ilişkim yüzünden dağılan ruhum,evim,duygularım..

sererbah

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2014
1.980
4.123
önceki konuma istinaden sana bu adamdan fayda yok diyen arkadaşlar olacaktır haklılar.. açıklamasını yapıp kendini affettirince devam kararı almıştım..

önceki konularımdan bilen bilir 2 çocuklu bekar bir anneyim yaş 32 , bekar evlenmemiş bir erkekle (34) 6 aydır iyisiyle eksiğiyle gediğiyle devam eden bir ilişkim var..

şimdi kimisi diyecek ki ''sen annesin anne kal sevgililik kurumu senin neyine...kendini çocuklarına ada'' açıklamamı şimdiden yapayım çünkü insanım çünkü kadınım çünkü gencim çünkü duygulardan ibaretim ve sevmeye sevilmeye ihtiyaç duyuyorum.. çocuklarım için elimden geleni yapıyorum zaten önceki konularımda bu tarz yorumlar geldiği için açıklama yapmak istedim.

6 aydır süren bir ilişki var dedim iyisiyle ve eksiğiyle.. çünkü hakettiğim değeri görmediğimi düşünüyorum.. yol ver gitsin diyeceksiniz.. seviyorum kıyamıyorum ve o boşluğa kaliteli yalnızlığıma dönecek cesareti de kendimde bulamıyorum ..

boşanalı 6 yılı geçti bu süre içinde kimseyle görüşmedim zaten ciddi anlamda bir adayda olmadı, sonra spontane gelişen kalbimin ritmini değiştiren bu adam çıkınca karşıma dedimki görücü usulüyle bu uyumu yakalayabilmem mümkün değil karnımda kelebekler ,sesini duyunca heyecandan kalbim ağzımdan çıkacak gibi... bu kadar boşluktayken bu ilişkiye fazla anlam yükledim galiba ya da ben flörtleşmeyi bilmiyor da olabilirim. 32 yaşında 18 lik duygular içerisindeyim kafam ruhum gel gitli fakat yine de mantığımı devreden çıkarmamaya çalışıyor ve gözlemlemeye çalışıyorum ilişkimizi.

sinirlendiği ya da üzüldüğü zaman kendini kabuğuna kapatan birisi konu bizimle ilgili olmasa bile kendini kapatıyor ve 1-2 gün yalnız kalmak istiyor. bense tam aksine konuşarak rahatlayan bir insanım ve onun bu sessizlik dönemlerine ne kadar saygı göstermeye çalışsam da bu sessizlik beni çıldırtıyor..

gönül almayı bilmeyene ömür emanet edilmez diyor ya şarkı sözünde.. benimkisi de işte öyle ufak bir tartışma yaşadık ve o sessiz kaldığı dönemde benim anneler günümü kutlamadı bu benim için çok önemliydi... hadi diyelim anneler gününü anlamsız buluyor peki ya 6 ay insan hiç mi bi hediye almaz bir çiçek göndermez.. beklentiye girmekte haksız mıyım? şehir dışına çıktıgımda dönerken mutlaka ona bi hediye alırım, yüzüm kuruyor gibi birşey demişti laf arasında yüz kremi aldım mesela beklediğim büyük hediyeler değil ufak tefek şeyler de olmadı.. kırgınlığımı dile getirdiğimde telafi edicem falanlar filanlar kuru kuru gadanı alayım modu...

ama evimde tadilatlık bir iş oldu mesela ustaya vereceğin parayla çocuklara bir şey alırsın dedi geldi yaptı ya da çocukların bisikleti bozuktu yaz geldi binsinler artık diye yaptırmaya götürdü ( arabası var ve bisikletçi bize çok uzak) ya da iş yerinde rahatsızlandım iğne oldum geldi aldı eve götürdü gibi gibi..

şimdi bu adama sorsanız ben onun için huzurum, ruh eşiyim,beni çok seviyor falan filan...

6 ay geçti ama ailesinden beni bilen yok (bu benim yapım ketum bi insanım bilmezler özel hayatımı öğrenmeleri gerektiği zaman öğrenirler dedi)

o bekar ben iki çocuklu ailesi muhtemelen karşı çıkacak bu bizim duruşumuzla alakalı bir durum ikna olacaklar güçlü duracağız el ele dedi... buralara kadar iyi tamam fakat biz pek ileriye dönük plan yapmıyoruz bu normal mi mesela bu benimle ciddi olmadığını mı gösterir?

daha ortada bu kadar belirsizlik varken benim müdürümün ona referans olması için (iş ile alakalı) benim aracılık etmemi görüşme ayarlamamı istedi.. özel sektörde çalışıyor ve işle alakalı bir sorun yaşadı yani iş aramıyor

ben de HANGİ SIFATLA CANIM BENİM diye güzel güzel bunu yapamayacağımı anlattım. müdürümün karşısına geçip erkek arkadaşım diyemem eşim , nişanlım olsa neyse.. müdürüm dediğim kişi üst düzey biri bu arada..

