Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

evet ebruş, çok istikrarlı gitmiş butterfly, bu bir haftada açlık hissetti mi onu sormalıyız, veya yaptığı spor var mıydı, çünkü sadece beslenme listesini göndermiş, suyunu kaç litre içmiş, daha önce diyet denemiş mi, yardımcı olarak değişik birşeyler kullanmış mı, butterfly'cim bunları yazarsan tüm kızlara yardımımız olur canım.

Haklısın selincim hemen yazıyorum..
Hiç açlık hissetmedim hatta öğünlerimi bazen zorla yediğim oldu .bu yüzden bırakamıyorum bu diyeti zaten .spora gelince haftada 1 gün eşimle teniz oynamaktan başka bişey yapmıyorum 1 aydır .ama yüzmeye başlıcam haftanın 3 günü o zaman dahada sıkılaşarak gidicek inş..
hergün 2 litre saf su mutlaka içerim bez zaten 6 aydır alışkanlık oldu . başlarda bitki çayları içmesemde son 2 gündür düzenli bitki çayı içiyorum .yeşil çay ve form plus ..
ve kabızlığım gitti arkadaşlat öneririm hepinize .
bunların dışında hiç bişey yapmadım .

Menülerim + 2 Lt su+ 1 gün tenis +bitki çayları hepsi bukadar .

şımarıcam ama selin yaa ohaoldumsmile hepinize teşekkür ediyorum ..bu topiği ve tabiki 80-90 ı seviyorumm opuyorumnanaktan

butterfly86 süper canım. tebrik ederim.
önümüzdeki hafta en az bu hafta kadar verirsin inşallah.olumunekankayizsmile:hooray:

kabızlık için 2 gündür maydonoz suyu içiyorum günde 2 kere ama faydası yok bu gün yine biraz kiraz yedim akşama yazıcam
aslında ben de daha çok vericeğimi düşündüm ama benim düzenli sporum olmazsa kilo vermem yavaşlıyor ben kendimi tanıyorum benim her gün düzenli en az 1 saat yürüyüş yapmam lazım ama sıcaklardan olmuyor. e akşamlarıda kızlarla okey oynamaya oturunca kalıyor bende şimdi cd yaptırıyorum evde 1 saat oryantal yapıp ter atmaya çalışıcam onunda çok faydasını görüyorum..

tabiki bende bu diyeti deneye deneye yapıcam.. yaptıkça da ne yarıyor ne yaramıyor hafta hafta öğrenmiş olucam.

birde gerçekten gitsinde az gitsin önemli değil eminim haftaya daha çok gidecek

kesinlikle katılıyorum, kabızlık için çörekotu acayip etkili onu tavsiye edecektim. birkaç kaşık yoğurda bir çay kaşığı bile yeter. yemeklerden hemen sonra ılık suyla iç, zayıflamaya da yardımcı diye duydum kaç kez.

tülayyyy (buterfly ) tebrik ederim şekerim, seninle gurur duyuyorummm :hooray: 300gr la beni geçmişsin şekerim, haftaya bunun intikamını fena alırım senden ona göree :1rolleyes: naniknanik

Tülaycım tebrikler süper vermişsin :nazar: aman nazar değmesin demekki neymiş tülayın menüleri takip edilecekmiş izindeyiz tülaycım :KK1:

ebrucum ben her sabah kahvaltı hazırlamaya başlamadan önce 1 çay kaşığı çörek otu 2 bardak ılık su ile yutuyorum çiğnemeden, çiğnemeyi hiç denemedim çünkü çiğnemeden bile zor yutuyorum, hiç kabızlık problemim yok allahıma bin şükür deneyin bakalım belki sizdede işe yarar

uyyyy süper gidiyorsunuz kizlar.....alkisalkisalkis
bugün yediklerimi yazayim:

Sabah:

1 dilim ekmek(tam tahilli beyazi biraktim:) )= 12 (sabahlari ekmesiz yapamiyorum)
2 dilim pastirma= 1
peynir= 1
6 Zeytin= 1

Öglen:
haslanmis tavuk (az yag ile pisti)= 0

ara:
100 gr peynir=1

Aksam:
kiymali yumurta=1
birde 3 kasik yogurt=3 (nekadar verecegimi bilemedim)

toplamda 20 galiba

simdiye kadar 1.5 litre su ictim ve bugün hic yürüyüse gitmedim cok üsendim :KK43:

