kardeşim 2 haftadır bizde

Biraz abartmışsınız bence başka derdiniz yok da dert arıyomuşsunuz gibi hissettim bunu dert edinmeyin kendinize kardeşiniz o ya görümceniz ya da kayınvalideniz yani eşinizin akrabası olsa neyse derdim ama kardeş farklı eşinize belli etmeyin istemediğinizi .. siz öyle yaparsanız z eşiniz neler der. Kötü birşey duymak hoşunuza gitmez sanırım
niye görümcem, kaynım, kayınvalideme söylenipte kendi kardeşimin yaptığına ses çıkarmamak iki yüzlülük değil mi ?
yanlış bir şey varsa ortada onu kim yaparsa yapsın yanlıştır bence. bu benim annem ve kardeşim de olsa aynı kaynım ve kayınvalidemde olsa aynı.

Biraz abartmışsınız bence başka derdiniz yok da dert arıyomuşsunuz gibi hissettim bunu dert edinmeyin kendinize kardeşiniz o ya görümceniz ya da kayınvalideniz yani eşinizin akrabası olsa neyse derdim ama kardeş farklı eşinize belli etmeyin istemediğinizi .. siz öyle yaparsanız z eşiniz neler der. Kötü birşey duymak hoşunuza gitmez sanırım
vallahi zaten sorun bir sürü derdim olması ve benim kafamın hiç kimseyi ve hiçbir şeyi kaldırmaması zaten

Sofraya bir tabak koymayla fakirleşmezsiniz merak etme. Siz evinizde kimseyi istemiyorsunuz düzeniniz bozuluyor değil mi (gelsin ama çok da kalmasın düşüncesi). Elin adamını canım kocam diye bağrına bas ama öz kardeşin gözüne batsın. Ne âlâ memleket.

Etin 70 lira oldugu memlekette o ekstra tabak gayet fark ediyor. Ki sorun ekstra tabak degil, çamasir, bulasik, gönlü hos etme,..

Insan hayatini paylastigi bir adama nasil "elin adami" olarak görür? Isinize gelince "es ailesi beni el kizi olarak görüyor" diye üzülüyorsunuz degil mi?

Neticede kardesin orda olmasi gerekmiyor. Annesinin evindede bekleyebilir. Ablasi ise gidip geliyor. Sirf pipisi var diye, ablasine yardim edemezmi? Bu ne merhamet yoksunlugu? Görmüyor mu ablasinin ne kadar yoruldugunu? Sirf keyif yapacak diye baskalarin evinde kalmak normal degil!

Erkek çocuğu olduğu için biraz dağınık ve toplamayı akıl edemiyor olabilir. Bir oğlunuz olsaydı bunu daha net anlardınız belki. Erkeklerin çoğu çok derli toplu olmuyor akıl edemiyorlar ne yazık ki. Biraz alttan alın. İnsanlar hiç tanımadığı insanları evlerine alıp sahip çıkıyorlar. Siz kendi kardeşinize söyleniyorsunuz. Yapmayın. Ayağına taş takılsa üzülürsünüz bu söylendiklerinize pişman olursunuz. Kendinizi affetmeyeceğiniz şeyleri geçirmeyin aklınızdan ve dilinizden....

Kardeşiniz gittikten sonra vicdan azabı çekersiniz neden böyle dedim alttan almadım diye idare edin kardeşimin keşke evime bidaha gelme imkanı olsa da kırıklarımı toparlasam ben de ama şimdi çok uzağız mesafe olarak

Daha yeni bir aydır benim erkek kardeşim de bizdeydi evet o da farklı yetişkin bir erkek olduğu için gözüne batan şeyler olabilir huyu suyu bile çocukken ki gibi değil kardeşlerimizin ama biz söyleyeceklerimizi yüzümüze söyleriz yeri geldi dövüşürüz ( ağız dalaşı) sonra barışırız ne bileyim eğlenceli geçti bizim günler çocuklar o gidince filan ağladı evimiz boş kaldı

Erkek çocuğu olduğu için biraz dağınık ve toplamayı akıl edemiyor olabilir. Bir oğlunuz olsaydı bunu daha net anlardınız belki. Erkeklerin çoğu çok derli toplu olmuyor akıl edemiyorlar ne yazık ki. Biraz alttan alın. İnsanlar hiç tanımadığı insanları evlerine alıp sahip çıkıyorlar. Siz kendi kardeşinize söyleniyorsunuz. Yapmayın. Ayağına taş takılsa üzülürsünüz bu söylendiklerinize pişman olursunuz. Kendinizi affetmeyeceğiniz şeyleri geçirmeyin aklınızdan ve dilinizden....
diyorum ya zaten kalbimi karartmak istemiyorum ona da tek bir laf etmiyorum.
hatta konuyu açarken bile bak şimdi onun gıybetini yapıyorsun diye rahatsız bir şekilde açtım ama içimde tutarsam da kendi kendimi yeyip bitirecektim. en azından farklı düşünceler görüp, konuşup deşarj olmak niyetim.

