Kayınvalide ile aynı evde yaşamak

Bazen sevince insanın gözü kör olabiliyor manipüle ediyor biliyorum ama o yüzden buraya yazdım hayallerimi bırakıp gittiğim insanın nasıl biri olduğunu görmek
lütfen konudan sapmayalım üniversite + yüksek lisans + 2 yabancı dil sonrası kariyer konuşmayalım bir konuda yorumlarınızı bekledim sadece

Annesi çok yaşlıysa işini gucunu yapamicak durumdaysa oğlu bakmali bence ama kadın kendi isi gucunu yapiyorsa yani dinden ev ev ustune asla olmaz illaki sorun çıkar rahat edemezsin

Sakın canım aynı evde yaşama hiç huzurun olmaz ben aile apartmanında yaşıyorum ağız tadıyla gülemiyorum bile ertesi gün lafını duyuyorum kahkaha attın gece diye dışarı çıksam kapının sesini duydukları an arıyorlar nereye gidiyorsun diye kayınvalidemin misari geldiği an senin günün hiç oluyor gidip misafire hizmetlenmen lazım yoksa kötü oluyorsun falan diye bir sürü uzar böyle sakın öyle bir hata yapma diretiyorsa nişanlın sende net tavrını koy gerekirse nişan at ailen iki söylenir sonra unutulur ömür boyu canın sıkılacağını bir kere canın sıkılsın boşver

Kariyerine mahvetmen veyabalmanyaya gitmeyi ertelemen bir omrunu mahfetmektem cok daha iyi .İleride kocadan kv den laf isitecegini kir dizini anandan babandan laf işit.

Kör olmuşsunuz da kör kalmaya devam mı edeceksiniz? 2 yabancı dil, kariyeri yüksek lisansı olan kadın da mahalle kekosuyla takılmasın bi zahmet. Evlenirseniz bunların önemi olacak mı? Ailesi okutmamış cahil kalmış evlendirilmiş, kocasının sözünden çıkamayan bir kadından ne farkınız olacak? Adam sizi annesine bakıcı olarak planlıyor, seven insan sevdiğine kıyamaz ama sizinki daha şimdiden bağırıp çağırıyor. Bırak nişanlanmayı evlenmeyi böyle biriyle arkadaş bile olmam. Babası ölmüş, kendisini annesinden sorumlu sayıyor. Annesinden ayrı adım bile atmaz bu adam.

O ne der bu ne der... Tecrübeli tecrübesiz bu kadar kişi yazdı yapma etme dedi. Bu saatten sonra kalkıp bu adamla devam ederseniz kariyerliyim 2 lisan biliyorum yüksek lisans yaptım demeyin boşuna. İş sonunda beyim bilir ben bilmem, beyim ne derse o na dönüyor. Anasının evini temizleyeceksiniz, yemeğini çamaşırını yıkayacaksınız alış verişe gideceksiniz, misafiri gelince ikramlarını hazırlığını yapacak milleti ağırlayacaksınız. Yani bilemedim bunlar için yüksek lisans, yabancı dil olmasa da olur gibi.

Hayat sizin hayatınız ne istiyorsanız onu yapın ama kimseyi suçlamayın, kimseye hayallerimi kariyerimi yıktılar vs demeyin. Kimse başınıza silah dayamıyor değil mi?

Hayır
kesinlikle öyle ama bazen insanın gözü kör olabiliyor. Gerçekleri biri yüzüme vursun diye buraya yazdım zaten teşekkürler yorumunuz için

Nasıl bağırıyor ne diyor?

Canım benim, kayınvalideyle yaşamaktan daha büyük bir problemin var. Sana daha evlenmeden bile bağırıp çağıran bir adamla yaşamak. Sana evlilikten sneak peak vermiş. Bu adamda koca materyali(sabırlı anlayışlı, çözüm odaklı, şefkatli, koruyucu..) yok. Aşk meşk demeyin çok klişe. Aşk için gururunuzu ezdirmeyin, daha yolun başındayken böyleyse..

Evlenmiş ve bir sene içinde olmayacak her şeyi yaşamış biri olarak veriyorum bu tavsiyeyi. Baştan kabul etmiyorsa söylediğin şeyleri sonra da kabul etmeyecek. O yüzden daha yolun başındayken iyice konuşun. Hatta yanınızda onun ailesinden ve sizin ailenizden birileri olsun.

Kariyerini düzeltebilirsin ama evlenirsen hayatın biter bu yüzden bosanmis biriyim ayni ev olmaz aile kuramiycaksa otursun nisanliniz anasinin dizinin dibinde evlenirseniz cok pişman olursunuz

Adam, ya tamam ne aynı evi olur mu öyle şey deyip sizi kandırma ihtiyacı bile duymuyor farkında mısınız? Direk bağırıyor. Manipüle ediyor.

Eğer yüzük atarsanız sakın ,tamam ayrı ev muhabbetine kanmayın. İki seneye kalmaz anasını eve getirir. Adam annesi ile yaşamayı düşünüyor yüzde doksan dokuz onu bilerek evlenin.

Kaynanayla yasamaktan neden korkuyorsunuz ki?
Hayat seçimlerden ibaret.
Kaynanayla yaşamayı kabul eder ya da etmezsiniz.
Kafanıza silah dayanmıyor. Dayansa bile çözümü var da neyse.
Hiç böyle korkularım olmadı. Kimse vazgeçilmez değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…