ilişkim yüzünden dağılan ruhum,evim,duygularım..

Elbette sizinde sevmeye, ilgi görmeye ihtiyacınız var. Lakin sorumu mazur görün neden evlilik beklentisi içerisindesiniz? Zaten bir evlilik geçmişiniz olmuş ikincisinde biraz ince eleyip sık dokumanız gerekmez mi ? Ben bir evlilik yaptım mutlu olamadım ayrıldım ikinci defa evlenmeye şansım yok mu derseniz tabi ki var. Ama zamana bıraksanız, karısıdaki kişiye değeri kadar değer verseniz.. İnanın çok daha mutlu olacaksiniz ve vicdanınız da rahat olacak.

evlilik beklentisi demeyelim de zaman geçtikçe anılar yaşanmışlıklar çoğalıyor ve giden ömürden gidiyor

eğer bu ilşki benim için zararsa ; zararın neresinden dönersem kardır hesabı

yaa okurken üzüldüm açıkcası merak ettiğim kişiliğini fikirlerini beğendiğim cesaretine hayran kaldığım üyelerdensiniz
sizi okadar iyi anlıyorumki ilgiye sevgiye ihtiyacımız var hala evli olupta eşimizden gelecek bi güzel söze aç okadar çok evli kadın varkii çoğu bu ilgisizlikten aldatmadan daha masum gördükleri eski flörtleriyle sosyal medyada yazışıp iltifat alıp ruhlarının açlıklarını gideriyolar doğrumu değil ama ben kızamıyorum bu tarz kadınlarada sevgisizlik sevilmemek çok kötü bir şeyy kimseyi kınamamalı lazım bu hayatta
siz bence şu yanlızlığınızda beyfendiden başka bir çok kişide sizi heycanlandırıp aşık olduğunuzu düşündürebilir diye düşünüyorum çünkü yanlız vede sevgiye ihtiyacınız olduğunuz bir dönemdesiniz
öncelikle siz evliliği biliyorsunuz o yüzden bu kişinin değişebileceğini bu aşkın heycanın biteceğinide biliyorsunuz
bikere bu ilişki için asla çaba mücadele göstermeyin karşı taraf o çabaya girmeli bence şanslısınızki önemli bi konuda ele vermiş karekterini size verdiği değeri henüz sizin hakkınızda bi eminliği yok 6 ay kısa bi süre diyenlere katılmıyorum siznle 34 yaşında bi erkek çoktan fikir sahibi olmuştur ama zaten bu yaşa kadar evlenmemesi bence en büyük soru işareti benim için
6 ay nası sevişmedinizyaaa bence bu heycan kaçmazdı :)

Ne iş yapıyorsunuz? Müdürünüzün referansı neden bu kadar önemli? Referans olsa kazancı ne olacak bundan? Bunları düşünerek başlayalım. Sonra siz yardımcı olamayacağınızı söyleyince ısrar edip trip yapmasına gelelim. Siz iş ortamında mı tanıştınız?
Yaşınız çok küçük ayrılmışsınız hala gençsiniz bir ilişkiniz elbette olmalı. Sizin boşluğunuz ve ilgi ihtiyacınızı hisseden imkanlarınızdan faydalanmak adına duygusal yaklaşıp amacına ulaşmaya çalışan biri gibi geldi bana. Her insanın zayıf bir yanı vardır ya o sizinkini çözmüş oradan yürürüm demiş siz akıllı çıkıp hayır demeyi bilmişsiniz. O da planları tutmayınca bozulmuş. Çiçek miçek önemli değil bu aşamada. Tadilat yapması bisikletleri götürmesine de fazla anlam yüklemeyin. Yine bakın duygusal yönünüze yapılmış bir yatırım.
Bu kişinin dışında ne yaparım ne ederim diyorsunuz ya evlenmeyi değil bu adamla evlenilirmiyi düşünmelisiniz. Amaç evlenmek olunca göz kararıyor. Siz gözünüzü dört açın. Evlenilir bir kişi mi diye tartın deneyin öyle karar verin.
Siz temiz saf duygularınızla yaklaşmışsınız ama karşınızdakinin içinde ayrı bir planı var gibi. Allah sizi kendiniz gibi iyi niyetlilerle karşılaştırsın.

