ilişkim yüzünden dağılan ruhum,evim,duygularım..

Sizinle aynı durumdayım konu açacaktım tesadüfen konunuzu görünce mutlu oldum.

Boşanmış 2 çocuklu bir anneyim ben de. Sevgiye aşka gönlümü tamamen kapattım derken karşı tarafın çabasıyla başlayan bir ilişki içindeyim. Hiç evlenmemiş biri.

Daha 1 aylık bir ilişki. Yalnız benim durumum şu noktada sizden farklılaşıyor. Ben evlenmeyi istemiyorum o da birini buldum evleneyim modunda. İşi statüsü maaşı benden düşük. Yaşı benden küçük. Ve ona göre tüm bınlar sorun değil.

Akışına bırakmış ihtiyacım olan sevgiyi yaşayayım derken dün ettiği 1 söz bitirdi gözümde onu. ben onca bekar varken dul ve 2 çocuklu birini sevmekle aptallık etmişim dimi dedi. Demek ki zihninde bu düşünce var her ne kadar atıp tutarsa tutsun, ilk olumsuzlukta yüzüme vurduğuna göre.

Ya dünyada adam gibi adam yok yada ben hep arızaları çekiyorum. Eski moduma dönüyorum aşk, sevgi, evlilik hepsi yalan. Çocuklarım ve benim sağlığımız yerindeyse yeter. Çocuklarımla eğlenmeye gezmeye devam. Kendini bilmez hayatı tanımaz birini koca diye başıma geçirmeye niyetim yok.

Lütfen siz de mantıklı düşünmeye çalışın. Çocuklarımızdan ve kendimizden değerli değil hiç kimse.

Bekar çocuksuz bir adam 2 çocuğun sorumluluğunu alamaz kolay kolay
Sana sırılsıklam aşık olması laxım
Yazdıklarından da ben bunu göremedim açıkcası
6 ay olmuş ciddi bir adım yok
Evlilik konuşur erkekler başta güven vermek için buna bakma
Ayrıca iş konusunda seni kullanmaya çalışmış gibi
Bilmiyorum bana da sonunuz yok gibi geldi
Umarım yanılıyorumdur

Kendinize yapacağınız en öncelikli iyilik kendinizi ve duygularınızı kabul etmek olsun. Evlenip ayrılmış olmak bir kusur değil ki. Siz kendinize (çok afedersiniz) defolu ürün muamelesi yaparsanız karşınızdaki de size aynı şekilde davranacaktır çünkü çevrenizdekiler size nasıl davranacağını sizden öğrenirler.

İçinizi dinleyin; bu adam size iyi geliyor mu yoksa gelmiyor mu? ve içinizdeki sese göre davranın... Anladığım kadarıyla ilişkileriniz konusunda kaygılı bir yapınız var. Bowly'nin Bağlanma Kuramı'nı okumanızı öneririm.

Dünyayla kurduğumuz ilişki kendi geçmişimizden beslenir. Önce kendinizi görün, bilin, tanıyın. Aksi takdirde dönüp dolaşıp bize korktuğumuz şeyleri yaşatan insanlarla eşleşiriz.

Serebah, sizi biliyorum.
Konularınızı da.
Ben bu adamı beğenmedim.
Beklemeye, enerjinizi harcamaya, sevmeye layık bulmadım.
Hele ki yalanla referans istediği noktada artık bitmiş olmalıydı.

Gençsiniz, güzelsiniz, annesiniz, kadınsınız sevmek, sevilmek isteyeceksiniz.
Gününüzün nasıl geçtiğini biriyle paylaşmayı, yorulunca bir omuza yaslanmayı dilersiniz elbette.

Ama bu omuz sizin başınızı taşımaz.
Uzun zamandan sonra birine böyle şeyler hissettim, olsun diye diretmeyin.
Karşınıza çıkabilecek ne tek ne de son erkek.

Daha iyi günler, daha iyi insanlar sizinle ve evlatlarınızla olsun inşallah

Misafir olarak konuyu okuyordum, ama sirf konunuza yorum yapmak icin siteye giris yaptim. Benim soyleyeceklerim kisa ve net. Bu adam sizi butun cevresinden sakliyor. Sizinle yasadigi iliskiyi gercek ve ileriye donuk bir iliski olarak kesinlikle gormuyor. Hadi diyelim ailesine soyleyemedi su asamada. Ama her erkegin mutlaka en azindan bir kankasi vardir. Niye tanistirmiyor sizi hicbir arkadasiyla?? Zaten ben mudurunuzle ilgili kisimdaki halaminoglu amcaminoglu vs diye tanitabilirsin lafindan sonra okumaya deger bisey kalmadi geriye. Bu soz insanin kalbine bicak gibi saplanmali. Mudur kendi muduru de degil ustelik, sizin mudurunuz. Yani dusunun ki sizin cevrenizden biri bile onu bilsin istemiyor.

