Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi akşamlar herkese

Tahmin ettim bitireceğiniBende dün bitirmiştim,nasıl buldun
Ilk başta çok sıkıldım, hatta yarım bırakacaktım çünkü kitabı sanki Orhan Pamukun kendisi değil de çakması yazmış gibi yavan geldi bana. Ama sonra Iran edebiyatını, divan edebiyatını, Firdevsi,Oidupus ve Yunan edebiyatını harmanlayarak okuyucuya sunmasını sevdim diyebilirim. Yalniz diğer kitaplarındaki var olan edebi tat bunda az biraz eksik kalmış gibi . Yine de sevdim

Evet başlarda bende öyle olmuştum ,ustanın kuyu olayına kadar öyle gitti sanki.
Masumiyet Müzesi ile kıyaslarsak evet ona göre biraz eksik kalıyor ama kurgu ilgi çekici idi sanki gerçek bir hikaye gibi geldi bana buda

Yok canım bitirdiklerimi yazınca üst üste sana öyle geldi demek kısa ve az adet okudum bu ay
Evet galiba ben de 3 tane okudum su an dördüncüyü okuyorum bi de yanda 1 tane daha var okuduğum. Ay sonuna kadar 5 bilemedin 6 olur benim de herhalde

Ben ilk defa Orhan pamukla tanıştım yaaa hem de kırmızı saçlı kadınla

Orhan Pamuk malum biraz farklı bir adam. Röportajlarını falan okuyorum biraz hayatini da merak edip araştırmıştım. Kitaplarında kendisinden bir iz bırakıyor sürekli. Mesela kendisi de kitaptaki gibi baba sevgisinden yoksun kalmış ve kendisini yazarlığa adamış aynı Erdem gibi biraz da Cem gibi..
Ha bir de bu kitapta da yine kurban meselesine takmış

Ben ilk defa Orhan pamukla tanıştım yaaa hem de kırmızı saçlı kadınla
Sevdin mi
Bugün bende aynı şeyi yaptım araştırdım hatta Nobel videolarını falan izledim tekrar
Biraz değişik bir tarzı var ama enerjisi çekiyor insanı sanki ,merak uyandırıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…