KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Ay evet birde pişman olma durumu var. 😃 Eşim diyor biz bize yeteriz. Uğraşamam ben annemin sürekli şu iyiymiş şunu yiyin, bu iyiymiş bunu alın, şu doktor mükemmel ona gidin demeleriyle
Sürekli şunun da böyleymiş çocuğu olmuyormuş şunu yapmış vs diyecekler.

Kuzum eşinde haklıdır bence.. Sonuçta süreç ne yöne doğru evrilecek bilmiyorsunuz. Sürekli aile içi baskı unsuru da var. Sizin daha çok zorlanmasınıza sebep olabilir. Şuan tek başına göğüs germelisin gibi geliyor. Kadınlar olarak bizler konuştukça rahatlıyoruz ama erkekler içlerine atıyorlar. Eşimde mesela dün konuştuk, benim yaşadığım zorluğu anlamıyorsun anlayamazsında dedi. Bu tamam ya nolucak tedaviye başlayalımlık değil fıtratı sorgulama ve erkekliği sorgulama durumu dedi.
Bende kimseye söylemedim. Sadece annemlere ve ablamlara söyledim. Ki hiç biri bana çocuk düşünmüyor musunuz diye bile sormamıştı. Ama sonuçlardan sonra kendimi çok daralmış hissedip söyledim ve sormayın bi daha dedim. Biz bi sürece gireceğiz ve ucunda ne var bilmiyoruz. Sizde bilmeden bizi incitmeyin dedim. Çok rahatladım. Çok destek oldular ve bi daha konu açılmadı. Ama eşim çok kızdı. Artık beni yarım insan gibi biliyorlar dedi.
Onun dışında çalışma ortamındaki 2 arkadaşıma söyledim. Çok saolsunlar beni idare ediyorlar. Bunun için bilmeleri gerektiğini de düşünüyorum. Onlarda bana birşey sormuyorlar Ama bunun dışında kimseye söylemedim. Özellikle eşimin arkadaş grubu beni psikolojik olarak çok zorluyor. Ben eşime görüşmek istemediğimi söyledim. Saolsun anlayışla karşıladı ve biz görüşmeyi minimuma indirdik. Bunu önerebilirim...
Aslında eşin gibi düşünüyor benim eşimde.
"Beni yarım insan gibi biliyorlar" demiş ya çok üzüldüm. Aslında biraz duygusal yaklaşıp, erkeklik fıtratını sorgulamaya girdikleri için hadi tedavi olalım olsun bitsin gibi basit düşünmüyorlar, çokta haklılar... Bu yüzden kimsenin bilmesini de istemiyorlar kendi anneleri olsa dahi
Hak veriyorum ama sen iş arkadaşların seni idare etsinler diye söylemişsin ya, bende aileler bizi idare eder. Tedavi sürecimizde kimseyi kabul etmedik, gitmedik diye bize gönül koymazlar diye düşündüm ama aslında öyle değil. Sanırım daha çok sıkıntı yaşayacağız. Yoksa eşim bu kadar diretmez. Normalde herşeyi benim gönlüme göre yapmaya çalışır.

Üzgünüm negatif. 😌
Kuzum hiç moralini bozma.. Zaten aşılama da tutma ihtimali %10, normal gebelikten bile düşük... Bence sen diğer hakkını da bir an önce yaptırıp tüp bebek sürecine geçmeye çalış. Tüp bebekte doktorlar zaten hemen hadi gelin başlıyoruz demiyorlar. Sürekli ekstra şeyler çıkıyor. Herşey irdelendiği için başarı oranı daha yüksek. Tüp bebek sürecinde biraz mola verip doktor klinik araştırıp öyle devam edersin. Şuan durum zor olsa da daha da zor olmayacaktır. Hiç beklemeden diğer aşılamaya da geç derim..

