ilişkim yüzünden dağılan ruhum,evim,duygularım..

Arkadaşım bence biraz gururlu ve kendini ezmeyecek karaktere bürünmelisin. Evet ilişkin daha 6 aylık çok fazla olmamış ama evliliği düşünmek demek bir ilişkiye senelerini vermek değildir. Ayrıca beni kuzenin amcaoğlun vs gibi tanıt diyen bir adam var karşında, bu benim için mide bulandırıcı. Böyle bir ilişkiyi ben yadırgamıyorum ama büyüklerimizin gelenek ve göreneklerine çok aykırı kalıyorsun iki çocukla. aynı zamanda senin çocuklarına baba olabilecek bir potansiyele de sahip değil o adam. Seni anlayabildiğini de çok düşünmüyorum. Kaldı ki seni çok da sevdiğini düşünmüyorum, adam net değil ve üzgünüm ki alabildikleriyle yetiniyor şuan. Senin en büyük aşkın çocukların olmalı. Çoçuklarımı çok düşünüyorum diyorsun lakin ben öyle olmadığını düşünüyorum. Şahsen boşansam ve çocuklarım olsa daha önce baba olmuş, babalık nedir bilen bir insanı tercih ederdim. Tabi ki kadınsın tabi ki duyguların var ama gözlerini de kapatma olur mu? Adamın sevgisinden emin olsan çaresizce buradaki insanların yazabileceği bir iki olumlu cümle ile ilişkiye tutunmaya çalışmazdın. Aslında sevmediğini ve değer görmediğini kabullenemediğin için başka insanların görüşlerine ihtiyaç duyuyorsun. Kaldı ki aldığın olumsuz cümleleri de sindireceksin çünkü gözün kör olmuş. Ben asla sevilmediğim birine ait olmadım ve olmam da. Üzüntüden gebereceğimi bilsem yeniden sevebileceğimi, unutabileceğimi ve her çekilen acının sonunda herşeyin unutabildiğini biliyorum. Vazgeçemiyorum, acizim, ölürüm, biterim cümleleri sadece mide bulandırıcı geliyor bana. Dik dur ve kendin ol. Asla kendinden ödün verme. Bunları yer yutarım diyorsan da boşuna adama oyunlar oynama yok yalnız kalacağım vs gibi.

Anlattiginiz kisilik bana pek guven vermedi. Kendi menfaati icin sizi zor bir duruma sokmasida ayri bir falso. Bencillik mi desem yoksa sizi kullaniyormu desem bilemedim. Daha sizin sorumlulugunuzu bile tasiyamazken ona ait olmayan iki cocugun sorumlulugunu nasil tasiyacak? Bence yol yakinken iyice bir dusunun tasinin kotu bir evlilik yapmak sadece sizi degil cocuklarinizida etkiler. Hatta en cok onlar travmatize olur.

asla birisinin sevgi dilencisi olmam çok şükür aklım fikrim yerinde kafamda bitiriyorum bitecek ama buradaki yorumları objektif gözleri okuyarak da gönlüme sen sus artık diyorum..

önce evlatlarım.. beni bilen bilir o beni bilmiyorsa da 1 hafta yas tutarım gelir geçer

o dediğiniz olmadı ama niyeti o yönde olabilir
seni severim serebah
kendinize yeni ev açtığında sanki kendim yapmışım gibi çok sevindim

yalnız bu adam kafamı karıştırıyor benim
sanki ne bileyim çıkar amaçlı yanında gibi

bu arada ailesi büyük olay çıkarabilir malesef sen çoculusun diye
inşallah sadece vakit geçirmek için senle değildir
ya da yukarda arkadaşın bahsettiği şey niyetiyle yaklaşmıyordur

bu arada senin aile biliyor mu eve aldı bıraktı vs diyorsun ya
evin annenlerle aynı apartmanda diye biliyorum

şimdi bana kızanlar olacaktır ama;
deseniz ki biyolojik ihtiyaç, çoluğu çocuğu bulaştırmadan, tek gecelik ilişkiler yaşıyorum,
bunun bile bir mantığı var.

ama beklentilerinizi karşılamayan ve sizi mutlu etmeyen bir ilişkiye
çocuklu veya çocuksuz fark etmez, devam etmenin hiç bir mantıklı izahı yok.
çocuklu olunca kendinizle birlikte onları da mutsuz edersiniz, o yüzden 2 kere devam etmeyin :)

ayrıca adamın sizinle gelecek niyeti olsa amirinize kuzen olarak tanıtmanızı önermez..
eğer sonu evlilik olan bir ilişkş planlıyorsanız bence farklı düşünüyorsunuz.

bir de böyle dönem dönem kendini kapatan adam ailesi ile karşı karşıya kaldığınızda hepten sus pus sinir bozacaktır.

