Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Geçen gün biri çok hevesli bahsetti bende ertesi gün alıp hediye gönderecektim jest olsun diye, anam içeriğine bir baktım ki eyvahlar olsun
Sonuç olarak almadım
Geçmiş olsun bu arada
Ya ben ilişkiler üzerine yazılan kitapları severim aslında okumak isterim de. 6 senelik facia bir ilişkiyi bitirince insan hatalarını vs daha net görmek istiyor. Esra Ezmeci'nin kadınlar sıcak erkekler soğuk sever e-kitabını aldım. Başta çok güzeldi yani kadın erkek doğasını çok net biçimde anlatıyor kadına erkeğe yuvana bağımlı olma kendine ait bir yaşam alanın olsun diyor felan sona doğru erkeğim hünkarım kurt bakışlım aşkolog olunca tamamen bıraktım. Merak edenler için kısa bir özet geçeyim dedim başı ve sonuyla çelişiyor kitap

Bende kitapçıda görmüştüm yanımda arkadaşım okumak istiyorum dedi, ikili ilişkiler üzerine çok iyi falan dedi. Bende arkasını okudum (kitabı hatirlamiyorum sarı kapaklı olandı) baktım arkası gayet ilgi çekici.
Sonra ertesi gün alacaktım işte o arkadaşa, bir baktım ki içeriğine şok oldum. Ki arkadaşımda aklı başında bir insandır yani, instadan takip ediyorum falan dedi, şaşırdım hem bilip hem okumak istemesine.
Ben şahsen üzülüyorum böyle insanların kazanıp, gerçekte değer görmesi gereken insanların tanınmamasına.

Ben ona umut bağlayanlara daha çok üzülüyorum
Yani kocan sana saçma sapan bir kitapta okuduğun şeyleri yaptığın için altın alıp geliyor ve sen kendini değerli hissediyorsun ve mutlu oluyorsun

Aslında bu tür yazarlar ve sosyal içerik üreticileri çok zeki kişiler. İnsanların duygusal yanlarını nasıl manipüle edeceklerini biliyorlar. Bir eşe/sevgiliye bağımlı ve toksik ilişki yaşayan insanlara size tüyolar vericem adamı dize getireceksiniz şeklinde klişe hareketleri allayıp pullayıp kendilerine mal ediyorlar.
Toplumumuzda özgüven özdeğer hissi öyle az ki birilerinden medet umuyoruz

Ben ona umut bağlayanlara daha çok üzülüyorum
Yani kocan sana saçma sapan bir kitapta okuduğun şeyleri yaptığın için altın alıp geliyor ve sen kendini değerli hissediyorsun ve mutlu oluyorsun
Öyle düşünmeyin ama insanı toksik ilişkiler çok çaresiz hissettiriyor ve denize düşen yılana sarılır usulü kimden bir ışık görse koşuyor. Başıma gelmeye başlamıştı benimde. Toksik insan, toksik ilişki bir çeşit işkence gibi ve o dönem şu 10 kurala uy sevgilin sana ilgi göstersin şeklindeki içerikleri bile ciddiye alır olmuştum. Dediğim gibi insanların duygusal yanlarını çok güzel manipüle ediyor böyle kişiler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…