Aslında eşin gibi düşünüyor benim eşimde.
"Beni yarım insan gibi biliyorlar" demiş ya çok üzüldüm. Aslında biraz duygusal yaklaşıp, erkeklik fıtratını sorgulamaya girdikleri için hadi tedavi olalım olsun bitsin gibi basit düşünmüyorlar, çokta haklılar... Bu yüzden kimsenin bilmesini de istemiyorlar kendi anneleri olsa dahi
Hak veriyorum ama sen iş arkadaşların seni idare etsinler diye söylemişsin ya, bende aileler bizi idare eder. Tedavi sürecimizde kimseyi kabul etmedik, gitmedik diye bize gönül koymazlar diye düşündüm ama aslında öyle değil. Sanırım daha çok sıkıntı yaşayacağız. Yoksa eşim bu kadar diretmez. Normalde herşeyi benim gönlüme göre yapmaya çalışır.
Bence öyle yapma. Sizi idare etmeleri aslında daha çok beklentiye girmelerine daha çok baskı oluşmasına sebep olur. Ki kaldı ki biz sosyal canlılarız bu şekilde kendi kabuğumuza çekilecek olmamız bizde de baskı oluşturur. Her ayki duygusal yıkım daha da ağır olur. Bence hayatın normal akışına çok mudahale etmiş olursun gibi geliyor..

Ay istemsizce güldüm şu ortopediye gittim mevzusuna 🤣 mecbur kalıyoruz böyle şeyler söylemeye napalım

Dün işyerinde izin alırken arkadaşlara kadın doğum dedim. Neden neyin var diye sorana "hiç rutin kontrol için bayadır gitmedim" diyorum. Detay vermiyorum Neye bakılırsa onu söylüyorum. :KK48:
Ama aile akraba falan olunca hemen başka şeyler aklına gelip imada bulunabilirler..

Canım benim de annem sağolsun kayınvalidem hiç sormaz nasibinizde varsa olur yoksa da siz bana yetersiniz yavrum diyor ama annem öyle mi sürekli soruyor sürekli yok hoca yok ilaç yok doktor onun için bende daha çok annemden saklıyorum ben evlenene kadar da aynı kafami yemişti evde kaldın diye
Bende annemden aynı seyi bekledim ama o tam tersi çiktı iki annede beni çok sasirtti kendi annemden beklediğim tepkiyi kayinvalidem verdi
.Söylediğime çok pişmanım bidaha lafı geçerse ikisinide çok kirarım çünkü ben üzülüyorum artık