Ben bu adamın iyi niyetine hiç inanamadım. Sizden yapamayacağınız şeyi istemesi çok yanlış yani sizi her türlü zora sokacak. 6 ayda insanın kafasında birşeyler illa ki oluşur olumlu yada olumsuz. Hemen evlenelim denmez belki ama ufak tefek planlar yapılır ileriye dönük bir iki cümle konuşulur.
Ailesine söylememesi sizi kimseyle tanıştırmaması da büyük bir sorun bence. Belli ki ailesinin sorun çıkaracağını düşünüyor. Ki zaten ailesi sorun çıkarırsa siz yine çok üzüleceksiniz. Kendimi sizin yerinize koyarak düşünüyorum sanırım ben beni daha iyi anlayabilecek kapasitede birisiyle evlilik düşünürdüm. En azından onun da bir evladı olursa beni daha iyi anlar diye düşünürdüm.
Hakkınızda hayırlısı olsun ama bu adamla olacağınızı sanmıyorum.

Evet tam olarak bu. Biraz ağır yazmış olabilirim ama tamamen tarafsız konuşuyorum. Kadınlar kırılsın incinsin istemiyorum. Çünkü erkekler genel itibari ile daha bencildirler. Kadınlar ise daha anaç ve sahiplenici. O sebeple üzüldüm. İnsan bu tarz şeyleri yaşadıkça tecrube ediniyor. Canı acıya acıya güçlü olmayı öğreniyor. Bence çok vakit geçirip daha da üzülmeden yalnız kalıp acını tek başına çekmelisin. Üzüldüğünü kırıldığını görmemeli. İnan ki onlar bundan bile haz duyuyorlar, vazgeçemez sanıyorlar. sen güçlü bir kadın olacaksın. Onu her daim hazır kıta asker gibi ne olursa olsun orada beklemeyeceğini bilmeli. Umarım çok mutlu olabileceğin bir insanla karşılaşırsın.

Valla ben de üzülerek okudum.
Başta sıradan bir insana fazla değer veriyorsunuz diye düşündüm.
Sonra bisiklettir tadilattır bi umutlandım.
Sonra referans konusu tekrar olumsuz izlenim oluşturdu.
Ailesine bahsetmemesi vs.
Yüzde 20 iyi izlenim bıraktıysa yüzde 80 kötü izlenim bıraktı anlattıklarınız.
Tavsiyem; 18’lik kavak yelleri esen bir genç kız gibi değil de daha olgun daha soğukkanlı yaklaşmanız bu ilişkiye.

yok ailem bilmiyor önce bi tanıyayım istedim sokağın başında iniyorum ergenler gibi :)

Öncelikle referans olayına girmemekle çok iyi yapmışsınız. Yalan söylemek nedir ya? Bunu teklif etmesi bile saçma.
Sonrasında tabi yaşlar ilerledikçe flört döneminin kısa sürmesini istemeniz normal ama karşınızdaki pek böyle düşünmüyor galiba.
Ancak bu adam öyle sanki yıllarca beklenecek birisine de benzemiyor. Yarın ailesi karşı çıktığında nasıl bir duruşu olacak o önemli...
Hediye ve gönül alma konusuna gelince bazı erkekler maalesef tam bir KALAS oluyor ve bu konuda yontulmaları imkansız oluyor. Sizinki de onlardan birisi. Büyük ihtimal ömür boyu böyle gider...

Onun evlenmemiş, sizin çocuklu olmamanız degil bence sorun. Yaşanan bir surece ilişki diyebilmemiz için iki tarafında elini taşın altına sokması gerekir. Yoksa saçma sapan bir durum ve yıpranan bir tarafla kalırsüreç.
Mutlu olmanız dileğiyle

Onu kuzeni olarak tanıştırmanızı istemesi sizinle evlenmek istediğinin bir kanıtı. Evlenmeyeceğinize o kadar emin ki yalanın ortaya çıkmayacağını düşünüyor. Ayrıca aklında evlenme fikri olsa “sözlüm” de vs de diyebilirdi.

Ama onun ne istediğini boşverin, asıl sizin onu istememeniz lazım.

bu şartlarda onu belediye alsın zaten.. benimkisi bi hayal kırıklı bi iç döküş işte

Belki seni seviyordur ama 2 cocuklu bir hayata hazir degildir. Aile engelini gectim sana basit geliyor ama bekar biri icin birden kendini 2 cocuklu bir evde bulup sorumluluk almasi düşüncesi cok zor. Hadi bi de biz cocuk yapalim desen oldu 3 cocuk. Herkesin yapabilecegi, hayalini kuracagi birsey degil bu. Bence evlenmek istemiyor ama ayrilmakta istemiyor

Elbette sizinde sevmeye, ilgi görmeye ihtiyacınız var. Lakin sorumu mazur görün neden evlilik beklentisi içerisindesiniz? Zaten bir evlilik geçmişiniz olmuş ikincisinde biraz ince eleyip sık dokumanız gerekmez mi ? Ben bir evlilik yaptım mutlu olamadım ayrıldım ikinci defa evlenmeye şansım yok mu derseniz tabi ki var. Ama zamana bıraksanız, karısıdaki kişiye değeri kadar değer verseniz.. İnanın çok daha mutlu olacaksiniz ve vicdanınız da rahat olacak.

Adam çok kurnaz bence, sizi kaybetmek istemiyor ama sizinle sonsuza kadar birlikte olmak da isyemiyor.Zaman değerli, cocuklariniza ve size gerçekten sahip çıkacak biriyle umarım karşılaşırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…