Arkadaşım bence biraz gururlu ve kendini ezmeyecek karaktere bürünmelisin. Evet ilişkin daha 6 aylık çok fazla olmamış ama evliliği düşünmek demek bir ilişkiye senelerini vermek değildir. Ayrıca beni kuzenin amcaoğlun vs gibi tanıt diyen bir adam var karşında, bu benim için mide bulandırıcı. Böyle bir ilişkiyi ben yadırgamıyorum ama büyüklerimizin gelenek ve göreneklerine çok aykırı kalıyorsun iki çocukla. aynı zamanda senin çocuklarına baba olabilecek bir potansiyele de sahip değil o adam. Seni anlayabildiğini de çok düşünmüyorum. Kaldı ki seni çok da sevdiğini düşünmüyorum, adam net değil ve üzgünüm ki alabildikleriyle yetiniyor şuan. Senin en büyük aşkın çocukların olmalı. Çoçuklarımı çok düşünüyorum diyorsun lakin ben öyle olmadığını düşünüyorum. Şahsen boşansam ve çocuklarım olsa daha önce baba olmuş, babalık nedir bilen bir insanı tercih ederdim. Tabi ki kadınsın tabi ki duyguların var ama gözlerini de kapatma olur mu? Adamın sevgisinden emin olsan çaresizce buradaki insanların yazabileceği bir iki olumlu cümle ile ilişkiye tutunmaya çalışmazdın. Aslında sevmediğini ve değer görmediğini kabullenemediğin için başka insanların görüşlerine ihtiyaç duyuyorsun. Kaldı ki aldığın olumsuz cümleleri de sindireceksin çünkü gözün kör olmuş. Ben asla sevilmediğim birine ait olmadım ve olmam da. Üzüntüden gebereceğimi bilsem yeniden sevebileceğimi, unutabileceğimi ve her çekilen acının sonunda herşeyin unutabildiğini biliyorum. Vazgeçemiyorum, acizim, ölürüm, biterim cümleleri sadece mide bulandırıcı geliyor bana. Dik dur ve kendin ol. Asla kendinden ödün verme. Bunları yer yutarım diyorsan da boşuna adama oyunlar oynama yok yalnız kalacağım vs gibi.
Budur.
sererbah sererbah canım çok isterim biriyle mutlu ol ama bu adamda o ışık yok. Arkadaşımız çok güzel özetlemiş olayı, yani yazacak olsam tam da bunları yazardım.

Ne iş yapıyorsunuz? Müdürünüzün referansı neden bu kadar önemli? Referans olsa kazancı ne olacak bundan? Bunları düşünerek başlayalım. Sonra siz yardımcı olamayacağınızı söyleyince ısrar edip trip yapmasına gelelim. Siz iş ortamında mı tanıştınız?
Yaşınız çok küçük ayrılmışsınız hala gençsiniz bir ilişkiniz elbette olmalı. Sizin boşluğunuz ve ilgi ihtiyacınızı hisseden imkanlarınızdan faydalanmak adına duygusal yaklaşıp amacına ulaşmaya çalışan biri gibi geldi bana. Her insanın zayıf bir yanı vardır ya o sizinkini çözmüş oradan yürürüm demiş siz akıllı çıkıp hayır demeyi bilmişsiniz. O da planları tutmayınca bozulmuş. Çiçek miçek önemli değil bu aşamada. Tadilat yapması bisikletleri götürmesine de fazla anlam yüklemeyin. Yine bakın duygusal yönünüze yapılmış bir yatırım.
Bu kişinin dışında ne yaparım ne ederim diyorsunuz ya evlenmeyi değil bu adamla evlenilirmiyi düşünmelisiniz. Amaç evlenmek olunca göz kararıyor. Siz gözünüzü dört açın. Evlenilir bir kişi mi diye tartın deneyin öyle karar verin.
Siz temiz saf duygularınızla yaklaşmışsınız ama karşınızdakinin içinde ayrı bir planı var gibi. Allah sizi kendiniz gibi iyi niyetlilerle karşılaştırsın.

siteyi takip eden çok tanıdığım var o kadar da deşifre etmeyeyyim kendimi :))

planı niyeti kötüyse allah ayağına dolaştırsın inşalah, ben gerçekten iyi niyetle tüm samimiyetimle sevmiştim

herşeyin hayırlısı

Laale Laale GelenKutusu GelenKutusu D damdan yorumlarınız değerlidir efendim :)))

Konuyu okudum. Derin bir nefes aldım. Hissettiklerinizi anlıyorum.
Bazı şeyleri fazla büyüttüğünüzü düşündüm ama bazı şeyler de gerçekten can sıkıcı.
6 ay bunları değerlendirmek için kısa diye düşünüyorum. Biraz daha gözlem.

