kardeşim 2 haftadır bizde

kaardeşinizden para yardımı almayı kafanız kaldırıyor ama değil mi ?
nankör ve kötü kalplisiniz !!!
en aızndan kardeşiniz konusunda
ben bundan 4-5 sene önce bekarken 4 bin lira bir iş için vermiştim kardeşime ve geri almadım. hatta eşimin bile haberi yok ki olması da gerekmez o zaman evli değildim daha.

kardeşim de ben senden zamanında para aldım verdiğim parayı sonradan vermeyin bana dedi ( ki ben verdiğim parayı unutmuştum bile kardeşime durumum varken tabi yardım edeceğim diye düşünmüştüm sonrada aklımdan bile çıkmış o para) ama ben eşime bile kardeşimle konuştuklarımızı söylemedim çünkü eşim çalışmaya başlayınca ödemek benim niyetim verilen parayı.

Erkek çocuğu olduğu için biraz dağınık ve toplamayı akıl edemiyor olabilir. Bir oğlunuz olsaydı bunu daha net anlardınız belki. Erkeklerin çoğu çok derli toplu olmuyor akıl edemiyorlar ne yazık ki. Biraz alttan alın. İnsanlar hiç tanımadığı insanları evlerine alıp sahip çıkıyorlar. Siz kendi kardeşinize söyleniyorsunuz. Yapmayın. Ayağına taş takılsa üzülürsünüz bu söylendiklerinize pişman olursunuz. Kendinizi affetmeyeceğiniz şeyleri geçirmeyin aklınızdan ve dilinizden....
ya ne alaka ya?
kardeşim benden güzel temizlik yapar.
keza eşim de gündelikçi gibi temizlik bilir.
kimse öğretmedi...
adam gece ocak kirli sileyim oyle yatayım diyor.
inanın ben bolmem uykumu ocak bilmem ne için

Yaz tatilinde 3 hafta 15 yasinda ergen kardesimi agirladim evimde. Baktim 1 2 gun saldi kendini. Ben de tatildeyim ne de olsa diye. 3. Gun aldim elime bunu 😁
Kurallari anlattim. Enisten isten yorgun da gelse bak bulasigini kaldiriyor,masanin altini supuruyor, corbayi karistirmaya , salatayi yapmaya yardim ediyor. Elini tasin altina koy. Bundan sonra corba isi sende,bulasik dizmek , masayi silmek sende dedim. Kabullendi. Yardim etti. Guzel ve sakin 3 hafta gecirdik. Eve dondugunde annem sasirdi hatta. Yatagini topluyor, tabagini kaldiriyor falan dedi bana.
Bizim evimiz biraz disiplinlidir. Kiz kardesim coo gelmez bana o yuzden 😁Esim polis okulundayken alismis disipline, duzene. Beni de o alistirdi mesela.
Siz de konusun. Yoruluyorum ablacim, yatagini toplamayi unutma, tabagini bardagini kaldir. Yigenini yarim saat parka gotur falan de.
Anladigim kadariyla anlayisli bir kardesin var. Ben bunlari ergene yaptirdiysam sen de yaptirirsin koca adama.

niye görümcem, kaynım, kayınvalideme söylenipte kendi kardeşimin yaptığına ses çıkarmamak iki yüzlülük değil mi ?
yanlış bir şey varsa ortada onu kim yaparsa yapsın yanlıştır bence. bu benim annem ve kardeşim de olsa aynı kaynım ve kayınvalidemde olsa aynı.
Hayır genelde karşı tarafın ailesi istenmez ya sizde tam tersi demekki kardeşinizle çok yakın değilsiniz burada bi mesaj okudum kardeşim gelsin istediği kadar kalsın diye düşünenlerde var herkesin ilişkileri farklı tabi yanlışlık bence birşey yok siz yaşıyorsunuz o evde kolay gelsin o zaman ne diyim

Terbiyeli konus! Ben istedigim kisiyi alintilar, istedigim yorumu yazarim. Bundan hosnut degilsen, yorum yazma.

Kimsenin avukatligini yapmiyorum ayrica. Kendi fikirlerimi paylasiyorum sadece. Yazdiklarima karsi normal bir cevap yazamiyorsan, kisisel saldirya gerek yok!
Terbiyesiz konuşmadım ki tekrar oku.

Evet haklisin, kiz çoçuklari anne karninda ögreniyorlar evi toplamayi süpermeyi. Hatta o sekilde doguyoruz biliyor musun? Elimizde toz bezi ile doguyoruz. Genlerimizde var. Erkeklerde haklisin, yok. Nerden bilsinler kendine bakmayi? Ömür boyu 1 yasindaki çoçuk gibi takiliyorlar iste. Onlar toz bezi ile ne yazikki dogmadilar..

:işsiz:

Hadi diyelim akil edemiyor, mecburmu konu sahibi herseyi alttan almayi? Konussun, görmesini saglasin. Eminim misafir olan kayin olsa, herkes o adami taslardi.

Yorumlari çok iki yüzlü ve cinsiyetçi buldum. Konu görümce olsaydi oooo millet neler derdi derdi. Hatta kayin için bile insanlar onun gitmesini isterdi. Ancak konu gelinin kardesi olursa, pasa muamelesi gerekli oluyormus!
Siz insanların kızdığı mevzuyu anlamıyorsunuz.
Görümce kayın kaynana kayınpeder geldiği zaman geline ciddi manada cinnet geçirtiyorlar.
Eşimin annesi geldiği zaman dili durmuyor, o yüzden gelmesini istemiyorum ama babası şu an burada gayet de güzel vakit geçiriyoruz.

