Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Panama Kanalı

Eki Görüntüle 3025085

Casco Viejo Panama

Eki Görüntüle 3025086

Chagres Ulusal Parkı

Eki Görüntüle 3025087

Biomuseo

Eki Görüntüle 3025088

Panama​

Panama, Orta Amerikan’da Kolombiya ve Kosta Rika arasında bulunan bir ülkedir. Batısında Büyük Okyanus, doğusunda Karayip Denizi bulunan ülke dünyanın en büyük kanalı olan Panama Kanalı’na sahiptir. Başkenti de ülkenin ismiyle aynı olan Panama City’dir ve nüfusun çoğunluğu başkentte yaşamını sürdürmektedir. Ülke içerisinde kullanılan resmi para birimi Panama balboası olmakla birlikte, ABD doları da geçerli olarak kullanılmaktadır.
Dünyanın en büyük kanalı olarak kabul edilen Panama Kanalı’nın bulunduğu ülke, aynı zamanda çok sayıdaki limanıyla ticaret için önemli bir bölgedir. Latin Amerika’da yükleme yapılan en işlek noktalardan biri olan Panama, ticaretin uzun yıllardın en aktif olduğu yerlerden biridir diyebiliriz. Bu aktiflikle beraber ülke etnik anlamda da çeşitlikler görülmüş ve nüfusun çoğunluğunu İspanyol-Kızılderili melezi insanlardan oluşmaktadır.
Resmi dilin İspanyolca olduğu şehirde İngilizce dilinde de rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Panama, birbirinden farklı birçok kültürün buluştuğu bir nokta olmakla beraber ‘’ yaşamlarından en memnun insanların’’ burada yaşadığı, yapılan anketlerle belirlenmiştir.

Yeni bir haftadan herkese günaydınlar ❤️

15.03.2022 saat 20.30da Kayıp Tanrılar Ülkesi yorumlama gecesi var. Duyduk duymadık demeyin :KK70:

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
Levaiz Levaiz
@Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Otrera
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
A Arrietty_
@Aspasiaa
@Balkiz94
@Black Light
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@ASSOSyal
@Buralardutluuugdu
HAbibte HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Aylakkadin
ssevilll ssevilll
@Brahma90
@Cledyana
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@cotard sendromu
@AnnE Shirley
@Emine1990
Tünaydın başkan, yarın akşama çocuğu babaya postaladık mecbur :KK73:

Oy oy oy maşallah:KK55: 🥰 Nasıl buldun peki hiç yorum yapmiyorsun ? Bu arada sevdiceğime hâlâ bi şans tanımayanlar var ,bari bu yıl okuyacaginiza bi söz verseniz Eleadora Eleadora C Capanin Gururu Teyom :KK12:😅öyle degil mi C Calcifer @Life light yalnız bir distopya coğrafyasındaymisiz gibi empoze etmeye çalışyorum zorla:olamaz:😅
Okuyacağım inşallah da kütüphaneden bakıyorum denk gelemedim daha bir sonraki sefere inşallah 🙈
Böyle distopyaya can kurban 😅

Kütüphaneden aldıklarımızı zibilyonuncu kez Okuyurüz
68430C0F-6004-4CF1-A38B-7238A66B49DC.jpeg

Selamlarrr🥰💜
Ben ilk kez bir kitabı yarım bırakıyorum😐
Nazan Bekiroğlu'nun Cam Irmağı Taş Gemi adlı kitabına başlamıştım ama mümkün değil okuyamıyorum😐 Mücella'yı sevdim diye almıştım ama bambaşka bir yazım tarzı ile karşılaştım. Nar Ağacı'nı okumak istiyordum ama sanırım vazgeçtim:)
Bu kitabı bırakınca Oğuz Atay Korkuyu Beklerken'e başlamıştım bitmek üzere:)

Ama sen kabul etme sakın dimi :tokat:
Levaiz Levaiz
Canım Calcim çok haklısın al sana C Capanin Gururu Teyom :KK11:

Selamlarrr🥰💜
Nazan Bekiroğlu'nun Cam Irmağı Taş Gemi adlı kitabına başlamıştım ama mümkün değil okuyamıyorum😐 Mücella'yı sevdim diye almıştım ama bambaşka bir yazım tarzı ile karşılaştım. Nar Ağacı'nı okumak istiyordum ama sanırım vazgeçtim:)

Akşamüstü dayağı, en sevdiğim :KK70:

Selamlarrr🥰💜

Nar Ağacı na şans vermelisin bence. Bahsettiğin kitap gibi değil bildiğin roman formatında. Nazan Bekiroğlu bazen edebiyat yapicam diye abartıyor gerçekten ama Nar Ağacı öyle değil. Mucella yi sevdiysen onu daha çok seversin

