KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Olmaz canm allahn ıznyle. Hamilelgm boyunca ara ara kanamam cok fazla kasılmam vardı. Ama genede her işimi yapıyordum.
İlk zamanlar yuksege felan uzanmamak gerek tabii ama onun dsnda her turlu ev işimi yuruyusumu yapıyordum.
Hatta doguma gtmeden bır aksam once tuvalet banyo cifledim sabah kalktm doguma gttm 🤣😂
😂Tesekkur ederim canim ne bileyim bende biliyorum abarttigimi ama hep aklimda bisey olurmu diye 😊

Çok ilginç birşey ama teziniz doğru olabilir. Benimki sneinkinin tam tersi. Genetik olarak anneme benzerim ve bizim ailede ikiz çok ben de dahil. O yüzden hayatım boyunca hep çok kolay hamile kalabileceğime yumurtalıklarımın iyi çalıştığına hatta bir gün benim de ikizim olabileceğine inandım. Hiç aksi bi düşünce aklıma gelmedi. Hatta ilk gebeliğime ikinci ay hamile kalınca şaşırmıştım hemen olur diye düşünmüştüm. Eşim de dünyanın en rahat insanırıdır bu arada öyle olumsuz şeyler asla ama asla düşünmez. Herkesin oluyo bizim neden olmasın ya der. Acaba bu süreç gerçekten psikolojik olabilir mi? Yani insan beye inanıyorsa beden öyle davranıyo olabilir mi?
bence aklıma gelen başıma geldi lafı çok doğru. çevremde de 1-2 örneği var. geçenlerde eşim hep ya çocuğum olmazsa korkusu vardı diyince bunu düşündüm. çünkü eşimin bekarken böyle şeyleri düşündüğünü bilmiyordum ve bende hep düşünürdüm bir birimizi bulmuşuz gibi.

Hanımlar ben bugün tüp bebek doktoruna gittim. Doktoru eşimle beraber çok beğendik ve başka doktora gitmeme kararı aldık. Size de anlatayım faydası olur belki...
-Doktor eşimin sperm sonuçlarını beğenmedi. Morfoloji 0, çok insan hatası gibi duruyor dedi. 0 bulmakta çok zor dedi. Testi tekrarlatacağız.
-Baş anamolisini tanımlamamız gerekiyor genetik materyal burada. Kromozom analizi istedi. Kromozomal hasar yüksekse embryoları genetiğe göndermek gerekibilirmiş. Önden önlemimizi alacağız.
-Kullandığımız takviyeleri beğendi. Başka önerileri oldu. Bi doktorun hamile kaldığını söyleyen kadınlara sorduğu yöntemleri derlemişler. Onu paylaştı.
50 g zerdeçal, 50 gram ççörek otu, 50 gr üzümçekirdeği, 10 gram tarçını aktarda öğütüp karıştırın. 1 Kase hakiki bal içerisinde 5 tatlı kaşığı bu karışımdan atıp iyice karıştırın. Bu karışımdan her sabah 1 tatlı kaşığı,
Her sabah 1 omage-3 balık yağı tok karna
Akşam yemeklerden önce 1 kuru incir
Günde 2-3 litre alkali (ph 8 ve yukarı) su tüketin
Hergün 15 dj egzersiz
Alkali diyet.. Paketli gıdalar ve et ürünleri yasak
Ekmek tam buğday. Her akşam kırmızı lahana, havuç marul içeren salata
Sadece bayan için 3 aylık bitkisel kür. İlk adet sonrası 21 gün soğan kürü (ibrahim saraçoğlu), sonraki 2. adet 21 gün incir kürü uygulanacak. 3 ay kullanılamayacaksa bu kısmı uygulamayın..