Benim de sevgilim anneler günümü Çarşamba kutladı mesela, 5 gün önce :)) Pazartesi olunca dün neden kutlamadın dedim, e kutlamıştım ya zaten dedi.
Ya da bu Ramazanda beni iftara/sahura hiç bir yere davet etmedi. Ama diğer yaptıkları şeylerle dengeliyor.

İşyerinde referans olma olayını sevmedim.

Çocuklarla tanıştı mı bu arada onu merak ediyorum.

Konuyu okudum. Derin bir nefes aldım. Hissettiklerinizi anlıyorum.
Bazı şeyleri fazla büyüttüğünüzü düşündüm ama bazı şeyler de gerçekten can sıkıcı.
6 ay bunları değerlendirmek için kısa diye düşünüyorum. Biraz daha gözlem.

Benim de sevgilim anneler günümü Çarşamba kutladı mesela, 5 gün önce :)) Pazartesi olunca dün neden kutlamadın dedim, e kutlamıştım ya zaten dedi.
Ya da bu Ramazanda beni iftara/sahura hiç bir yere davet etmedi. Ama diğer yaptıkları şeylerle dengeliyor.

İşyerinde referans olma olayını sevmedim.

Çocuklarla tanıştı mı bu arada onu merak ediyorum.

çocuklarla iş arkadaşımmış gibi tanıştı , diğer iş arkadaşlarımla bi farkı yok gibi , arkadaşlarımın olduğu aileli ortamlara çocuklarımla gittiğim oluyor bu durum onlar için normal yani

önceki konuma istinaden sana bu adamdan fayda yok diyen arkadaşlar olacaktır haklılar.. açıklamasını yapıp kendini affettirince devam kararı almıştım..

önceki konularımdan bilen bilir 2 çocuklu bekar bir anneyim yaş 32 , bekar evlenmemiş bir erkekle (34) 6 aydır iyisiyle eksiğiyle gediğiyle devam eden bir ilişkim var..

şimdi kimisi diyecek ki ''sen annesin anne kal sevgililik kurumu senin neyine...kendini çocuklarına ada'' açıklamamı şimdiden yapayım çünkü insanım çünkü kadınım çünkü gencim çünkü duygulardan ibaretim ve sevmeye sevilmeye ihtiyaç duyuyorum.. çocuklarım için elimden geleni yapıyorum zaten önceki konularımda bu tarz yorumlar geldiği için açıklama yapmak istedim.

6 aydır süren bir ilişki var dedim iyisiyle ve eksiğiyle.. çünkü hakettiğim değeri görmediğimi düşünüyorum.. yol ver gitsin diyeceksiniz.. seviyorum kıyamıyorum ve o boşluğa kaliteli yalnızlığıma dönecek cesareti de kendimde bulamıyorum ..

boşanalı 6 yılı geçti bu süre içinde kimseyle görüşmedim zaten ciddi anlamda bir adayda olmadı, sonra spontane gelişen kalbimin ritmini değiştiren bu adam çıkınca karşıma dedimki görücü usulüyle bu uyumu yakalayabilmem mümkün değil karnımda kelebekler ,sesini duyunca heyecandan kalbim ağzımdan çıkacak gibi... bu kadar boşluktayken bu ilişkiye fazla anlam yükledim galiba ya da ben flörtleşmeyi bilmiyor da olabilirim. 32 yaşında 18 lik duygular içerisindeyim kafam ruhum gel gitli fakat yine de mantığımı devreden çıkarmamaya çalışıyor ve gözlemlemeye çalışıyorum ilişkimizi.