Son düzenleme:
ebrucum ben her sabah kahvaltı hazırlamaya başlamadan önce 1 çay kaşığı çörek otu 2 bardak ılık su ile yutuyorum çiğnemeden, çiğnemeyi hiç denemedim çünkü çiğnemeden bile zor yutuyorum, hiç kabızlık problemim yok allahıma bin şükür deneyin bakalım belki sizdede işe yarar

benim şu ana kadar hiç kabızlık olmadı çok şükür. ama sebze meyvede yiyordum.
bu hafta onları kesip sadece et yoğurt yumurta peynirle devam edicem muhtemelen kabızlık yaşarım diye araştırıyorum. ama senin yaptığın gibi yapmaya başlıyım ben genede.
teşekkür ederim canım.

fıstıklar ben şimdilik kaçıyorum.
akşam yediklerimizi yazalımmı gene acaba?
selin bişey söylemedi bu konuda.
neyse yazalım bence insan daha bir motive oluyor.
herkesi öptüm.

tamam canım kolay gelsin sana mesajını bekleyecemeyvahedigeldismile

Sarizcim, bu diyette çok daha hızlı kilo vermek mümkün. Ama yavaş yavaş vermek en sağlıklısı diye düşünüyorum. Senin gibi özel durumları olanlar için de şöyle yapmak lazım: Diğer kızlar yapmasın sariz'in nişanı var.:eek:klava:
Bi kere nişana kadar şekeri unut.
Sabahları 1 dilim ekmek (tabi ki tam buğday ilk tercihin olsun, sen kepekli lavaşı tercih ediyorsun sabahları, biliyorum ama internette yaptığım araştırmada Türkiye'de kepekli diye satılan ürünlerin normal beyaz una ekstra kepek katılarak üretildiğini öğrendim. Bu da işlem görmüş demek oluyor ve ekmeğin gi değerini direk yükseltiyor) Güveniyorsan ye anlayacağın. Senin nişanın olduğu için bir ay kadar sonra hatta daha az, herşeyi irdelemek lazım en ince ayrıntısına kadar.
Sabah kahvaltılarında daha önce de yazdığım gibi protein alma, sadece yağsız lor peyniri veya çok az yağlı beyaz peynir ye, zaten bir dilim ekmekle yiyeceğin miktar peynir çok fazla olmayacaktır ve zaten bu diyete alıştığın için hemen doyacaksın. Yanında 2-3 zeytin yiyebilirsin ama geçme bu miktarı. Domates, salatalık türü şeylerden ziyade maydanoz, tere, roka tarzı yeşilliklerden ye peynirin yanında. Doymadın diyelim, olur ya, bir dilim daha ye korkma. Ama ekmekleri imkanın varsa tost makinası veya fırında veya teflon tavada kızart yağ sürmeden.
Sabah kahvaltılarını mümkün olduğunca erken saatlerde yapmaya çalış, ne kadar erken yaparsan aldığın karbonhidrat yediğin ekmek o kadar etkisizleşir. Kahvaltıda çay içeceksen (şekersiz tabi) çayını açık iç, kahve içeceksen yine kahvesini az at. Süt de içebilirsin, marketlerde 0 yağlı sütler var, kalsiyum ağırlıklı alacağın hiçbirşey sana sabahları zarar vermez. Yağ haricinde.
Kahvaltı-öğle yemeği arasında acıktığını farzedelim, ki ben hala hiç acıkmıyorum bu sisteme uyarsam, yine yağsız peynir ve yağsız et ürünlerinden 0 puanlılardan yani midendeki kazıntı geçene kadar ye. Normalde birkaç lokma ile geçmesi lazım tahminimce. Veya tercihen az yağlı yoğurt ve yeşillik de yiyebilirsin. Mesela bir kase yoğurdun içine yeşillik doğra, maydanoz, tere, roka vs. kaşıkla. Bir başka alternatif de günde bir tane yumurta yiyebilirsin ara öğünlerinde, ama bunları acıkmadığın sürece alma. Hani miden kazınır gibi olur ya, tam kazınmasına izin vermeden bu yazdıklarımdan birisini tercih edip ye. Gün boyu miden her kazındığında bunları yiyebilirsin hiçbir sakıncası yok. Gelelim ana öğünlere, işin zor kısmı bu ve çok uzun süreli yapılmaması gerekiyor. Ana öğünlerde sadece ama sadece yağsız et, tavuk ve balık yiyeceksin hayatım. Doyana kadar sınırsız. Zaten hemen doyuluyor. Köfte yiyeceksen ekmeksiz yap, içine az miktarlarda soğan ve sarımsak rendeleyebilirsin. Ana öğün etin yanında hiç ama hiçbir şey yok malesef. Haşlama, ızgara veya fırında tavuk, yine fırında, buğulama veya ızgara balık veya yağsız kutu ton balığı, ve yağsız haşlama, ızgara veya düdüklü tencerede çok az su katarak kendi suyunda pişirdiğin kırmızı et.(Dana eti tercih) Kırmızı eti mümkün olduğunca öğlen öğünlerinde yemeye çalış ve akşam 7'den sonra ana öğün olayını kapat. Akşam acıkırsan da yukarıda yazılan ara öğünlerden yine alabilirsin hayatım. Burda atlamaman gereken en önemli ayrıntı mutlaka ama mutlaka bol bol bol su iç. Günde 3 litre iç mesela. İçtiğin su soğuk olmasın, ılıktan daha sıcak olsun. Günde bir saat ve fazlası spor da yaparsan nişana incecik olursun hayatım ama nişandan sonra buna devam etme, her türlü besinden az ölçüde de olsa alarak zayıfla o zaman.
Ben çok hızlı verdiğim dönemde sabah kahvaltısındaki ekmek haricinde aynen bunları uyguladım. Sabahları simit yiyordum çoğunlukla. Bir de etin yanında ayran içiyordum, ama bu sende nolur bilmiyorum. Sen garantiye al işini karıştırma ikisini derim, ya da bir hafta ayranlı bir hafta ayransız dene. Birkaç ay sadece uyguladım, sonra rahatlayınca sebze meyve tekrar aldım listeme, aldıktan sonra kilom durdu mu hayır, yine kilo verdim ama aynı hızla değil. Bu hızı herkese önermiyorum, o yüzden daha önce çok göze batacak şekilde yazmadım, yazayım mı diye çok düşünüp sonra vazgeçtim, yavaş yavaş verilmeli kilolar çünkü, ben kafayı yemiştim dış baskılardan, ya deliricektim ya kilo vericektim o yüzden yaptım. çok acil zayıflaması gereken ve az zamanı kalmış kişiler yapmalı sadece.
Olay bu şekerim. Bi de böyle dene bakalım nolacak. Ben yaşamadım am olurda kabızlık sorunu yaşarsan, çünkü yağ almıyorsun, bunu engellemek için bağırsaklarını yumuşatacak çaylar veya ek ürünler kullan, keten tohumu çörekotu vs.

