Kayınvalide ile aynı evde yaşamak

Ya bu kızlara evlilik yolunda ne oluyor gözünüze perde mi iniyor. Sen baştan resti çek sana bağırıyorsa ver yüzüğü geç. Hasta olsa ık mık ederse hasta olunca bakarız kimin garantisi var bu hayatta dersin, yatalak bakım hastası olursa bakılır ben tek kalacak diye hayatımı maf edemem nokta dersin. Kendi aileni öne sürerse evet kendi ailem içinde böyle işine gelirse diyeceksin. Taviz tavizi doğurur, evlenip boşanmak var bide yüzük atmak var bin kez düşün bir kez hareket et adam baştan kokmuş

2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum
Bu kadar vizyonlu bir kadının bu muhabbetlerde ne işi var Allah aşkına, gecekondu mahallede oturan Fatmagül misali avam konularla muhatap olmuşsun resmen, beraber oturma falan bu konuların senin hayatında olması veya konuşulması bile ne kadar yanlış bir ilişki içinde olduğunu gösteriyor, işi gücü olan bir kadının uğraştığı şeylere bak. Bırak bu adamı güzel kardeşim, anası için sana bağıran yarın öbür gün evlenince işine gelmeyince bir güzel döver seni , kaç kurtul bu heriften ...

2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Bu kadar vizyonlu bir kadının bu muhabbetlerde ne işi var Allah aşkına, gecekondu mahallede oturan Fatmagül misali avam konularla muhatap olmuşsun resmen, beraber oturma falan bu konuların senin hayatında olması veya konuşulması bile ne kadar yanlış bir ilişki içinde olduğunu gösteriyor, işi gücü olan bir kadının uğraştığı şeylere bak. Bırak bu adamı güzel kardeşim, anası için sana bağıran yarın öbür gün evlenince işine gelmeyince bir güzel döver seni , kaç kurtul bu heriften ...
ben onun için koca bir hayalden vazgeçtim içimi acıtan en büyük şey bu zaten. En büyük aşkımın hayal kırıklığına dönüşmesini izliyorum

ben onun için koca bir hayalden vazgeçtim içimi acıtan en büyük şey bu zaten. En büyük aşkımın hayal kırıklığına dönüşmesini izliyorum
Kimse için hayatından vazgeçme, kendini düşün her zaman öncelikle, evlilik sandığın gibi bisey değil, gözlerini aç...

Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum
Kariyeri olan , aklı başında biri olarak bunu sormak için konu açtığınıza çok şaşırdım ve üzüldüm

Hala hayal kırıklığı hissetmiyorsanız koca bir yuh size. Yapmasaydın demezse gelin beni bulun. Nişanlınız için siz olmasa başkası. Büyük aşk falan sanmayın. Kafasına göre birini bulmuş yavaş yavaş işlerim diyor ve başaracak da. Senin ailenden biri hasta olsa bakmayacak mısın derken sizin annenize bakar mı sanıyorsunuz? Size bağıran birini nasıl sevebiliyorsunuz? Bağıran vurur da.

O ne der bu ne der kafasına devam. Kendilerine el, hayat arkadaşı değil de annelerine hizmetçi arayan erkekler için ölüp bitin aşkınızdan.
Bir kaç saatinizi ayırın da bu forumu biraz okuyun. Kaç kişi nu tuzağa düşmüş hayatını yakmış ve pişman olmuş görün.

Ek: Adam dürüst en azından, ne istediğini ne yapacağını söylüyor. Siz kör ve sağırsınız.

Son düzenleme:
Nişanlinz bağirarak sizi manipule ediyor sizde hala devam mi diyosunuz? Annenize anlatin bakalim ne diyecek eğer ki anneniz ayril demezse benimde adim milas degil... bile bile lades sizinki sanki ikinci bi hayat varms gibi hayatinizi mafetmeyin...

Çok doğru ben de kendime şaşırıyorum zaten ama insan bazen göremiyor işte birilerinin sarsmasını bekliyor asla evlenmem diyordum aşık oldun mükemmel bir kariyer inşa ettim ama yıkıldılar ne yapacağımı da bilmiyorum

Altlı üstlü oturduğum zamanlar neler çektiğimi eski konulara bakarak anlayabilirsin ve sen aynı evde oturmaktan bahsediyorsun…
Çıldırmış olmalısın.
Şimdi okudum çok çok zor ama çıkmazdayım aşık olduğum adam nişandan sonra bambaşka birine dönüştü

bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor
Bu aslında çok ipucu veriyor. 'Birlikte yaşamayacağız' demek yerine bağırıp kızıp söyleniyorsa demek ki birlikte yaşama planı var.
Bence hiç girmeyin böyle bir evlilik içine, kayinvalide ile niye yaşayalım, ne kadar saçma bir şey bu.

Kayınvalidem dünyanın en ponçik ,temiz kalpli insanıdır , yemek yaptırmaz, temizlik beklemez ,gelinini elaleme anlatmaz, laf kondurmaz, hata yaparsam kızını uyardigi gibi uyarir, kocama sürekli " bu kızın gözünden senin yüzünden bir damla yaş gelirse evladım değilsin." diyecek kadar merhametli ama aynı evde yaşamayı Allah korusun elden ayaktan dusmedikce kabul etmem. Ev üstüne ev olmaz. Sorun bitmez.

En basiti sen rüya görüp moralsiz uyanacaksın , o vay efendim bana surat asıyor diyecek. Sen plava 2 bardak su katacaksin o gelip 3. Bardağı katacak. Basit ve saçma örnekler gibi geliyor ama aynı evin içinde nefes alış bile kavga nedeni olabilir.

Burada ev konusundan da önce asıl sorun nişanlının bağırması . Neden sana bağırıyor ki? Bu bile ayrılmak için yeterli. Evde yaşama konusunda bağırıyorsa demek ki kv ile aynı evde olacaksınız. Ben olsam nişanı atardım. Bugün bağıran yarın evlenince dayak atar.

X