KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

En iyi ovulasyon test markası ne acaba bileniniz var mı. Bu ay olmazsa ben almayı düşünüyorum. Günaşırı sürekli fırsatım olmuyor bir de nedense yumurtlama zamanında benim çok ağrım oluyor hiç isteyerek yapmıyorum kasigim çok sancılanıyor. Bu ay resmen işkence ile geçti. Olmazsa günaşırı artık kaldıramam 🤧😔 trendyoldan falan alayım diyorum. Kizimin da bacagindaki alçı çok şükür bu hafta çıkacak. Inşallah güzel haberler alırız. Bir süre rahat ederim gına gelmişti 😁🤲

Bir de 2 hamilelik geçirdim bir doğumum oldu. Hiçbirinde çift çizgi göremedim hamile olsam da hep tek çıktı. 10. Gün gecikmemde bile göremedim kanda gördüm. Güzel bi hcg test markası da önerir mısınız ovulasyon ile birlikte.

Yaaa ciddi misin canim doktor vermedi bana da ben kendim aldım eczane bunu verdi yani kullanmayim mi acaba
Kullanma 400 mg ideal folbiol benim gibi sürekli ilaç kullananlara veriliyor ki benim nöroloji doktorum onu bile fazla buldu çok yüksek bu dedi bıraktırdı. Vitamin değerlerine baktır doktor ona göre verir..Bende ilk zamanlarda demir eksikligi, d vitaminide eksikmiş onlarıda kullanmıştım..bunlarda gebelik için önemli 😊

En iyi ovulasyon test markası ne acaba bileniniz var mı. Bu ay olmazsa ben almayı düşünüyorum. Günaşırı sürekli fırsatım olmuyor bir de nedense yumurtlama zamanında benim çok ağrım oluyor hiç isteyerek yapmıyorum kasigim çok sancılanıyor. Bu ay resmen işkence ile geçti. Olmazsa günaşırı artık kaldıramam 🤧😔 trendyoldan falan alayım diyorum. Kizimin da bacagindaki alçı çok şükür bu hafta çıkacak. Inşallah güzel haberler alırız. Bir süre rahat ederim gına gelmişti 😁🤲
Ben internetten almıştım bişeyquikti adını unuttum 😁 yanında hediye 6 tane gebelik testi gondermislerdi

Kızlar ben 5 yıllık ilişkiyi evlilikte taçlandırdım 6.yılımızı evli olarak doldurduk . Bu 6 yılda yaşadıklarım beni o kadar kocattı ki sanki 30 yaşlarıma gelmiş gibiyim . Benim ailem , onun ailesi ilk baş çok sıkıntılar geçirdim . Bu 6 yılda öğrendiğim şey kendi aileme nasılsa onlara da öyle davranmak - + bütün yönlerimle tartışa tartışa beni kabullendiler artık hiçbir sorun çıkmazsızın devam ediyoruz hayatımıza . Kayınvalidem bana kızım der bende annem derim. Her işime koşar vaktim oldukça bende yardımcı oluyorum elimden geldikçe bende koşuyorum . Yani bir yerlere illaki gidiliyor ama sabredin . Eşiniz hep arkanızda olsun istiyorsanız annesi ve kardeşiyle münakaşaya girmeyin 🙏🏻 Kendinizi kabullendirirken benim gibi tatlı tatlı yapın bunu inanın başarın . Yaşça sizden küçüğüm ama tecrübelerime dayanarak konuşuyorum 😇 İnşallah hepimizin yuvası huzur dolsun yavrucaklarımız olsun🐣❤️
Çok haklısın herkes ılımlı, anlayışlı ve olgun davranabilirse her şey yoluna girer bi şekilde ama katılmadığım bir nokta var ki, cahil insana ne yapsan da, nasıl davransan da olmuyor bazı şeyler. Bizim ikinci evliliklerimiz. 2 yıla yakındır evliyiz. Her şey gayet iyiyken evlendikten sonra eşimin eski eşi ve ailesi bir anda birlik olup bizi ayırmak için neler yaptılar. Her günümüz karakollarda geçti. O arada ben bu sıkıntılardan 2 kere bebek kaybettim. Tası tarağı toplayıp kaçtık oralardan, eşim bütün ailesini sildi yaptıklarından dolayı. Ve evet biz şimdi çok mutluyuz. Artı olarak kendi annesinin istemediği torunlarını da ben büyütüyorum, bütün sorunlarıyla tek başıma mücadele ettim, buna bile saygı duymadılar. Benim oğlum ve eşimin kızı yani 2 çocuğumuz var aynı yaştalar ikiz gibi ☺️ herkesin sınavı başka bu hayatta ve her aile iyi değil ne yazık ki.. her anne de anne değil. O yüzden doğru dua etmek önemli. Allah herkese evlat versin demem asla. Hakedene, sahip çıkacak olana, iyi eğitecek ve sevgisini esirgemeyecek olana, kıymet bilene versin evlat 🙏🥰 senin için çok mutlu oldum ama her şeyi geride bırakıp toparlayabilmeniz de karşılıklı ödün vererek ve saygı duyarak olmuştur zaten. Rabbim daim etsin ❤️

