Hiç ev işi sevmiyor ve beceremiyorum.

Yaşım geçkin, yani küçük degilim. 8 yıllık evliyim. Yaptığım yemeği güzel yaparım ama çeşit az. Temizlikten pek anlamam ve daha kötüsü nefret ederim. Sadece bebek ütüsü yapmayı severdim ama artık büyüdüler. Misafir geleceği zaman elim ayağıma dolaşıyor, bu yüzden pek o işlere de girmem. Benim ilk sorunum sevmemek, ikincisi yapamamak. Tembel biri değilim. Birazcik daha iyi olabilmeyi çok isterdim, çünkü super olamayacağım kesin.

Temizliğe 15 günde bir abla geliyor, 2. Hafta ben elbette bir şeyler yapıyorum ama çoook isteksizce. Abla gelene kadar biri gelecek olsa kafayı yiyorum.

Bazı kadınlar zevkle yapiyor, imreniyorum. Çocuklarım ilerde benden öğrenecek bu işleri. İkisi de kız. Ne yapacağım ben?
Becerikli annenin iş bilmeyen kızları olurmuş, iş bilmeyen anneninde becerikli kızları olurmuş:KK52: annemin meşhur sözü bu

Ayy vallahi düşünemiyorum kendimi süpürgesiz bi hayatın içinde sürekli temizlik yapmak istiyorum ilk önce yemeğimi yaparım her zaman en az 3 çeşit sonra temizliğe başlarım hafta da iki gün kendim yaparım 15 günde bir kadın gelir yine de yapmak isterim seviyorum temizliği düzenlikolik olmayı

Yaşım geçkin, yani küçük degilim. 8 yıllık evliyim. Yaptığım yemeği güzel yaparım ama çeşit az. Temizlikten pek anlamam ve daha kötüsü nefret ederim. Sadece bebek ütüsü yapmayı severdim ama artık büyüdüler. Misafir geleceği zaman elim ayağıma dolaşıyor, bu yüzden pek o işlere de girmem. Benim ilk sorunum sevmemek, ikincisi yapamamak. Tembel biri değilim. Birazcik daha iyi olabilmeyi çok isterdim, çünkü super olamayacağım kesin.

Temizliğe 15 günde bir abla geliyor, 2. Hafta ben elbette bir şeyler yapıyorum ama çoook isteksizce. Abla gelene kadar biri gelecek olsa kafayı yiyorum.

Bazı kadınlar zevkle yapiyor, imreniyorum. Çocuklarım ilerde benden öğrenecek bu işleri. İkisi de kız. Ne yapacağım ben?

ben çalıştığım halde evimi hep temiz tutarım tezgahta bir bardak bile bulmaz bu da bende takıntı her şey yerinde olacak
yani öle 15 güne bir beklesem herhalde psikolojim bozulur öyle ki hasta olsam eşim durmaz yapar tabi sevmediğim işler var ütü gibi maydanoz doğramak gibi biri maydanozu doğrasa bana çok büyük bir iyilik yapmış gibi görüyorum bilmiyorum bu iş bana acayip kötü geliyor doğrarken tüm sinirlerim yıpranıyor o derece

kimse temizlik yapmayı sevmez ama evliyseniz hele ki evde çocuk varken mecbur kalıyorsunuz ayrıca şanslıymışsınız ki kadın alabiliyorsunuz ee kadın zaten 15 günde bir de olsa dolap banyo falan dip bucak yapıyordur yani. Siz de temizliği eğlenceli hale getirin müzik açın şarkı söyleyin işleri biriktirmeden günlük yapın. Yemek konusunda da biraz eğleneteek yapmaya çalışın sonuçta misafir neyse de çocuklarınız var.

