Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Germinal okumadım ama bende senin rüyana girmesini unutamıyorum
Germinal çok güzeldi ya etkiledi beni bilmiyorum gece sakin sakin okuduğum için mi bu kadar kapıldım bilinçaltımda ben de öyle bir kadınım galiba 4 kardeşin ablasıyım koruyup kollayan yanımı benzettim galiba bir de iri bedenini

Hemingway Yaşlı Adam ve Deniz'i Sefiller arasında sos olarak okudum. Çok çok sevdim ve daha önce okumamış olmama üzüldüm.
Yazmadan geçemeyeceğim ihtiyar balıkçının kazanmayı da kaybetmeyi de aynı doğallıkla sakin bir şekilde karşılaması beni çok etkiledi. Keşke bunu becerebilsek

hoş buldum Bu akşam giriş yapacağım hedefim iki kitabı da bitirmek inş Ben sefil olmayayım da
Tabi ev sahibine hoş geldin demek biraz abesle iştigal oldu ama bi süredir bu şekildeydin, özlemiştik seni napalim ☺
Güzeldi kafamda oturmayan bazı yerler var ben çocukken babaannemin babasından duyduğu gaçagaç (Koşarak kaçma) zamanı hikayesini dinliyormuşum gibi hissettim
Evet benim de kafamda oturmayalar var tabi ama genel itibarıyle sevdim. Ha bir de Setterhan ve Zehranın tanışma hikayesi daha başka etkileyici birşey olabilirdi değil mi ? Yine de kalemine sağlık güzel yürekli yazarımızın

Okuyacağım inşallah da kütüphaneden bakıyorum denk gelemedim daha bir sonraki sefere inşallah
Böyle distopyaya can kurban
Aslında cok fazla kitabı var herhangi biri de olabilir ama seni biraz tanıdığım kadaryla en çok bu sana hitap eder bence .
Şöyle düşünüyorum madem bu kadar kitap okuyoruz öyleyse kendi edebiyatimizin güçlü kalemlerini de tanıyalım. Onların verdiği emeğe de bi şans verelim. Hele kadın yazarlara karşı ayrı sempatim var. Daha önce de dediğim gibi her okurun frekansı her yazarla uyusmayabilir. Mesela Mrsay onun edebiyatı abarttığıni düşünürken ki mrsayin kitaplar üzerinde iyi analizleri olduğunu düşünüyorum, ben ise tam aksine onun abartıyor dediklerini 'kelimeleri ahenkle dansettiriyor, toplumsal gerçekleri, aşkı, hayata dair herşeyi okura ilmek ilmek aksettiriyor ' şeklinde algılıyorum . Demek ki okur üzerinde farklı izler bırakıyor . Sen bi denersin kalemi hoşuna giderse devam edersin
Mücellâ en sade dille yazdığı kitap. Özellikle genç kesime biraz daha hitap edebilmek adına bu kitapla dilini sadelestirdigini söylemişti bir röpörtajında. Şimdi okudugun biraz daha kompleks gibi ondan sarmamış olabilir

Setterhan ve Zehra’nın hikayes bencede çok sönük kalmış

Küçük Kadınlar ktabının devamını aldım dün kitapçıdan. İyi Hanımlar ismi. Karakterlerin büyümüş hallerini anlatıyor.
Bu kitabin devami olduğunu bilmiyordum, 2.sini okumayınca bu kitabın sonu yarım kalmış hissi veriyor mu ?
Hemingway Yaşlı Adam ve Deniz'i Sefiller arasında sos olarak okudum. Çok çok sevdim ve daha önce okumamış olmama üzüldüm.
Listeme ekleyeyim ☺ Türü ve teması ne kitabın?
Setterhan ve Zehra’nın hikayes bencede çok sönük kalmış
Değil mi ? Kitabın iki ana karakteri . Ben hep ikisinin nasıl tanışacağını bekledim ama biraz hayal kırıklığı oldu orda

Ben genel olarak Nazan Bekiroğlu nun kalemini ve kelimelerle oynayisini severim. Şimdi senin mesajını görünce hangi kitaplarını okumuşum diye baktım on kitap olmuş. Keyif alınmadan okunacak bir sayı değil ama elbette hepsinden aynı tatları almadım. Nar Ağacı nin yeri benim için apayrı. Bunun yanında şiir seven biri olduğum halde bazen kitaplarındaki aşırı siirsellik bana zorlama geliyor. Her şeyin fazlası bir süre sonra rahatsız ediyor

Ben de çok severek okumuştum.
Senelerdir de öylece dururdu kitaplıkta. nerden geldiğini bile bilmiyorum sanırım biri unuttu. Kesin kardeşimin işiydi. Ben de peşimden sürükledim demek ki

O kadar kitabı okuduğuna göre keyif almışsın ki devam etmişin, azımsanacak bir sayı değil bravo Sen sayınca ben de baktım şimdi 8 kitabını okumuşum , sen daha fazla söz sahibisin o zaman "Cümle Kapısı " kitabını okudun mu ? Benim üzerimde çok iz bırakan bir kitabi o .

Kompleksten öte çok ağdalı bir dille yazılmış bu pek benim tarzım değil:)
Mrsay 'ın dediği gibi şiirsel bi anlatım benimsemiş ama bu bazen fazla zorlama olmuş hele benim bıraktığım kitapta çok çok hissediliyor.
Bu kitabını okudun mu bilmiyorum ama bana Mücella yetti genç kesim olarak:)

Okumuştum ama çok iz bırakmamış bende

Anladım sana hitap etmemiş, üslubu senin tarzın değil.
Mücella yetti genç kesim olarak:)
Bak şimdi bu cümlene istinaden, diğer kitapları bana hitap ettiğine göre ben genç kesim değil dinazor kuşağı oluyorum o zaman
Okumuştum ama çok iz bırakmamış bende
Ah biz seninle bugün anlaşmıyoruz Farklı kulvarlardayız napalim sağlık olsun☺

Her kitabını okur muyum bilemiyorum ama Nar ağacı ndan başlayacağım kesin, sonra gidişata karar veririm. Daha önce arkadaşlar da tavsiye etmişti özellikle Badem ağacını sevdiysen bunu da oku gibi öneriler aldım burada, e size güveniyorum. Zaten konusu itibariyle de ilgimi çekiyor.
Yazarların, yazılanların herkeste bıraktığı izler başka oluyor, ortada iyi bir iş varsa sonuçları da öyle oluyor ve ben bunu çok seviyorum. O yüzden kitap üzerine konuşmak inanılmaz haz veriyor.
Türk yazarlara biraz haksızlık ettiğimi düşünüyorum az okuyarak, son bir kaç aydır biraz ağırlık verdim Türk edebiyatına, okudukça onları kendime kattıkça da mutlu oluyorum
İnşallah ömrümüz yeter de hepsini olmasa da çoğunu okuyabiliriz

Anlaşamamak demeyelim de aldığımız tat farklı ben aşırı şerbetli tatlı sevmiyorum dozunda olsun

Bu kitabin devami olduğunu bilmiyordum, 2.sini okumayınca bu kitabın sonu yarım kalmış hissi veriyor mu
Açıkçası ben de olmadı ama devamını görünce kızların nasıl bir yol çizdiğini merak ettim. Çünkü evet hepsinin bir hayali ve becerisi var ama nereye vardı diye bir soru işareti kalmış bende de farkettim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…