Sorun olacak bir şey göremedim ben. Gayet normal şeyler. Kardeşin yatağını toplamıyorsa eşin toplasın. Altı üstü bir tabak, kardeşin tezgaha koymuyorsa sen koy.
Misafir ikinizin de misafiri ,ev ikinizin de evi.
Bize misafir geldiğinde eşim yatağını sarar ben de toplarım.
Şimdi kayınpederim bizde, eşimin babası diye yatağı toplamadigimi düşünsene?
Bence eşinin yaptığı ve senin düşüncen saçma. Kardeşin gayet normal.

Evet haklisin, kiz çoçuklari anne karninda ögreniyorlar evi toplamayi süpermeyi. Hatta o sekilde doguyoruz biliyor musun? Elimizde toz bezi ile doguyoruz. Genlerimizde var. Erkeklerde haklisin, yok. Nerden bilsinler kendine bakmayi? Ömür boyu 1 yasindaki çoçuk gibi takiliyorlar iste. Onlar toz bezi ile ne yazikki dogmadilar..

:işsiz:

Hadi diyelim akil edemiyor, mecburmu konu sahibi herseyi alttan almayi? Konussun, görmesini saglasin. Eminim misafir olan kayin olsa, herkes o adami taslardi.

Yorumlari çok iki yüzlü ve cinsiyetçi buldum. Konu görümce olsaydi oooo millet neler derdi derdi. Hatta kayin için bile insanlar onun gitmesini isterdi. Ancak konu gelinin kardesi olursa, pasa muamelesi gerekli oluyormus!

merhaba hanımlar.
erkek kardeşim 2 haftadır bizde. eşim çalışmıyor çocuğa bakıyor. dolayısıyla 24 saat beraberler.
kardeşim bekar, bir iş sonucunu bekliyor o yüzden ailemin yanına gitmedi. ailemle farklı şehirlerdeyiz.
beklediği iş sonucu bizim bulunduğumuz şehirde de değil. çocuğu görmeye geldi birazda yanımıza.
belki işin sonuçlanması 1-2 haftayı daha bulacak.

ben çalışıyorum. 2 yaşında kızım var. sürekli bir koşturmaca halindeyim eve gidince halimi çalışan, küçük çocuğu olan anneler anlıyordur.

akşam eve gittiğimde bazen yatağını hala toplamamış oluyor kardeşim. salonun ortasında yorgan yastık. ben toplamaya başlıyorum dur dur ben toplarım diyor. yahu sabahtan akşama kadar evdesin topla koy kenara koltuğun yastıklarını yerine yerleştir işte.

pubg oyununu oynuyor biliyorsunuz karşıdakiyle diyalog halinde olan bir oyun. tak tak tak silah sesi falan. kulaklığını tak diye uyarmak sürekli istemiyorum. zaten çocuk sürekli mızmız kafamız kazan gibi evin içinde. bi de bazen balkonda oynuyor bağırarak falan komşular rahatsız olacak diye de korkuyorum. ( çok bağırarak konuşulmayınca duymuyor kulaklarında sıkıntı var dolayısıyla kendisi de bağırarak konuşuyor genelde)

ilk zamanlar yemek yedikten sonra tabağını bardağını sofrada bırakıp pat balkona sigara içmeye. eşime laf atarmış gibi sofrayı toplayın öyle nereye dağılıyorsunuz dağılın falan dedim de öyle tezgahın üstüne bulaşıklarını koymaya başladı. ki eşim sofrayı topluyor zaten benim ki kardeşime laf atmaktı bir nevi.

ilk geldiğinde bağırarak seviyordu çocuğu onu da uyarmak zorunda kaldım çünkü abartısız sürekli canını yeriiim kurban oluruuum sürekli böyle bağırıyor. artık eşim her akşam ağrı kesici içmeye başlamıştı uyarmak zorunda kaldım çocuk korkuyor çok bağırmadan sev diye. cidden de tv de falan en ufak bağırma sesi bile duyunca ya babasına ya bana koşar sarılır.

bizim derdimiz zaten bize yetiyor eşim 1 senedir işsiz. iş görüşmesi oldu sonucunu bekliyoruz. ayda 1,500 lirayla geçinmeye çalışıyoruz. kızımızın maması bezi mutfak faturalar. yani anlıyorsunuz değil mi kafam inanın ki hiçbir şeyi kaldırmıyor. eşimde sıkılmaya başladı kardeşimin tavırlarından. hani kendisi bir şey demiyor bana sen söyle sigara içtikten sonra çocuğu öpmesin, bağırarak çocuğu sevmesin de diyor.

kardeşimin maddi olarak yardımı da olmuştu bize dört beş bin kadar bir kaç ay önce. off işte nankör müsün iki üç hafta kardeşini idare edemedin diye de cebelleşiyorum kendimle. kalbini karartma diyorum. yapılacak bir şey yok git diyecek halim de yok. dertleşmek istedim sizinle.
Alla konunun tamamını okumadım ama kendi sorumluluğunu alamayan birini kardeşim de olsa gobderirdim. Başlarda uyarirdim sonra dayanamaz gobderirdim. Yakınlarım gelince bile baştan söylüyorum sabah yatağınızı toplayın pencereyi açın hava alsın diye . Valla kendi kendimi ye ye nereye kadar . Yapmiyosalar söylerim alınan da bidaha gelmesin de ben de rahat edeyim

