Hiç evlenmemiş kadın hiçbir yere sığmaz, pişman olur mu mutlaka?

Bu hayat sadece sana gulmedi Ferhans

Çalışıyorsunuz anne babanız olmasa bile kendi evinizde yaşayabilirsiniz ve kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz zaten. Bu açıdan düşünmeyin bence

Iyi yapmissin. Sessiz, ezik kaldin sandim. Ben de senin yaslarinda ayni durumlarla karsilasiyorum. Insanlar bize aciyolar. Cunku onlara gore basarisizsin. Profesor de olsan basarisiz olursun gozlerinde. Kulak asmamaya calisiyorum ben. Sevindim oyle bi dusuncede olmamana. Kismet gercekten napalim. Anliyorum seni ama.

Kadinlar baba evinde aileye koca evinde kocaya yük!!! Ben anlamıyorum offf kadın olmak çocuk olmak hayvan olmak bu dünya üzerinde ne kadar zor

33 yasindasiniz sadece. Sanki 90 lik nineden bahsediyorsunuz.

Ben de onu anlayamadım, bir kadının evlenmediği için birilerinin hayatında sığıntı olabileceği, hatta hor görüleceği düşüncesini. Evlenen herkes her yere sığabiliyor da evlenmemiş kişiler başkalarına yük oluyor gibi bir inanış mı var bilemedim. Kimsenin yanına sığınmak isteyecek biri de değilim halbuki, özellikle sen de evlen senin de çocuğun olsun dedikten sonra hiçbir yere sığamama örneklerini verdi.

Dilerim bundan sonra çok mutlu olursunuz.

Eğer çocuğu olsun istiyorsa ve doğru kişi varsa hayatında evlensin tabi ama arkadaş çevrenini ''bir yere sığamazsın'' örneği çok cahilce. Benim teyzemde evlenmedi çünkü kendisi böyle tercih etti ve şimdi sorsam ''aman ne evlenicem ben kimseyle aynı evde kalamam böyle mutluyum'' der kadının evi var, işi var, kaliteli arkadaş ortamı var yiyip içip özgürce geziyor kimseye de sığıntı değil. Ha ileride yataklara düşerim hasta olurum gibi bir düşünce varsa o da yanlış sonuçta çocukların size bakacağının garantisi yok ne örnekler görüyoruz

98 yaşına kadar yaşadığımızda kendi öz çocuklarınımızın da ziyaret edeceğinin garantisi yok zaten.
Allah kimseyi muhtaç etmesin o kadar da yaşamayalım

Sizde zaten bir evlenme isteği yok gördüğüm kadarıyla. Yani burda yazan kadar tanıyabiliyoruz tabi.
Flört etmeyi seven ilişkiye ihtiyaç duyan bir yapınız da yok.
Sevmek sevilmek gibi duygulardan hiç bahsetmemişsiniz.
Böyle ihtiyaçlarınız yoksa yalnız kalmamak için evlenilmez ki.
Salın gitsin kafanıza göre takılın.

Ben hayatımın büyük bölümünü gerçekten evlilik sorumluluğunu alabilecek biri olmadığımın bilincinde yaşadım hep. 20’li yaşların ortalarında etrafımdaki arkadaşlarım evlenip çoluk çocuğa karışınca bir dönem hüzünlendim ama sonrasında yine hayatıma devam ettim. Kendimi tanıdığım ve kadere inandığım için bu durumun hüznünü uzun süre yaşamadım hiç, her zaman hayırlısını istedim ve isyan etmedim. Uzun zamandır da evlilik fikri çok uzak gelmeye başladı bana. Şimdiye kadar hiç pişman olmadım, çünkü geç kalıyorum düşüncesi ile hataya düşmek de istemedim. Etrafımdaki insanlar garipsiyorlar genelde benim bu düşüncemi ama neden evlenmemiş kızların mutlaka ilerleyen zamanlarda pişman olduklarını, bir yere sığamadıklarını söyleyip duruyorlar anlamıyorum. Her evlenen hastalıkta, sağlıkta eşinin, çocuklarımın koşulsuz desteğini, hayrını görüyor ve bir yerlere sığmayı, yalnız kalmamayı garantiliyor sanki.

Tebrik ediyorum sizi! işte benim bu konumda merak ettiğim kişiler sizlersiniz. Gerçekten hep pişman olacaksın cümlesini duyuyorum, bana evlilik telkinlerinde bulunan insanlardan. Şimdiye kadar hiç pişman olmadım, bundan sonrasını bilmiyorum ancak etrafıma bakınca aslında acele etmeyerek ne kadar doğru karar verdiğimi görüyorum.

Bunu düşünmek için çok erken. Benimle yaşıy bekar (40) arkadaşım çok var,hepsi kariyerinin zirvesinde,şu andan sonra evlilik düşünmeye başlıyorlar daha. Geç değil ki.

İleri yaşlarda yalnızlık zor bence. İnsana koca/karı bence yaşlılıkta lazım. Gençlikte kimseye kimse lazım olmuyor

Halam var, bekar. 57 yaşında. Dedemden maaşı var. Kimse kalmadı. Evi var. Tek başına kalmasına rağmen görülme vs olmuyor. Arada gelir. Telefon kullanmıyor. Yardım ettiği kişiler var. Onlara yardım ediyor. Kendine ait dünyasında yaşıyor

Aynı sebepten boşanmışız dilerseniz sohbet etmek isterim sizinle

Ay bende yorum yazmıştım bizim halada 57 yaşında bekar ama fark olarak hiç evlenmedi

Yani atanmış memursun, maaşın var niye birine siginasin ya da annen baban Allah korusun vefat ederse ortada kalasın ki ? Demek ki kalbini ısıtan biri çıkmamış karşına. Evlenmek için evlenmek asıl cehennem ve siginamamak durumu.

Herkes evlenmek ve cogalmak zorunda degil. Belirli bi yasa gelince hicbirimiz kimseye kalmiyoruz zaten. 70 yasinda kari koca hasta elden ayaktan dussek ne olacak ? Yasli bakim merkezine gidecegiz. Evladim kendi hayatini yasasin, benim yanima da iki sohbet etmeye gelsin kafi. Bence calisan ayaklari yere basan bekar veya evli herkes yasliligina yatirim yapmali.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…