Ebrucum, iki gün serbestiz liste konusunda, yazmak konusunda serbestiz ama yemek konusunda değil. Kilolar güzel gidiyor kızlar, lütfen bozmayalım, pazartesine kadar aynı sistem devam pazartesi iki gurup halinde yarışıyoruz inşallah. listelerini değerlendirmemi isteyenler yazabilir yine ama kopyalamıycam iki gün. gendünüze mukayyet olun :))

uyyyy süper gidiyorsunuz kizlar.....alkisalkisalkis
bugün yediklerimi yazayim:

Sabah:

1 dilim ekmek= 12 (sabahlari ekmesiz yapamiyorum)
2 dilim pastirma= 1
peynir= 1
6 Zeytin= 1

Öglen:
haslanmis tavuk (az yag ile pisti)= 0

ara:
100 gr peynir=1

Aksam:
kiymali yumurta=1
birde 3 kasik yogurt=3 (nekadar verecegimi bilemedim)

toplamda 20 galiba

simdiye kadar 1.5 litre su ictim ve bugün hic yürüyüse gitmedim cok üsendim :KK43:

Aylin, alıştın sisteme tebrikler canım. Bugün tartıldın mı sen, çok geçmişe gidemedim hala, tartılıp tartılmadığını bilmiyorum, listemde bugünkü kilon eksik.

tülayyyy (buterfly ) tebrik ederim şekerim, seninle gurur duyuyorummm :hooray: 300gr la beni geçmişsin şekerim, haftaya bunun intikamını fena alırım senden ona göree :1rolleyes: naniknanik

Çok sağol canım ama k.h diyetini bırakmadık daha aklinialirimsmile sen o kumruya rağmen bu kadar kilo verdin ya helal sana valla izlemim .görüntüsü hala gözümün önünde .. Beni geçmek için hırs yaptın ama yemezler gülüm aklinialirimsmile geçirmemmm kaydirigubbakcemile3