sinirlendiği ya da üzüldüğü zaman kendini kabuğuna kapatan birisi konu bizimle ilgili olmasa bile kendini kapatıyor ve 1-2 gün yalnız kalmak istiyor. bense tam aksine konuşarak rahatlayan bir insanım ve onun bu sessizlik dönemlerine ne kadar saygı göstermeye çalışsam da bu sessizlik beni çıldırtıyor..

gönül almayı bilmeyene ömür emanet edilmez diyor ya şarkı sözünde.. benimkisi de işte öyle ufak bir tartışma yaşadık ve o sessiz kaldığı dönemde benim anneler günümü kutlamadı bu benim için çok önemliydi... hadi diyelim anneler gününü anlamsız buluyor peki ya 6 ay insan hiç mi bi hediye almaz bir çiçek göndermez.. beklentiye girmekte haksız mıyım? şehir dışına çıktıgımda dönerken mutlaka ona bi hediye alırım, yüzüm kuruyor gibi birşey demişti laf arasında yüz kremi aldım mesela beklediğim büyük hediyeler değil ufak tefek şeyler de olmadı.. kırgınlığımı dile getirdiğimde telafi edicem falanlar filanlar kuru kuru gadanı alayım modu...

ama evimde tadilatlık bir iş oldu mesela ustaya vereceğin parayla çocuklara bir şey alırsın dedi geldi yaptı ya da çocukların bisikleti bozuktu yaz geldi binsinler artık diye yaptırmaya götürdü ( arabası var ve bisikletçi bize çok uzak) ya da iş yerinde rahatsızlandım iğne oldum geldi aldı eve götürdü gibi gibi..

şimdi bu adama sorsanız ben onun için huzurum, ruh eşiyim,beni çok seviyor falan filan...

6 ay geçti ama ailesinden beni bilen yok (bu benim yapım ketum bi insanım bilmezler özel hayatımı öğrenmeleri gerektiği zaman öğrenirler dedi)

o bekar ben iki çocuklu ailesi muhtemelen karşı çıkacak bu bizim duruşumuzla alakalı bir durum ikna olacaklar güçlü duracağız el ele dedi... buralara kadar iyi tamam fakat biz pek ileriye dönük plan yapmıyoruz bu normal mi mesela bu benimle ciddi olmadığını mı gösterir?

daha ortada bu kadar belirsizlik varken benim müdürümün ona referans olması için (iş ile alakalı) benim aracılık etmemi görüşme ayarlamamı istedi.. özel sektörde çalışıyor ve işle alakalı bir sorun yaşadı yani iş aramıyor

ben de HANGİ SIFATLA CANIM BENİM diye güzel güzel bunu yapamayacağımı anlattım. müdürümün karşısına geçip erkek arkadaşım diyemem eşim , nişanlım olsa neyse.. müdürüm dediğim kişi üst düzey biri bu arada..

hangi safatla diye sorunca , niyetini , ciddiyetini açıklaması gerekmez miydi? bunları düşünemiyor mu?

hadi biz evlenmedik ben müdüre ne diyeceğim , amcaoğlu hala oğlu gibi bir şey söyleyebilirsin dedi ve bu beni çok rahatsız etti çünkü müdürüm çok düzgün gler yüzlü bir amir ve ben kendisine yalan söylemek istemiyorum yarın bir gün hadi evlendik diyelim adam nikah şahidim bile olabilir ya da davetli... hala oğlu amca oğlu gibi bir yalan elimde patlar ki ben bu kadar fedakarlığı niye yapayım ?

sevgilime sunduğum ilgi alaka sevgiyi bir kadın bir erkeğe sunsa yoluna güller serilirdi.. ve benden bu kadar kolay bir şey istemesi beni zor duruma sokacağını bile bile ısrar etmesi beni düşündürdü yapmadım diye bana trip atıp buz gibi konuşması kendisinden soğuttu.

biz daha aramızda evliliği konuşmuyorken ne alaka böyle bir istek ve trip?

