kardeşim 2 haftadır bizde

Kardesin hangi ülkenin krali anlayamadim? Yani niye kardesini karsina alip "bulasiklari sen yap" diyemiyorsun? Yada o koltuktan niye kaldirmiyorsun? Esine karsida ayip ya, adam kendi koltugunda niye oturamazsin?

Bu kardesin ilerde evlenip, nasil esi ile geçinecek? Ablasi bile ona pasa muamelesini yaparsa?

Kardesin tekrar geri geldiginde bare kural felan koy. Senin iyiligin için ama daha çok kardesin iyiligi için.

Söylemez miyim aldırış etmiyor ki söylersen tamam der 1 saat geçer hala kalkıp yapmaz.
Bir elinde kumanda bir elinde telefon
Kucağında bilgisayar
Halamın evine çöreklendi dersaneye gidiyorum diye. (Sanki bizim memlekette dersane yok gibi) 1 senedir kadın evini bıraktı yazlıkta yaşıyor kardeşim halamın evinde kalıyor. Şimdi de yüksek lisansa başladım diye oturuyor halamın evinde.
Kendi evimiz de var ama babamla beraber yaşamak istemiyor 1.5 saat mesafede babamın evi.

Offf ben seni çok iyi anlıyorum
25 yaşında benimki de erkek.
İş başvurusu ve sınavlar için geldi geçen 2 hafta kaldı
Yatak yorgan aynı
Bende de 1 yaşında bebek var
Yemeğini yiyor tabağını tezgaha koyuyor. Sofraya bile yardım etmiyor.
Eşim bulaşıkları toplayıp yerleştirdi kardeşim kalktı küfür gibi kendi bulaşığını eşimin önüne koyuyor al bunu da kaldır der gibi
Televizyonu ele geçiriyor koltuğa yayılıp yatıyor bizim evde tek L koltuk var biz eşimle gidip sandalyede oturuyoruz.
Gitsin diye dua eder hale gelmiştim şimdi 2 hafta sonra gelicekmş yine 1 hafta kalcak :KK43:
Benimki de böyle ya.. Ne zaman adam olucaksın diye soruyorum bazen.
Bir de benim önüme koysa bulaşığı, yalnız olsak söylücem laf söz ama eşime yapınca söylersem ortalık kızıştırmak gibi olacağından diyemiyorum da o anda. Sonra söylesem unutmuşum, dikkat etmemişim deyip geçiyor.

Sizin gibi kardeşim,ablam iyi ki yok. Eşim de eşim,çocuğumda cocugum demissiniz fakat onlar yokken o vardi. Evlat tabi ki değerli ama kulağında sıkıntı olan kardeşim bağırarak konuşuyor diye gözüme batacaksa olmaz olsun o kardeşlik.

Siz insanların kızdığı mevzuyu anlamıyorsunuz.
Görümce kayın kaynana kayınpeder geldiği zaman geline ciddi manada cinnet geçirtiyorlar.
Eşimin annesi geldiği zaman dili durmuyor, o yüzden gelmesini istemiyorum ama babası şu an burada gayet de güzel vakit geçiriyoruz.

Aynen ben de öyle diyorum. Kb gelsin istediği kadar kalsın. Bana bi zararı yok. Ama kv gelince işlerime karışıyor. Sürekli akıl veriyor. Her yiğidin bir yoğurt yiiyişı var. O illa benim gibi ye diyor :)

Benimki de böyle ya.. Ne zaman adam olucaksın diye soruyorum bazen.
Bir de benim önüme koysa bulaşığı, yalnız olsak söylücem laf söz ama eşime yapınca söylersem ortalık kızıştırmak gibi olacağından diyemiyorum da o anda. Sonra söylesem unutmuşum, dikkat etmemişim deyip geçiyor.
Valla benimki malesef çok bencil ve empati yoksunu.
Kardeşim diye kendisine iltimas geçemiyorum doğruya doğru. Sakın bir kızla evlenip kızın hayatını yakma dedim. İnternet bağımlısı, gezmeyi sevmeyen ev işlerine yardımcı olmayan kocalardan olur çünkü.
Bir de bizim evde genelde yemekleri eşim yapıyor. Adam işten geliyor mutfağa giriyor. Ben çocukla ilgileniyorum masa kuruyoruz, her şey hazır olunca kardeşim hadi sofraya diyor eşim, bizimki hııı tamam bi dk diyip oyun, dizi vs ne haltsa devam ediyor 2-3 kere çağırıyoruz çünkü eşim ayıp bulur herkes gelmeden yemeğe başlamayı. Bin naz niyaz yapıyor üstüne bir de.
Her fırsatta güzellikle uyarıyorum ama salladığı yok zaten. Kendi bilir ama uzun uzun kalınca göze batıyor. Ben eşimin ailesinden kimseyi bu kadar uzun misafir etmedim evde daha.