Kızımın adı...üzülme her şey vaktini bekler..inşaallah adın ğibi bu süreçtede kolaya erişirsin🥰
"Zira zorlukla beraber bir kolaylık vardır" diyor inşirah suresi 😌yusrayi oradan duymuştum. Birgün bunu yaşarım dilerim 🤲
Canım hepsi kafaya taktığımız için böyle oluyor keşke kafamızdan bebek düsüncesni bi sıyırabilsek 1 ay
Aynen öyle 🤣biz tam tersi çocuk diye kafayı siyirdik kendi adına diyeyim öyle 🤣biraz normal olmaya ihtiyacım var.🙈en yakın zamanda sana da nasip olsun inşallah 😍
Canım olmuyorsa güzelleştiriyordur rabbim inşallah bizlerde birgün yavrularımıza kavuşcaz en azından sen bi adım attın böyle düşün Allah daha fazla aratıp bekletmez inşallah
Çıktığın yolda sana da başarilar dilerim guzel arakdasim yolun acik olsun 😍güzelleşen evlatlarımıza kavusmak uzak degildir insallah dilerim 🌸🙏
Ah kuzum ❤️ üzülme, inan hepimiz yorulduk ama her ay yeniden umutla başlamaktan başka birşey gelmiyor elimizden.
Senin ilk aşılamaydı sanırım, yorulma lütfen. Maddi olarak sıkıntınız varsa aşılamayı 3'e tamamlayıp tüp bebeğe yönel.
Kader, gayrete aşıktır derler. Biz elimizden geleni yapıp gerisini Takdiri İlahiye bırakalım. Rabbim büyük, elbet bir gün bize de o güzel duyguyu tattıracak.
Şimdi bir kitap okuyorum ismi Masumiyetin incisi Hz.Meryem...
O Rabbim ki, Hz.Meryem'in karnına "kün" diyerek bir evlat yerleştirdi, hem de bir erkek olmadan ve Hz.İsa babasız olarak dünyaya geldi. Ne büyük mucize, sen nelere kadirsin kurban olduğum Rabbim 🤲🤲🤲
İnanalım, Rabbimin ol demesiyle olacak herşey...
Sabır sabır sabır 🤲❤️
Öyle düşünüyorm buradayim 1 yıldır pess etmedim ama bir-kac ay dinlenmeye ihtiyacım var.biliyosun taşınma filanda olacak nasipse maddi de asamadigim durum içindeyim. Inşallah sabrımızın sonu selamet olur dilerim 🤲 pess asla etmedim etmem de birazcık ihtiyacım var 🤣küllerimden doğmaya 🙈🤣inşallah sizler için herşey güzel olur .🌸
Üzülme canım herseyde hayır vardır dilerim isteğin duan kabul olur tez vakitte duam sana kendime ve tüm evlat isteyenlere
Aminnn inşallah canım inşallah 😍
Böyle hikayeleri çok duyuyoruz, kafa başka bir yere kayınca kendiliğinde olur he belki🧿
Burda bize güzel haberler verirsin canım, herkesin sınavı kaldırabileceği kadar. Demek ki sen güçlü bi kadınsın. Güzel olacak her şey sen ve hepimiz için, ben bebek sahibi olamayan kişi bilmiyorum, er ya da geç zor ama zorlu yollardan geçip bir gün oluyor. Sadece bizim yolumuz biraz daha dikenli. O yüzden bebeklerimiz de çok kıymetli olacak🙏

Ben de her zaman böyle pozitif kalamıyorum malesef ama toparlanıp devam etmek zorundayız.

Çok teşekkür ederim inşallah herşey bizlerin düşündüğü gibi olur 🥰 birgün oldu değdi deriz.🤲

Benden kendi annemden yana bu konuda muzdaripim beni çok geriyor herkes bana seni hamile mi diye soruyor diyo banada soruyorlar napim benim elimde mi sanki sürekli su hamile bu hamile diyor hatta 1 aylik evli kardeş var onun yanında dediki ablamdan umudu mu kestim senden umutluyum faln daha neler neler çok kiriyo beni 😒
Kulaklarını tıkayıp hehe demekten başka çözüm bulamadım ben canim farkında degilmi üzüldüğünün

Öyle negatif görünce ister istemez moral kalmıyor işte insanın elinde olmayan Bi durum

Doktorlar bile regl gecikince gel diyor. Yani daha iyisi olsa bekleme hemen gel derlerdi değil mi?
Bu şekilde kendini sürekli dinleyerek fazladan hormon salgılamaya neden oluyorsun. Beynini salman gerekiyor biraz..

Olacaksa olacak sonuçta. Senin elinden gelen bir şey olmayacak. Tüp bebek gibi bir işlemin bile kesinliği yokken, doğal yolla olunca o bebek içinde gelişirken bile senin müdahale şansın yok. Her şey Allah'ın takdiri..

Kaç tane anı dinlemişizdir yıllarca olmamış sonra bir anda hamile olduğunu öğrenmiş, tam tüp bebek için gün beklerken doğal yolla hamile kalmış diye.. Bunlar hep zihni serbest bırakmakla ilgili.m

Kuzum hiç moralini bozma.. Zaten aşılama da tutma ihtimali %10, normal gebelikten bile düşük... Bence sen diğer hakkını da bir an önce yaptırıp tüp bebek sürecine geçmeye çalış. Tüp bebekte doktorlar zaten hemen hadi gelin başlıyoruz demiyorlar. Sürekli ekstra şeyler çıkıyor. Herşey irdelendiği için başarı oranı daha yüksek. Tüp bebek sürecinde biraz mola verip doktor klinik araştırıp öyle devam edersin. Şuan durum zor olsa da daha da zor olmayacaktır. Hiç beklemeden diğer aşılamaya da geç derim..

