Hiç ev işi sevmiyor ve beceremiyorum.

benzer ve hatta aynı durumdayız +ben tembelim: )
yemek yaptım mı güzel oluyor ama her zaman çeşit çeşit yapmam.
hafta içi tek çeşitle(et pilav/çorba salata/sebze yoğurt gibi) hallederiz.
haftasonu özeniriz,çoğunlukla dışarıda da yeriz.
temizlikten bende anlamıyorum.
2 yıl önce temizliğe yardım için aldığım kadın beni kandırınca o işten de el ayak çektim.
haftada bir eşimle girişiyoruz eve.eşim evi süpürüp siliyor wc yıkıyor,bende toz alıp banyoyu yıkıyorum.
annemler kayınvalidemler geldiğinde de detaylı işlerimi yaparlar sağolsunlar.
ütüyü de bazen eşim bazen ben yapıyoruz.
halimden memnunum ama kızım için kendime çeki düzen vermek istiyorum.
çünkü kızım 3 yaşına göre fazla düzenli...ve bizim evi dağıtmamızdan çok rahatsız oluyor: ))

ha temizliği sevmek bana çok garip geliyor.
3 günlük dünya..kendimi sürekli yenilenmesi gereken temizlik yemek gibi işlerle yormak istemiyorum..

Tam kafa dengımsın aynen bende senin gıbıyım masallah kardesımmm
Tesekkur ederim canim sana da masallah. Allah guc kuvvet versin yeter gerisi her turlu olur elbet.
Acikcasi ben daginik bir ev gorunce nasil rahat oturuyorlar oyle bir ortamda diyordum kk sayesinde artik sasirmayacagim.Anlasilan baya bir cogunluk icin sorun degilmis!

tamam temizlik belki sevilir de. yapıyorsun iş bitmiyor.temizliği bitirsen çamaşırı toplaması katlaması.birde ertesi gün bakıyorsun herşey aynı gibi ilk günkü gibi parlamıyor

Ev isi sevilirmiki
Ben gunumun sabah postasini hersabah ise ayiriyorum mesela sabah 10.12 arasi kahvalti temizlik.aksam yemek temizlik ayy omrum temizlikle gecti nefretlik bir durum
Fakat evimi prilpril gormek yetiyor
Sizde hergun ufaktefek seylere kizlarida katarak biseylerle ugrasabilirsiniz

Kaç saat duruyor ?
Bilmem ki biz evde olmuyoruz.
Yemek,ütü yapıyor,canı isteyince cam silip perde yıkıyor.
Biz onun sistemine hiç karışmıyoruz.
Atıyorum camlar,perdeler temizse daha erken çıkıyordur muhtemelen.
Ama işi uzunsa akşamüzerine kadar kalıyordur.
Evimizi sürekli ve temiz tuttuğu sürece onun işine karışma hakkımız olduğunu sanmıyorum.

ben derin temizlik yapmayi seviyorum ama gundelik islerden zaman gelmiyor ki.
Camasir zaten iki gunde dag gibi oluyor. Utu hak getire.
Yemegi gunluk yapiyorum. Cocuklar yarim gunde evi eski haline getirme kabiliyetine sahipler.
Ah evim duzenli olsa temiz olsa ama camlari en son 4-5 ay once silmisimdir.
Temizlikci almaya da esim karsi. Bana soyle yapayim diyor. 3 ay once kapilari sildi, o kadar.

Arnavut kökenli bi aileden geliyorum. Börek açmaktan tut, istediğin yemeği yapar lezzetinden tekrar yemek için tabak uzatırlar. Temizliğe gelince muslukları bile temizlerken diş fırçaları ile ovar ışıl ışıl yaparım. Şart şurt bilirim. Buraya kadar ne güzel dimi yazdım anlattım... Yapıyorum da madalya takan mı var? Millet evime gelir yer içer gider. Ben gittiğimde biz senin gibi yapmasını bilmiyoruz derler. Valla erkenden aklım başıma geldi. Şimdi sadece eşim iyi bi insan eşime ve bana yapıyorum özel yemekleri. Gelen gidenlere bende artık bilmiyorum diyorum. Temizliğe gelince gittiğim evde temizlik ve gıda açısından nasıl karşılanıyorsam öyle yapıyorum. ( Kokmuş kurufasulye ve su gibi çorba ile karşılandım inan yemeği kokladım ben bunu yiyemem dedim geri verdim). Hiç elin ayağına dolanmasın nasıl karşılarlarsa öyle karşıla... Temizliği gelince temizlik sen ve ailen için gerekli kimse için değil. Yap elinden geldiği kadar. Olmadığı yerde zaten temizlikçi çağırıyorsun. Kızların için şunu söyleyebilirim. Sen nasıl yetiştirirsen öyle olacaklar. Ama rabbim onları çok anlayışlı iyi kalpli insanlarla karşılaştırsın.

