Kayınvalide ile aynı evde yaşamak

2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum
Ayni evde yasama kismini gec seninle insan gibi konudmayip bagirip cagiran saygisiz birini gercekten hayatinda istiyor musun? Evlendikten bir sonraki konunda esimle bosanmayi dusunuyorum olmasin ! Ailen 1 kizar 2 kizar ama senin iyiligini ister , omur boyu mutsuz olacagima bi kac ay anne baba surati cekerim daha iyi. Benim esim benden once evlenmis 6 ay evli kalmis neden nisanliyken ayrilamamis biliyormusun ? Ailesi hersey hazir davetiyeler hazir konu komsuya ne deriz diye cocuklarini harcamislar , sonrasi belli .al sana ornek !

2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum
Mahvolan kariyer tekrar inşa edilir ama hayat bir kere elimize geçiyor ve ne zaman bitecek belli değil.
İnsan gibi konuşmayı bilmiyor belli ki bağırarak anlaştığına göre. Burada mesele kv değil. 8-10 sene geçer bir durum olur belki Kv yanına gelmek zorunda olabilir. Dünya hali bu. Belki çok da iyi
Anlaşırsınız o da olabilir. Ama konuşmaktan aciz,senin içini rahatlatmaktan aciz bir dağ ayısıyla ömür harcama

Ailenizin kariyerini mahvettin diye üstünüze gelmesi hayatını mahvettin demesinden iyidir.2 ay cicim aylarıdır kavak yellerinin estiği zamanlar.bu dönemde bagiriyor ise düğünden sonra dayak yemeye hazır olun.birlikte yaşamaya gelince aklı balig olan hiç bir insan kv kayın görünce anne baba kardeş ile aynı evde yaşamaz.ben düğünüm olduktan sonra dahi kendi alilemle hayattta yaşayamam bosansam diyorum

Ayrıl, köyden gelen beş parasız insan mısın da yokluktan kv ile yaşayasın. Biz ona bile diyoruz hayır oturma parası olana kadar evlenme diye.. şu an bunun için bunu yapan yarın neler yapmaz.
Ayrıca koca için kariyer mi ertelenir Allah aşkına senin hayatını pozitif etkileyecek bir şeyi önce seni seven ister.
Ailen lafını da eder hak etmişsin ama dünkü anasının kuzusu olup sana çemkirene de haddini bildirip seni ezdirmezler.
Bir kaç hafta sürecek ailenin yapacağı bir söylenme yakınma için bir ömür kv ve koca dırdırı mı çekeceksin saçmalama istersen? Zaten tahammül edemeyip boşanmak istersin.
Fırsat gene çıkar bir kere yurt dışı imkanına ulaştı isen yine olur hiç dert etme öyle şeyleri
Boşanmak daha zor

ben onun için koca bir hayalden vazgeçtim içimi acıtan en büyük şey bu zaten. En büyük aşkımın hayal kırıklığına dönüşmesini izliyorum
Zaten sorun o sizin onun için yaptığınız fedakarlığı bildiği için sizden çok emin. Nasılsa beni bırakamaz kafasında. O güveni siz verdiğiniz için size çok rahat bağırabiliyor. Elinden almanız lazım o güveni. Kaybetme korkusunu yeniden öğrensin ama şunuda eklemek isterim sağlık önemli ciddi bir sağlık durumunda kimin ailesi olursa olsun yanında olmak gerekir. Sonuçta evlendiğimizde bunuda kabul ediyoruz.bakıcak kimse yoksa yapacak birşey yok. Kimsede vazgeçilmez değildir bu konu haricinde de bağırması varsa yol verin gitsin. Nişanlılığın amacı tanımak zaten.

Son düzenleme:
Anneyle yaşama fikri korkutuculuğu kadar sorun çözme şekli de çok önemli. Aynı evin içinde her gün tartışma konusu çıkabilir. Bunları böyle mi yönetecek? İyice tanıyın. Olmaz öyle car car adam. İnsanlar annelerine, kayınvalidelerine ev tutarak da bakabilirler. Bunu söyleyin dicem ama adam böyle bağırıp duruyorsa konuşamayan adamı ne yapacaksınız.