Evet zor olabilir, ama kocanizin kardesi olsaydi her gece agri kesici icermiydi bilemedim..

Siz bunalmissiniz, esin issiz olusu ve tum yukun sizde olusu sebebiyle lakin 1 yastik carsaf katlamaylada incileriniz dokulmez.

Anlattiginiz seyleri bende yasadim inanin hic gozume takilmadi bunlar, nedir yani sofradaki 1 tabagi bardagi tezgaha koysa nolur koymasa nolur.
Kardes da otesi varmi.
Ben cekinirdim acikcasi, tabagini tezgaha koy demeye.

Siz insanların kızdığı mevzuyu anlamıyorsunuz.
Görümce kayın kaynana kayınpeder geldiği zaman geline ciddi manada cinnet geçirtiyorlar.
Eşimin annesi geldiği zaman dili durmuyor, o yüzden gelmesini istemiyorum ama babası şu an burada gayet de güzel vakit geçiriyoruz.

Kayin aile cinnet geçirtirde, kendi aile niye geçirtmesin? Belli ki konu sahibi bunaldi. Kaynak kayin aile olunca sövüyoruz, kaynak kendi aile olunca "nolcak canim, alttan al" diyoruz.

Bu bence iki yüzlülüktür.

Neticede konu sahibi çok bunaldi ve bunun çaresine bakilmali. Ve çare "alttan al, misafirdir" demek degildir.

Konu, eşimin kardeşi 2 haftadır bizde kalıyor şeklinde açılsaydı, vay buraların haline.
Kelleler uçuşuyor olurdu.
Kadının kardeşi olunca, nankör olma deniyor.

Çifte standardın daniskası burada.
aynen ya ne nankörlüğüm kaldı ne kötü kalpliliğim.
ortada bir yanlış varsa bu kardeşim olunca yanlış olmuyor da kaynım olunca mı yanlış oluyor.
ki ben çocuğa tek laf etmiyorum gidene kadar da etmem zaten.

"Bana bulasma" ve "duyar kasip avukatlik yapma" demek çok terbiyeli cümelerde benim haberim yok!

Neyse senin ile polemige girmeyecegim.

Iyi günler.
Bana bulaşma demek:Benimle uğraşmanı istemiyorum demektir.
Gerekiz duyar kasıp avukatlık yapma demek:Seni ilgilendiren bir durum yok konu sahibi sen değilsin benim üzerimden sinirini anlatma çok yazmak istiyorsan benim yazdığımı alıntılamak yerine konu sahibine yardımcı olacak düşüncelerini yaz demek.
Son olarak Güle güle.

Aynen nankörsün iç sesin doğru söylüyor eşinde nankör size 4-5 bin para yardımı yapan (yardımınıda geçtim kanından canından olan bir insanı) kardeşini bir süre idare edemiyorsun... 2 haftada sıkılmışsın kaldı ki anlattıklarına göre çocuğun yaptığı bişeyde yok yiğenini yüksek sesle sevmiş yatağı toplamamış aman ne büyük bir suç dilerim çocuk iş bulurda sizden bir an önce kurtulur.

:KK9::KK9:

Ayrıca siz kardeşinin size yaptığı yardımı geri ödeyecek misiniz?

Ağzını şapırdatıp her şeyi höpürdeterek içiyor. Eşim bu seslere çok takıktır. Bana söyledi içim almıyor yemek yiyemez oldum diye. Ben de eşim yokken kardeşimi uyardım. Bana diyor ki yooo ben öyle yemiyorum :/
Ne yapacağımı şaşırdım valla

Üzüldüm kardeşinize. Siz eşinizin kardeşi için benzer cümle kursanız. Kıskanıyosun derdi büyük ihtimal. Evlilikte akraba konuları. Nerden tutsanız elinizde kalıyor:KK43:

aynen ya ne nankörlüğüm kaldı ne kötü kalpliliğim.
ortada bir yanlış varsa bu kardeşim olunca yanlış olmuyor da kaynım olunca mı yanlış oluyor.
ki ben çocuğa tek laf etmiyorum gidene kadar da etmem zaten.
O sizin kardeşiniz, aslında insanın en çok kardeşine nazı geçer, karşınıza alıp ablacım işten yorgun geliyorum, yatağını toplamak, masa kurmaya-toplamaya yardım etmek gibi ev işlerinde bana yardımcı olur musun lütfen derseniz bence yardım edecektir, ki ev işlerine yardımın kadını erkeği olmaz.

Kayin aile cinnet geçirtirde, kendi aile niye geçirtmesin? Belli ki konu sahibi bunaldi. Kaynak kayin aile olunca sövüyoruz, kaynak kendi aile olunca "nolcak canim, alttan al" diyoruz.

Bu bence iki yüzlülüktür.

Neticede konu sahibi çok bunaldi ve bunun çaresine bakilmali. Ve çare "alttan al, misafirdir" demek degildir.
Aynı gerekçelerle kayınbirader için konu açılsa yine aynı şeyleri yazardım.
'Benim fikrim bu' ben ortada cinnet geçirttirecek bir durum göremiyorum.

Kendi öz kardeşinizle biraz daha rahat diyalog kurmanız gerekmez mi?
Bu tür şeyler söylenebilir veya uyarılabilir.

birazdaha sabredebilirsin ,
herkes ayağa kalksın biranda bütün evi deryip toplayın ve beraber oturun

biz kızım ve eşimle bazen öyle yaparız , yarım saatte herkes boşa çıkar

X