KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Tabi ki 2 kere yaşadım. Hatta kist patladı kanadı falan 😂 böyle şeyler ender rastlanan durumlar değil, olağan işler 😉
canım selam daha önce okumuştum kistin patlamış sonra kanamış sanırım ne yaptın peki doktor ne dedi bende şuan aynısı oldu da ilaç tedavisine başladık..

Kızlar şimdi eşim cuma günü gidecek benim takvim uygulamamda cuma yumurtlama olarak görünüyor .
Bugün ilişki oldu bir gün yani çarşamba ara verip perşembe cuma mı ilişki olsa mantıklı ya da
Bugün ilişki oldu çarşamba perşembe bekleyip tek cuma mı ilişki olması mantıklı kafam çok karışık

Rica ederim canım ❤️
Ben bi ay klomen kullandım
2 ayda femara kullandıım
Üç aydada 1 tane yumurtam olustu kuzu hep
21 22 23 mm büyüklüklerinde falandı
Hatta üzüldüm her seferinde tek yumurta olusmasına, şansım artması açısından femarayı kendim istemiştim çünkü daha fazla yumurta olusuyor diye
Ama bende bi değişiklik olmadı, ondada bi tane olustu
Doktorum bu durumu çok önemsemedi bizim tercihimiz bi tane sağlıklı yumurta zaten diyolar genelde
Çatlatma iğnesi falanda vuruldum, zamanlarıda değerlendirdik ama nasip olmadı
Eğer başlıcaksan böyle bi tedaviye beni baz alıp umıtsuz olma hiç=) çünkü ilk denemesinde bunlarla hamile kalanda çok var burda
Hatta fazla yumurtası olusup ikiz olan arkadaslarımız bile var
Nasip işte benim sıpanım zamanı gelmemişti heralde bendd işe yaramadı diyorum =)
Kuzu sana bir şey soracağım amh baktırdın mı sen? Femara da tek yumurta oluştu yazdın ya acaba mı dedim?

Canım çıkabiliyor. Ben geçen pazartesi reglime 10 gün kala yaptım hayali çizgi gördüm. Hemen kan testi yaptırdım. Beta hcg 0.1 çıktı. Tabi hüsrana uğradım. Sonra geçen pazartesi dayanamayıp kaset test yaptım ce çift çizgi gördüm yine. Tabi geçen seferden tedbirliyim hemen inanamadım. İkinciyi yaptım. Oda çift çizgi :) Arkasından kan testi yaptırdım çok şükür oda pozitif çıktı. O nedenle kimse umutsuzluğa kapılmasın derim
Ama normalde 0.1 negatiftir değil mi

Kuzu sana bir şey soracağım amh baktırdın mı sen? Femara da tek yumurta oluştu yazdın ya acaba mı dedim?
Geçen sene baktırmıstım kuzu
3,11çıkmıstı
Yalnız son gittiğim doktor femara polikistikte işe yarıyor yani ekstra bikaç yumurta büyütüyor eğer böyle bi durum yoksa klomen en doğrusu yanlıs buluyorum doktorunun sana femara kullandırmasını dedi
Şunuda eklim çatlatma iğnesi kullanan arkadaslara belki fikir olur
Ben 3 ay çatlatma iğnesi ile femara ve klomen kullandım dedim doktora ve her birinde birer yumurta olustu ancak gebelik elde edemedim dedim
İğne vurulduktan 2 3 veya 4. Günlerden herhangi birinde kontrole gittin mi dedi
Hayır dedim
O zaman tedavi çöp dedi
İğne çatlatmayada bilir yumurtayı ve çatlamadı diye illa kist oluscak gibi bi durumda yok dedi
Reglide normal seyrinde olur dedi
Ben tüp bebek işlemlerine başlamaya gitmişken bana bir ay daha rica ediyorum ilaç kullanıp çatlatma iğnesi deneyelim ve bi bakalım çatlama oluyorda gebelik olmuyor mu yoksa çatlamıyor mu yumurta ondan mı gebelik olusmuyor dedi
Hem bu ilersi içinde bize fikir vericek dedi
Bu reglimde yine ilaç kullanıcam yani tüp bebek bir ay daha ertelenmiş oldu

