Hiç ev işi sevmiyor ve beceremiyorum.

Temizlik yapmayı pek severim
Çoluk çocuk olduktan sonra enerjim çok düştü, biraz sıkılarak yapıyorum ama yine de yaptıktan sonraki o haz herşeye değiyor.
Keşke ev işleri bu kadar nankör olmasa, 2. Gün ev yine toz duman, işte o kötü

Bekarken hiç mutfağa girmezdim, bana yemek demeyin, ben temizlik yapayım derdim.
Şimdi yemeği de seviyorum, pasta börek zevkle yapıyorum.

Benden hiç beklenmeyen şeylerdir, umduğumdan öte bir kadın oldum
(yazar burada kendini övüyor)

Kızlarınızla mutfağa girmek, onlara temizlik püf noktalarını öğretmek zevkli olabilir mesela, burdan yürüyün
Yaşlarını bilmiyorum ama öğretmek, birlikte yapmak keyifli olur.
Benim kızlarım 3 yaşında,kek yapıyor, vileda yapıyor, bulaşık mak. boşaltıyoruz, çamaşır asıyoruz, ben üşensem de onlarla yapınca bir heves geliyor bana.

Pratik tarifler uygulayın, vakit almayan ama çok lezzetli olan yemekler var.
Temizliğe de yardımcı geliyormuş, siz de fazla dağılmayı engelleyin, bir şekilde olur gider

Of ya bende hiç sevmiyorum temizlik yapmayı. Zaten kim severki temizlik yapmayı. Ama temizliği ve temiz eve girmeyi severim. Evim pisken evde durmayıda sevmiyorum. Ev temizken eve giresim geliyor. Offf ben ne diyorum. Yoruldum bu saaate kadar iş iş. Neyse mesaimde bitti sayılır

Sal gitsin

Ne kadar ödeme yapıyorsunuz bi gelişi için ?

Aynı beni anlatmışsınız. Nefret ederim temizlik yapmaktan, yaptığım da pek birşeye benzemez. Misafir geleceği zaman benim de elim ayağıma dolanır, çok paniklerim. Bir hafta önceden yemek düşünmeye başlarım. Yemekli misafir hadi neyse, çay misafiri en büyük fobim. Çünkü 7-8 çeşit yapmak gerekiyor. Elim de ağırdır. Offffffff

Oyyyy 7,8 çeşit çok değil mi?
1 tatlı,1 tuzlu,1 salatamsı kime ne yetmiyor?
Misafirler de eli boş gelmezler zaten.
Nereden baksan 5 çeşit oluyor bizde o zaman.

Kim sever ki diyorum sadece mesela şuan işler bekliyor yemek ocaga konacak ama istek yok napalim bizde böyleyiz

temizlikten ben de hazzetmem. ha yaparsam en iyisini yaparım o ayrı ama sevdiğimden değil yapmışken iyisi olsun diye yaptığımdan.
yemek yapmayı bir zaman önce daha severdim şimdi çocuğumla ilgilenmek daha elzem geliyor besleyici ama basit şeyler yapmayı tercih ediyorum köfte sebze vb.
kızların temizlik bilmese de olur bunun için çalışan insanlar var hem de onlar için ekmek kapısı. ama birlikte farklı tarifler uygulayarak hem sen yemek yaparsın hem onlarla keyifli vakit geçirebilirsin.
2 yaşında oğlum var onunla kek, kurabiye yapmaya bayılıyorum.

Misafir geleceği zaman deli gibi dolanırım bir iş çıkaramam ortaya panik olurum.her zaman yaptığım güzel olmaz .Yemeğe ne olur misafir gelmesin diye dua ederim ama misafiri de severim ,kimse gelmeyince mutsuz olurum.Çeşit çeşit yemek bilmem ama kötü de yapmam .ASLA pratik değilimdir. Yapcaklarımın planını yaparım hep bir gün önceden.

Arap sabunu.

Oyyyy 7,8 çeşit çok değil mi?
1 tatlı,1 tuzlu,1 salatamsı kime ne yetmiyor?
Misafirler de eli boş gelmezler zaten.
Nereden baksan 5 çeşit oluyor bizde o zaman.

Çay menüsü öyle oluyor canım ya, bir de biz misafire kendimizi paralamayı severiz. Her gittiğim yer öyle oluyor inan ki. Eli boş gelen de geliyor merak etme. Eller kollar sallana sallana bir yemeğe geliyorlar ki görmen lâzım. Neyse boşver akşam akşam.

Ben de temizlik yapmaktan nefret edengillerdenim.
Temizlikçiyi her hafta yarım gün al.
Ben öyle yapıyorum gayet yetiyor.
Ara günlerde de sadece yemekten sonra dağılan mutfağı toparlayıp siliyorum.

yemek de temizlik de zorunlu yapılınca sinir oluyorum

canım isterse yaparım , istemezse yapmam.

yemegı dısardan hıc soylemeyız , ya eşimle yaparız ya da ben buzluga pratıuk seyler koyarım pişirmesi kısa sürer, düdüklü tencere cok sık kullanırım

temızlık işini de haftasonları eşimle hallederiz.

baska bırseye pek karısmam evde servisi falan da eşim yapar, çat , meyve tatlı vs

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…