2. evlilik sadece benle değil 2 de çocuğumla olacağı için sinek küçük mide bulandırır modundayım...

belki de kendi kendime gelin güvey oluyorumdur onun evlilikle alakalı ne düşündüğünü bilmiyorum bu konuyu nasıl açmam gerektiğini de bilmiyorum..

ama kendini böyle geri çeken bir insanla mutlu olunur mu? kafam ruhum evim her bi şeyim dağınık toplayamıyorum...

bu süreçde kendimi geri çekmeye karar verdim tenezzül edip sorarsa bi süre yalnız kalmak istiyorum diyeceğim.. yeni nesil ayrıulık süreci böyle işliyor galiba tam emin de değilim..

elektriğimiz bu kadar tutmuşken güzel bir birlikteliğimiz olsun isterdim herşey kısmet ama ruh halim borsa gibi dalgalı evin halini görmeniz lazım ruhum kafam ev herşey darma duman..

herşeyi toplamaya nerden başlasam bilmiyorum
Muhtemelen sizin statünüz için sizinle birlikte. Bir amacı ve çıkarı var bence. O da belli bir yerlere gelmek için sizi basamak olarak kullanıyor. Bence bu ilişki olmaz boşverin yoluna gitsin. Ayrıca ne öyle çocuk gibi tripler konusmamalar falan. Siz 2 çocuk annesisinz. Yeterince hayatın yükünü cekmissiniz lütfen kendinize yük olan insanlardan uzak durun. Sizin yükünüzü alacak sizi bir nebze olsa rahatlacak sizden hiç-bir çıkarı olmayan bir adam gibi adamla birlikte olun. Siz olgun bir insansiniz. O adamın olgunlasmaya daha vakti var. Sizin zaten 2 çocuğunz var üçüncüye gerek yok. Boşverin böyle omur torpusuyle vaktinizi harcamayın.

Muhtemelen sizin statünüz için sizinle birlikte. Bir amacı ve çıkarı var bence. O da belli bir yerlere gelmek için sizi basamak olarak kullanıyor. Bence bu ilişki olmaz boşverin yoluna gitsin. Ayrıca ne öyle çocuk gibi tripler konusmamalar falan. Siz 2 çocuk annesisinz. Yeterince hayatın yükünü cekmissiniz lütfen kendinize yük olan insanlardan uzak durun. Sizin yükünüzü alacak sizi bir nebze olsa rahatlacak sizden hiç-bir çıkarı olmayan bir adam gibi adamla birlikte olun. Siz olgun bir insansiniz. O adamın olgunlasmaya daha vakti var. Sizin zaten 2 çocuğunz var üçüncüye gerek yok. Boşverin böyle omur torpusuyle vaktinizi harcamayın.

evet küsen erkek zor.. ben bu zamana kadar zaten hep bi mücadele içinde geçirdim.. bundan sonrası yol arkadaşı olacaksa olsun

Erkek arkadaşınız 34 yaşında ama olgun birisi değil. Sürekli sizden bir beklenti içerisinde. Üstelik sizi bir şeyler yapmaya zorlaması da yanlış bence.

Ortak arkadaşınız var mı? Nasıl tanışmıştınız? Bu kişiyi sorabileceğiniz güvenilir birisi var mı etrafınızda? Sizi arkadaşlarıyla tanıştırdı mı? Çevresini biliyor musunuz?

Erkek arkadaşınız 34 yaşında ama olgun birisi değil. Sürekli sizden bir beklenti içerisinde. Üstelik sizi bir şeyler yapmaya zorlaması da yanlış bence.

Ortak arkadaşınız var mı? Nasıl tanışmıştınız? Bu kişiyi sorabileceğiniz güvenilir birisi var mı etrafınızda? Sizi arkadaşlarıyla tanıştırdı mı? Çevresini biliyor musunuz?

yok arkadaş ortamında tanışmadık evime aldığım bir teknolojik ürün sonrasında bikaç sorun yaşadık firmayla ve teknik ekip sorumlusu oydu o şekilde iletişim kurarak başladı meğer aynı fakülteden mezun olmuşuz aynı sene ama hiç karşılaşmamışız.

beni arkadaşlarıyla tanıştırmadı gıyaben tanıyorum.. bunlar ben de hep soru işareti

evlerimizin arası 3 km , yerini yurdunu biliyorum ama arastıracağım kimse yok..

aile fertlerini anlatır eder ama tanışmadık

2 çocuğunuz var diye bu güzel duyguları yaşamaya hakkınız yok mu ? Kimseyi ilgilendirmez.Ancak karşı tarafta biraz sıkıntılar var gibi bana göre.Kendini fazla düşünenn bir insan bu sebeple sizi sıkıntıya sokacak olmayı pek umursamamış.

