Hiç ev işi sevmiyor ve beceremiyorum.

Durumum sizin kadar vahim değil ama bende kasını yorum bu yüzden sirke ve karbonat veya arap sabuny kullanmaya özen gösteriyorum.

Temizlik sevilecek birşey değil ki:) mesela 2. Hafta evdeki işleri yapiyormusunuz yapmayıp pis pis oturuyormusunuz:) zorlada olsa yapıyorsanız sorun yok:) normalsiniz:) yemek beceri işi bence yapmayıda çok sevmek gerekiyor bence.

Ben de temizlige bayilmam ama yaparim yani pislik icinde yasamamak için :))
Ben yemek yapmayi cok severim keyfim yerindeyse bi oturusta bi duduklu sarmayi en fazla bi saatte sararim elim hızlı ve pratigimdir yemekte ama temizlikte o kadar degilim itiraf ediyorum :)
Zorla yaparim yani ama misafiri cok sevdigim icin bahane oluyor birini cagirinca daha cok temizlik yapiyorum :)

Vuhuuu!! Vallahi helal olsun! Umarım bir gün ben de böyle olurum

Ama işte öyle tencereler dolusu değil ki bir öğünlük üşenmesem sayardım 50-60 tane

Olsun gene de uğraştırıcı şeyler. Ben bi kaç defa karnıyarık yapayım dedim minimum 1.5 saatimi aldı
Belki de artık el alışkanlığı yaa.. Çoluk çocuğa karışınca ben de öyle olurum umarım :)

Üç katlı evim.Allahtan üçüncü kat sadece çatı.çok büyük değil ev ,seviyo rum ama temizligi ben de sevmiyorum.En kötüsü ben yapınca hiç temizlik gözükmüyor.

ben de bekarım ve temizlik ütüden nefret ediyorum :)

Bana temizlikçi de kar etmez, 8 kuş 1 köpek, ertesi güne tekrar kıl-tüy

Ben de öyleyim. Hatta o kadının gelmediği ikinci hafta da pek bir şey yapmıyorum. (çocuk yok çok da pislenmiyor, banyoya marc banyonun fısfısını sıkıp bir iki dakika sonra su tutuyorum anca arada bir ) Aynen yemeklerim lezzetli oluyor ama çeşit az ve ben hobi olarak yemek yapıyorum. Canım istemeyince yapmıyorum. Canım isteyince mantı da açıyorum, ev yapımı pizza, lazanya, içli köfte de yapabiliyorum. Ama tek çeşit çünkü büyük bir şey başardım ya artık
Çocuklarıma dört dörtlük temizlik yapmayı falan öğretmek gibi bir yükümlülüğüm olduğunu düşünmüyorum. İlgili olurlarsa öğrenirler. Veya kariyer olarak temizlikçi olmayı seçeceklerse ben öğretmeyeyim zaten benden iyi yaparlar bir yıla. Kişisel temizliği öğretirim çocuklarıma, borcum olan şeyin bu olduğunu düşünüyorum.
Çocuklarım kız olursa veya erkek olursa görüşüm değişmeyecek. Bir kız bir erkek olurlarsa mesela da farklı şeyler öğretmeyeceğim. Eşit öğreteceğim. Başlarının çaresine bakabilsinler ikisi de ama kariyer olarak seçecek kadar bilmelerine gerek yok.
Ben ev işlerini çok iyi yapmam gerektiğini düşünmüyorum. Eşim de yapar zaten benim yaptığımdan biraz daha az olsa da (çünkü tembel ). Birlikte yaşıyoruz sonuçta. Yani düşünüyorum; yardımcı kadına ben yarın günlüğüne 75 lira veriyorum. Benim beş saatlik emeğimin karşılığı bundan fazla açıkçası. (ki ben profesyonel olmadığım için ne onun kadar iyi yapabilirim ne onun bitirdiği sürede bitirebilirim) O buna razı. Demek ki onun yapması daha kârlı.