Tülaycım tebrikler süper vermişsin :nazar: aman nazar değmesin demekki neymiş tülayın menüleri takip edilecekmiş izindeyiz tülaycım :KK1:
:kedi: :kedi:
sağol minecim ama sen yarışta olmadığın için ben birinciyim .. sen daha çok vermişsin yani kaydirigubbakcemile5

bu çörek otuna bende başladım bugün ... ben çiğnedim problem olmadı ama ..hatta yuttuktan sonra ağzımda kalan tadı sanki poğaca yemişim gibi hissettirdi kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Ebrucum, iki gün serbestiz liste konusunda, yazmak konusunda serbestiz ama yemek konusunda değil. Kilolar güzel gidiyor kızlar, lütfen bozmayalım, pazartesine kadar aynı sistem devam pazartesi iki gurup halinde yarışıyoruz inşallah. listelerini değerlendirmemi isteyenler yazabilir yine ama kopyalamıycam iki gün. gendünüze mukayyet olun :))

sağol selincim.bu diyetin benm için en güzel yanı hafta sonu hiç zorlanmam..pazar kahvaltıda eşim yumurtalı şeyler sever ,öğleden sonrada dışarda yeriz genelde ..e bu diyette dışarda yicek şeyler bulmak çok kolay yuppii:lepi:

bu çörekotunu her yemekten sonramı yiyoruz selincim.
birde bunun kb ı kaç acep?

çok az diye hatırlıyorum, yemeklerden hemen sonra bir bardak ılık suyla. yemeklerden önce alanlar da var okudum burda, o da işe yarıyormuş okuduğum kadarıyla. hangisi daha çok işe yarıyor, her zamanki gibi deneyerek bulucaz inşallah. :)

bugünkü menüm: 25.06.2010

sabah: yok

öglen:

kiymali yumurta 1p
peynir 1p
3 sosis 1p
3 tavuk salam 1p

=4p

ara:

20 ye yakin kiraz sempatiksalakcinni 16p :gitme:

aksam:

1 tabak fasulye 7p

ara: kraker cubuk :gitme: kac puan bilmiom, 30 vardir

offf hepsi regl yüzündenn

yarim saat yürüyüs
1wc

canım teşekkür ederim sende çok güzelsin.
zaten burda çirkin kadın yok zemuszemus hepimiz güzeliz biraz tombuluz sadece.

ismimin üzerine tıkla canım profil sayfası açılacak orda resim albümü yazıyo 2 ayrı resmim var.
şimdiki ve 85 kilo halim.

inan her iki halinle de muhteşem görünüyorsun, ama tabi ki sağ taraftaki resimde muhteşem ötesisin, birazdan konsere çıkacak ünlü bir sanatçı gibi duruyorsun :) 70 kilo halini hayal dahi edemiyorum aboooovv.

bugünkü menüm: 25.06.2010

sabah: yok

öglen:

kiymali yumurta 1p
peynir 1p
3 sosis 1p
3 tavuk salam 1p

=4p

ara:

20 ye yakin kiraz sempatiksalakcinni 16p :gitme:

aksam:

1 tabak fasulye 7p

ara: kraker cubuk :gitme: kac puan bilmiom, 30 vardir

offf hepsi regl yüzündenn

yarim saat yürüyüs
1wc

Bugün puanlama yapmıyoruz ama liste kontrol var hayatım. Çubuk kraker ve kiraz sayısı için :eek:klava: Neyse ki regl dönemi bayanız anlarız :) Şekerli şerbetli birşeyler yemediğine şükredicez artık.

Bugün puanlama yapmıyoruz ama liste kontrol var hayatım. Çubuk kraker ve kiraz sayısı için :eek:klava: Neyse ki regl dönemi bayanız anlarız :) Şekerli şerbetli birşeyler yemediğine şükredicez artık.

ilk kacamagimdi zatenn

hem kac tane cikolata önümde duruyorr yemedimm
kraker yine tok tutan birseyy

selincim yarışmaya katılmak isterim ama işimden dolayı internete sık giremiyorum öğünlerimi düzenli yazmayabilirim (bugün izinliyim oğlumu uyuttum keyif yapıyorum evde :KK1:) girdiğim zamanlarda toplu liste versem olur mu 2- 3 günlük mesela zaten defter tutmaya da başaladım

tabi ki olur hayatım, pazartesi kilo ve boyunu bekliyorum o halde. ama değerlendirme yapacağımız son gün girmeye çalışırsan çok iyi olur. değerlendirmenin geç kalmaması açısından.

X