Bir kac ay uzaklaşmak zorundayım taşınma filan olacak. Maddi gücüm yok devlette bu yüzden süründüm aşılama diyerek. Bir iki ay istesem de alamam aşılamayı üzgünüm 😌hakkımızda hayırlısı iki ay ile yarış etmiş olmam sanırsam çook yorgunum. 😔 ben tam 1 yıldır bu işin içindeyim. Ne olacaksa hayırlısı olsun hepimiz için. Seninde yolun açık olsun dilerim. 🤲teşekkür edrim herşey için.

Doktorlar bile regl gecikince gel diyor. Yani daha iyisi olsa bekleme hemen gel derlerdi değil mi?
Bu şekilde kendini sürekli dinleyerek fazladan hormon salgılamaya neden oluyorsun. Beynini salman gerekiyor biraz..

Olacaksa olacak sonuçta. Senin elinden gelen bir şey olmayacak. Tüp bebek gibi bir işlemin bile kesinliği yokken, doğal yolla olunca o bebek içinde gelişirken bile senin müdahale şansın yok. Her şey Allah'ın takdiri..

Kaç tane anı dinlemişizdir yıllarca olmamış sonra bir anda hamile olduğunu öğrenmiş, tam tüp bebek için gün beklerken doğal yolla hamile kalmış diye.. Bunlar hep zihni serbest bırakmakla ilgili.m

Tam da böyle şu yazdıkların gibi herşey zihinle alakalı bir birakabilsek. Ben olacak olanin önüne gecilmeyecegine inaniyorum Allah kismeyi ciktigi yollarda utandirmasin dilerim. Hersey takdir ilahi ❤ dogal aşılama tüp hepsi. Bizlerde birgün güzel mucizelere katılanlardan oluruz dilerim inşallah 🙏

bende kilo vermek için diyete başladım omad ( tek öğün beslenme ) diyetine. kilo vermek yumurtalıkları daha iyi çalıştırıyor muş. daha kaliteli oluyor muş.hem nasip olursa hamile kalırsam yuvarlanarak doğuma gitmeyim.

Ayyy kendimi gördüm resmen evlenmeden bana sa aynısını diyordu sonra da inkar etti hemen evlendin de boyun bacadan mi çıkmıştı falan oldu insanın kendi annesi de olsa kırıyor ya
Aynen canım ben 28 yaşında evlendim en geç evlenen benim en geç 25 yaşında evlendi ablamlar.Şimdi de diyor senin her şeyin geç zaten diye bende hiç lafını etmiyorum bile

Benden kendi annemden yana bu konuda muzdaripim beni çok geriyor herkes bana seni hamile mi diye soruyor diyo banada soruyorlar napim benim elimde mi sanki sürekli su hamile bu hamile diyor hatta 1 aylik evli kardeş var onun yanında dediki ablamdan umudu mu kestim senden umutluyum faln daha neler neler çok kiriyo beni 😒
Ay bu anneler yemin ederim kayınvalideden beter

Hanımlar ben bugün tüp bebek doktoruna gittim. Doktoru eşimle beraber çok beğendik ve başka doktora gitmeme kararı aldık. Size de anlatayım faydası olur belki...
-Doktor eşimin sperm sonuçlarını beğenmedi. Morfoloji 0, çok insan hatası gibi duruyor dedi. 0 bulmakta çok zor dedi. Testi tekrarlatacağız.
-Baş anamolisini tanımlamamız gerekiyor genetik materyal burada. Kromozom analizi istedi. Kromozomal hasar yüksekse embryoları genetiğe göndermek gerekibilirmiş. Önden önlemimizi alacağız.
-Kullandığımız takviyeleri beğendi. Başka önerileri oldu. Bi doktorun hamile kaldığını söyleyen kadınlara sorduğu yöntemleri derlemişler. Onu paylaştı.
50 g zerdeçal, 50 gram ççörek otu, 50 gr üzümçekirdeği, 10 gram tarçını aktarda öğütüp karıştırın. 1 Kase hakiki bal içerisinde 5 tatlı kaşığı bu karışımdan atıp iyice karıştırın. Bu karışımdan her sabah 1 tatlı kaşığı,
Her sabah 1 omage-3 balık yağı tok karna
Akşam yemeklerden önce 1 kuru incir
Günde 2-3 litre alkali (ph 8 ve yukarı) su tüketin
Hergün 15 dj egzersiz
Alkali diyet.. Paketli gıdalar ve et ürünleri yasak
Ekmek tam buğday. Her akşam kırmızı lahana, havuç marul içeren salata
Sadece bayan için 3 aylık bitkisel kür. İlk adet sonrası 21 gün soğan kürü (ibrahim saraçoğlu), sonraki 2. adet 21 gün incir kürü uygulanacak. 3 ay kullanılamayacaksa bu kısmı uygulamayın..