Ben de temizlik yapmaktan nefret ederim. Seve seve yapanlar nasıl seviyor neyini seviyor anlayamıyorum. Neyi sevilir ki bunun ben tamamen mecburiyetten hevessiz ve zoraki yapıyorum, yapıyorumda denemez eşimle yapıyoruz.
Ama yemek deyince akan sular durulur, asla üşenmem, pasta börek kek misafir olsun olmasın arada yaparım. Mantıda acarım minik oklavamla, eriştede keserim, sarma sararım, turşumu reçelimi kışlığımı, yoğurdumu kendim yaparım.
Temizlik için kendimi fazla helak edemem napıyım, olduğu kadar. Fazla abartınca eşimde kızıyor. daha önemli şeyler var hayatta. Yemek, sofra ve ağız tadı daha mutluluk veren şeyler. Ha tabi evlerde pis olmasın ama temizlik manyağı olmayıda doğru bulmuyorum.

Yaşam felsefesi olarak çok uğraşıp çabuk tükenen şeyler yapmaktan hazzetmiyorum.

Temizlik o kadar zorlamıyorda yemek işi beni de hayattan bezdiriyor.Tencerelerce yapıp günlerce yenmeyeceğine göre her öğün mutlaka bişeyler düşünmek gerekiyor.Allah'a şükür gırtlağı bol bir babamız var.Yiyipte kilo almayan cinsinden.Birde ne yemek yapayım cevabına farketmez deyip ikilemde bırakan bir güruh var ki evlerden ırak.

Canim aslında bende bayılmam bence kimse çok sevmez ama düzen oturt önce o şart is biriktirme ve her işi bir güne sigdirma bitmez o zaman birgün cam sil ay da bir yeterli bence birgün çamaşır birgün evi Süpür bir gün ütü yap çamaşır gününde nevresimleri de değiştir mesela diğer günler topla ama tabi aslında hergün süpürsen iyi olur :)) haftada 2 kere de toz al inan 1 saatini almayacak günlük işin ama dedigim gibi iş biriktirme aksamdan bulaşık bırakma mesela yatarken söyle üstten bi topla zaten sabah birsey kalmaz yemekte esine sor ne istiyorsa onu yap belki onun canı istiyor diye hevesin gelir :)

en buyuk arzum temizlik ahstasi olmak ama sonradan olmuyor bu isler :) misafir gelince eli ayagina dolasmyan kadinii mumyalayip saklamak lazim turumuzun son ornegi tukenmesin
var benim etrafimda oyleleri dakka oturmuyolar siurekli is pesindeler buyuk bi zevklee

duzenli yap islerini
yemegi aksamdan aklindan hesap et on agore malzeme ayarka sabahda ilk is yapmaya çalis

birisinden duymustum,her pazzartesi cam silen, her sali koltuk silen, her çarsamba dolaplari duzneleyen bi arkladasini anlatmisti,hep ayni is olacak ayni gune, iki eli kanda olsa o is ogun yapilacak

ben denemedim ama sen bi dene olursa bende yaparim senden gaz alip :)

Sevdiğin bi müzik aç bir yandan, zorunluluk gibi değil de hareket olsun, spor olsun düşüncesiyle yapmayı dene bir de

Yok zevkle yapmıyorum ama kaliteli marka almamıştım olmuyordu şimdi cling band çift domestos a paraya kıyıp aldım kolay çıkıyor lekeler

Temizlik sevilmezmi ya ben hergün yapıyorum.her gün mutlaka o süpürge ve toz bezleri elime değecek.bir yere bisküvi döküldü diye süpürgeyi açıp koca evi temizlediğimi bilirim.( bisküvi bahane zaten bana) eşim eyvah der zaten.ikizlerim var çocuklu ev pis olmamalı kesinlikle.çocuklar yokkende hergün yapıyordum benim için yemek içmek gibi bir alışkanlık.bu yüzden kaynanamdan da annemden de eşimdende çok şaf işitiyorum ama umrumda değil.heryer tertemiz olmalı.çocuklar oyuncakları istedikleri gibi dağıtabilirler dağınıklığa sözüm yok ama mutlaka temiz olmalı.bende yemek yapmayı pek sevmem ama hamur işi yapmayı çok severim.

Ben ikisini de sevmem. Mecbur kaldığımda kendime yaparım tabi.

Kızlarıma nasıl öğreticem diye endişeleneceğim en son şeyler bunlar. Hele de ev kadını modeliyle asla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…