Azönce ufak çapli bir karışıklık oldu listede adı olmayan varsa veya tarihi yanlış olan varsa söylesin ozellikle bat 9-10-11 olanlar 😁😁
Canım benim ismim değişti hesabı kapatmıştım tekrar açtım mavisss1 yazıyor 7kasım onu değiştirip bu hesap adıyla bat 10 yazarmısın yeni yumurtluyorum bu ay geç oldu 😊

Kızlar bende pcos var neden hep böyle ya ne zaman pik oldugunu görücem :KK43: pcos olup pik oldugunu gören var mı 🥲

Eklentiler

• 57F45180-DC67-4879-913A-201092E0F75C.jpeg
    57F45180-DC67-4879-913A-201092E0F75C.jpeg
    130,1 KB · Görüntüleme: 49
Kullanma 400 mg ideal folbiol benim gibi sürekli ilaç kullananlara veriliyor ki benim nöroloji doktorum onu bile fazla buldu çok yüksek bu dedi bıraktırdı. Vitamin değerlerine baktır doktor ona göre verir..Bende ilk zamanlarda demir eksikligi, d vitaminide eksikmiş onlarıda kullanmıştım..bunlarda gebelik için önemli 😊

Ben folbiol kullanıyorum ya. Bende epilepsi vardı. Doktorum dodex B12 iğne, folbiol ve ferro sanol demir hapı vermişti. Folik asitim çok düşüktü.
Hamilelik planlayınca epilepsi ilacımı değiştirmişti 6 yıl önce. İlk gittiğim jinekolog da folbiole devam ettirdi. Hamile kalınca decavit isimli vitamini vermişti. Lohusayken de devam et demişti decavit e.

Ben de şimdi tekrar gebelik planlarken doktora sormadan folbiol aldım. Acaba başka mı alsam bilemedim şimdi? :KK57:

En iyisi direk gidip decavit alayım. Sabah aç karnına alıp sonra kahvaltı yaparım..

Kızlar bende pcos var neden hep böyle ya ne zaman pik oldugunu görücem :KK43: pcos olup pik oldugunu gören var mı 🥲
Sanki 21 i olmuş gibi duruyor canım ya öncesinde hiçmi piki görmedin gördüysen böyle çıkması gebelikten bile olabilir.Ama dediğin gibi pcosda böyle gelgitlerde oluyor bendede var gerçi bende çok nadir bikaç gün olduğu oldu.

Bende de aynısı oluyor canım bende pco var yumurta takibi yaptırmanı tavsiye ederim ben 5 ay ovulasyon denedim olmadı hiç piki net göremedim hep böyle koyuydu ilk yumurta takibindede klomenle hamile kaldım ama sağlıklı olmadı bence yumurta takibi yaptır

Sanki 21 i olmuş gibi duruyor canım ya öncesinde hiçmi piki görmedin gördüysen böyle çıkması gebelikten bile olabilir.Ama dediğin gibi pcosda böyle gelgitlerde oluyor bendede var gerçi bende çok nadir bikaç gün olduğu oldu.
şöyle adetim bitti ovülasyon yapmak için fırsatım olamadı 1 hafta. adetimin bitiminden 1 hafta geçtikten snra başladım ama o sıralarda da değerlendirdik. Hep böyle cıkıyor belki normaldir bilmiyorum ama lh fazla oltugundan mı bu T tarafı bukadar koyu çıkıyor anlamış değilim. (sizin 21 dediğiğiz 20 aslında kalemden biraz akmş :) ) aslında 20 ekim diğerlerine göre koyu ama yinede pik yapmış durmuyor sanki valla bunları takip ederken bile moralim bozuluyor artık

Bende de aynısı oluyor canım bende pco var yumurta takibi yaptırmanı tavsiye ederim ben 5 ay ovulasyon denedim olmadı hiç piki net göremedim hep böyle koyuydu ilk yumurta takibindede klomenle hamile kaldım ama sağlıklı olmadı bence yumurta takibi yaptır
canım nasıl yapılıyor gerçekten bilmiyorum doktora mı gitmem lazım ben yumurta takibi yaptırmak istiyorum mu demem lazım?

