KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Hayranlıkla okudum

doktor kontrolünde nasıl yumurtlama oluyor canım bunun için napmam lazım gerçekten bilmediğim için soruyorum, bunun için özelemi gitmem lazım yada devlettede oluyor mu

Bir çocuk olunca ev işi düzen vs derken kendi ozbakimima bile zor zaman kalıyor günaşırı ilişki bile zor oluyor hakkaten ben yazmıştım ilk evlilikte o heyecanla sanırım bir şekilde yaptik şimdi ordan burdan neyi takip edeceğimizi şaşırdık ya..

Bir de yasak mı değil mi bilmiyorum yasaksa söyleyin sileyim yorumu. Instagramda bir perinatalog var. Tüm yumurtlama takvimlerini app larını çöpe atin benim söylediğim yöntemi deneyin hamile kalırsınız diyor. Yöntemi de 2 çeşit. Adet bitimi ilk gün ilişki yaşanırsa sonrasında 3+2+3+2. günler ilişki olsun ya da adetin 8. günü ilk ilişkiyi yaşayıp sonra 3+4+3. Gün ilişki olsun diyor. Polistik over olanlar özellikle 21.günü kaçırmasın ama her iki yöntemi deneyenler de 21.Gün ilişki yaşasın diyor. Adama bu yöntemle hamile kaldım hocam diye dönen çok. Ben yeni takibe aldım ne kadar doğru bilmiyorum ama aklınızda olsun kızlar.

Gebelikte hangi epilepsi ilacina geçtiniz. Beni Keppraya gecırdi 2000 mg alıyorum şuan gebelik olustugunda ilk 3 ay dusurucek dozajı. Öncesinde depakin kullaniyordum 500 mg depakinle hamile kalamazsin dedi..Bide nöbetin oldu mu gebelikte..Bizim epilepsi ilaclarimiz düşürüyor o değerlerimizi sürekli baktirmak lazim sen sadece folikasit alma degerlerine baktirip oyle al vitamin

Haklısınız valla keşke bilmeseydim bu takip işlerini daha kolay olurdu diyorum iki aydır Umarım hamile kalırız, battan önce belirtileriniz olursa paylaşırsanız sevinirim, herkesin bünye farklı ama tarih yakın olunca merak ediyor insan

canım nasıl yapılıyor gerçekten bilmiyorum doktora mı gitmem lazım ben yumurta takibi yaptırmak istiyorum mu demem lazım?
Doktora git cnm pcos um var de kaç aydır deniyorum hamile kalamıyorum yumurta takibi yaptırmak istiyorum de bende aynısı söyledim adetin 2 yada 3 günü çağırdı klomen verdi 1 hafta sonrada yumurta boyutuna bakıyor o hafta değerlendir diyor bana ilk seferde çatlama iğnesi vermedi hamile kaldım çatlama iğneside verebilir

Merhaba canım daha çatlama olmadı o yüzden 10 kasım diye tahmin ediyorum Akıntı varsa yumurtlama olmuş olabilir yada olacakta olabilir benim yumurtlama öncesi akıntı geliyor mesela 3 gündür var tahminimce seninde olmuş olabilir Stres takıntı olmayıp kafa rahat olunca oluyor demekki Canım valla biz günaşırı deniyorduk hep hiçte olmadı artık 3 4 gün ardı ardına denicez dünden başladık

doktor kontrolünde nasıl yumurtlama oluyor canım bunun için napmam lazım gerçekten bilmediğim için soruyorum, bunun için özelemi gitmem lazım yada devlettede oluyor mu
Canım devletede gidebilirsin özelede doktor ilaç tedavisi uyguluyor ilaçla yumurtaların gelişiyor belli aralıklarla kontrole çağırıyor gelişmişmi gelişmemişmi diye belli boyuta gelince yumurtan ona göre çatlatma iğnesi veriyor yada kendisi çatlıcak düzeydeyse iğnede vermiyor o şekilde yumurtlama oluyor.

Çatlama olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz yemin ederim ben öncekinde kazara hamile kaldım sanırım Yumurtlama, çatlama vs hiç bildiğim şeyler değil. Akıntı 3 4 gündür var bence oldu ama yine de takvime bir ihtimal inanıp şu iki günü de degerlendirriz sonrası kader kısmet

Tamam canım teşekkür ederim randevu bakıyım simdiden. Peki siz hangi şehirdesiniz

Canım ovulasyon testi yapıyorum testte 2 çizgi var biri kontrol çizgisi biri lh değerini gösteriyor lh çizgisi koyuysa yumurtlama zamanı demek değerlendirilmeli silikleştiğinde ise yumurta çatlamış oluyor oda değerlendirilmeli o şekilde

Teşekkür ederm bilgilendirdiğiniz için gidicem vallahi yıldım bu pcosdan. Bu arada sizde mi dr gittiniz yumurta takibi yaptrdınız

Bende öyle düşünüyorum şu 2 günde değerlendirilmeli Hayırlısı olsun inşallah

Teşekkür ederm bilgilendirdiğiniz için gidicem vallahi yıldım bu pcosdan. Bu arada sizde mi dr gittiniz yumurta takibi yaptrdınız
Evet canım ben yaklaşık 1.5 senedir aralıklarda hep gittim dediğim gibi yumurtlama olmuyor ilaçsız şimdi ilaçla oluyor ama hala gebelik oluşmadı bende artık Allahın gücüne gitmesin ama bunaldım diğer aya aşılama düşünüyoruz doktor öyle söyledi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…