Panama Kanalı

Eki Görüntüle 3025085

Casco Viejo Panama

Eki Görüntüle 3025086

Chagres Ulusal Parkı

Eki Görüntüle 3025087

Biomuseo

Eki Görüntüle 3025088

Panama​

Panama, Orta Amerikan’da Kolombiya ve Kosta Rika arasında bulunan bir ülkedir. Batısında Büyük Okyanus, doğusunda Karayip Denizi bulunan ülke dünyanın en büyük kanalı olan Panama Kanalı’na sahiptir. Başkenti de ülkenin ismiyle aynı olan Panama City’dir ve nüfusun çoğunluğu başkentte yaşamını sürdürmektedir. Ülke içerisinde kullanılan resmi para birimi Panama balboası olmakla birlikte, ABD doları da geçerli olarak kullanılmaktadır.
Dünyanın en büyük kanalı olarak kabul edilen Panama Kanalı’nın bulunduğu ülke, aynı zamanda çok sayıdaki limanıyla ticaret için önemli bir bölgedir. Latin Amerika’da yükleme yapılan en işlek noktalardan biri olan Panama, ticaretin uzun yıllardın en aktif olduğu yerlerden biridir diyebiliriz. Bu aktiflikle beraber ülke etnik anlamda da çeşitlikler görülmüş ve nüfusun çoğunluğunu İspanyol-Kızılderili melezi insanlardan oluşmaktadır.
Resmi dilin İspanyolca olduğu şehirde İngilizce dilinde de rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Panama, birbirinden farklı birçok kültürün buluştuğu bir nokta olmakla beraber ‘’ yaşamlarından en memnun insanların’’ burada yaşadığı, yapılan anketlerle belirlenmiştir.

Yeni bir haftadan herkese günaydınlar ❤️

15.03.2022 saat 20.30da Kayıp Tanrılar Ülkesi yorumlama gecesi var. Duyduk duymadık demeyin :KK70:

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
Levaiz Levaiz
@Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Otrera
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
A Arrietty_
@Aspasiaa
@Balkiz94
@Black Light
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@ASSOSyal
@Buralardutluuugdu
HAbibte HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Aylakkadin
ssevilll ssevilll
@Brahma90
@Cledyana
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@cotard sendromu
@AnnE Shirley
@Emine1990
Ne Guzel 😍
Teşekkür ederim canım.
Evet geçmişte yaşadığım bir kaç bir şey var, onlardan dolayı olabilir ama bilmiyorum yine de. Destek almak zorundayım, çünkü böyle yaşanmıyor, çok zorlanıyorum.
BeNCE De ALMALİSiN😌

C Calcifer kardeşin düğün 💒 hayırlı uğurlu olsun 💐
HAbibte HAbibte ve A Arrietty_ kuzulara geçmiş olsun 💐
Kayıp tanrılar yorumlama gecesi için sevindim.
İlk defa ortak kitabı okudum birlikte yorumlayacagiz.
Aslında topik ilk açıldığında fareler ve insanlar i okumuştum bir süre sonra o kitap da okunmuştu.
Devamlı okuyamam belki diye gitmemiştim topige.
Geç olsun güç olmasın 🤗
Daha çok kitaplar okuruz inşallah 🧿

Kizlar bizim kütüphane yeni kitap siparişi verecekmis istediğin kitap varsa liste yap ver getirelim dediler:KK73:

Bir çift yürek ekleyim bari merak ettim
Liste hazırlayıp gideceğim bir dahakine .

Süpürge bacı yine masallah 🧿 günde 100 sayfa gidiyorsun:KK9:

Bu ay 31 gün olduğuna göre 3000 garanti gibi 3100 de zorlarsin sanki :KK8:
Bebemin dişleri çıktı inşallah artık gece uykusuz kalmam 😅 okuduklarımın çoğu uykusuz gecelerde onu sallarken ama gündüz uykularında da emzirirken vs okumaya devam ediyorum

C Calcifer kardeşin düğün 💒 hayırlı uğurlu olsun 💐
HAbibte HAbibte ve A Arrietty_ kuzulara geçmiş olsun 💐
Kayıp tanrılar yorumlama gecesi için sevindim.
İlk defa ortak kitabı okudum birlikte yorumlayacagiz.
Aslında topik ilk açıldığında fareler ve insanlar i okumuştum bir süre sonra o kitap da okunmuştu.
Devamlı okuyamam belki diye gitmemiştim topige.
Geç olsun güç olmasın 🤗
Daha çok kitaplar okuruz inşallah 🧿

Kizlar bizim kütüphane yeni kitap siparişi verecekmis istediğin kitap varsa liste yap ver getirelim dediler:KK73:

Bir çift yürek ekleyim bari merak ettim
Liste hazırlayıp gideceğim bir dahakine .
Fareler ve İnsanlar galiba ilk yorumladığımız kitap Sineklerin Tanrısı da olabilir emin olamadım 😅

Bebemin dişleri çıktı inşallah artık gece uykusuz kalmam 😅 okuduklarımın çoğu uykusuz gecelerde onu sallarken ama gündüz uykularında da emzirirken vs okumaya devam ediyorum
Böyle pozitif olmani beğeniyorum 😍 şikayet edeceğine fırsata dönüştürmek çabası herkes beceremez :KK9::nazar:masallah sana
Fareler ve İnsanlar galiba ilk yorumladığımız kitap Sineklerin Tanrısı da olabilir emin olamadım 😅
İlkti galiba 🤭kitap bana hitap etmemişti .
Seven çok halbuki saygı duyarım.
Belki o şevkimi kırmıştır.🤪

Böyle pozitif olmani beğeniyorum 😍 şikayet edeceğine fırsata dönüştürmek çabası herkes beceremez :KK9::nazar:masallah sana

İlkti galiba 🤭kitap bana hitap etmemişti .
Seven çok halbuki saygı duyarım.
Belki o şevkimi kırmıştır.🤪
Teşekkür ederim canım çok incesin çok güzel bakıyorsun bence

Fareler ve İnsanlar daki karakteri unutamıyorum ya adını unutmuş olsam da 😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X