Ayrilin. Ayrilin ve arkaniza donmeyin bile.

Bence sorun beklenti. Bunda haklısünız, lafım size değil. Biz de arkadaşlarımıza tamır, çiçek dilimi, çocuk hastalığı seve seve koşuyoruz. Çok bencilce ama sevdiklerimize fedakarlık etmek kişisel tatminimiz.

Adama çok bel bağlamayın. Anı yaşayın. Anne olmanız, aşka engel değil. Ali olmaz, Veli olur.

Şimdi önceki konunuzu okudum. Nisan başında yazmışsınız. O olay için de kendinizce affetmek için sebepler varmış.
Aklıma takılan: Nisan ayından beri sizinle mesajlaşmaları nasıl? Yine cevap vermemeler, trip atmalar var mı?

Yani zor bir konu aslında. Bir yanım diyor ki yavaştan sormaya başlasanız, ailenle ne zaman tanışacağım diye. Çünkü ileriye dönük planları varsa o zaman kafasındakileri söyleyecektir. En azından ne düşündüğünü söylesin. Desin ki şunu bekliyorum, şöyle bir şey olacak, sonra. Her ne kadar bizim için bekar erkekle çocuklu boşanmış kadının evliliği normalse de annesi babası yaşındaki insanlar ve toplumun bazı kesimi için hala kabul edilemez bir şey. Buna nasıl hazırlayacağını mı düşünüyor mesela.

Bir yanım diyor ki evlenme sorularını gündeme getirip sıkboğaz etmeye ne gerek var. Evlenip yaşım geçmeden çocuk doğurayım gibi bir endişeniz yok sanıyorum. O halde neden anın tadını çıkarmayasınız?

Bir yanım diyor ki ciddi düşünüyor olsa bile 6 ay erken. Kaldı ki ilk evliliğimizde hayal kırıklığına uğradık, ikincilerin tanıma kısmını uzatıp iyice emin olmalıyız.

İş referansı konusuna gelince. Tam bir fiyasko. Ama ben hep insanların mükemmel olmadığını düşünürüm. Her insan hata yapabilir. Önceki konunuzda ameliyatlık olduğu, 2 ay evde yattığı, işsiz kaldığı ve kredi ödemelerinde zorlandığını yazmışsınız. O ortamda belki ona normal gelmiştir bu istediği şey.

Yani görüş istediniz ama kafa karıştırıcı oldu sanırım. Kalbinizi çarptırıyor anlaşıldığı üzere. Bunlar güzel heyecanlar. Bu adamı tanımaya çalışırken zamanım geçiyor gibi bir kaygınız yok. Ben yerinizde olsam tanımaya çalışmaya devam ederdim. Yalanını yakalıyor muyum, duygusal olgunlaşmamışlık belirtilerini gösteriyor mu, beni mutlu anların oranı nasıl vs.

Ay zor konu. Allah kolaylık versin.

2 cocugunuzun olmasini gecin tek cocukla bile evliligi göze almak kolay degil ki.. tersini düşünün bekar olsaniz 2 çocuklu biriyle 6 ayda evlenmeye cesaret edebilir miydiniz? Düşünün bi..
Tabi ki cocuklu bekar annelerin de mutluluk hakki ama düzen kurmak o kadar kolay degil maalesef..

Sen duygusal bakıp sevdiğin için objektif olarak değerlendiremiyorsun ama ben adam hk anlattıklarından çok net görebiliyorum...
.Bazı detaylar vardır ki bütün gerçek orda saklıdır böyle belirsiz ve kafa karışıklığı durumlarında...

Çok üzgünüm bunları söylediğim için ama benzerini yaşadım... aşık olup güzel şeyler ümit edersin, hayal kurarsın ama karşındaki ciddi konulara hiç girmez...6 ayda evlenme teklif etsin demioruz ama ciddi niyetleri olan erkek bunu hep tartar konumdadır, hep irdeler, sözleriyle belli eder...Sen bunları göremeyince yardımseverliğinden çıkarımlarla kendini avutursun...