-Eşinde morfoloji sıkıntısı olanlar önden kromozom analizi testlerini en azından yaparak ilerlerse, her ay yavaş yavaş kafasındaki sorulara tik atar.. Biz şimdi öğrendik bizi yavaşlatacak.. Mavigrill Mavigrill
-Bende herhangi bi sorun görmedi. Yumurtam 17 mm olmuş. Çatladı çatlayacak gün aşırı ilişki önerdi. Belki tüp bebeğe bu ay gerek bile kalmaz dedi Bakalım :) PKO görüntüsü var mı diye sordum. Yumurtalıklarımda yumurta sayısını sağda 8-9 folikül olarak saydı. Yok hayır dedi. pko yatkınlık olabilir diyebiliriz ama zorlama olur dedi.

Eşimin kromozom analizi sonuçları çıktıktan sonra tüp bebek için durumu değerlendireceğiz.
bu karışımları doktor mu verdi canım çünkü doktorlar pek bu tarz şeyler söylemezler herşeye tıp dalında bakarlar. hangi hastane burası doktor kim. umarım herşey yolunda gider. ama çok kür karışım da hormon dengesini karıştırdığını söylerler

Kuzu adetin bittiği gün ilişkiye başlıyorsun. 3-2-3-2 yöntemini kullan
Mesela 5.gün ilk ilişki oldu diğer ilişkiler şöyle olacak 8-10-13-15-18-20.gün böyle 3-2 olarak devam edecek.

Hergün eşinle d vitamini kullanacaksınız, bir de bahsettiği karışımdan

Bir de 3-4 var ama bence o çok uzun aralık oluyor.
21. Ve 14. Gunu mutlaka degerlendirin diyor

Ya kizlar sizde de su oluyo mu her ay belki tutmustur tutunmaya calisiyodur diye kendimi dinleyip duruyorum gunluk rutin ev islerini bile yaparken varsa zarar verirmiyim dusuncesiyle dogru duzgun yapasim gelmiyo daha once gebelik yasayan hanimlar oyle kolay kolay bisey olmaz degil mi tutmus olsa bile
Kesinlikle olmaz ayy ben neler yapmıştım nevşehirde tırmanmadoğım tepe yol kalmamıştı..hamileymişim

Bir kac ay uzaklaşmak zorundayım taşınma filan olacak. Maddi gücüm yok devlette bu yüzden süründüm aşılama diyerek. Bir iki ay istesem de alamam aşılamayı üzgünüm 😌hakkımızda hayırlısı iki ay ile yarış etmiş olmam sanırsam çook yorgunum. 😔 ben tam 1 yıldır bu işin içindeyim. Ne olacaksa hayırlısı olsun hepimiz için. Seninde yolun açık olsun dilerim. 🤲teşekkür edrim herşey için.
Ablam asilamadan sonraki ay hamile kalmisti. hic belli olmuyor.

bu karışımları doktor mu verdi canım çünkü doktorlar pek bu tarz şeyler söylemezler herşeye tıp dalında bakarlar. hangi hastane burası doktor kim. umarım herşey yolunda gider. ama çok kür karışım da hormon dengesini karıştırdığını söylerler
Aynen tüp bebek doktoru verdi. İnstagramda fonksiyoneltıp akademisi diye bi yer varmış. Onuda takip edin uzak durmanız gereken besinleri daha iyi öğrenirsinzi dedi. Bu listeyi başka bi doktor hazırlamış. Nasıl gebe kaldıklarını sorup topladığı bilgilermiş. Bizde kullanıyoruz dedi. Sizde yapın dedi.

Benim hormonlarım normal olduğu için bana önermedi. İstersen yap istediğinizi seçin yapın dedi. Denenmiş seyler kime faydası olur bilinmez dedi.

Bana d vit, b 12, folik asit, ferritin değerlerine baktır dedi. Benimkiler vardı zaten ama hiç birini beğenmedi. Hepsi normal aralıkta ama sınırda. Öyle olmayacak dedi hepsi normalin orta sınırına yer alacak dedi. Ben bile bu halimle onları ortada tutmaya çalışıyorum dedi.
d vit ampul 20.000 ünite 1 hafta her gün, sonrası hafta 2 günde 1, sonraki hafta 3 günde 1, sonraki haftalarda günde 1 ampul olacak şekilde kullanacakmışım. Sonra her gün 6 damla d3k2.
b 12, folik asit, ferritin içinde takviye kullan dedi.