Kardesiniz zor zamanınızda size yardım etmıs, emınım suan da da eder
Bence idare edin. Kaynınız olsaydı gelen, gene aynı seyi derdim. Dar gunde yardım edenlere vefa borcumuz oldugunu dusunuyorum.
Kocanızın issiz olması hepsinden önemli suan.

bu evde eşinizin de olduğunu, en azından yatak toplama, bulaşıkları makineye koyma gibi işlerde ufak tefek yardımları olursa sevineceğinizi söyleyin.

kasıtlı değil, sağlık nedeniyle istemeden bağırarak konuşuyormuş, buna pek çözüm bulamazsınız gibi. o da haklı neticede. o sussa o duysun diye siz bağıracaksınız. sadece balkonda oynadığından komşular sesten rahatsız olmuş, oyunu içerde oynasan, onun dışında ne zaman istersen balkon senin dersiniz.

çocuğunuzun yüksek sesten sürekli korkması da bana çok olağan gelmedi. hayatı boyunca herkes çocuğunuzun yanında kısık veya normal sesle konuşamaz ki..

Kardesiniz zor zamanınızda size yardım etmıs, emınım suan da da eder
Bence idare edin. Kaynınız olsaydı gelen, gene aynı seyi derdim. Dar gunde yardım edenlere vefa borcumuz oldugunu dusunuyorum.
Kocanızın issiz olması hepsinden önemli suan.
ahhh zaten benim tek sıkıntım eşimin işsizliği. geri kalan her şey ondan dolayı bu kadar gözüme batıyor ya..

Kardeşim diye kendisine iltimas geçemiyorum doğruya doğru. Sakın bir kızla evlenip kızın hayatını yakma dedim. İnternet bağımlısı, gezmeyi sevmeyen ev işlerine yardımcı olmayan kocalardan olur çünkü.
Bir de bizim evde genelde yemekleri eşim yapıyor. Adam işten geliyor mutfağa giriyor. Ben çocukla ilgileniyorum masa kuruyoruz, her şey hazır olunca kardeşim hadi sofraya diyor eşim, bizimki hııı tamam bi dk diyip oyun, dizi vs ne haltsa devam ediyor 2-3 kere çağırıyoruz çünkü eşim ayıp bulur herkes gelmeden yemeğe başlamayı. Bin naz niyaz yapıyor üstüne bir de.
Her fırsatta güzellikle uyarıyorum ama salladığı yok zaten. Kendi bilir ama uzun uzun kalınca göze batıyor. Ben eşimin ailesinden kimseyi bu kadar uzun misafir etmedim evde daha.

Kurulmuş sofraya gelmeye nazlananlara ben de sinir olurum. Zahmet edip yardım etmemişsin. Bari bekletme insanları.

Konuyu okudukça iyice doldum valla ben de kardeşten yana çok dertliymişim. Allah sana da yardımcı olsun konu sahibi, kardeş de olsa uzun süreli misafirliğin bir yerden sonra tadı kaçıyor. Ben bir yerde kalmak zorunda kalsam annemin evi bile olsa o evin kurallarına uyarım. Bence herkes biraz daha hassas olmalı

Sizin gibi kardeşim,ablam iyi ki yok. Eşim de eşim,çocuğumda cocugum demissiniz fakat onlar yokken o vardi. Evlat tabi ki değerli ama kulağında sıkıntı olan kardeşim bağırarak konuşuyor diye gözüme batacaksa olmaz olsun o kardeşlik.
ablamla da bu konuyu konuştum o da bana hak verdi. hatta kız kardeşimde.
geri kalanda umrumda değil.
iyi ki benim gibi kardeşiniz ablanız yok he he..
olmaz olsunmuş öyle kardeşlik.. bi siz mükemmelsiniz maşallah kimsenin sıkılmaya bunalmaya hakkı yok

Aynısı desem. Online oyun bağımlısıdır. Yemek için beklerdik önceden bir süre sonra beklememeye bile başlamıştık biz. Oyun varsa yemek yemez çünkü.
Ben güzellikle söyledim olmadı, kavga çıkardım olmadı, hiç olmuyo. Vurdumduymazlık diz boyu.
Eşim bir gün çamaşır katlarken kardeşin diye bir şey demek istemiyorum ama koskoca adamın donunu ben katlayıp eline veriyorum zoruma gidiyor dedi. İçimde kaldı cidden. Ne diyeyim ki adama, haklı. Boşver gidecek zaten ver bana ben halledeyim onun işlerini dedim.
Benim kardeşim hiç bir iş yapmadığı halde ailemin yanında ev çok pis olsa da olur ama banyo çok önemli, ben onların b*kunu bile temizledim dedi.
Başkası olsa kapıdan sokmaz bir daha ama kardeş işte. Ya sabır çekiyorum bize geldiğinde

evet ya görümcen, kayınvaliden, kaynın olsa neyse derdim ama o senin kardeşin diyen de var.
yanlış olan bir şey sadece benim kaynımamı yanlış kardeşim olunca yanlış olmuyor mu o şey.
kardeşime ses çıkarmayıp kaynıma böyle davrandığı için söylenseydim ben kendimden utanırdım her şeyden önce.
Kk kadınlarının her zamanki iki yüzlülüğü.