Detayda gizli dediğim de şuydu; adam senden iş konusunda yardım istiyor ve kim olarak dediğinde seni zor duruma düşürebilecek yalan söylemeni istiyor...Burda hem seni düşünmüyor (seven insan zor durumda bırakmaz) hem de kaçak oynuyor, adam gibi ortaya çıkıp seni sahiplenecek cesareti ve isteği yok ve hiç olmayacak...Amcanın oğlu vs dersin diyen bir adam emin ol seni hiçbi zaman sahiplenmeyecektir...senle ilerisini düşünmediği için yalan soylemekte sakınca görmüyor...Bazen böyle dilden aniden çıkan sözler erkeklerin düşüncesini ortaya koyuverir

Çocugunun bisikleti falan yaptırmış ya...Eh kaz gelen yerden tavugu esirgemiyor tabi yoksa kendine nasıl bağlayacak? Cinsellik yaşıyorsunuzdur sonuçta die düşünüorum..O kadarını yapıyor tabi artık hassas noktalarını çözmüş

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahh kadınlar çok duygusal inanmaya çok müsait az önce Angelina jolinin gençliği olan mühendis pırıl pırıl bir kızı yan komşum olacak hayvan dışarı attı kız nasıl ağladı benimde kızım var sırf bundan çıktım yanında oldum içim acıdı
Kendinize bunu böyle birini layık görmeyin

aynen dedigin gibi kendi kendine gelin güvey oluyosun.
adam resmen seni kullaniyor. iş icin ve zorunlu ihtiyacı icin.
ha ufak tefek hastaneye göturmek falan bunu bi arkadas da yapabilir. cocuklarinin bisikleti evine ufak tadilatlar vs bunlar önemsenecek şeer degil. kendi kendine vicdanini rahatlatiyodur.
gercekten seven insan aramadan duramaz. kalbini kirdiysa telafi eder. ailesine ne bileyim bi ablasi olur abisi olur falan en azindan onlara citlatir. is icin mudure akrabasi dersin ne demek. ne kadar cirkin. zaten burada benm midem bulandi. yazdiklarina göre seninle zaman geciriyor ve senden istifade edebilecegi kadar da ediyor etmeye calisiyor.
guzel laflari da elbette söylucek. cunku biz kadinlar hoş laflari iltifati pek bi severiz. senin duygusal yanini da kesfetmis. arabaya benzin koyar gibi veriyor guzel laflari sen bi sure gidiyosun.
bence bir süre görusme iliskinizi gozden gecir
fotografa uzaktan bak. bir yabanci gibi bakmaya calis.

Valla mantığa göre ne kadar uysa da, sevgi olmadı mu yürümez gibi geliyor . Aşk sevgi zor bulunan şeyler. Adam hepten ilgisiz değilmiş ki ama sizin için önemli ise hediye vs ilerde düzelir diyemem. Hediyelere boğan erkekler bile evlenince hediye almaz oluyor . Bu durum sizin için sorun değilse olmayacak bir ilişki değil gibi . Ama yine de sizin anlattıklarınız kadariyla yorum yapıyorum tabi. Bir de şunu eklemek istiyorum . Ne sıfatla seni tanistiracagim müdürumle demişsiniz. Anlamasini beklemissiniz. Valla bazen mesaj %99 net olsa da erkekler anlamıyor . Açık olmanızı tavsiye ederim açık olamayacağıniz bir konuda da asiri beklentiye girmeyin derim. Ayrıca Müdüre açıklama borcunuz var gibi bahsetmissiniz. Aile yakininiz mi mudur. Yakınlık dereceniz nedir?. Ayıp mi olur erkek arkadasiniz olduğunu söylemeseniz bile o anlasa ? Bence ayıp karsilamamali ,siz de bu kadae takmamalisiniz ama merak ettim neden açıklama ihtiyacı duyuyorsunuz tanıştırdıginiz bir adamın sizinle yakınlık derecesini

aynı fikirdeyim. ufak tefek faydalari elbette olacak. umarim maddi olarak ona biseyler verimiyorsundur konu sahibi

Ay pardon ben amca oğlu hala oğlu dersin dediğini anlamamisim .karışmış cümleler bende ama bal gibi anlamış demek istediğinizi. Valla geri alıyorum sizin için yorumumu. Evet aşk çok önemli. Ama kıymet görmek daha da önemli. Niyeti olsa evlenmeye , öyle demedim diye düşünüyorum bilemedim

Hic evlenmemis cocugu olmayan bir adamin cocuklariniza gereken sevgiyi gosterebilecegine inanmiyorum once bunu soyliyim.Adam ciddi dusunmuyor da sanki cikar amacli gibi geldi.Siz her anlamda ondan ustunsunuz gibi hissediyorum olmaz bu is bence.Mantigi elden hic birakmayin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…