😂Tesekkur ederim canim ne bileyim bende biliyorum abarttigimi ama hep aklimda bisey olurmu diye 😊

Cok cok ekstrem durumlar da yatın hiç bsey yapmayn diyorlar. 😂 Sen duzenli beslen uykunu uyu suyunu guzel iç. Gerisi Allahn takdiri.
Kul olarak bizim yapablcegmz bunlar 😂

Tam da böyle şu yazdıkların gibi herşey zihinle alakalı bir birakabilsek. Ben olacak olanin önüne gecilmeyecegine inaniyorum Allah kismeyi ciktigi yollarda utandirmasin dilerim. Hersey takdir ilahi ❤ dogal aşılama tüp hepsi. Bizlerde birgün güzel mucizelere katılanlardan oluruz dilerim inşallah 🙏

Teslimiyet çok önemli..
Ben bunu önceki gebeliklerimde hep hissettim. İlk gebeliğimde kalp atışı duymayı bekledik gelişmedi kürtaj oldum. İkinci gebelikte kalp atışı duyduk herşey normalken kanama gördüm umutlarım yıkıldı yine düşecek diye. Doktor usg de bakıp gayet iyi hareketli deyince orada sinirlerim boşaldı. Çok şükür oğlum doğdu..
Yani her şey Allah'ın takdiri. Kişilerin yapacağı hiç bir şey yok..

Evet daha varmış kuzum kısmet hadi hayırlısı
Aynen kuzum hayırlısı kimisinin 7 gün önceden belli oluyo. Kimisi de 10 gün sonra yansıyabiliyormus.. en neti adet tarihini beklemen dedi. Nasip bekliyoruz🤭 ara ara karnıma ağrılar giriyor biraz da mide bulantım var ama bilmiyorum biraz umut kırıldı tabi🥺

Ya kizlar sizde de su oluyo mu her ay belki tutmustur tutunmaya calisiyodur diye kendimi dinleyip duruyorum gunluk rutin ev islerini bile yaparken varsa zarar verirmiyim dusuncesiyle dogru duzgun yapasim gelmiyo daha once gebelik yasayan hanimlar oyle kolay kolay bisey olmaz degil mi tutmus olsa bile

Şöyle söyleyeyim. Ağır kaldırmak çok riskli. Ama bu rahme tutunma aşamasında. O da ileriki haftalar. Tüpteyken nedir nasıldır bilmem. Ahkam kesmeyeyim..
Onun dışında hemen bir şey olmaz. Olsaydı habersiz hamile kalıp sonra öğrenenler doğuramazdı :KK48:

Şöyle söyleyeyim. Ağır kaldırmak çok riskli. Ama bu rahme tutunma aşamasında. O da ileriki haftalar. Tüpteyken nedir nasıldır bilmem. Ahkam kesmeyeyim..
Onun dışında hemen bir şey olmaz. Olsaydı habersiz hamile kalıp sonra öğrenenler doğuramazdı :KK48:
Evet canim haklisin ama iste o rahme yerlesme ne zaman oluyor 😂

Hayir canim aldirdim esime sabah ilk idrarla yapicam ama pek sanmiyorum cunku evlenmeden once 90 gun adet olmadigim bile olmustu 😔

Hiç oyle dusunme canm ben evlenmeden once 2 3 ayda bir adet olurdum. Evlendım cok baska skntılarm oldu. 6 ay adet görmedim stresten vs.
Ama korunmayı bıraktım 3ay da hamile kaldım.
😬
Dogum dan sonra da adetlerm düzeldi epey suan 28 gunde bir bazen 30 36 olur ada ağrı kesici vs birsey içtysem.

X