2 çocuğunuz var diye bu güzel duyguları yaşamaya hakkınız yok mu ? Kimseyi ilgilendirmez.Ancak karşı tarafta biraz sıkıntılar var gibi bana göre.Kendini fazla düşünenn bir insan bu sebeple sizi sıkıntıya sokacak olmayı pek umursamamış.

ona göre bi yaralı parmağa işemedi modu...

sahiplense idi empati yapardı..

ona göre bi yaralı parmağa işemedi modu...

sahiplense idi empati yapardı..
Haklısınız.Bana göre değer verdiğini kadar karşıdakinin size değer vermediğini anladığınız zaten orada uzaklaşmalısınız bana göre.Ayrıca ailesine bahsetmemesinin tek sebebi karşı çıkacak olmaları.Bu sebepler nereye kadar devam ederse etsin modunda bence.Kullanmak sadece maddi olarak olmuyor.Kendinizi kullandırmayın.(manevi olarak)

yok arkadaş ortamında tanışmadık evime aldığım bir teknolojik ürün sonrasında bikaç sorun yaşadık firmayla ve teknik ekip sorumlusu oydu o şekilde iletişim kurarak başladı meğer aynı fakülteden mezun olmuşuz aynı sene ama hiç karşılaşmamışız.

beni arkadaşlarıyla tanıştırmadı gıyaben tanıyorum.. bunlar ben de hep soru işareti

Hemen ayrılın diyemiyorum çünkü sevgi öyle kolay yakalanabilen bir şey değil ama bir kaç arkadaşıyla tanışmış olsanız iyi olurdu sanki. Aynı yerlerde oturmanız, aynı yerlerde okumuş olmanız basit bir tesadüf sadece. Ama sizi kimseyle tanıştırmamış olması bana garip geldi. Sizden sakladığı bir şeyler var gibi. Çok dikkatli olun. Onunla ilgili hiçbir ayrıntıyı atlamayın. Müdürünüzle falan da tanıştırmayın.

Boşverin soru işaretleriyle uğraşmayın. Birisi için niye kendinizi üzüyorsunuz. Siz annesiniz çocuklarınızın size ihtiyacı var. Böyle yaparak onları ihmal edersiniz. Sizi gerçekten hayatında istese zaten elinden gelenin en iyisini yapardı. Sizin ona yaptıklarınızı o size yapardı. Kimseye muhtaç değilsiniz lütfen sizin mutlulugunuzla mutlu olan insanla birlikte olun.

2 çocuklu bekar bir anne olarak yeniden sevmeye sevilmeye, evlenmeye hakkınız var.
Önce bunu kabul edelim :KK66:

Bekar birinden tek farkınız yaşadığınız kötü tecrübeden yeterli dersi almış olmak.
Şimdi böyle sonu belli olmayan ilişkilere girmemek mesela.

6 ay kimine göre yeterli kimine göre henüz yeni.
Bu ilişkilere ve kişilere göre değişir. Belli ki sizin erkek arkadaşınız da henüz resmi adımlara hazır değil.
Hiç evlenmemiş bir adam olarak sizi tam olarak anlaması da mümkün değil.
Hatta ben ailesi karşı çıkarsa karşılarında dimdik durabileceğini de sanmadım nedense.

Kendini bu kadar güzel ifade eden aklı başında bir hanım olarak yaşadığınız ikileme üzüldüm.
Umarım en kısa zamanda önünüzü görürsünüz.
Hayırlı ve doğru adımlar atarsınız.

Kesinlikle öyle "Annesin sen anneeee" gibi bir durum söz konusu olamaz, evet anne olabilirsiniz fakat ondan önce kadınsınız. Ama benim anladığım kadarı ile güçlü ve akıllı bir kadınsınız ve amca oğlu diye tanıtmanızı isteyen adam sizin için çoook basit kalır. İtici...

X