Hiç ev işi sevmiyor ve beceremiyorum.

ya ben de temizlik yapmayı çok seviyorum
ama yemek yapmayı sevmiyorum ve de beceremiyorum
hatta şöyle diyim kendim de damak tadına çok önem veren ve çok yemek seçen biriyim
kendi yaptığım yemeği sevmiyorum ve yiyemiyorum bazen

işteyken ah bir evde olsamda cam çerçeve koltuk halı silsem evin altını üstüne getirsem gibi şeyler düşünüyorum ama eve gidince oraya koş çocuğun ödevini yaptır çamaşır at çamaşır yıka bulaşık makinasını boşalt derken zaten saat 11 oluyo..ama işteyken dediğim gibi içimde bir hamaratlık bir hamaratlık sorma..hafta sonu bir gün dip köşe evi silip süpürürüm banyomu yıkarım mutfağımda elimin erdiği kadar aspiratörüm dış dolap yüzeylerim vs elden geçirmeye çalışıyorum..
birde temizlik öncesi bir nescafe içiyorum bana acayip enerji verior daha bi şevkle başlıyorum işe

Vallaha yazacak cevap bulamadım. Saygılar

Ben de sevmiyorum. Ve saatlerini temizliğe harcayanlari da anlayamıyorum. Her ne kadar aşırı titiz olmayanlara tembel gözüyle bakılsa da. Yardımcı kafama göre bulamadığımdan almıyorum. Olduğu kadar. Elim hızlıdır yapmaya yaparım birkac saat içinde ev bal dök yala olur. Ama çocuklar küçük iki saate yine eskisi gibi olacak niye kendimi hem bedenen hem ruhen yorayim ki? Evi toparlarken yardım istiyorum hep birlikte yapmaya çalışıyoruz az çok. Onlar da alissin diyerek. Bekarken hergun günlük supur, sil wc banyo, lavabo yika düzenli olarak yapardım. Sağolsun annem takdir etmediği gibi begenmezdi de. Aglatana kadar saydirirdi. Noldu benden sonraki iki kizkardesim de hiçbir şeye ellerini surmediler. Hersey anneme kaldı sesini bile çıkaramadı onlara. Evlenince rahat rahat oturcam yapmiycam dedim hep . Ne zaman gerekirse o zaman yaptım. Zaten benim felsefem çok kirletme ki yorulmayasin. :). Mutfakta mesela haldir huldur çalışmam temiz çalışırım. Her neyse amma dertliymisim bu konuda. :) Zaten bence aşırı sterillik de çocuklara zarar bagisikliklari zayıf oluyor. Temiz olsun yeter. Hem dünyaya temizlik için mi geldik canım. Olduğu kadar.

Yemek işini de beceririm ama hergune 4 -5 çeşit çıkarmak bence israf. Muhakkak salatamiz olur bir de yemek tamam. En fazla ek olarak çorba. Fazlası külfet ve boşa zaman kaybi ...

Ay sen eşittir ben
Hiç sevmem böyle temiz evleri görünce imrenirim habersiz gidince bile temiz olan evler var ya.
Ben temizlik yapmaya pek alışkın değilim yok okuyorum yok sınava hazırlanıyorum diye pek yapmadım elim de yavaş başlasam da tüm evi bitiremem.
Mesela hiç sarma sarmadım yemek ben de yaparım ama sarma zor gelir bana.
Misafir geleceğinde acayip strese girerim çünkü düzenli yapmadığım için bütün işler bir güne birikir.

Ben de çok sinirli oluyorum temizlik yaparsan Bir yandan bağırmak sinirimi atmak geliyor içimden hele de eşim evde ise daha da sinir oluyorum , mesela bugün eşim evde idi işe gittim geldik kurumuş çamaşırlar diğer odada yığıldı ama azcık ucundan katlayayım diyen Yok !!! Çalışan insan kendini enayi gibi hissediyor evde de çalışınca , daha doğrusu evde tek çalışınca

Bugün eşimle salonu boyadık.Evin 14 metre yolluğunu ve banyo paspaslarını banyoda yıkadım.Lavaboları temizledim.Şimdi boyası kuruyan salonun eşyalarını yerleştireceğiz.Kahve molası verdik.Bayılarak değilse de,sonucunu düşünerek gayet güzel yapılıyor.Biraz niyet,biraz gayret,sonuçta yaşadığımız yeri temizliyoruz...

Ben haftada iki gün süpürge yaparım haftada bir gün de yerleri silerim toz alırım haftada iki gün tuvalet banyo yıkarım temizlikten nefret ederim MEcburiyettn yapıyorum
Ben pasaklıyım galiba hergün toz alanları fln duyunca

bence kızlarınıza da ogretmeyin bir sey sonra kötü niyetliler hizmetci olarak goruyor kadınları bilmiyorum desin yapmasın en iyisi
örnek: ben

Normalde bende usengeclik biriyim ama sevmem pis evi hele pis tuvalet aman Allahım hergün domestosla kesin yikarim gelemem pislige mutfak ve tuvalet temiz olmalı geriside toplu olmalı hamileyim eşim süpüruyörenin siliyorum arkasından yardımcı falanda gelmiyor sadece doğumdan önce iyice bi dip köşe temizlik için birini alacağım oda agirlastigim için yapamadigimdan ama 8 aylık hamile olmama rağmen hala yemeklerimi yaparım düzen olmazsa olmaz

benimde sorunum hiç bir şeyi zamanında yapmamam yemek hariç o hep zamanındadır
mesela bir odayı köşe bucak temizledimmi diğeri 1 ay sonra bu dediğim dip temizlik
3 cammı sildim kalanı bir ay sonra
hergün yarın yaparım diyorum amma 1 ay geçiyo rahat
böyle gelmiş böyle gider bende istiyorum 1 haftada heryer temizlensin ama yok
hırs etsem yaparım aslında ama hırsımda yok o konuda başımsağolsun

Bende senin gibiyim temizligin her turlusunden nefret ediyorum.kisilik meselesi galiba .etrafimdaki kimseye benzemiyorum.turumun tek ornegi saniyordum kendimi.pasakli degilim ama zorla yapiyorum isleri.ozelliklede mutfak isi ve ev supurmekten nefret ediyorum kadin tutmaya calisiyorum bende

Oh valla tutun ablaları yapsınlar temizliği bende temizlikçiye verecek para olsa bende keyfime bakardım oh ne yorucam kendimi :) nerde anacım nerde..

Ne kadar çok tembel varmış kk.da bende üşenirim o ayrı ama temizlik candır severek yaparım dip köşe yapcaksam yemek duş derken sabahtan akşama bütün günümü alır eşim gelince kapıyı nefes nefese açmışlığım vardır. Hayat çok adaletsiz

kızların seni örnek almayacak. annem 3 cesit yemek yapar hala,ben tek ceşit. annem hergün süpürür siler ben haftada 1 bilemedin 2... sen kızlarınla oyna gez dolaş inan akıllarında en çok o anlar kalıcak... benim annemle bir tane anım yok parkta geçen hep temizlik hep ev işi...

Bende sevmiyorum ev temizliği nefret ediyorum ama her cuma günü dip köşe temizliği görümceme yaptırıyom eşim şikayetçi kardeşini ovunuyor bak nasıl yapıyor diyo o an sinir oluyorum arkadaş...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…