Ayy vallahi düşünemiyorum kendimi süpürgesiz bi hayatın içinde sürekli temizlik yapmak istiyorum ilk önce yemeğimi yaparım her zaman en az 3 çeşit sonra temizliğe başlarım hafta da iki gün kendim yaparım 15 günde bir kadın gelir yine de yapmak isterim seviyorum temizliği düzenlikolik olmayı

Vay be :KK9:

Ben temizlik yapmışsam o gün, akşama yemek olmuyor. Yemek yapıyorsam temizlik iptal. İkisi birarada olmuyor yani :confused:

Nasıl yapıyorsunuz mesela, sabah kaçta kalkıyorsunuz? Kaça kadar akşamın yemeğini pişirip kaçta temizliğe başlıyorsunuz? Nasıl temizlik yapıyorsunuz, pratik formülleriniz var mı? Röportaj gibi oldu ama çok imrendim size şimdi :KK19:

Ben bunu hiç dert etmedim bugüne kadar.
Hiç sevmem temizliği ve mümkün oldukça yapmam.
Bana da iki haftada bir abla geliyor, arada bir kez ben süpürüyorum detaya girmeden, gerektikçe de el süpürgesi kullanıyorum.

Böyle anlatınca insana uzaydan gelmiş muamelesi yapıyorlar da bence temizliği sevmek garip, ben yadırgadığımı belli ediyor muyum.

Bir de tamam her anımı dolu dolu geçirmiyorum ama temizlik yapacağıma kitap okurum, bi film izlerim bi şeye yarar.
Temizlik neye yarıyor tam çözmüş değilim.
Pislik içinde oturmayalım da bizim hanımlarımız abartılı yaşıyor temizliği.
Yapmıyor, adeta yaşıyor.

Valla ben de hic sevmem ev islerini.
Becermesine beceririrm elim de cabuktur ama nefret ediyorum içimden gelmez hiç.
Eger bütçeniz varsa o gelen ablayı haftada bir alin belki o şekilde indirim de yapar.
Ya da 2 haftada bir tam gün grlecegine haftada bir yarım gün de gelebilir o da mantıkli aynı paraya geliyor.

Ayrıca 3 günlük dünya için ev işinde kendimizi yormamalıyız hayat felsefesi candır!
:)
images.jpg

Valla ben de hic sevmem ev islerini.
Becermesine beceririrm elim de cabuktur ama nefret ediyorum içimden gelmez hiç.
Eger bütçeniz varsa o gelen ablayı haftada bir alin belki o şekilde indirim de yapar.
Ya da 2 haftada bir tam gün grlecegine haftada bir yarım gün de gelebilir o da mantıkli aynı paraya geliyor.
Şu an mümkün değil o, belki daha sonra

Walla canım benim halim kalmıyor açıkçası çok zor geliyor seni anlıyorum. İşten eve gelir gelmez bebeğimi uyutuyorum sonra mutfağa girip yemeği yapıyorum zaten eşim geliyor yemek yiyoruz bebeğimi uyutuyorum sofrayı eşim kaldırıyor ama ben çok yorgun oluyorum
Kv uzandığım zaman bir tuhaf bakıyor ütü yapmamı yada mutfak dolaplarını temizlememi bekliyor
Ben de yapmayınca kendisi yapıyor

ayy ben pek severim temizliği yaptıkça iştaha gelirim ama banyoyu temizlemekten nefret ediyorum istemeye istemeye iteleye kakalaya temizlerim banyoyu :spor:

Arada bizim eve de ugrasana :KK53:

herkes beni temizliği çok seven biri sanıyor ama aslında nefret ederim. sadece titiz olduğum için içim rahat etmediğinden yaparım.

düzenli olmak önemli bence. düzenli olunca temizlik kolay oluyor insana koymuyor hemen yapıp çıkıyorsun.

sırf bu düzen davasına eşyaların yarısını atıp minimalist yaşayasım geliyor :)))