Aynen ben de öyle diyorum. Kb gelsin istediği kadar kalsın. Bana bi zararı yok. Ama kv gelince işlerime karışıyor. Sürekli akıl veriyor. Her yiğidin bir yoğurt yiiyişı var. O illa benim gibi ye diyor :)
Aynı benim kayinvalide ve kayinpederi anlattınız 😍😍
Mesela;
Eşimin abisi gelse çok saygılıdır ama benim abim gelse sürekli karışır. Kızlarım için söyle yap böyle yap der. "Alerjisi var, çikolata alma" derim
" bir taneden bir şey olmaz" der gözümün önünde yedirir :bicak::bicak::bicak::bicak:

Evet haklisin, kiz çoçuklari anne karninda ögreniyorlar evi toplamayi süpermeyi. Hatta o sekilde doguyoruz biliyor musun? Elimizde toz bezi ile doguyoruz. Genlerimizde var. Erkeklerde haklisin, yok. Nerden bilsinler kendine bakmayi? Ömür boyu 1 yasindaki çoçuk gibi takiliyorlar iste. Onlar toz bezi ile ne yazikki dogmadilar..

:işsiz:

Hadi diyelim akil edemiyor, mecburmu konu sahibi herseyi alttan almayi? Konussun, görmesini saglasin. Eminim misafir olan kayin olsa, herkes o adami taslardi.

Yorumlari çok iki yüzlü ve cinsiyetçi buldum. Konu görümce olsaydi oooo millet neler derdi derdi. Hatta kayin için bile insanlar onun gitmesini isterdi. Ancak konu gelinin kardesi olursa, pasa muamelesi gerekli oluyormus!
Kız çocukları anne karnında öğrenmiyor elbette ama anneden çok şey öğreniyor. Ve cinsiyetçi bulursunuz bulmazsınız bu kızların ve erkeklerin genetik yapılarını değiştirmez. Siz kızın eline de araba verirsiniz ama o bebeği tercih eder. Bunu nasıl değiştireceksiniz? Adı üstünde kız çocuğu! Anne ortalığı toplar kızlar görür örnek alır erkek çocukları toplandığının bile farkında olmaz. Üstelik yazdığım yazıda çoğu demişim ama hepsi dememişim. Genelleme yok yani. Siz yazdığınız gibi mükemmel biriyseniz sorun yok ama ben %80 bu böyle diyorum. İsterseniz diğer konuları da bir okuyun toplumda neler yaşanıyor bilgi sahibi olun diyecektimmmm ama ban yemişsiniz. Geçmiş olsun.

Aman ne hassasisiyet bu böyle...cocugu yuksek sesle sevmiş vs...O cocugun ilerde öğretmenlerine neler cektireceksiniz acaba...Kardeş bu ya

Konuyu okudukça iyice doldum valla ben de kardeşten yana çok dertliymişim. Allah sana da yardımcı olsun konu sahibi, kardeş de olsa uzun süreli misafirliğin bir yerden sonra tadı kaçıyor. Ben bir yerde kalmak zorunda kalsam annemin evi bile olsa o evin kurallarına uyarım. Bence herkes biraz daha hassas olmalı
bi de hadi ben 3 hafta idare ettim eşim idare etmek zorunda değil ki.
ben de memlekette 1 haftadan fazla kalmam mesela. onda da dönüşümlü 2 gün kayınvalidemde 2 gün annemde öyle öyle geçiririm ki insanları sıkmayalım diye.

Aynı benim kayinvalide ve kayinpederi anlattınız 😍😍
Mesela;
Eşimin abisi gelse çok saygılıdır ama benim abim gelse sürekli karışır. Kızlarım için söyle yap böyle yap der. "Alerjisi var, çikolata alma" derim
" bir taneden bir şey olmaz" der gözümün önünde yedirir :bicak::bicak::bicak::bicak:

Abiniz benim babam gibi. O da çikolata alır yedirmiyoruz derdik. Dondurma alır vermiyoruz derdik. Bi gün benim olmadığım yerde patlamış ablamlara. Ne yicek ya bu çocuklar diye. 5 sene olcak daha nu yaz alıştı duruma. Şimdi meyve getiriyor.:KK48:

X