Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben Haruki Murakami de okumadım hiç ya. Nasıl dili, olay örüntüsü?
Ben çok olumlu şeyler söyleyemeyeceğim. Okuduğum ikinci kitabı ve bir daha okur muyum bilmiyorum. Ama Levaiz ve C Calcifer seviyorlar yanlış bilmiyorsam. Onlar daha fazla kitabını okudukları için daha doğru yönlendirebilirler. Bana hitap etmedi

Çok seven bir arkadaşım daha vardı ama o arkadaşımın farklı bir önerisini okumuştum da içimi kıymıştı, belki beni de pek açmaz çok teşekkürler birkaç sayfa okurum kitapçıda belki fikir verir.

Benim aldığım hiç bir kitapta hata çıkmadı. Satıcı Amazon ise sıkıntı olmaz başka satıcı ise korsan olabilme ihtimali olabilir
benim de. satıcının amazon olmasına dikkat ediyorum sürekli.
ben de okumadım. denemek için ilk kitabını (roman) aldım. merak ediyorum.

Murakami'nin değişik bir üslubu var. Seven çok sever sevmeyen hiç sevmez. Ben seviyorum kalemini

Nasil ilerliyo ?
Veronika ölmek istiyor okuyorum bugun yarin bitircem saniyodum misafir cikti ara vermek zorunda kaldim

Edebi bir derinlik değil de, derin bir hayal gücü okumak istersen mükemmeldir kendileri:)
Murakami'nin değişik bir üslubu var. Seven çok sever sevmeyen hiç sevmez. Ben seviyorum kalemini
Katılıyorum başkanım
Alayım bir tane, hangisini önerirsin başkanım ilk defa okuyacak biri için?
Bana sormamışsın ama , İmkansızın Şarkısı ya da
Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu öneririm :)

Edebi derinlik beni açmıyor pek zaten ya, kafam basmıyor Çok teşekkür ederim ekleyeyim (ikisini ekleyeyim demişim tek kitapmış )

Son düzenleme:
Üslubuyla ilgili bir sıkıntı yok. Akıcı rahat okunur bir tarzı var. Anlattıkları sarmadı beni. Rüzgarın Sarkısını Dinle ne anlatıyor desen koca bir "hiç" benim için
Bu saydıklarınin hiçbirini okumadim belki ben yanlış kitaplarını okudum ama Sahilde Kafka'yi da sevmemiştim.

Ben de Sahilde Kafka’yı sevip İmkansızın Şarkısı’nı sevememiştim herkeste başka etki bırakıyor adam

Alayım bir tane, hangisini önerirsin başkanım ilk defa okuyacak biri için?
Ben ilk kez 'kadınsız erkekler' kitabını okuyorum şu an, hatta ilk kez japon edebiyatı okuyorum.
Gayet iyi gidiyor. Zaten birbirinden bağımsız 7 öyküden oluşuyor kitap. Bu bakımdan şanslıyım çünkü farklı olay akışı olduğu için yazara farklı açılardan bakabilme fırsatı buldum. Kalemini sevdim ben ama tek kitabını okudum ve tam bir yargıda bulunamıyorum, ikinci kitabını gönül rahatlığıyla alabilirim diyorum sadece. Çok uç noktalardaki veya hiç tanımadığımız yazarlara başlarken biraz daha inceleyip almak okumak lazım yoksa bir anda soğuyabiliriz :)

Sanki bu kitap kendi hayatıyla ilgiliydi, aklımda yanlış kalmadıysa. Deneme tarzı mı?

Insanlığımı yitirirken çok beğendim ben. Ama almadan yorumlara iyice bakıyorum, okuma zevkime uygun mu diye emin olunca alıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…