Ben yapmazsam duramam içim daralır. Bu yüzden hem kendimi yıpratmayacağım hem istedigim gibi temiz olacağım yöntemler gelistirdim. En önemlisi bugünün işini mecbur olmadıkça yarina bırakmamak. Çalıştığım icin çok vaktim yok ama düzenli olunca işim çabuk biter.Haftada iki kez en az evi siler süpürür toz alırım (pazar, çarşamba) banyoya , tuvalette bi çamaşır suyu oh içim rahatlar. Zaten mutfak heran temizlenir. Evin içi karışık pis olunca kafam da dağınık olur. Bazen bi tembellik gelir kalkamam ama yapmamak yapmaktan daha çok yorar. Istemem yapmayi ama yapmasam da mutsuz olurum.Anne evinde bir bardağımı bile kaldırmazdım tembelliğimden. Hiç temizlik yapmadan evlendim diyebilirim ama annem titizdir. Eşimi evlenirken uyardı oğlum ben hiç iş yaptırmadım bilmez pek diye :KK70: Ama içten geliyor demek ki evde hep annem yapınca gerek duymamışım.Hala inanamaz annem. Hatta ilk evlendiğimde çok beter temizlik yapardım takıntı gibi her hafta halı, koltuk silip perde falan yıkardım yorgunluktan elim ayağım titrerdi artık. Ağlardım yorgunluktan. Ama onu aştım. Bence en önemlisi düzenli olmak aldığını yerine koymak ve evdekilere de bunu yaptırmak. Zaten her şey yerli yerinde olunca diğer işler vakit almıyor bile. Gerci yemeği 3 gün eşim yapar neredeyse haftada .ben de iyi yaparım ama o daha sever yapmayı.

Benim gibiler varmış demek :) sölemeye utanıyordum ben ama sevindim görünce. Kesinlikle pis evde duramam, her gün temizler, her gün yemek pişiririm. Evim hep derli toplu, yemeğim var ama hiç sevmiyorum yine de ev işi yapmayı. İşkence gibi yapıyorum. Çalışırken çok keyifle yapardım, evde kalınca oldu böyle.

2 gün önce eşimle kavga ettik, moral olarak yerlerdeyim. Parmağımı oynatamadım, anca evi topladım ama 2 gümdür çamaşır filan duruyor. Depresyonda olunca iş yapamıyorum, Yapılmayan işleri gördükçe daha çok depresyona giriyorum :confused: şimdi iki gün yatmanın ceremesini ödeyeceğim :temizlik::kızgın: çalışırken bu kadar yorulmuyordum ben. Ya da işte kafamı dağıtıp geliyordum galiba.

valla benim ki tembel işi güveç. kasaptan bel alıyorum. 2 parmak eninde kestiriyorum onu. zaten 2 kişi olduğumuzdan 8 dilim alıyorum iki pişirimlik oluyor. güvecin içinde o 4 dilimin iki yanınıda 1 er dk kızgın yağda mühürlüyorum. yani toplamda 2 dk sürüyor mühürlemem. sonra yeşil biber kırmızı biber soğan sarımsak böl böl at üstüne sırayla. üstüne patlıcanı böl at. en üstünede domates doğra at. 1 çay bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı salça. tuz karabiber koy. karıştır dök güvece. kapat kapağını kıs altını 2,5 3 saat pişsin. oh mis..
tek bir püf noktası var patlıcanlar 15 20 dk tuzlu suda bekleyecek soyup dooğradıktan sonra.

konuyuda sabote ettik ama kusura bakmayın. dedim ya benimki tembel işi. 15 dklık bir uğraş gerektiriyor 2 günlük yemek çıkıyor. :)
Canim cok saol zahmet etmis yazmissin evet sabote attik

46 yasindayim bende hic sevmiyorum ama afedersiniz ess.. gibi yapiyorum. Cunku titizim tez canliyim. Yapamadigimda da huzursuz oluyorum.

Benim gibiler varmış demek :) sölemeye utanıyordum ben ama sevindim görünce. Kesinlikle pis evde duramam, her gün temizler, her gün yemek pişiririm. Evim hep derli toplu, yemeğim var ama hiç sevmiyorum yine de ev işi yapmayı. İşkence gibi yapıyorum. Çalışırken çok keyifle yapardım, evde kalınca oldu böyle.

2 gün önce eşimle kavga ettik, moral olarak yerlerdeyim. Parmağımı oynatamadım, anca evi topladım ama 2 gümdür çamaşır filan duruyor. Depresyonda olunca iş yapamıyorum, Yapılmayan işleri gördükçe daha çok depresyona giriyorum :confused: şimdi iki gün yatmanın ceremesini ödeyeceğim :temizlik::kızgın: çalışırken bu kadar yorulmuyordum ben. Ya da işte kafamı dağıtıp geliyordum galiba.
Aynen bende sizin gibiyim.esimle kus olayim falan demoralize oluyorum.ipin ucu kacinca ev kirli hicis yapasim gelmiyor

X