Kadin çok mu yaşlı tek yaşayamaz mi ihtiyaçlarını gideremiyor mu niye bakacaksınız kadına sırf annem yalnız kalmasın diye gelecekse karşınıza atin Nişanı.

Ailenin tepki göstermesi ömür boyu mutsuz olmaktan iyidir. Bak kendi hayatin ne kadar iyi. Bu herif icin icine si* degmez

tüm yazılanlar nişanı atma yönünde normalde çok cesaretli biriyimdir ama bu konuda hiç cesaretim yok nişanlanırken sevgilim nasıl biri olduğumu biliyordu kafa yapısı olarak modern biriyim ve kayınvalide ile asla yaşayamam sadece ihtiyacı olursa misafir olarak gelebilir demiştim. ama dün kayın validem ile konuşurken benim evimin merdivenleri çok sıkıntı olmadı yanınıza gelirim dedi ve nişanlıma bu konuyu açtığım zaman beni manipüle edip başka konulara çevirmeye çalıştı olayın özeti bu.

tüm yazılanlar nişanı atma yönünde normalde çok cesaretli biriyimdir ama bu konuda hiç cesaretim yok nişanlanırken sevgilim nasıl biri olduğumu biliyordu kafa yapısı olarak modern biriyim ve kayınvalide ile asla yaşayamam sadece ihtiyacı olursa misafir olarak gelebilir demiştim. ama dün kayın validem ile konuşurken benim evimin merdivenleri çok sıkıntı olmadı yanınıza gelirim dedi ve nişanlıma bu konuyu açtığım zaman beni manipüle edip başka konulara çevirmeye çalıştı olayın özeti bu.

Hala yorumum ayni. Bunlar beraber yasamayi coktan karatlastirmistir. Bak ben kayinvalidemi ve kayinpederimi ayni binaya getirdim. Genel olarak iyi gecinsek de, bu problem cikmiyor anlamina gelmiyor. Bal ayni binadayiz, ayni ev bile degil. Ayni evde ne özelin kalir nede kendi hayatini kurabillrsin, cünkü ebeveynlerin evinde hep cocuk gibi görülüyoruz.
Asıl büyük sorun nisanlinizin davranisi. Ben esime bana baska bir ev al/bul desem, bunu yapar. Sizin nisanliniz bunu yapmaz. Bunun sinyallerini gayet veriyor

dün kayın validem ile konuşurken benim evimin merdivenleri çok sıkıntı olmadı yanınıza gelirim dedi
İnsanlardaki bu yüzsüzlük kusturuyor ya beni. Erkek annesi olacağım ama tutup da gelinin olduğu eve böyle sizde kalırım diye bir laf asla edemem basbayağı yüzsüzlük bu kaçın kurtarın kendinizi

Tutacağız ev en az 3+1 olsun bari.
Size,KV ve doğacak çocuklarınıza. KV ile mutluluklar.

Kadın gayet sen ne dersen de ben geliyorum demiş.

Çok doğru ben de kendime şaşırıyorum zaten ama insan bazen göremiyor işte birilerinin sarsmasını bekliyor asla evlenmem diyordum aşık oldun mükemmel bir kariyer inşa ettim ama yıkıldılar ne yapacağımı da bilmiyorum
Yapacağın şey belli , aç buradaki kayınvalide konularını oku belki akıllanırsın, bu kadar erkek delisi olmayın, sizin sadece bir hayatınız var ve bunu başka bir insan için harcamayın, inan bana kimseye değmiyor, aşk diye bisey yok ...

Öffff, bu kadar laftan sonra evleniyorsun evlen bacım, canına susamişsın belli , yaşa gör ...

Nişanlından ayrılıp Almanya’ya taşınamaz mısın, o konu niye kapanmış oluyor?

• Beğen
Reactions: Gao
Aşkın gözü kördür derler ama sizin gözünüz açılmaya başlamış çoktan.
Hala devam ederseniz bile bile lades demiş olursunuz bunun tek suçlusu da siz olursunuz.
Nişanlımı çok seviyorum diyorsunuz ama en başta kendinizi sevmenizi öneririm.
Azıcık bencil olun en çok kendinizi sevin.

X