3,11çıkmıstı
Yalnız son gittiğim doktor femara polikistikte işe yarıyor yani ekstra bikaç yumurta büyütüyor eğer böyle bi durum yoksa klomen en doğrusu yanlıs buluyorum doktorunun sana femara kullandırmasını dedi
Ben 3 ay çatlatma iğnesi ile femara ve klomen kullandım dedim doktora ve her birinde birer yumurta olustu ancak gebelik elde edemedim dedim
Hayır dedim
O zaman tedavi çöp dedi
İğne çatlatmayada bilir yumurtayı ve çatlamadı diye illa kist oluscak gibi bi durumda yok dedi
Ben tüp bebek işlemlerine başlamaya gitmişken bana bir ay daha rica ediyorum ilaç kullanıp çatlatma iğnesi deneyelim ve bi bakalım çatlama oluyorda gebelik olmuyor mu yoksa çatlamıyor mu yumurta ondan mı gebelik olusmuyor dedi
Bu arada ben koçta tüp için randevu aldım aslında 28 aralık için
Ama öncesinde doktor arkadasımın ısrarı ile Ahmet fatih durmuşoğlu diye bir prof var infertilite de çok fazla deneyimli ve tüp bebek tedaviileri öncülerinden bi doktor
Ona muayeneye gittim
Hem deneyimi bilgisi için gittim, hemde gerçekten yapılması gerekiyorsa tüp bebek yada aşılamaya başlar dedi arkadasım
Bu anlamda kar amacı gütmeyen, sadece gerekli olan testleri vs isteyip hastanın minimum masrafla bu süreci tamamlaması için uğrasan bi doktor diyorlar
Zaten görüşmemizdede konuştuklarımızı yazdım=)
Aslında bir ay daha ilaç kullanıp boşa ümitlenip zamanımdan çalmak istemiyodum hiç ama
Bu aşamaların tüp bebek içinde önemli olduğunu sorunu bu sekilde tespit edebileceğimizi ve ilerde bize ışık tutucağını söylediği için kabul ettim🤷‍♀️

3,11çıkmıstı
Hayır dedim
O zaman tedavi çöp dedi
Doktorun yaklaşımı güzel ama çatlamayı 21. Günde takip ettiriyorum ben zaten yani kesin çatlıyor canım

Doktorun yaklaşımı güzel ama çatlamayı 21. Günde takip ettiriyorum ben zaten yani kesin çatlıyor canım
Valla ben takip ettirmedim kuzu hiç iğneden sonra ama işin aslı bende çatlamadığını düşünmüyorum açıkcası
En fazla geç çatlamıs olabilir, çünkü ben üç iğnedede 14. Gün değilde 17 18 19. Günlerde regl oldum hep
Ama biz o ihtimale karsıda değerlendirmiştik sonraki günleri
Dediğim gibi sadece doktorun hemen tüp bebek gibi bi sürece başlamadan yumurta gelişimimi ilaca verdiği tepkiyi falan görmesi için ve benim hakkımda ilersi için fikri olsun diye kabul etmiş oldum
Aşılama tüp bebek sürecinide bu doktorla devam ettirmeyi düşünüyorum, ilk görüşme benim için çok olumluydu tarz tavır olarak
Hayırlısı bakalım, umudum o sürece girmeden güzel haberi almak tabiki ama eğer öyle nasip olcaksa onada dicek bişey yok=)
Rabbim imkan versin yeter ki, en azından bizim deneme şansımız var maddi anlamda
Fazlası ile külfetli, rabbim olmayanlarıda çaresiz bırakmasın 🙏