Şuan dünden beri böyle testlerim ama bu ay femara kullanmıştım daha pik yapmadı tam benimkide

Eklentiler

• IMG-20211025-WA0007.jpeg
    IMG-20211025-WA0007.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 48
  • 20211026_164413.jpg
    20211026_164413.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 52
şöyle adetim bitti ovülasyon yapmak için fırsatım olamadı 1 hafta. adetimin bitiminden 1 hafta geçtikten snra başladım ama o sıralarda da değerlendirdik. Hep böyle cıkıyor belki normaldir bilmiyorum ama lh fazla oltugundan mı bu T tarafı bukadar koyu çıkıyor anlamış değilim. (sizin 21 dediğiğiz 20 aslında kalemden biraz akmş :) ) aslında 20 ekim diğerlerine göre koyu ama yinede pik yapmış durmuyor sanki valla bunları takip ederken bile moralim bozuluyor artık
Adet zamanın ne zaman peki daha önce testlerin yine böylemi çıkıyordu?

Adet zamanın ne zaman peki daha önce testlerin yine böylemi çıkıyordu?
Pcos oldugum için düzensiz alında en son 10 ekimde oldugum ama böle 5 günü toplasan afadersin 1 pet dolmaz dr gittim hamile flan değilim 0.2 cıktı bthc. Adetten saydı dr da bsey demedi. Daha yeni iste yapmaya basladım bu testleride. İnsan sanıyorki hemen piki görücem bide burda bakıyrm flan sanki herkes pik görmüş gibi geliyor bana belkide acele esiyorum. Dün mesela biraz akıntı gelmiş kasıklarım ağrıdı acaba yumurtluyommu dedim yoo yumurtlamamışım testte göre. Laftan lafa atladm kusura bakmayın

Canım benim ismim değişti hesabı kapatmıştım tekrar açtım mavisss1 yazıyor 7kasım onu değiştirip bu hesap adıyla bat 10 yazarmısın yeni yumurtluyorum bu ay geç oldu 😊
Merhaba var tarihimiz nerdeyse aynı benim de 9 Kasım. 30 günde bir oluyor reglim. Bir tane yumurtlama takvimi app ı indirdim bugün gösteriyor yumurtlamayı ama benim nerdeyse 4 5 gündür akıntım var daha erken olmuş olabilir mi yumurtlama 😁 Ilk çocuğu nasıl yapmışız diye yazmış bir arkadaş yukarıda hakketen nasıl yapmışız yaa o zaman ne yumurtlama ne takvim bilmiyordum 2. ayda hamile kaldım 😁 Şimdi onu takip et bunu takip et ne stres. Bir de kızlar işi riske atmamak için her gün girilen ilişki sanırım yanlış. Yorumlarda hep gün aşırı yazıyor 🙄

3 senelik evliyim. Sadece ilk sene korunduk. Hiç bişey takip etmedim ama olmayınca artık korkmaya başladım. Test kullanmıyorum iki adet arası yumurtlama ağrısı oluyor hissediyorum ona göre değerlendiriyoruz. Neyi yanlış yapıyorum anlamıyorum😂

Pcos oldugum için düzensiz alında en son 10 ekimde oldugum ama böle 5 günü toplasan afadersin 1 pet dolmaz dr gittim hamile flan değilim 0.2 cıktı bthc. Adetten saydı dr da bsey demedi. Daha yeni iste yapmaya basladım bu testleride. İnsan sanıyorki hemen piki görücem bide burda bakıyrm flan sanki herkes pik görmüş gibi geliyor bana belkide acele esiyorum. Dün mesela biraz akıntı gelmiş kasıklarım ağrıdı acaba yumurtluyommu dedim yoo yumurtlamamışım testte göre. Laftan lafa atladm kusura bakmayın
Canım zaten bizde pco olduğu için hem geç yumurtluyoruz hem adet gecikiyor o yüzden geç yumurtlucak olabilirsin ama bencede arkadaşın dediği gibi yumurta takibi yaptırman daha iyi olur mesela ben ilaçsız hiç adet olamıyorum o yüzden yumurtlama hiç olmuyor doktor kontrolünde ilaçla yumurtluyorum bende gebelik istediğimden beri

X