hangi safatla diye sorunca , niyetini , ciddiyetini açıklaması gerekmez miydi? bunları düşünemiyor mu?

hadi biz evlenmedik ben müdüre ne diyeceğim , amcaoğlu hala oğlu gibi bir şey söyleyebilirsin dedi ve bu beni çok rahatsız etti çünkü müdürüm çok düzgün gler yüzlü bir amir ve ben kendisine yalan söylemek istemiyorum yarın bir gün hadi evlendik diyelim adam nikah şahidim bile olabilir ya da davetli... hala oğlu amca oğlu gibi bir yalan elimde patlar ki ben bu kadar fedakarlığı niye yapayım ?

sevgilime sunduğum ilgi alaka sevgiyi bir kadın bir erkeğe sunsa yoluna güller serilirdi.. ve benden bu kadar kolay bir şey istemesi beni zor duruma sokacağını bile bile ısrar etmesi beni düşündürdü yapmadım diye bana trip atıp buz gibi konuşması kendisinden soğuttu.

biz daha aramızda evliliği konuşmuyorken ne alaka böyle bir istek ve trip?

2. evlilik sadece benle değil 2 de çocuğumla olacağı için sinek küçük mide bulandırır modundayım...

belki de kendi kendime gelin güvey oluyorumdur onun evlilikle alakalı ne düşündüğünü bilmiyorum bu konuyu nasıl açmam gerektiğini de bilmiyorum..

ama kendini böyle geri çeken bir insanla mutlu olunur mu? kafam ruhum evim her bi şeyim dağınık toplayamıyorum...

bu süreçde kendimi geri çekmeye karar verdim tenezzül edip sorarsa bi süre yalnız kalmak istiyorum diyeceğim.. yeni nesil ayrıulık süreci böyle işliyor galiba tam emin de değilim..

elektriğimiz bu kadar tutmuşken güzel bir birlikteliğimiz olsun isterdim herşey kısmet ama ruh halim borsa gibi dalgalı evin halini görmeniz lazım ruhum kafam ev herşey darma duman..

herşeyi toplamaya nerden başlasam bilmiyorum

güncelleme : bitti arkadaşlar bir hafta önce noktaladık.. kaliteli yanlızlığıma geri döndüm herşey kısmet hakkımızda hayırlısı olsun

Son düzenleme:
6 aylık bir ilişki için çok mu beklenti içindesiniz acaba ? Bana mı öyle geldi ?
Ki hiç evlenmemiş bi adam , iki çocuğun sorumluluğunu almak istemeyebilir.
Geri durmasının sebebi sizin evlilik beklentiniz ve iki çocuk olabilir.
Beklentileriniz uymuyorsa , uzatmayın yol verin.

başlarda evlilik hakkında konuşmamız olmuştu bu daha çok beni ilşkiye ikna için yapılan bi konuşma diyebiliriz. çocuklara abi olabileceğini , bu sorumluluğa hazır olduğunu falan filan

ilişkinin hangi aşamasında konuşulur bu konular ben gerçekten bilmiyorum kendimi çaylak hissediyoorum

2 çocuklu bekar bir anne asik olmayıp, sevmeyecek diye bir kaide yok. Yaşınız çok genç. Elbette kadinliginizi yasamak istersiniz. Ancak siz "ben bu adamla evlenirim, mutlu olurum" diye bir kanaate varmadan evlilik adımı bekliyorsunuz. Bana yanlış gelen bu. 6 ay bence erken. Üstelik sizin 2 3 kere süzgeçten geçirmeniz lazım. Çiçekçi, hediyeydi ya da kutlamaydi falan bunlardan ziyade kendine ait olmayan çocuklara nasıl abilik yapacağını, bir evliliği ne düzeyde yöneteceğini düşünmeniz lazım.

Uzun sureli yanlizlik, hoslanma sevme vs. gibi duygular sizin ona baglanmaniza yol acmis. Siz de farkindasiniz zorluklarin aslinda ama gormezden gelmek istemissiniz bir süre..adamin referans ayarlamanizi istemesi, kuzeni dersin demesi ve sonra kusmesi kesinlikle hayra alamet degil ve hatta evlenilecek erkek olmadiginin bariz gostergesi..sizin durumunuzda lafa degil icraata bakılmalı o da o kisiden cikmayacak gibi..uzaktan tabii ki bilemeyiz ama anlattiklariniza gore orta ve uzun vadede plan yapabileceğiniz, beraber bu yola bas koyacağınız bir adam degil bu.. yol verin gitsin.. siz de önünüze bakın insallah size uygun olgun merhametli bir adam çıkar karşınıza..