Valla ben takip ettirmedim kuzu hiç iğneden sonra ama işin aslı bende çatlamadığını düşünmüyorum açıkcası
En fazla geç çatlamıs olabilir, çünkü ben üç iğnedede 14. Gün değilde 17 18 19. Günlerde regl oldum hep
Ama biz o ihtimale karsıda değerlendirmiştik sonraki günleri
Dediğim gibi sadece doktorun hemen tüp bebek gibi bi sürece başlamadan yumurta gelişimimi ilaca verdiği tepkiyi falan görmesi için ve benim hakkımda ilersi için fikri olsun diye kabul etmiş oldum
Aşılama tüp bebek sürecinide bu doktorla devam ettirmeyi düşünüyorum, ilk görüşme benim için çok olumluydu tarz tavır olarak
Hayırlısı bakalım, umudum o sürece girmeden güzel haberi almak tabiki ama eğer öyle nasip olcaksa onada dicek bişey yok=)
Rabbim imkan versin yeter ki, en azından bizim deneme şansımız var maddi anlamda
Fazlası ile külfetli, rabbim olmayanlarıda çaresiz bırakmasın 🙏
Yolun güzel haberlerle dolu olsun 🌿

Kızlar merhaba birşey sorcam benim bugün yumurtlama günüm yani T çizgisi C kadar koyu testte.. ama dün birliktelik olmuştu. Sizce bugün de olsun mu yoksa yarın catlayinca mi olsun bilemedim 😅😅😅 bu ay MFK YÖNTEMİ uygulamak istiyordum ama ona göre bugün olmamasi lazım sizce napayım?

Kızlar merhaba birşey sorcam benim bugün yumurtlama günüm yani T çizgisi C kadar koyu testte.. ama dün birliktelik olmuştu. Sizce bugün de olsun mu yoksa yarın catlayinca mi olsun bilemedim 😅😅😅 bu ay MFK YÖNTEMİ uygulamak istiyordum ama ona göre bugün olmamasi lazım sizce napayım?
Ben şahsen bugünü de değerlendirirdim :KK15:

Yaa bende ateş basıyor neden böyle oldum diyorum hasta falan oldum sanıyorum kendimi kac gündür iştahsızlıkta var. Yok enfeksiyonluk akıntı gibi degil bu ovulasyon donemi gelen seffaf yapiskan uzayan akıntı sadece silerken geliyor tek farkı zatn normalden hafif sarımsı olması 🤔🤔🤔🤔 off adete kadar beklemekte çok zor cidden 🥲 iğneyi bebek olmasina yardimci olmak için yapiyorum dedi yıllardır doktorum kendisi kistlerim miyomlarimi yok etti o yüzden bende koşulsuz dinledim sözünü 🥰
Merhaba doktorum miyomlarım yok etti diye yazmışsınız bende de miyom varda biraz bilgilendirirmisiniz

Merhaba doktorum miyomlarım yok etti diye yazmışsınız bende de miyom varda biraz bilgilendirirmisiniz
Merhaba , yani ne diyebilirim bilemedim açıkçası bilemedim 🤗 yani ilaç kullanimim oldu hormon ilaclari vs gibi Nisan dan beri de ilaç kullanmayi komple biraktim

Merhaba , yani ne diyebilirim bilemedim açıkçası bilemedim 🤗 yani ilaç kullanimim oldu hormon ilaclari vs gibi Nisan dan beri de ilaç kullanmayi komple biraktim
İlaçla miyom yok olmuyor diye biliyordum ben benim hormon değerlerim tüplerim yumurtlamamda hiç bir sıkıntı yok ama miyomlar yedi bitirdi beni 2 ameliyat oldum yok gene aynı gene aynı bıktım artık

İlaçla miyom yok olmuyor diye biliyordum ben benim hormon değerlerim tüplerim yumurtlamamda hiç bir sıkıntı yok ama miyomlar yedi bitirdi beni 2 ameliyat oldum yok gene aynı gene aynı bıktım artık
Yani miyomlarin gitmesine ilac etkili mi bilmiyorum o yüzden nedesem bilemedim nisan ayında gittigmiz tertemiz olmus dedi doktorum , doktorunuz nediyorsa doğrudur yanlış bilgi vermeyeyim 🤗

ARALIK ayı listesi arkadaşlar gelmek isteyen olursa haberi olsun
Ben de 27 bat

İyi akşamlar arkadaşlar ben dün buraya mesaj yazmıştım dün yumurtlama gunumdu ve dün ilişki oldu bugün test yaptım hala yumurtlama dev ediyor ve kaşık ağrımda hafif var bugün de mi olmali ilişki? Yoksa bugün durup yarın mi devam etmeliyim aklım karıştı 🙄🙄🙄

X