Her Gün Yeni Bir Kaynana

kaynım 14 yasında gecen gun kaynanam bana kızım kaynın ergenlık cagında onun yanında fazla sıkıfıkı olmayın etkılenıo mus dedi.

ay ınanmıyorum yaa yok artık bu kadarda yanı

amann işime gücüme karışmasında tepemde dikilmesinde komşu gibi davransın daha ii vallahi razıyım.
10 aylıkevliyim.bende başlarda merve gibiydim
cvp veremiyordum. işte bi sürü şey..
sonra bu siteye üye oldum
sizlerden inciler almaya başladım. burda herkes tecrübeli
ve ne denirse doğru söyleniyor.
dedikleri herşey çıkıyor.

baktım gördüm zaman geçiyor.. ben cvp vermessem içime atıyorum sonra eşime patlamaya başladım.
baktım olan bana oluyo ilişkimize oluyo.
o bişeye kafayı takmıyo..
çan çan ötüyo..
bende hafiften cvp vermeye başladım. hafiften ama...
şimdi bende cvp verıyorum içim içimi yemiyo eskisi kadar.
ondada bazı değişiklikler oldu.. neye kızıp kızmıcamı ii biliyo artık..
idare ediyoz işte.bakalım nereye kadar.
ama ölene kadar değil...:KK50:

eşim beni otururken falan öper yanaktan bi öpücük sadece görende sanki onun yanında neler yapıomusuz sanar

kendi kıskanıyordur emin ol. benimde kaynım eltıme yaklassa elını tutsa oglum aıle var der duzgun durun der bende esımle yanyana el ele otururuz esıme derkı oglum duzgun otur aile var der halbukı esımle kaynım oluyor aıle onlarda rahat bızde bıze gore bırsey yok ama kaynanam kıskanıyor bence bahane edıyor senın kaynın televızyonda gormuyormu el ele tutusanları fln sankı ıste bahane..

ben kumaş boyama kursuna gidiyorum bakın tamda su anda kaynanam o bılgısayarla oynayacagına biraz kumas boyasaydın bayagı yapmıs olurdun dedı.:KK59:hiç rahat yok peki arkadaslar nasıl davranmalıyım sızce mesela sanane ya mı demelıyım yoksa canım ıstemıyo mu dmelıyım yada pc yı kapatıp boya mı yapmalıyım

ilham gelsin onu da yaparım sen dert etme derdim ben olsam :))

kaynım 14 yasında gecen gun kaynanam bana kızım kaynın ergenlık cagında onun yanında fazla sıkıfıkı olmayın etkılenıo mus dedi.

kız 2 sene olmuş az buz değil.
ben olsam ayrı ev ayrı ev diye diye bastırırdım..
önce kocama söyler sonra kaynanaya belli ederdim ayrı ev istediğimi.

orda tamda '' işte ayrı evin olsa bunlar yaşanmayacak, ev ev üstüne olmuyor işte, kendi evin gibi yok'' gibi laf söyliceksin..
bir iki bir iki arada bısey dendıgınde hep ima edeceksin..

kendi kıskanıyordur emin ol. benimde kaynım eltıme yaklassa elını tutsa oglum aıle var der duzgun durun der bende esımle yanyana el ele otururuz esıme derkı oglum duzgun otur aile var der halbukı esımle kaynım oluyor aıle onlarda rahat bızde bıze gore bırsey yok ama kaynanam kıskanıyor bence bahane edıyor senın kaynın televızyonda gormuyormu el ele tutusanları fln sankı ıste bahane..
gecen gun nette yediğı haltları yakaladım kaynanama gosterdım utansın dıe ama pskolojısı bozuldu gene olan bana oldu
Hımm pire deve durumu..
Oğlunun psikolojisi bozuluyorsa kavanozda saklasın madem...

aynen ole

Ben dedim dimi gıcık oluyordur diye.
Bilsayarla oynayacağına demiş birde:KK60:
Allah yardım etsin canım.
O anda tek yapacağın cevapsız kalmak.
Bu en büyük cevap olur ona.

zaten gecen gün bulaşıkları toparlamamıstım daha dogrusu içim sıkılıo gel yanımda otur demıstı bende oturdum sonra mısafır geldı mısafırlere 'ayy kusura bakmayın bulaşıklar duruyo ev berbat halim yokki kalkayım yapayım 'falan dedi deli oldum

bu davranış şeli çok tanıdık ALLAH yardımcımız olsun.
ben hiçsazı elime almıyım en iyisi.

Benim kaynanam çok sessiz sakin kendi halinde biri arada bir telefonda konuşuruz oda ayda yılda bir farklı şehirlerde oturuyoruz hiç bir zararı yok vallahi görmedim pek tanımıyorumda açıkçası ne sever ne sevmez arada bir ben seviyorum diye patlıcan kurutur yollar bakliyat yollar tek bağımız bu :KK52: bazen diyorum acaba aynı şehirdemi otursaydık diye ama burda yazılanları okuyunca hemen vazgeçiyorum :KK52:

