davranmak gençleri de sıkabiliyor çünkü, mühim olan aradaki ilişkinin iyi gitmesi hitaplar karşı tarafı rahatsız edici olmadığı sürece nasıl istenirse öyle olur, rahatsızsanız konuşun sebebini öğrenince aklınızdaki soru işaretleri gider hem😌

Bir de kadının yaşı genç, belki anne demenizi istemiyordur. Abla deseniz daha hoşuna gidecektir

Kadın anne demenizi istemiyordur belki.
Burada her gün kayinvalidesine anne demek istemeyenlerin konuları oluyor.
Bu büyük derdi genç kayinvalideler çözer bence, onlar da anne denmesine meraklı olmayacaktır.

Aranızda başka sorunlar yoksa, ilişkiniz iyiyse ve tek sıkıntı ablam demesiyse dert edip üzülmek yerine direkt sebebini sorun, nişanlı kızımla damadım da bizlere anne baba demiyorlar, benim damat abla abla deyip duruyor mesela 😂 bundan rahatsız değilim kendini nasıl iyi hissedecekse öyle hitap eder mesela ben de el öptürmem kolay kolay ancak bayramlarda, diğer zamanlar her geldiğinde el öpmene gerek yok diyorum, bir süre sonra bu kadar hürmetkâr davranmak gençleri de sıkabiliyor çünkü, mühim olan aradaki ilişkinin iyi gitmesi hitaplar karşı tarafı rahatsız edici olmadığı sürece nasıl istenirse öyle olur, rahatsızsanız konuşun sebebini öğrenince aklınızdaki soru işaretleri gider hem😌
Sormak istiyorum ama ilk zamanlarda anne demiyorsun diye laf eden de kendisiydi tuhaf bi durum.🤷🏻‍♀️

X