-Eşinde morfoloji sıkıntısı olanlar önden kromozom analizi testlerini en azından yaparak ilerlerse, her ay yavaş yavaş kafasındaki sorulara tik atar.. Biz şimdi öğrendik bizi yavaşlatacak.. Mavigrill Mavigrill
-Bende herhangi bi sorun görmedi. Yumurtam 17 mm olmuş. Çatladı çatlayacak gün aşırı ilişki önerdi. Belki tüp bebeğe bu ay gerek bile kalmaz dedi Bakalım :) PKO görüntüsü var mı diye sordum. Yumurtalıklarımda yumurta sayısını sağda 8-9 folikül olarak saydı. Yok hayır dedi. pko yatkınlık olabilir diyebiliriz ama zorlama olur dedi.

Eşimin kromozom analizi sonuçları çıktıktan sonra tüp bebek için durumu değerlendireceğiz.

Aynen canım ben 28 yaşında evlendim en geç evlenen benim en geç 25 yaşında evlendi ablamlar.Şimdi de diyor senin her şeyin geç zaten diye bende hiç lafını etmiyorum bile
Muhtemelen erken evlenseydin de laf edecekti annen farkında değil ki nasipte öte köy yok alnımıza ne yazıldıysa onu yaşıyoruz 😇

kızlar ben bişey merak ediyorum yaa sizdede oldu mu . hiç bekarken yada yeni evlendiğiniz zaman hiç anne olamama korkusu yaşadınız mı . yani kim neden korkarsa başına gelirmiş gibi. ben hep bekarken yaa anne olmazsam, bende çocuk sıkıntısı çekermiyim acaba falan düşünürdüm kötü enerjiyi çektim her halde aklıma gelen başıma geldi. ve öğrendim ki eşimde bekarken böyle şeyler düşünmüş hep ve çevremdede 1 2 kişide şahit oldum . sizde hiç böyle düşünüyormuydunuz ?
Çok ilginç birşey ama teziniz doğru olabilir. Benimki sneinkinin tam tersi. Genetik olarak anneme benzerim ve bizim ailede ikiz çok ben de dahil. O yüzden hayatım boyunca hep çok kolay hamile kalabileceğime yumurtalıklarımın iyi çalıştığına hatta bir gün benim de ikizim olabileceğine inandım. Hiç aksi bi düşünce aklıma gelmedi. Hatta ilk gebeliğime ikinci ay hamile kalınca şaşırmıştım hemen olur diye düşünmüştüm. Eşim de dünyanın en rahat insanırıdır bu arada öyle olumsuz şeyler asla ama asla düşünmez. Herkesin oluyo bizim neden olmasın ya der. Acaba bu süreç gerçekten psikolojik olabilir mi? Yani insan beye inanıyorsa beden öyle davranıyo olabilir mi?

Ben belli etmiyorum etsem daha çok laf uzayacak bu sefer kardeşime babama dicek çocuk istiyolar olmuyo heralde diye ama takmamış gibi yapıyorum böyle daha çok susar
Haklısın canım o şekilde daha çok üstüne gelecek

X