bu davranış şeli çok tanıdık ALLAH yardımcımız olsun.
ben hiçsazı elime almıyım en iyisi.
cok saol hepimizin yardımcısı olsun
Benim kaynanam çok sessiz sakin kendi halinde biri arada bir telefonda konuşuruz oda ayda yılda bir farklı şehirlerde oturuyoruz hiç bir zararı yok vallahi görmedim pek tanımıyorumda açıkçası ne sever ne sevmez arada bir ben seviyorum diye patlıcan kurutur yollar bakliyat yollar tek bağımız bu :KK52: bazen diyorum acaba aynı şehirdemi otursaydık diye ama burda yazılanları okuyunca hemen vazgeçiyorum :KK52:

senınkı baklıyat falan yolluomus ıı barı benım eşim 2 ay işsiz gezdi 20 tlsini görmedik

cok saol hepimizin yardımcısı olsun

senınkı baklıyat falan yolluomus ıı barı benım eşim 2 ay işsiz gezdi 20 tlsini görmedik

bazen istiyorum yakında olsaydık gidip gelseydik iyi anlaşsaydık ama yoksa benim damarım tuttumu çok dehşet oluyorum :KK52:

her kaynana gibi benim kaynanam da tam deyimiyle cadalozdur...
ya da dul kaynanalar mı öyle oluyor artık bilemedim.. benim eşim 3 kız peşine ilk erkek çocuğu kayınım da var .. toplam 5 kardeşler işte..
biz evlendiğimizde mecburen kaynanamla oturmak zorundaydık.. ha istesek ayrı ev tutabilirdik sonuçta kayınım vardı kadının yanında.. maddi açıdan geçinemezler diye idare ettik işte .. gelin geldim 2 hafta sonra sıkıntılar başladı.. ben sustukça üstüme geldi.. kırmak ta istemiyorum kesinlikle bir büyüğüme saygısızlık yapmış biri değilim..
ilk olayımız da budur:
banyoda benim ayrı sabunum vardı ve sabunluğum ayrı (tenim hassas olduğu için medikal sabun kullanırım)
kadın al sen direk sabunlukla birlikte at çöpe... banyo yapmaya girdim sabunumu bulamadım göremedim herhalde dedim mecbur vucut şampuanıyla yıkandım da.. sonra kulak çöpünü çöpe atmak için kovayı açınca baktım sabunluk orda.. hiç aklıma gelmedi kaynanamın yapmış olacağı..
gittim eşime sordum hayatım sen mi attın çöpe sabunluğumu diye.. hayır dedi peşinden de (Ah anneee) o akşam da evde ilk gerilim yaşandı.. cevabı da ney.. sabunu az kalmış içinde de o yüzden attım.. ayol sana ne benim sabunumdan.. azsa az.. sabun atarsın da sabunlukla birlikte mi.. 2 haftalık gelinim.. o anda tatsızlıklar başladı.. eşimi zor toparladım çok kızdı annesine bu davranışı için.. (aradan 4 ay geçmiş kaynana anlatıyor büyük görümcemin eşine balkonda oturuyodular.. 1 liralık sabunluk için beni oğluma kötü etti dedi) bundan sonra da kötü gelin oldum..
güya inat etmiş bizim aldıklarımızı yemiyomuşmuş ta gidip sürünüyomuş milletin kapısında yemek için (gittiği de kendi kızının evi)
eşimle ikimiz çalışırdık.. kayınımla kaynanam gezerdi.. her hafta sonu buzdolabı tıka basa doldururduk.. inanın daha 3.gün bomboş kalırdı.. e zaten biz evde yemiyoruz gündüz.. bari evde yemiyorum demesin yaw..
bunlar en ufak olaylarımız daha neler neler var.. şimdi çok şükür evlerimiz ayrı.. 2 yıl önce kayınım evlendi.. eltimle de geçinemediler ama eltim susmaz hatta boynuna sarılmış bir gün.. o da biraz fitne tiplerden..
5ay birlikte oturdular sonra gelinin babası bir gecekondu verdi bunlara da taşındılar.. kaynanaya da ev tuttuk dayadık döşedik 3 ay sonra evlendi :) şimdi herkes yuvasında mutlu..
ama eşi haftaya almanyaya gidecek.. 10gün falan bizde kalacakmış.. kabuuussss başlıyor..
inşallah hamileyim diye azıcık alttan alır.. bende eslisi gibi değilim yanlışını gördüğüm yerde yüzüne vuruyorum artık

kızlar hepinize teşekkür ediyorum.

Sayenizde olmayan kaynanamdan görümcemden eltimden kaynımdan bıkmış durumdayım.

kadınlar kulübünden sonra herhalde ilk tanıştığımızda direkt tepkili olacağım . :KK1::KK1::KK1::KK1:

kızlar hepinize teşekkür ediyorum.

Sayenizde olmayan kaynanamdan görümcemden eltimden kaynımdan bıkmış durumdayım.

kadınlar kulübünden sonra herhalde ilk tanıştığımızda direkt tepkili olacağım . :KK1::KK1::KK1::KK1:

Benimde kaynanam uzakta olduğu için hiç kaynanalık olayı yaşamadım ama burda topiklerde okudukça bütün kaynanalardan nefret eder oldum. Aslında kaynanalar da hemcinslerimiz acaba bizimde oğlumuz olunca bizdemi böylemi olacağız diye düşünmedende edemiyorum:KK52:

sabunluktan ne ıstıomuş.. bende kendıme aldıgım seylerı nkullandıklarını gorup cıldırıorum ama bıse demıorum dus jelı falan

X