Sinek küçük mide bulandırır dediğiniz olaydaki sinek bana göre epey büyük. Kendi menfaati için sizi zora sokacak bir yardım istiyor, yapmıyorsunuz diye de trip atıyor. Dünya onun etrafında dönüyor sanıyor galiba. Tam tersine sizi düşünse, bu teklif sizden gelse bile, yapma, kendini düşün, iş yerindeki itibarın önemli, filan derdi. Beyefendi kendi derdine düşmüş. Kazık kadar insan kendi başını çaresine de bakmayı bilsin bir zahmet.

Elbette iyi özellikleri de vardır. Hiçbir insan tamamen iyi ya da tamamen kötü değildir. Ama işte bahsettiğiniz o iyi özellikler, sizi tatmin etmiyor ki, bir çok şeyi sorguluyorsunuz. Doğru da yapıyorsunuz. Pek mutlu olunabilecek bir insanmış gibi durmuyor.

Ben ışık göremedim. Olmaz ve olmayacak gibi duruyor.

Kimseye de kızamadım.

Siz haklısınız.

Ama ben de istemezdim 2 çocuklu biriyle evlenmek. Bu çok ciddi ve büyük bir karar. Sanırım çok büyük bir aşk yoksa imkansız bu kararı vermek
.ve karşı tarafta da büyük bir aşk yok. Hatta aşk yok.

Siz bi yerdrn başlayın toplamaya. Olmayacak çünkü

Benim eşim de sinirlendiğinde, kırıldığında uzak durur, kabuğuna çekilir. Her şeyi annesigile anlatmaz. Bunlar bana normal geldi. Ancak kendisini müdürünüze Amcaoğlu olarak tanıtmanızda diretmesi uygunsuz, mantıksız geldi.
Sizi tanıtmamış olması da ne yazık ki başından ayrılıkgeçmiş bayanın daha önce evlenmemiş bir erkekle evlenmesine karşı olan saçma, anlamsız tutumdan olabilir. Ama atlatılamayacak bir şey değil şüphesiz.
Bir ilişki yaşamanız çok normal ve olması gereken. Kendinzi dünyaya kapatmamanız çok güzel. Bence kendinize ve bu adama zaman verin, akışına bırakın. Üzerine düşmeyin. Su akar yolunu bulur. Sizinle biraz zaman sonra dönüp konuşacaktır. O zaman sakince oturur konuşmak istediklenizi de konuşursunuz. Ama biraz bekleyin. Evinizi toplayın, temizleyin. Bence iyi gelecektir

Sizden işle ilgili yalan söyleminizi istemesi çok çirkin geldi bana. Hele ki kuzen olduğunuzu söylemenizi istemesi ve yapmayınca size tavır alması 34 yaşındaki bir adamın tavrı değil.

Sizin dürüst, hayatı belli bir düzene girmiş bir insana ihtiyacınız var sizi yalana teşvik edecek birine değil.

Müdürüne kendisi için amcaoglu/halaoglu dedirtip iş hallettirecek kısmından sonrasini okumaya gerek bile görmedim. Size ve cocuklariniza iyilik yapıyor çünkü vicdanını rahatlatıyor. Asla hediye almıyor çünkü layık bulmuyor. İsterse 23.yy a gelelim bu ülkede bekar erkekler çocuklu ve boşanmış kadınlarla sadece sevgili olacak (istisnalar kaideyi bozmaz). Belli ki hassas birisiniz. Olayı tüm bu acimasizligiyla görüp kabullenirseniz hiç zarar görmezsiniz. Eğer kendinizi sürekli biseylere inandırıp bekleyiş geçersiniz yillarinizharap olur.

herşeyi toplamaya nerden başlasam bilmiyorum

1) Evi derleyip toparlayın, eski kıyafetlerinizi verin
2) 2-3 parçayı geçmeyecek yeni kıyafetler alın
3) saçlarınıza ve bedeninize gereken özeni gösterin
4) çocuklarınıza vakit ayırın

inanın çok kötü erkekler, özellikle bu tipler çok tehlikeli
arabasını satıp sevgilisine para kaptıran arkadaşlarım var
yapmayın etmeyin çocuklarınızı düşünün.

İleriye dönük bir şey düşünmüyor, Faydalanacak,zaman geçirecek sonrada yoluna gidecek gibi geldi bana. Seviyor olabilirsiniz ama sevildiginize inanamadim. Uzatmak sizi daha çok bagliycak. Saçınızdan başlayın:) sonra evi,kalbinizi, hayatınızı toparlayin. Belli güçlü bir kadinsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…