Ben de nankorluk yaptiginizi dusunuyorum.
Belli ki, esinizin issizliyi, kucuk kizinizin miz-mizi filan sinirlerinizi baya zorlamis.
İlk gunden kardesinizi yaniniza cekip evin kurallarini soyleye bilirdiniz.
Bagirmasina sebep kulagindan sorun olmasi, bile isteye yapmiyor.
Kimse kimseye 3-4 bin para yardiminda bulunmaz.
Bence kardesinizin kiymetini bilin.
Kotu bir huyunu, saygisizligi, terbiyesizligini filan gormedim konuda
Keske benim kardesim gelse de 1 ay filan bizde kalsa. Cok mutlu olurum.

Etin 70 lira oldugu memlekette o ekstra tabak gayet fark ediyor. Ki sorun ekstra tabak degil, çamasir, bulasik, gönlü hos etme,..

Insan hayatini paylastigi bir adama nasil "elin adami" olarak görür? Isinize gelince "es ailesi beni el kizi olarak görüyor" diye üzülüyorsunuz degil mi?

Neticede kardesin orda olmasi gerekmiyor. Annesinin evindede bekleyebilir. Ablasi ise gidip geliyor. Sirf pipisi var diye, ablasine yardim edemezmi? Bu ne merhamet yoksunlugu? Görmüyor mu ablasinin ne kadar yoruldugunu? Sirf keyif yapacak diye baskalarin evinde kalmak normal degil!
Tamam bana bulaşmayın bence siz, konu sahibi cevabını verdi gereksiz duyar kasıp anlatmak istediğimi evirip çevirip başka yerlere çekip avukatlık yapmanın alemi yok

Tamam bana bulaşmayın bence siz, konu sahibi cevabını verdi gereksiz duyar kasıp anlatmak istediğimi evirip çevirip başka yerlere çekip avukatlık yapmanın alemi yok

Terbiyeli konus! Ben istedigim kisiyi alintilar, istedigim yorumu yazarim. Bundan hosnut degilsen, yorum yazma.

Kimsenin avukatligini yapmiyorum ayrica. Kendi fikirlerimi paylasiyorum sadece. Yazdiklarima karsi normal bir cevap yazamiyorsan, kisisel saldirya gerek yok!

Evet haklisin, kiz çoçuklari anne karninda ögreniyorlar evi toplamayi süpermeyi. Hatta o sekilde doguyoruz biliyor musun? Elimizde toz bezi ile doguyoruz. Genlerimizde var. Erkeklerde haklisin, yok. Nerden bilsinler kendine bakmayi? Ömür boyu 1 yasindaki çoçuk gibi takiliyorlar iste. Onlar toz bezi ile ne yazikki dogmadilar..

:işsiz:

Hadi diyelim akil edemiyor, mecburmu konu sahibi herseyi alttan almayi? Konussun, görmesini saglasin. Eminim misafir olan kayin olsa, herkes o adami taslardi.

Yorumlari çok iki yüzlü ve cinsiyetçi buldum. Konu görümce olsaydi oooo millet neler derdi derdi. Hatta kayin için bile insanlar onun gitmesini isterdi. Ancak konu gelinin kardesi olursa, pasa muamelesi gerekli oluyormus!
evet ya görümcen, kayınvaliden, kaynın olsa neyse derdim ama o senin kardeşin diyen de var.
yanlış olan bir şey sadece benim kaynımamı yanlış kardeşim olunca yanlış olmuyor mu o şey.
kardeşime ses çıkarmayıp kaynıma böyle davrandığı için söylenseydim ben kendimden utanırdım her şeyden önce.

evet ya görümcen, kayınvaliden, kaynın olsa neyse derdim ama o senin kardeşin diyen de var.
yanlış olan bir şey sadece benim kaynımamı yanlış kardeşim olunca yanlış olmuyor mu o şey.
kardeşime ses çıkarmayıp kaynıma böyle davrandığı için söylenseydim ben kendimden utanırdım her şeyden önce.

Hani kardesin 3 günlük kalmis olsaydi, kardesinde osla, kayninda olsa idare et derdim. Cünkü misafir ve gidecek. Ancak 3 günden sonra misafirlik bitiyor benim nezdimde. Mecburen ev islerinde yardimci olacak. Senin yükünü hafifletmesi lazim.

Bunu ima seklinde degil, kardesin ile cidden konusmalisin, bagirmadan çagirmadan. Ima edersen ya cidden anlamaz, ya anlamamazliktan gelir. Her evin kurallari var, olmalidir. Kardesinde o kurallara uymalidir. Ki bana sorsan bence en iyisi annenlere yollaman. Hem maddi, hem manevi durumunuz iyi degil. Yeterici kadar iyi agirladin zaten kardesini.

X