Şuan kendimden utanıyorum.Temizliği,ütüyü ve yemek yapmayı çok severim.Çalıştığım için temizlik kısmı biraz aksıyor ama çok rahatsız oluyorum.Çamaşırları katlanmamış görmek sinirimi bozuyor.
Çok şükür elim pratik 2 çocuğum (4 yaş,6 ay) olduğu halde hergün farklı yemek yaparım.
Misal dolmamı doldurulacak kızımla yaparım hemde eğlenirim.
Eşim benim tam tersim.Evi haftalarca süpürmesem niye demez.Yemek yoksa kahvalıkık yiyelim felan der ama ben çocuklar olduğu için akşamı öyle geçiştirmem asla.İllaki çorba,ana yemek ,pilav -makarna,ev yoğurdum olacak arkadaş.

Şimdi taşlayın beni hazırım

Çok teşekkür ederim canim

Neden taşlayalım prensesin annesi seni,bilakis kendi adıma tebrik ederim,becerememek ya da sevmemek gurur duyulacak bir şey değil ki...Ben misafir karşılama yemek,pratiklikte iyiyimdir,fakat ütü yapmak içimi sıkıyor,istemeyerek yapacağıma,sevmesem bile biraz önyargısız yaklaşsam daha iyi olacak.Ama yine de o ütüleyip katladığım yada askılara astığım çamaşırlara baktıkça bakasım geliyor.Sonuç iyi ama yapıncaya kadar geriliyorum...

Kendinizi gaza getirin.Allah ım ne kadar da güzel ütü yapıyorum felan diyin olmamı ki=))?

Seni o kadar iyi anlıyorum ki...Kayınvalidesinde bir müddet kalmak zorunda olan arkadaşım,soğuk algınlığım için geçmiş olsuna gelmişti.Açılmıştım biraz bende.Konuşurken,mantıyı da bir özledim ki,ne zamandır yemedim dedi.(Onların yemek kültüründe mantı yok,bende yemişti ilk kez,ara sıra yapıyordum gelince)Bende kayınvalidesinden çekiniyordur,zaten mantı yapamaz ama başka şeyler de sorun oluyordur diye,malzemem var yapalım deyip hamurunu hazırladım hemen.Ağrı kesici desteğiyle ayakta durarak bitirdim,yedik.Eşine de bir kaba koydum götürmesi için...Tamam,ben ondan teşekkür bekleyerek yapmamıştım ama,bir bardak su verene bile teşekkür vardır bizim kültürümüzde.Gayet güzel yedi,havadan sudan konuştu,bir sağol,eline sağlık demeden çıktı gitti.Ona gittiğim zamanda bir kuşu doyuracak kadar patates kızartır çayın yanına,zeytin,peynir.Kızıyormuyum,hayır.Aksine ders aldım ondan, onun kadar olmasa da,çıtamı epey düşürdüm,ona karşı...

canım yapmayacaksın. ben evi temiz ve beni güzel gıdalarla karşılayana aynısını yapıyorum / evi pis ve yalap şap gıdalarla karşılayanı aynı o şekilde karşılıyorum. kısasa kısas. insanlar enayi bulmuş. bi kaç yıl önce bi ark geldi regl kanı klozete gelmiş onu temizlememiş eşim gördü beni çağırdı bu ne dedi ark regliydi hatta ped verdim. neyse temizledim ettim. bir daha evime çağırmadım. ben çok ders aldım inan yapana yap, yapmayana yapma.

benim annem hamarat bir hanımdır
bende ne ev işi ne yemek nefret ederim
yani öyle anneden böyle kızda olabiliyor

Bı de sabredemıyorum temızlık yaparken salonu temızlıyosam bırden kendımı mutfak doşabı sılerken buluyorum neden? Cunku usulu bılmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…